Nuomotoja – kaip iš košmaro: iš buto teko išsikraustyti slapčia

 (129)
Visai neseniai teko gyventi nuomojamame bute Vilniuje. Savininkė – pensininkė. Butas neremontuotas, sekcija – sovietų laikų, šaldytuvas – net be įmonės ženklo pavadinimo, apačioj reikdavo rankiniu būdu kas dvi savaites išvalyti susikaupusį vandenį.
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Kartą prireikė pakeisti kraną virtuvėje. Jį nupirkome ir buvo problemų dėl pinigų: atidavė pusė sumos su didžiausiu bumbėjimu. Ši nuomotoja buvo įsitikinusi, kad bet kokios papildomos išlaidos nuomojame bute – ar namo reikmėms renkami 2 eurai kas mėnesį, ar naujas pastatytas suoliukas – nuomininkų reikalas.

Kas mėnesį ateiti pasiimti nuomos grynais pinigais ji siųsdavo savo vyrą, su kuriuo ir buvo sudaryta nuomos sutartis. Kartą mums, nuomininkams, buvo pareikšta, kad reikia pakeisti dušo kabiną. Nes, kaip vėliau išaiškėjo, nuomotoja turėjo nusipirkusi dušo kabiną, kuri jai netiko. Įsisiūbavus konfliktui, nuomotoja atsisakė „dušo kabinos projekto“.

Ši nuomotoja, nelaiminga ir visus aplink valdanti žmogysta, buvo nuotaikos žmogus. Kiekvienas susitikimas su šia „šeimininke“, jeigu ji kartu su vyru teikdavosi ateiti pinigų pasiimti (bet dažniausiai turėdavo tikslą kaip nors pamokyti mus, nuomininkus), būdavo labai įtemptas. Dažniausiai po susitikimo su ja mums pakildavo spaudimas, būdavome suprakaitavę iš streso. Taip bauginančiai veikė ši žmogysta.

Iš šio baisaus savo šeimininkės buto pirmiau išsikraustėme, o tik paskui informavome nuomotoją apie šį faktą. Nes bijojome, kad kraustantis mums bus užkurtas pragaras, plius vengėme sulaukti būsimų nuomininkų apžvalginių vizitų. Įtarėme, kad nuomotoja nekreips dėmesio į mus, ir į butą įeis tada, kada jai reikės. To iš jos galima buvo laukti.

Dėl įdomumo, žinome, kad jau kažkas gyvena šiame bute. Jeigu tai nuomininkai, mums labai jų gaila, nes žinome, kas jų laukia. Jų laukia neprognozuojamumas ir stresas, nesusikalbėjimas ir nuolatinės problemos lygioje vietoje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Esate susidūrę su bėdų pridariusiais nuomininkais? O gal teko nuomotis būstą iš tokių žmonių, kurių sutikti niekam nelinkėtumėte? Pasidalykite savo patirtimi ir padėkite kitiems neįkliūti į nemalonius nuomos reikalus! Jūsų minčių laukiame el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuoma“!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (61)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (162)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.