Dešimtokas: norėčiau akis į akį pasikalbėti su Švietimo ir mokslo ministre

 (121)
Norėčiau pasisakyti šiuo metu labai mokiniams aktualia tema. Dabar „ant bangos“ kalbėti apie atostogų sutrumpinimą, tad aš irgi išsakysiu savo, kaip II klasės gimnazisto (10-oko), nuomonę. Į mokslą žiūriu atsakingai, ruošiu namų darbus, nors reikia pripažinti, kad ne visus, lankau pamokas, esu paprastas gimnazistas, tačiau dabar atsirado nauja problemėlė – mokslo metų prailginimas.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Siūlau į tai pažvelgti racionaliai. Aš, kaip mokinys, matau visą (ne)gražų mokyklos gyvenimą: mokytojų bei mokinių nuovargį, lėšų pamokoms trūkumą, sunkius namų darbus. Tačiau, kad ir kaip keista, nesiskundžiu, o nesiskundžiu todėl, nes man krūvis pakeliamas.

Verta paminėti, kad Seimas mėgsta išgirsti vieną nereikšmingą problemą ir ją „tvarkyti“ t.y. sukurti dar daugiau, bet jau rimtesnių problemų. Nesakau, kad nereikia nieko keisti, bet nereikia ieškoti nereikalingų „ambų“. Ak, kaip gera būtų su šia moterimi, Švietimo ir mokslo ministre, šnektelėti akis į akį – kaip matome, racionalūs ir geri sprendimai kai kam tiesiog neegzistuoja…

Iš asmeninės patirties dar galiu pasakyti, kad nors ir mokslo metai baigiasi tik birželio mėnesio antrą savaitę, tačiau vidurkiai ir metiniai pažymiai yra išvedami paskutinę ar net priešpaskutinę gegužės savaitę, o tos likusios dienos yra „edukacinės veiklos dienos“ arba, kitaip tariant, nereikalingos, naudos neduodančios dienos.

Tad kodėl mokinys, kuris mėgsta, nori ir gali aktyviai leisti laisvalaikį jau pirmosiomis vasaros dienomis, turi trinti mokyklos suolą?! Prašyčiau, nesakykit, kad mes tik prie „kompų“ sėdime: stovyklos, draugai, žaidimai, susitikimai mieste ir pan. Yra pagrindinės veiklos, kuriomis užsiimame vasarą, jos ir tik jos ugdo mus kaip asmenybes, o ne medinis suolas ir bloga mokytojo nuotaika.

O jei gerbiama ministrė atsakytų, mielai šnektelėčiau ir argumentuotai išsakyčiau savo nuomonę, tokia praktika turi pasiteisinti...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (328)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (101)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (98)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.