Vairuotojas pamatavo, kiek rugsėjį prailgo jo kelionė į darbą

 (37)
23 minutės – tiek laiko dabar kas rytą matau savo išmaniojo telefono ekrane, pažiūrėjęs rytinį maršrutą į darbą. O dar prieš keletą savaičių tebuvo vos 3-5 minutės. Kam būti už tai dėkingam?
Užkeikta vieta: greitkelyje ties Kaunu – didžiulės spūstys
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Turbūt kelininkams, kurie prieš pat rugsėjo 1 dieną apdairiai įrengė tiesiog tobulą vadinamojo „butelio kaklelio“ pavyzdį vienoje judriausių Kauno aplinkkelio vietų. Gal tai tik eksperimentas, nes niekam iš pažįstamų neateina į galvą net teorinis tokio sprendimo pateisinimas. Gal dabar jų dronai suka ratus aplink dirbtinai sudarytą spūstį ir išmaniai mokosi, kaip veikia žmonių sąmonė ir kaip kinta vairavimo stilius tokiomis sąlygomis?

Vairuotojas pamatavo, kiek rugsėjį prailgo jo kelionė į darbą

Labai tikiuosi kad taip ir yra, ir jau greitai galėsime pasidžiaugti prisidėję prie šio visiems naudingo eksperimento, o visus erzinęs „butelio kaklelis“ bus panaikintas ir jo mokslinė nauda pasitarnaus dar ilgus metus.

Tačiau jei tai netiesa, norėčiau garsiai ir piktai sušukti bet kam, kas yra atsakingas už šį sprendimą: grąžinkite man 23 minutes mano gyvenimo, ponai kelininkai! Už kiekvieną darbo dieną, ir ne tik man, o visiems stovintiems ir gaištantiems laiką kiekvieną ryte, vakare ar bet kuriuo metu, kai magiškai suveikia jūsų paspęstas „butelio kaklelis“.

Skaudu žiūrėti į dešimtis kilometrų nusitęsiančias spūstis, susidariusias, atrodo, tik dėl kažkieno teorinių matematinių skaičiavimų klaidos. O dar skaudžiau negalėti nieko pakeisti, kad šis sprendimas būtų kuo greičiau atšauktas.

Naudodamasis stebuklingu DELFI efektu kreipiuosi į – Nerijų Mačiulį – gal galite paskaičiuoti šio „butelio kaklelio“ ekonominę kainą mūsų ekonomikai? Tada gerai paieškoję ir suradę atsakingus už šį fenomeną galėtume pamojuoti stambiu kvitu jiems prieš nosį – tikiu, kad ateityje jie atsakingiau braižytų eismo linijas ir spūsčių sumažėtų. Gal bent tokią naudą gautume iš šio „eksperimento“...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (47)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.