Atsakė: kodėl pensininkui reikia bent 2000 Lt

 (78)
Bet kuris pilietis gali išanalizuoti klausimą, kiek gi reikia normaliam gyvenimui. Gal būsiu kuklesnė: lai būna tas gyvenimas labai ekonomiškas. Tai kiek gi reikia, kad oriai gyventum? Bent jau pensininkui tikrai reikia 2000 Lt.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Jam kaip ir visiems tenka susimokėti už būstą, tad turiu omenyje visas komunalines paslaugas. Jam reikia kokybiško maisto, kiekis jo nėra didelis, bet maistas turi būti kokybiškas, ne atpigintas ir dažnai jau gendantis. Pagyvenusiam žmogui būtinai tenka jau naudotis medicinos paslaugomis: vaistai, tyrimai, o, neduok Dieve, dar didesnės problemos...

Senjoras nori ir kultūrinių renginių: kartais nueiti į teatrą, retkarčiais apsilankyti koncerte, gal į kiną, gal kokią knygą įsigyti, tiesiog žmogiški norai jam taip pat egzistuoja, nenurašykite kaip p. Maldeikienė senjorų, jie tos pačios valstybės tie patys piliečiai. Senatvė aplankys visus, nereikia širsti. Taigi, dar senjorai norėtų ir savo anūkams retkarčiais bent gimtadieniais nupirkti dovanėlę, o kodėl jam nepanorėti pasinaudoti sanatorija, pagerinti sveikatą? Daug visokių šeimyninių ir asmeninių poreikių yra.

Kai jis susiduria su negalėjimu nieko daryti, nes lėšos tik išlikimui, atsiprašau, tai varo žmogų į depresiją, jis pasijunta visiškai nereikalingas niekam. Situacija labai liūdna. Visi mes viską žinome. Labai patiko straipsnis, kur autorius puikiai išsireiškia apie seimūnus, mūsų sergėtojus ir įstatymų rengėjus: „Studijuodamas kas savaitę prirašydavau pilną sąsiuvinį ir sunaudodavau 2-3 rašiklius.

Turbūt susodinus 10 tokių studentų ir liepus kiaurą parą rašyti ir spausdinti savo darbus vis tiek neiššvaistytum tokių pinigų. Kai paprastas žmogus turi išgyventi už 1000 Lt, o seimūnas savo rašikliams išleidžia dvigubai daugiau, kyla klausimas, kam tai atrodo normalu? Be to, aš į darbą turiu nusigauti už savus pinigus, kodėl seimūnui visa tai apmokama? Gavai tuos 5000 Lt, tai prašom, už juos nusipirk ir savo automobilį bei įsipilk kuro...“

Taip pat ir paprasti verslo principai Lietuvoje negalioja... Seimo narių darbas akivaizdžiai nepelningas ir prastos kokybės, kodėl nėra etatų mažinimo? Nors ką aš čia šneku... Vis tiek švogerių krašte nieko nepakeisim.. .Kažką turime keisti – turime keisti požiūrį į darbą, visi privalo atsakyti už atliktą darbą, neįsivaizduoju, kaip galime kaip Seime šitiek eksperimentuoti ir rūpintis beveik tik savo reikalais, kaip?

Kaip juos pakeisti, kai patenkama pagal sąrašus ir laimėjusias partijas. Uždaras ratas, dešimtmečiais sukasi tuo ratu žmonės, kurie tik alina valstybę. Viskas čia kaip ant lėkštutės aišku, bet pakeisti neįmanoma, nes ta dalis žmogėnų savo vietelės neužleis. Tai tiek, norisi matyti Lietuvą kitokią ir seniai ji jau galėjo būti kitokia, bet stabdžių labai daug.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo patirtimi – kokių pajamų reikia jums, norint oriai gyventi sostinėje? Kokios Jūsų šeimos išlaidos? Galbūt pastebėjote, kaip skiriasi išgyvenimo kaina Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose?

Savo patirtimi galite pasidalinti žemiau arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (326)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (96)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.