Sužinojusi, ką senelis padarė vaikui, mama jį skaudžiai pamokė

 (269)
Jau kurį laiką galvojau parašyti šia tema, ir pagaliau susikaupiau. Spekuliacijos smurto tema pasiekė kritinę ribą. Savo laišku nieko neagituoju, tiesiog pasidalinu savo istorija, kaip pavyko sutramdyti vyro tėvą.
© DELFI / Karolina Pansevič

Mudu su vyru, kaip ir visi, norėjome, kad sūnus bendrautų su seneliais. Pirmus 10 metų viskas ėjosi idealiai – vasaromis senelis narstydavosi su anūku po ežerą, mokė pažinti laukinius augalus, naktimis stebėdavo žvaigždes per teleskopą. Berniukas visada noriai vykdavo į svečius, jie irgi džiaugėsi. Mums su vyru taip pat buvo smagu, kad yra kur palikti mažąjį, ir kad jis laimingas.

Deja, praėjusią vasarą įvyko TAI... Iki dabar pamenu, kai po darbo atvažiavau, o sūnus verkdamas puolė ant kaklo... „Jis... Jis mušasi“, – klykdamas rodė į senelį...

Pasirodo, vaikas tenorėjo patyrinėti skruzdėlyną, o šešurui pasivaideno, kad jis ten griauna „darbščiųjų skruzdėlyčių darbą“.

Buvau šokiruota. Iškart pasakiau vyrui, kad kalbėtųsi su savo tėvu, arba priemonių imsiuosi aš. Na, pasikalbėjo. Atrodo, suprato. Bet man vis tiek buvo neramu – vargšas vaikutis net nuo staigių judesių krūpčiodavo, galvodavo, kad vėl plos kas nors...

Seni žmonės yra seni žmonės. Atrodo, tik vėl sūnus suartėjo su seneliu, vėl vaikui isterija, šešuras aiškina, kad atsikalbinėjo... Tada supratau, kad metas imtis priemonių.

Savaitgalį atvažiavome visi trys. Smagiai leidome laiką, apsimetėme, kad nieko neįvyko. O kai atėjo laikas atsisveikinti, pasakiau, kad sūnus apsikabintų senelius tvirtai tvirtai, nes kurį laiką jų nematys. „Išvykstate kur nors?“, – bandė juokauti senelis. Taip pat su šypsena atsakiau, kad tikrai taip – išvykstame ten, kur nesmurtaujama, pas mano tėvus. Jie gyvena mieste, tad vaikui ne taip įdomu, be to, mums toli važinėti (gyvena kitame mieste), bet už saviškius bent jau galiu atsakyti – jie niekada nepakels rankos, prieš nieką.

Kaip sakiau, taip ir padariau. Nebevažiavome nei per šventes, nei savaitgaliais. Net nesusiskambinome. Norėjau, kad žmonės suprastų savo klaidą.

Ir štai vieną dieną, po pusmečio, per sūnaus gimtadienį sulaukėme skambučio. Kai nuvykome, išvydome 75-erių vyrą ašarojantį. Prisiekė, kad suprato, kur suklydo, ir labai nori pamatyti anūką.

Nuo tada (tfu tfu tfu) viskas gerai. Prisaikdinau vaikį, kad tik kas – iškart pasakytų. Kol kas draugauja kaip seniau, o vėliau žiūrėsim.

Toks buvo mano problemos sprendimas. Gal padės ir Jums.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti mintimis? Rašykite mums el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomonė“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (317)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (94)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.