Savižudybių sukrėsta skaitytoja: kas pastaruoju metu vyksta Lietuvoje - baisu

 (35)
„Stop savižudybėms!“ - tik tokį šūkį noriu matyti visose žiniasklaidos instancijose. Kas pastaruoju metu vyksta Lietuvoje - baisu. Kalbu apie savižudybes, kurių didėjimas baugina. Kas dar turi atsitikti , kad būtų skelbiamas visuotinis pavojus šiam neadekvačiam poelgiui stabdyti?
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pamačiusi antraštę, kur minimas savižudybės faktas, pajuntu, kaip per nugarą nubėga šiurpuliai, o perskaičius straipsnį mane apima pyktis dėl tų silpnavalių žmonių, kurie negalvodami apie kitus - artimuosius, draugus pakelia prieš save ranką manydami, kad nuo to kažkam bus lengviau.

Lai tie, kuriems tokios idiotiškos mintys kyla, pabando įsisvaizduoti save kitų vietoje. Šia tema galima būtų rašyti be galo ir be krašto, bet aš noriu trumpai ir aiškiai pasakyti, kad nei viena problema, nei viena bėda – didelė ar maža – atsitikusi jūsų gyvenime neverta gyvasties atėmimo!

Mano gyvenime buvo visko... Mačiau ir vargo, turėjau daug netekčių...Ir nepalūžau. Meilės, išdavystės - tai tik vienas iš gyvenimo epizodų, kuriuos aš išgyvenau, ir visi tie neigiami dalykai tik dar labiau mane užgrūdino. Ir dabar aš galiu pasakyti, kad tai man gyvenimo, kuris dar nesibaigia, išbandymas ir aš jį įveikiau ir, manau, turiu stiprybės įveikti ir visus kitus.

Nepalūžkime, kai bus sunku! Ir padėkime savo artimiems žmonėms, matydami jų akyse nerimą ir skausmą! Norėtųsi, kad tokių straipsnių ir įvykių nebebūtų apskritai. Gyvename gražioje šalyje, kur nėra karo, žemės drebėjimų ir kur gera vien tik stebėti rytmečius ir saulėtekius ir tuo džiaugtis. O problemos - jos ateina ir išeina su laiku, tik tą laiką reikia būti stipriems. Stiprybės visiems jums!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888 I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111 I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277 I-V
16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366 I-VII
10:00 - 21:00
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123 I-VII
visą parą

800-ąją paslauga apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetasAtsako per dvi dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per tris dienas

Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Auklėtojos elgesys lopšelyje šokiravo: pabėgome tą pačią dieną (67)

Norėjau papasakoti apie pirmą dieną viename darželyje. Atvykusios su dukryte, buvome maloniai sutiktos, tačiau kai nuėjome į lopšelio grupę, buvau nustebusi. Įėjusi išgirdau, kaip auklėtoja su šeimininke apkalbinėja mažus lopšelio grupėje esančius vaikus, kad neva kažkuriam vaikui iš jų grupės vystosi silpnaprotystė, o tėveliai nieko nedaro.

Chemijos mokytoja įvardijo didžiąją Lietuvos švietimo problemą (37)

Kiekvienas iš mūsų tiesiogiai ar netiesiogiai esame susiję su švietimu: turime vaikų, anūkų, sūnėnų ar dukterėčių, kurie lanko mokyklą, mokomės patys ar mokome kitus. Gaila tik, kad tiek mažai žinome apie Lietuvos švietimą, ypač apie pagrindinį ir vidurinį ugdymą. Dažnai straipsniuose rašoma apie problemas sukeliančius mokytojus. O prie ko čia mokytojai?

Suomijos mokykloje apsilankiusios mokytojos pamatė, ko reikia Lietuvai: kai kurie daiktai sukėlė ir pavydą (177)

Pastaruoju metu viešoje erdvėje daug kalbama apie švietimo kaitą. Nuomonės pačios įvairiausios, bet atsakingų požiūrių ir kaitos krypčių įvardyti nedrįstama. Visiems aišku, kad keisti reikia, bet ką ir kaip? Marjo Kylonen, Helsinkio pradinio ugdymo kuratorė, uždavė prasmingą klausimą: „Ar eitumėte pas stomatologą, kuris naudoja praeito amžiaus įrankius?“

Nufilmuota patirtis kelyje: įpykęs vairuotojas nusprendė man atkeršyti? (123)

Į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas Miroslavas, nusistebėjęs kito vairuotojo elgesiu kelyje. Vairuotojas pasakoja, kad užsitraukė pastarojo nemalonę, kai neva neleido persirikiuoti kitam automobiliui. Pateikiame skaitytojo atsiųstą vaizdo įrašą ir pasakojimą, kviečiame jus įvertinti situaciją bei dalintis savo patirtimi kelyje el. paštu pilieciai@delfi.lt.

Grįžti į Lietuvą emigrantui trukdo 3 klausimai: valstybė daro viską, kad neparvyktume (184)

Norėčiau paklausti premjero ir kitų mūsų valstybės politikų, kodėl kasdien yra kalbama kaip emigrantai grįš į Lietuvą, bet iš tikrųjų daroma viskas, kad jie būtų paversti „blogiečiais“? Jau nebe pirmus metus kasdien skaitau, kaip daug bus padaryta pritraukiant žmones grįžti – tokie pažadai prisidėjo ir prie valstiečių išrinkimo. Bet viskas daroma atvirkščiai: ne tik nesudarytos padorios sąlygos grįžti, bet nuolat priimami sprendimai, užkertantys visus įmanomus kelius į tėvynę.