Klausimas: kodėl nemylintys tėvai taip lengvai sulaukia vaikų?

 (19)
Perskaičiau ne vieną straipsnį apie besilaukiančias ir vis dar laukiančias ar viltį prarandančias šeimas. Apie vaikų ugdymą ir daugybę kitų panašių.
© Autoriaus nuotr.

Kiekvienos šeimos istorija skirtinga kaip skirtingi visų mūsų gyvenimai. Skirtingi ir siekiai, troškimai. Manau, kad kiekvienam duota, kiek jis gali panešti.

Mano istorija ne ką gražesnė ar liūdnesnė. Mes su vyru taip pat labai ilgą, sunkų kelią ėjome, kol sulaukėme dviejų vaikučių.

Bet... Tas sunkus, varginantis laukimas, pastangos duoda ir kitą gyvenimo patirtį. Pradedi pastebėti kitus vaikus, mamas, tėčius. Darai išvadas, kaip netinkamai ar tinkamai jie auklėjami, kaip elgiasi. Ko nedarytum ar darytum pati.

Ir tik vieno klausi: kodėl nemylintys, vaikams dėmesio stokojantys tėvai taip lengvai sulaukia vaikų ir jų nevertina? Su jais nesielgia kaip su sau lygiais? Nuolatos užgaulioja, smurtauja (tiek fiziškai, tiek psichologiškai)?

Nesuvokia, kad jie asmenybės, juos reikia ugdyti, padėti jiems suvokti pasaulį, padėti jiems pažinti jį. Padėti, kad gyvenimo kelionė būtų įdomi, spalvinga, teikianti daug džiaugsmo.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo patirtimi, papasakokite savo išgyvenimus. Gal galite su kenčiančiomis poromis pasidalinti savo istorija, įkvėpti juos? O gal norite pasidalinti nuomonę apie vaikų reikšmę gyvenime, manote, kad jie nebūtini pilnaverčiam gyvenimui? Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vaikas“.

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (43)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.