Apie studentus kitaip: mes ne tik alaus mėgėjai ar „bomžpakių“ valgytojai

 (26)
Norėčiau papasakoti apie studentų gyvenimą iš savos patirties, nes jau įgriso skaityti graudžius straipsnius kaip studentai valgo tik „bomžpakius“ (taip vadinami nebrangūs užpilami makaronai - DELFI), leidžia tėvų pinigus alui ir gyvena sovietinuose bendrabučiuose. Taip nėra. Taip negyvena tie studentai, kurie turi galvą ant pečių.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Šiuo metu esu ketvirto kurso Vilniaus universiteto studentė (mokausi dieniniame skyriuje ir už mokslą nemoku), todėl papasakoti galiu išties nemažai. Nebuvau ir nesu ta studentė, kuri kiekvieną savaitgalį važiuodavo namo prisikrauti pilnų maišų maisto, kurio įdėdavo mama, nes, visų pirma, man mama jo nedėdavo, o visų antra - iki namų būdavo 300 km. Todėl geriausiu atveju mamą aplankydavau kartą per mėnesį. Negimiau pasiturinčioje šeimoje, todėl natūralu, kad pinigų man tėvai per mėnesį neskirdavo tiek, kiek norėtųsi. Gaudavau 600 Lt per mėnesį. Taip, tai yra nemaži pinigai, bet atskaičius mokesčius man likdavo ~360 Lt visoms reikmėms – maistui, rūbams, higienos reikmenims, spausdinimui, vaistams ir t.t.

Galėjau pykti iki „negalėjimo“ ir reikšti priekaištus tėvams, kodėl jie neskyrė daugiau pinigų išlaidoms, kodėl nenupirko automobilio, kodėl teko gyventi bendrabutyje, kodėl, norėdama nusipirkti džinsus, turėdavau taupyti tris mėnesius, kodėl nenupirko išmaniojo telefono… Bet aš esu suaugęs žmogus ir suprantu, kad jeigu noriu tuos visus dalykus gauti, turiu juos užsidirbti pati ir niekas kitas man jų nenupirks.

Todėl jau pirmame kurse, praėjus porai mėnesių nuo studijų pradžios aš pradėjau ieškoti darbo. Ir radau. Darbas buvo nelengvas – telerinkodara. Tačiau tai buvo gera pradžia, už kurią galiu dėkoti tik savo ryžtui ir užsispyrimui. Visas tris vasaras praleidau užsienyje. Ne, aš ten neatostogavau ir neleidau laiko veltui, kaip dauguma studentų atėjus vasarai, o dirbau, kad prasidėjus mokslo metams turėčiau savų pinigų, todėl grįžusi rudenį sau galėdavau leisti daugiau – nusipirkti tai, ką norėdavau.

Per tuos trejus mokslo metus pakeičiau porą darbų į geresnius, įgijau vertingos darbo patirties, pakeliavau po pasaulį, linksmai leidau laiką, persikėliau iš bendrabučio į butą, dabar galiu sau leisti nusipirkti geresnių maisto produktų, nueiti į restoraną ar į brangesnį grožio saloną. Kodėl? Todėl, kad viską užsidirbau pati ir tuo didžiuojuosi. Todėl, kad laiku supratau kaip svarbu kažko imtis, o nelaukti, kol tau kas nors ką nors paduos. Mes kiekvienas turime milijoną galimybių, tačiau dauguma studentų jomis nesinaudoja ir renkasi lengvesnį kelią – arba verkti kaip „viskas blogai, nėra darbo, visą savaitę valgau makaronus“, arba tiesiog sėdi išlaikomi tėvų iki 25 metų ar ilgiau ir gauna viską, ko širdis geidžia. Nesmerkiu tokių žmonių, tačiau nieko nėra geriau kaip viską pasiekti savo jėgomis ir leisti savo uždirbtus pinigus bei nuo nieko nepriklausyti.

Todėl yra ir kita medalio pusė – studentai, kurie dirba, mokosi, padeda savo tėvams finansiškai, kuria verslus, keliauja po pasaulį, o ne dykinėja savaitgaliais po klubus, geria alų, valgo kebabus ir mėto šaldytuvus pro langus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Po mokytojos pasisakymų Telšiuose rėžė, ką galvoja: žinau, iš kur ta neapykanta (114)

Štai ir dar vienas skandalas, suskaldęs Lietuvą. Telšiuose tikybos mokytoja pasakojo apie gėjus-hanibalus, vadino juos pedofilais ir prievartautojais. Dar dėjo kūjį su pjautuvu ant LGBT vėliavos.

Nenoriu nieko pažeminti – uždirbančio mažiau nei 900 eurų nepažįstu (723)

Vis užsuku paskaityti straipsnių ir komentarų apie pinigus... Rašydamas ši straipsnį nenorėčiau kažko įžeisti ar pažeminti. Man 25-eri metai, dirbu samdomą darbą, ne pagal studijuotą specialybę (inžinerija), į rankas gaunu 1500 eurų.

Mokytojos atsiųstas ketvirtoko atsakymas suspaus širdį: kam klausinėjate tokių dalykų? papildyta specialistės komentaru (435)

Esu mokytoja ir šiuo metu sukuosi standartizuotų testų ir kitokių man nelabai suprantamų veiklų rate. Tačiau šiuolaikinė švietimo sistema nesudaro galimybės ją bent kiek suprasti (bet čia atskirą straipsnį parašyti galėčiau, jei norėčiau). O šiandien tiesiog jūsų klausiu: pasižiūrėkite nuotraukas ir atsakykite, kur slypi šio ketvirtokams duodamo pildyti klausimyno prasmė?

Pavaduotojos skambutis perpildė kantrybės taurę: kaip pavadinti tokį elgesį? (127)

Paskutinius metus mokausi mokykloje ir esu mačiusi daug neteisybės, mokytojų, kurie nekreipia dėmesio į mokinius, bet šiandien rašyti mane paskatino pavaduotojos išpuolis prieš man patį brangiausią žmogų – mamą.

Kritikuojate jus gydžiusius medikus? Pagalvokite apie pasekmes (25)

Žodžio galybė – neišmatuojama ir nepervertinama. Jis gali iškelti į padanges, o gali... ir užmušti. Naujiena šiais laikais dažniausia telpa į kelias taupias eilutes. Tačiau vis tiek guodžiamės, kad tenka kapanotis neišbrendamame iš informacijos srauto, kuriame kai kada pasimeta tai, kas svarbiausia...