Kodėl jums nereiktų emigruoti svetur

 (22)
Ruošiatės emigruoti į Vakarų Europą? O gal grįžote po nenusisekusios emigracijos? Norėčiau, kad perskaitytumėte šį laišką. Gyvenu Vakarų Europoje jau 13 metų. Rašau dėl asmeninių pažįstamų ir kai kurių komentarų tokių kaip „nepavyko integruotis Europoje“.
© Vida Press

Visų pirma, net jeigu Lietuva ir laikoma Vakarų valstybe, mentalitetas Vakarų ir Rytų Europoje yra labai skirtingas. Turiu omenyje tokius dalykus kaip ateizmas, nesantuokinis seksas/vaikas, homoseksualumas… Visi šitie dalykai yra normalūs Vakarų Europoje.

Jūs galite su tuo nesutikti, teigti, kad tai, jūsų manymu, nenormalu ir t.t. Žinokite, kad ir ką begalvotumėte, Vakarų europiečiai yra labai prisirišę prie šių principų. Tad jeigu pradėsite aiškinti, kad tai nenormalu, kad reikėtų gyventi kitaip, nesitikėkite susirasti daug draugų ar integruotis. Tokių „aiškintojų“ Vakaruose ir taip nemažai, tad Jūsų balsas nieko nenulems.

Ar esate pasiruošęs(-usi) priimti Vakarų mentalitetą ar bent jo nekritikuoti prieš vakariečius? Jeigu atsakymas yra „ne“, gal vertėtų susilaikyti ir likti Lietuvoje? Atsibodo tokie komentarai kaip „pasakiau, kad jie gyvena ne taip kaip reikia, išvadino atsilikusia, sumauta Europa…“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Emigrantai, klausiame Jūsų – kaip gyvenate svetur? Ar norite grįžti į tėvynę? Savo mintis galite siųsti, spausdami pilką mygtuką čia arba el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Emigrantas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (61)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (162)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.