Savižudybių sukrėsta skaitytoja: kas pastaruoju metu vyksta Lietuvoje - baisu

 (35)
„Stop savižudybėms!“ - tik tokį šūkį noriu matyti visose žiniasklaidos instancijose. Kas pastaruoju metu vyksta Lietuvoje - baisu. Kalbu apie savižudybes, kurių didėjimas baugina. Kas dar turi atsitikti , kad būtų skelbiamas visuotinis pavojus šiam neadekvačiam poelgiui stabdyti?
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pamačiusi antraštę, kur minimas savižudybės faktas, pajuntu, kaip per nugarą nubėga šiurpuliai, o perskaičius straipsnį mane apima pyktis dėl tų silpnavalių žmonių, kurie negalvodami apie kitus - artimuosius, draugus pakelia prieš save ranką manydami, kad nuo to kažkam bus lengviau.

Lai tie, kuriems tokios idiotiškos mintys kyla, pabando įsisvaizduoti save kitų vietoje. Šia tema galima būtų rašyti be galo ir be krašto, bet aš noriu trumpai ir aiškiai pasakyti, kad nei viena problema, nei viena bėda – didelė ar maža – atsitikusi jūsų gyvenime neverta gyvasties atėmimo!

Mano gyvenime buvo visko... Mačiau ir vargo, turėjau daug netekčių...Ir nepalūžau. Meilės, išdavystės - tai tik vienas iš gyvenimo epizodų, kuriuos aš išgyvenau, ir visi tie neigiami dalykai tik dar labiau mane užgrūdino. Ir dabar aš galiu pasakyti, kad tai man gyvenimo, kuris dar nesibaigia, išbandymas ir aš jį įveikiau ir, manau, turiu stiprybės įveikti ir visus kitus.

Nepalūžkime, kai bus sunku! Ir padėkime savo artimiems žmonėms, matydami jų akyse nerimą ir skausmą! Norėtųsi, kad tokių straipsnių ir įvykių nebebūtų apskritai. Gyvename gražioje šalyje, kur nėra karo, žemės drebėjimų ir kur gera vien tik stebėti rytmečius ir saulėtekius ir tuo džiaugtis. O problemos - jos ateina ir išeina su laiku, tik tą laiką reikia būti stipriems. Stiprybės visiems jums!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888 I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111 I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277 I-V
16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366 I-VII
10:00 - 21:00
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123 I-VII
visą parą

800-ąją paslauga apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetasAtsako per dvi dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per tris dienas

Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ko nori urėdai? (41)

Esu tas urėdas, kuris aplinkiniais keliais vis minimas žiniasklaidoje, tačiau nedrįstama įvardinti – kas gi jis toks? Patenkinsiu smalsumą – tas nedorėlis, kuris urėdu dirba nuo 1985 metų, esu aš.

Į Lietuvą grįžusi emigrantė pašiurpo: ar čia tikrai liko tik tokios moterys? (485)

Esu emigrantė. Jau 6 metus negyvenu Lietuvoje. Kvaila sakyti, bet na, mano laikais (dabar man trisdešimt), to, apie ką rašysiu, nebuvo. Galėčiau prisiekti, kad nuo 2010-ųjų iki 2017-ųjų daug kas pasikeitė. Ar čia tikrai liko tik „tuštutės“?

Žinių reportažas laimingai ištekėjusiai moteriai sugadino nuotaiką: priėmė skaudų sprendimą (472)

Man 31-eri, turiu du aukštuosius, esu laimingai ištekėjusi, o ir karjera klostosi labai neblogai. Biologinis laikrodis tiksi vis greičiau ir, rodos, nuolat primena – jau laikas. Tačiau esu tvirtai apsisprendusi – vaikų Lietuvoje ir Lietuvai tikrai negimdysiu. Kodėl? Atsakysiu.

Susitikinėjau su „barakuda“ – ji mane išmokė svarbaus dalyko (227)

„Jei reiktų pasakyti, kad barakuda visada blogai, pasakyčiau, kad ne“, – ne vieną stebinančią mintį DELFI diskusijų skiltyje išsakė komentatorius „Konfucijus“. Perskaitęs atvirą vaikino istoriją „Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“, jis išdrįso viešai pasidalyti savo mintimis apie sutiktas moteris, kurioms labiausiai rūpėjo jo pinigai. Dalijamės jo diskusijų skiltyje paskelbtu pasakojimu ir kviečiame atsiųsti savąjį el.p. pilieciai@delfi.lt.

Studento pagalbos šauksmas: bendrabutis – prastas, o administracija mumis naudojasi (67)

DELFI sulaukė pasipiktinusio, Lietuvos sporto universiteto studentu prisistačiusio žmogaus skundo, kuriame jis sukritikavo sprendimą priverstinai apklausti šio universiteto studentus. Pasak skundo autoriaus, prisijungiant prie informacinės sistemos, buvo privaloma atsakyti į apklausą apie universiteto autonomiją. Be to, skaitytoją stebina ir minėto universiteto bendrabučio sąlygos. „Labai liūdna, kad aukštosios mokyklos administracija, besigirdama moksliniais pasiekimais, pamiršta paprastas studentų gyvenimo sąlygas“, – rašė skundo autorius. Jo laišką ir universiteto komentarą galite rasti žemiau.