„Eurovizijos“ žiūrovas: finale šansų į dešimtuką pakliūti neturime

 (248)
Nesu popmuzikos mėgėjas, bet „Euroviziją“ žiūriu ir dažniausiai būna smagu. Galėtų būti ir dar smagiau, jei turėtume šiokių tokių šansų, kad ir į dešimtuką pakliūti. Bet šiemet tradiciškai neturim. Ir tai rašau be menkiausio pesimizmo. Patekti į finalą tampa kasmetiniu, pagrindiniu, vieninteliu ir, nesislėpkim, maksimaliu tikslu.
Monika Linkytė ir Vaidas Baumila
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Taip, „Eurovizija“ nėra vien muzikinis konkursas, labai „dosnių“ kaimynų kaip Balkanai ar skandinavai neturim. Bet turim stiprių atlikėjų, braliukus latvius, aktyvų ir nemažą užsienio lietuvių legioną.

Taigi, šiokios tokios pagalbos turim ir mes – juk lietuvių diaspora yra didesnė nei abiejų mūsų Baltijos kaimynių. Tačiau ir šiemet tiek latviai, tiek estai visa galva stipresni.

Nenoras „prisidaryti gėdos“

Kaip minėjau, „Eurovizija“ jau seniai nėra tik muzikinis konkursas, randame jame ir politikos, ir sporto prieskonių, o nemažai daliai žiūrovų šis konkursas pirmiausia įdomus dėl savo dinamiško formato ir balų skaičiavimo tiesioginiame eteryje finalinio vakaro metu.

Į „Euroviziją“ mes žiūrim labai rimtai. Išrinkti Lietuvos atstovo nebepatikim vien paprastam žiūrovui, balsuojančiam tiek internetu, tiek telefonu, tačiau pasitelkiam ir vietinių ekspertų komisiją. Ir lyg to būtų maža, dar „skaipinam“ ir pagalbos prašom iš užsienio pop muzikos muzikos ekspertų.

Ir metai iš metų, jei neskaičiuosime „LT United“ fenomeno, renkamės patikrintus atlikėjus ir tokias pat dainas. Šiemet net dainos nuo atlikėjų atskirtos, kad jau tą patį patį geriausią variantą išrinktume. Galiausiai gauname tą patį rezultatą, tik skirtingam popierėlyje suvyniotą.

Ko gero nėra stebuklingo būdo, kad rezultatai atsirastų staiga, bet pirmiausia reikia nustoti bijoti. Bijoti apsikvailinti, bijoti neišrinkti stipriausio kandidato. Tereikia atrankose sudaryti tokias sąlygas, kad jauni ir įdomūs atlikėjai norėtų atstovauti Lietuvai.

Juk jei kiekvienais metais leisim kūrinius ir kandidatus, kuriuos rinks aktyvūs nemokamų telefonų numerių rinkėjai ir „Ryto suktinio“ vedėjai, dar ilgai neišgirsim nieko iš tikro naujo.

„Eurovizija“ po truputį evoliucionuoja, laikas ir mums.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo mintis? Pasidalinti savo nuomone apie lietuvių pasirodymą „Eurovizijoje“ šiais metais? Rašykite žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.