Nuomonė. Nori greitosios dėl menkniekio - susimokėk

 (31)
Ne retai susiduriame su situacija, kaip tenka ilgai laukti greitosios medicinos pagalbos (GMP), ar ji atsisako vykti į iškvietimą. Tai atsitinka dėl didelių apkrovų ar bereikalingo GMP kvietinėjimo. Ar nevertėtų apmokestinti kai kurių GMP paslaugų?
© A.Stackevič nuotr.

Didelis skaičius greitosios pagalbos kvietimų yra ne tikslingi, arba dėl pačių asmenų kaltės, neskaitant atvejų kaip žmogus gauną traumą dėl neatidumo ar buvo užpultas.

Keletas pavyzdžių: ligonis ilgą laiką vartojo alkoholinius gėrimus, surogatus, o tai daryti nustojus, jį kankina pagirios. Jis kviečiasi GMP, kad padėtų, nors pats sąmoningai ilgą laiką kenkė savo organizmui.

Kitas atvejis - kai ligonis blogai jaučiasi savaitę ar kelias dienas, niekur nesikreipia, o atėjus vakarui ar savaitgaliui, kai nedirba poliklinikos, kviečiasi GMP. Pasitaiko atvejų, kai GMP kviečiamasi piktybiškai - „etatiškai“ per savaite ar dieną po kelis kartus, realiai tam, kad pabendrautų ir nemokamai gautų vaistų, pavyzdžiui, raminamųjų ar nuo kraujo spaudimo.

Dar vienas atvejis - kai turi paskirtą gydymą, bet nevartoja vaistų, o kviečiasi GMP. Dažna žmonių grupė turi paskirtą gydymą, baigė vartoti vaistus, nevyksta išsirašyti naujų, o kviečia GMP.

Manau, kad jei žmogus yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotikų ir gavo traumą, ypač eismo įvykio metu, kai nustatoma jo kaltė, tai galima būtų traktuoti kaip sunkinančią aplinkybę. Ir tokius kvietimus reiktų apmokestinti kad ir 10-15 litų už iškvietimą. Kodėl greitoji turi atlikti šeimos daktarų ar poliklinikų darbą? Niekas nesako apmokestinti visų kvietimų, taip būtu pažeista teisė į nemokamą gydymą. Jei kvietimas atitiktų būtinąją pagalbą, jis būtų nemokamas.

Latvijos Respublikoje GPM apmokestinta seniai ir kainuoja nuo 5-10 latų, priklausomai nuo situacijos ir kvietėjo statuso. Vieną kartą Latvijoje teko susimokėti 10 latų (apie 50 litų) už tai, kad kelionės metu vienam keleiviui pradėjo skaudėti pilvą. Iškvietus GMP jis neturėjo draudimo, už apžiūrą teko susimokėti. Sumokėjus buvo suteikta pagalba ir jis nukreiptas pas chirurgus.

Žinoma, telefonu nustatyti, ar tai būtinoji pagalba, ar ne, iš karto gali būti ir sunku, bet dauguma atvejų tai padaryti įmanoma. O jei GMP nuvykus, kad ir į mokamą kvietimą, paaiškėja, kad žmogaus būklė reikalauja skubiosios neatidėliotinos pagalbos, mokestis nebūtų imamas.

Įvedus tokia praktiką, manau, tikrai sumažėtų GMP iškvietimų skaičius, nes žmonės prieš kvietimą pagalvotų, ar verta tai daryti, nes reikės susimokėti už iškvietimą. Taip būtų papildytas valstybės biudžetas ir palengvintas GMP darbas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Bedarbės perfekcionistės darboholikės dienoraštis: kodėl man dabar gerai (I) (2)

2016 m. vasario 15 d. Ar žinote posakį „Jei jums atrodo, kad yra taip blogai, kad blogiau būti negali, jūsų skurdi fantazija“? Mano fantazija neskurdi, nes man vis dar atrodo, kad:

Gėdini apsiperkančius Lenkijoje? Turėtum atsiprašyti (410)

Na, atsiprašau, kad ir koks „patriotas“ rašė straipsnį „Man gėda dėl Lenkijoje perkančių lietuvių“, jis aiškiai nežino ar net nebando įsigilinti į aptariamą situaciją, surasti joje bent dalį tiesos.

Skaičiuojate, kad per mėnesį pakanka poros šimtų eurų? Pasižiūrėkite į mano išlaidas (931)

Nustačius, kad minimalių poreikių krepšelis, iš kurio žmogus per mėnesį galėtų išgyventi, yra 238 eurai per mėnesį, DELFI pasiteiravo skaitytojų, ar jiems tokios sumos pakaktų. DELFI Piliečiui parašė ne vienas skaitytojas, norintis išsakyti savo nuomonę. Pavyzdžiui, vieniša mama Erika tikina, kad gaudama didesnes pajamas negali sau daug ko leisti. Publikuojame jos mintis.

Lietuvišką filmą kine pasižiūrėjusi mergina priėmė rimtą sprendimą (268)

Augau su amžinu klausimu. Likti ar palikti? Dilemos labai drasko širdelę. Ir aš esu blaškoma, nes nežinau, kur mano namai bus po trijų mėnesių, išlaikius paskutinį egzaminą. Nes vis dar nežinau kokiu būdu galėčiau tapti laiminga. Svetur lengvi pinigai, bet sunki dūšia. O Lietuvoje laisvą gyvenimą vis dar turi užsitarnauti.

Man gėda dėl Lenkijoje perkančių lietuvių (2705)

Tikriausiai visiems pažįstamas jausmas – po švenčių ateina kažin koks liūdesys, širdgėla... Mokslininkai sako, kad tai normalu. Tačiau man liūdesys atėjo dar per pačią šventę ir su labai konkrečia priežastimi...