Dvyliktoko įspūdžiai po lietuvių kalbos egzamino: papildoma valanda būtų buvusi neprošal

 (8)
Šiandien laikytas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas buvo tikrai įveikiamas, nors man, kaip literatūrinių rašinių mėgėjui, samprotavimo temos pasirodė lengvesnės (gal visada šitaip). Rašiau temą apie požiūrį į visuomenės paribio žmogų.
© DELFI / Karolina Pansevič

Manau, ši tema reikalavo tikrai atidaus pavadinimo išanalizavimo, rašyti reikėjo ne apie tai, kas tas paribio žmogus, bet kaip jis vertinamas. Rėmiausi J. Biliūnu (pateiktas) ir J. Kunčinu (nepateiktas). Vos vos spėjau... Papildoma valanda būtų buvusi neprošal.

Tik noriu pasiguosti, kad šiam rašiniui teko aktyviai ruoštis visą praeitą savaitę... Krūvis – nežmoniškas, nes jei nori gerai pasikartoti kūrinį (gerai, vadinasi, detaliai – ypač literatūriniam rašiniui), turi tam sugaišti nemažai laiko ir išeikvoti daug jėgų, o autoriai yra net 32...

Programos platumas – beribis, jau net mokytoja su liūdesiu veide siūlo praleisti tokius autorius kaip Nobelio literatūros premijos laureatas Č. Milošas, poetas S. Geda, nebelieka laiko nagrinėti M. Ivaškevičiaus „Madagaskaro“ ir kitiems programos pabaigoje esantiems kūriniams.

Paskutinius mėnesius pamokose nagrinėjimas būna paviršutiniškas, kad tik spėtume „išeiti“ kursą. Ir taip – kiekvienais metais... Ir kai nuoširdžiai mokaisi per lietuvių pamokas, darai namų darbus, mokaisi iš „Egzaminatoriaus“, bet atėjęs į egzaminą pamatai net nenagrinėtus autorius (šiuo atveju mes nespėjome panagrinėti J. Vaičiūnaitės, M. Martinaičio poezijos), tai truputį liūdna... Tenka suktis iš padėties.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Egzaminą laikę dvyliktokai, kokią rašinio temą pasirinkote jūs? Ar sudėtinga buvo parašyti rašinį? Kas jus labiausiai nustebino, pasirodė sunkiausia? O gal tikitės gauti aukštą balą? Pasidalinkite, kokio rezultato laukiate.

Savo nuomones galite siųsti el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Egzaminas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (87)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.