Solidarumo maratone bėgs ir olimpiečiai, ir judėjimo negalią turintys vaikai

 (3)
Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuotame solidarumo bėgime surinktos lėšos bus skiriamos Lietuvos vaikų dienos centrus lankantiems vaikams ir Zambijos Mikutos kaimo mokyklos įkūrimui.
© Organizatorių nuotr.

Vilniaus „Versmės“ katalikiškos gimnazijos bendruomenė yra ne kartą sulaukusi pagalbos kuriant mokyklą, todėl šis bėgimas – liudijimas, kad galime ne tik imti, bet ir duoti labiau stokojantiems. Kaip pabrėžė gimnazijos direktorė Violeta Ališauskienė, tai gerumo ir supratimo estafetė, kurioje nėra pralaimėtojų. Tai ir aukojimo kultūros ugdymas gimnazijoje.

Penktadienį 11.45 val. prasidėsiančiame pirmajame „Gelbėkit vaikus“ solidarumo bėgime dalyvaus ne tik Vilniaus „Versmės“ katalikiškosios gimnazijos moksleiviai, mokytojai bet ir mokinių tėveliai. Bendruomenė solidarumo bėgimo trasai pasirinko Pasakų parką Vilniuje.

Kiekvienas solidarumo bėgimo dalyvis gaus „bėgiko kortelę“, klasėse ir mokytojų bendruomenėje surinktos aukos bus perduotos organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Gausiausiai maratone dalyvavusi klasei rengiama staigmena.

Judėjimo negalią turintiems vaikams – speciali trasa

Solidarumo bėgime taip pat dalyvaus vaikai turintys judėjimo negalią, jiems bus skirta speciali trasa. Bėgimo dalyvius aplankys ir kartu bėgs garsus atletas, olimpinis čempionas Romas Ubartas, Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Česlovas Kundrotas ir maratonų bėgikė Diana Lobačevskė.

Gimnazijoje lankysis „Gelbėkit vaikus“ solidarumo bėgimo iniciatyvos vadovė Živilė Gribauskaitė.

Akcijoje dalyvauja ir VDU „Rasos“ gimnazija

Spalio 15 d. VDU „Rasos “gimnazija dalyvavo gerumo akcijoje „Junkis , bėk, padėk“ , kurią 1-ą kartą Lietuvoje organizavo visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“

Trečiadienio popietę, nepabūgę rudens lietaus ir šlapių bėgimo takų, apie 300 gimnazijos mokinių bei mokytojų sugužėjo į mokyklos stadioną garbingu tikslu – bėgti simbolinius Solidarumo kilometrus, kuriuos vėliau pavertė pinigine išraiška. Surinkta parama bus atiduota „Gelbėkit vaikus “ organizacijai ir jie pirks mokymosi priemones vaikų dienos centrams Lietuvoje ir mokinukams, lankysiantiems mokyklą Zambijoje, Mikutos kaime.

Kilnieji gimnazijos bėgikai vadovavosi visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vertybėmis: atsakomybe už kitą, sąžiningumu ir bendradarbiavimu, saugodami vienas kitą , bėgdami šlapiais stadiono takais. Su mokiniais bėgo ir gimnazijos direktorius, bei keletas linksmų ir niekad nepavargstančių mokytojų.

Akcijos organizatorė kūno kultūros mokytoja Dovilė Ūzienė apdovanojo visus dalyvius Solidarumo diplomais.

Nė vienas neliko nusivylęs, atvirkščiai – visi dalyviai, nors ir nuvargę , kai kurie nubėgę net 20 , kiti 6 ar 5 Solidarumo kilometrus šypsojosi ir buvo laimingi.

Visi džiaugėsi kad gali prisidėti , jog visi Lietuvos vaikai galėtų mokytis, o Zambijos vaikučiai turėtų ne vėjo perpučiamą pastogę, bet mokyklą, su knygomis, kėdėmis ir stalais.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ar „Maxima“ pasimokė iš skaudžios nelaimės Rygoje? (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (156)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.