Rūke paskendusi Lietuva: nuotraukų galerijaknygos „Nuostabi šalis“ ištraukos

 (6)
Ar žinote, kokia graži gali būti Lietuva? Knygos „Nuostabi šalis“ autoriai ir DELFI skaitytojams nori parodyti vaizdus, kurių pavargę, skubėdami į darbą tiesiog nepamatome. O pamatyti išties yra ką. Albumo autoriai dalinasi iš oro darytomis nuotraukomis, ir kviečia pasidalinti savosiomis fotografijomis.
© DELFI

Publikuojame knygos ištraukas ir kviečiame pamatyti tas vietas, kurių žemės keliais nepasiektumėte. Stebėkitės, ką su Lietuvos peizažais išdarinėja rūkas arba besileidžianti saulė. Raskite Jums gerai žinomą vietą, tačiau būkite priblokšti ją išvydę visai kitu kampu. Arba nusišypsokite, įsivaizduodami ką primena ankstyvą pavasarį ežere tirpstanti ledo lytis. Antrame nuotraukų cikle pateikiami 9 kadrai.

Norinčius dalyvauti konkurse, kviečiame siųsti savo gražiausias Lietuvos nuotraukas naudojantis čia esančia nuoroda.Kitas albumo nuotraukas, publikuotas DELFI portale, galite peržiūrėti čia.

Kokios spalvos būna rytinis rūkas? Žvelgiant nuo žemės jis dažnai atrodo nuobodus – pilkšva migla, kuri išsisklaido vos įdienojus. Tačiau dairantis iš aukštai rūkas tampa spalvotu kilimu, kuris kas kartą vis kitaip nukloja laukus ir išryškina saulės spindulius. Kiekvienas rytas unikalus, kiekvienas rūkas – vis kitoks. Artėjant dienai ir kylant vėjui, šis grožis ima palengva sklaidytis – tai magiškas metas. Tada rūkas tarytum nudažo vėją ir parodo, kaip oras apteka kalvas, slėnius, miškus.

Fotografuoti iš oro tinka ne bet koks rūkas. Reikia ištaikyti tokį mažai vėjuotą giedrą rytą, kai po vėsios nakties pamiškėse ir žemumose pažeme ima driektis ploni rūko sluoksniai. Jeigu tik meteorologinių sąlygų balansas nusistovi kiek kitaip, rūkas išvis nesusidaro arba taip storai užkloja žemę, kad viskas paskęsta tirštų baltų garų jūroje. Tada net pakilti neįmanoma – ilgai planavus ir laukus rytinio rūko, keletą kartų teko atšaukti rytinį skrydį, nes nebuvo matyti žemės ir pakilimo tako.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (59)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.