Ištekėjusi moteris 20 metų ilgisi buvusiojo mylimojo

 (117)
Pavasario žibuoklių apsuptyje prasiskleidė ir ji, mano pirmoji meilė. Ir dabar, netgi po dvidešimties metų pakvipus ankstyvo pavasario rytui, apima keista nostalgija. Atrodo tai, kas nutiko taip seniai, tai, kas seniai yra pamiršta, vis grįžta. Apglėbia prisiminimais bei nepaleidžia, kad ir kaip to norėtum.
© Shutterstock nuotr.

Visa ši istorija prasidėjo pavasarį, kai aš, dar būdama mokinukė, persikrausčiau į kitą miestą. Viskas buvo nauja, tad ilgą laiką jaučiausi gana nedrąsi, bijojau susirasti draugų. Maniau, kad vaikai manęs nepriims, atstums. Ilgą laiką mažai su kuo kalbėjau, jaučiausi uždara. Per pertraukas sliūkindavau nuo kampo prie kampo ir bijojau su kuo nors pakalbėti. Tiesą sakant, buvau iš tų vadinamųjų klasės „atstumtuolių“.

Kartą užsisvajojus mano žvilgsnis susidūrė su klasioku, gana simpatišku, iki tol nepastebėtu berniuku, sėdinčiu kitame klasės gale, kuris dar ir nusišypsojo. Vėliau pastebėjau, kad jis kiekvieną dieną vis stengėsi pagauti tos, atrodo, atstumtos ir vienišos mergaitės šypseną, kuri net nesugebėdavo jam pasakyti „labas“.

Mūsų simpatija vienas kitam atsirado tuomet, kai vieną dieną jis klasėje pasiliko ilgiau tyčia, jau iš anksto numatęs pasisiūlyti mane palydėti iki namų... Nuo tada pažinau labai gerą ir puikų žmogų. Niekada nesijaučiau taip, kaip tuomet. Kartu praleidome daugybę laiko: žaisdavome, kalbėdavom, juokdavomės, krėsdavome išdaigas. Pamenu, kad net nesusimąstydavau, kad galiu įsimylėti. Buvo tiesiog gera.

Kartą visiškai netikėtai jis prisipažino, kad mane myli. Tiesiai šviesiai taip ir pareiškė. Nusijuokiau ir naiviai paklausiau: „O kodėl mane myli?“. Atsakė, kad nežino, tiesiog myli ir tiek. Tik dabar suprantu, kad tai ir yra pati gražiausia meilė – myli ir tiek. Dabar žmonės pradeda diktuoti dalykus, dėl kurių myli: myliu, nes graži, myliu, nes protinga, myliu nes skaniai valgyt daro. Pirmoji meilė – kai myli ir tiek. Nežinai kodėl ir nenori to žinoti. Tikriausiai būtent dėl to ji ir yra tokia išskirtinė bei nepamirštama.

Vėliau mūsų simpatija pamažu pradėjo virsti į kažką daugiau. Kai pirmą kartą paėmė mane už rankos, buvo toks tyras ir įstabus jausmas, kad net ir šiandien jį prisimenu. Abu niekad nebuvome patyrę jokios išdavystės, nesupratome, ką reiškia, kai tau sudaužo širdį, kai palieka ar tiesiog neįvertina. Tad buvome atviri vienas kitam ir tuo gyvenome.

Bepradedant eiti į devintą klasę, pajutau, kad mano meilės dėmesys vis silpo, kol galiausiai visai nutrūko. Nesupratau, kodėl, kas tai lėmė, juk buvome patys geriausi draugai bene dvejus metus. Kai pradėjau domėtis, kas, kaip, kodėl, jis man šaltai atrėžė, kad, esą, tėvai nebeleidžia mums susitikinėti. Vėliau supratau, kad jie išsigando artimos sūnaus draugystės su mėgstančio taurelę pakelti vyro dukterimi. Tai buvo pats skaudžiausias dalykas mano gyvenime. Nekenčiau tėvo, o vėliau – ir pačios savęs.

Po kiek laiko mano pirmoji meilė pakeitė mokyklą ir mes visiškai nebebendravome. Tai yra, nebendraujame jau dvidešimt metų, o aš vis svajokliškai prisimenu mūsų kvailas išdaigas kartu. Ir linksma ir liūdna vienu metu. Tai klausiu kodėl, tai džiaugiuosi, kad bent jau turiu dalyką, kurio gyvenime vis negaliu pamiršti. Dažnai susimąstau, kad būtų įdomu susitikti, pasikalbėti, kaip kam sekasi. Tada pažvelgiu į savo vyrą ir suprantu, kad pirmoji meilė tikriausiai per daug stipri, jog išdrįsčiau rizikuoti dabartine savo gerove.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (61)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (162)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.