Atsakymas, kada Lietuvoje didės darbuotojų atlyginimas

 (85)
„Šešios, septynios darbo dienos, dešimt darbo valandų – taip dirba vakariečiai“, – rašo DELFI skaitytojas, siūlantis lietuviams pamiršti apie 5 darbo dienų savaitę. Pasak jo, įmonės turi susimąstyti apie darbo našumą, jei nori konkuruoti su užsienyje įsikūrusiais produktų kūrėjais. Tada galėtų kilti ir darbo užmokestis, ir pigti lietuvių siūlom produktai.
© Shutterstock nuotr.

Darbo našumas ir tik jis atsako į šių dienų aktualius klausimus. Tai pagrindinis veiksnys, kuris lemia ne tik pigesnį produktą, bet ir darbo užmokestį. Būtent našumo didinimas užpildo ir tuščias darbo vietas.

Pažiūrėjus į mūsų įmones, galime matyti daug rankų darbo, ir to, kad neįsisavinami šiuolaikiški įrankiai. Rankomis puošiami tūkstančiai sausainių, rankomis krauname produkciją ant padėklų, daugybės įmonių užsakymus priima telefonais.

Dar visai neseniai mačiau ant buhalterės stalo vietoj kompiuterio padėtą skaičiavimo mašinėlę ir kalną popierių su langeliais, pilnais skaičių. Medinė dėžutė tampa kartoteka, yra parduotuvių, kurios net neturi skenavimo kasos aparatų. Visa tai rodo, kad labai daug įmonių dirba XIX a. metodais ir tikisi gauti šiuolaikišką produktą.

Vienos įmonės darbuotojų paklausiau, kodėl neįdiegia internetinio užsakymo tinklapio? Iš jų žvilgsnių supratau – o kas bus su mumis, sėdėsim be darbų?

Mes savo ūkį per daug orientavome į darbo vietų kūrimą ir išsaugojimą, taip pamindami po kojomis darbo našumą, neva darbo vietos automatizavimas išstumia darbuotoją.

Tobula ir gerai automatizuota vieta gamina konkurencingą produktą, kuris atveria duris į platesnę rinką. Verslas turi eiti koja kojon su mokslu ir naujomis technologijomis, o jai atsilieka, tai praranda klientą. Turime skatinti įmones kompiuterizuoti, robotizuoti savo ūkius ,kuo našiau dirbti ir taupyti laiką.

Įmonės didžiausi kaštai – ne elektra ar nuomą, ne mokesčiai ir PVM. Didžiausi kaštai yra nenaši, o galbūt netgi dirbtinai sukurta darbo vieta.

Todėl šiuo metu mūsų įmonės turėtų ne ieškoti darbuotojų, o įsisavinti esamas technologijas ir gaminti tokį pat kiekį produkto. Kuo mažiau rankų darbo, tuo greičiau galima gaminti ir parduoti.

Taip pat turėtume pamiršti aštuonių valandų darbo dieną ir penkias darbo dienas per savaitę. Šešios, septynios darbo dienos, dešimt darbo valandų – taip dirba vakariečiai. Tai vienintelis atsakymas, kodėl mūsų gaminamas produktas yra brangesnis ir skaudžiai pralaimi rinkoje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo patirtimi ir patarimais? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.