Keturmečio tragedijos įsiutinta moteris – kas čia vyksta?

 (186)
Jeigu Lietuva būtų Norvegija, tikriausiai neužtektų globėjų visiems vaikams. Dabar visi dejuojame, kaip baisu. Ieškome kaltų, kaltiname ministrą, tarnybų vadovus... O jau pamiršome, kokia tragedija buvo nutikusi praeitais metais, kada vaikai sušalo šulinyje. Prieš kelias dienas naujagimį surado šiukšlėse...
© Shutterstock nuotr.

Kas vyksta mūsų visuomenėje (jeigu ją galima dar taip pavadinti)?! Ar, iš tikrųjų, kaltas ministras ar kokios nors tarnybos vadovas?

Taip, mes žiūrėjome daugybę laidų apie siaubingą Norvegijos tarnybų elgesį, kad jie atėmę vaikus prašo vėliau tėvų įrodyti, jog galės pasirūpinti vaikais, sugebės išlaikyti juos ir pan. Žiūrint į tokias Lietuvos šeimas (ši ir kitos tragedijos) plaukai stojasi piestu. Tikrai galvoji, kad kiekvieną vaiką reikia imti ir globoti valstybei – ten tėvai alkoholikai, ten narkomanai, ten smurtauja, kitur sąlygos nežmoniškos 21 – ajam amžiui.

Kaimynai irgi tyli, nes bijo, kad vėliau kerštaus, kad institucijos užtampys (reikės paliudyti, papasakoti, pasirašyti), socialiniai darbuotojai jau iš visų „blogų“ šeimų tikriausiai nebesugeba atskirti, kurios yra „blogiausios“ ir galiausiai nukenčia tie maži, tyri žmogučiai, kurie yra mūsų ateitis. Tačiau, kokia bus mūsų ateitis, jeigu jie dabar augs tokiomis sąlygomis?

Tikriausiai kalta bendra aplinka – nėra žmonėms kitos veiklos, hobio, laisvalaikio praleidimo būdų. Jie suirzę, pikti, abejingi. Visuomenė supranta, kad negali nieko pakeisti ir pasidarė apatiška, nebenori nieko keisti ir tiesiog egzistuoja, kai kurie skęsta priklausomybėse ir galiausiai nutinka tragedijos...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (317)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (94)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.