Savižudybių sukrėsta skaitytoja: kas pastaruoju metu vyksta Lietuvoje - baisu

 (36)
„Stop savižudybėms!“ - tik tokį šūkį noriu matyti visose žiniasklaidos instancijose. Kas pastaruoju metu vyksta Lietuvoje - baisu. Kalbu apie savižudybes, kurių didėjimas baugina. Kas dar turi atsitikti , kad būtų skelbiamas visuotinis pavojus šiam neadekvačiam poelgiui stabdyti?
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pamačiusi antraštę, kur minimas savižudybės faktas, pajuntu, kaip per nugarą nubėga šiurpuliai, o perskaičius straipsnį mane apima pyktis dėl tų silpnavalių žmonių, kurie negalvodami apie kitus - artimuosius, draugus pakelia prieš save ranką manydami, kad nuo to kažkam bus lengviau.

Lai tie, kuriems tokios idiotiškos mintys kyla, pabando įsisvaizduoti save kitų vietoje. Šia tema galima būtų rašyti be galo ir be krašto, bet aš noriu trumpai ir aiškiai pasakyti, kad nei viena problema, nei viena bėda – didelė ar maža – atsitikusi jūsų gyvenime neverta gyvasties atėmimo!

Mano gyvenime buvo visko... Mačiau ir vargo, turėjau daug netekčių...Ir nepalūžau. Meilės, išdavystės - tai tik vienas iš gyvenimo epizodų, kuriuos aš išgyvenau, ir visi tie neigiami dalykai tik dar labiau mane užgrūdino. Ir dabar aš galiu pasakyti, kad tai man gyvenimo, kuris dar nesibaigia, išbandymas ir aš jį įveikiau ir, manau, turiu stiprybės įveikti ir visus kitus.

Nepalūžkime, kai bus sunku! Ir padėkime savo artimiems žmonėms, matydami jų akyse nerimą ir skausmą! Norėtųsi, kad tokių straipsnių ir įvykių nebebūtų apskritai. Gyvename gražioje šalyje, kur nėra karo, žemės drebėjimų ir kur gera vien tik stebėti rytmečius ir saulėtekius ir tuo džiaugtis. O problemos - jos ateina ir išeina su laiku, tik tą laiką reikia būti stipriems. Stiprybės visiems jums!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888 I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111 I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277 I-V
16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366 I-VII
10:00 - 21:00
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123 I-VII
visą parą

800-ąją paslauga apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetasAtsako per dvi dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per tris dienas

Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Dėkoja už pagalbą katytei Armitai, bet dabar jai reikia namų

Šiandieną norime padėkoti už tai, kad mes buvome išgirsti, už tai, kad Jūs nelikote abejingi, už tai, kad pagelbėjote rainytei Armitai. Džiugu, kad galėsime ją gydyti negalvodami apie skolas. Visada žinojome, kad surėmus pečius darbus nudirbti gerokai lengviau ir paprasčiau.

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (63)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...

Melu prasidėjęs tarnybinis romanas pateikė ne vieną siurprizą (64)

Tai buvo pirmoji mano diena naujajame darbe. Galvoje sukosi įvairiausios mintys: kaip man seksis? Kokie žmonės čia dirba? Ar pritapsiu? Iš tikrųjų, sekės gana sunkiai: nepavykdavo rasti reikiamų dokumentų, ne kartą teko paklaidžioti įstaigos suktais koridoriais ieškant tam tikro kabineto, o ir kalbant telefonu su klientais padariau ne vieną klaidą.