Prie Kauno marių nuvykęs skaitytojas išvydo šiurpų vaizdą

 (32)
Važiavome autostrada „Kaunas-Vilnius“ ir pasukome į Grabučiškes, tikėdamiesi rasti atokesnį Kauno marių paplūdimiuką, pasideginti šiuo kaitriu vasaros laikotarpiu.
© DELFI skaitytojo Voldemaro nuotr.

Išlipome iš automobilio ir nuėjome prie vandens. Pirmasis klausimas, kuris mums kilo: kur dingo žmonės? O kai priėjome krantą, mus pasitiko tradiciškai žalias putotas marių vanduo ir, žinoma, dvokas. Tada draugė pastebėjo nemažai didelių kriauklių. Norėjo kelias paimti ir staiga sustingo...

Visas krantas buvo nusėtas vėžių griaučiais. Tada supratome, kodėl neradome žmonių. Tik iš kur visi šie negyvi vėžiai?

Negi turtingasis Simpsonų magnatas Degėla kažkur šalimais paslapčia pastatė dar vieną savo juodąjį fabrikėlį?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kupiškio rajono turizmo centro direktorius Paulius Pranckūnas, Kupiškyje organizuojantis vėžių gaudymo varžybas, pamatęs nuotraukas atmetė skaitytojo versiją, kad vėžiai Kauno mariose galėjo žūti dėl taršos. P. Pranckūno teigimu, jų žūties priežastimi galėjęs būti maras. Dėl šios pačios priežasties jis įtaria, kad Kupiškyje vėžių populiacija taip pat labai sumažėjusi.

„Išaugo arba per didelė tos rūšies populiacija, bet greičiausias variantas gali būti, kad tai tiesiog maras (…), – kalbėjo P. Pranckūnas.

Šią ligą išplatinti po kitus tvenkinius nėra sudėtinga. „Vėžiaujant kituose vandens telkiniuose, kur gali būti tos ligos židinys, gali būti, kad pagavus sergantį vėžį, jis pakliūna į tinklelį, grybelinėmis sporomis užkrečia tinklelį, vėžiautojai tinklelio neišplauna, neišdžiovina, ir jos lieka aktyvios ir gaudant kitam tvenkinyje, užteršiamas kitas tvenkinys“, – paaiškino pašnekovas.

P. Pranckūnas sakė, kad jei liga suserga siauražnypliai ar plačiažnypliai vėžiai, jie žūva, tačiau rainuotieji ir dėmėtieji vėžiai tėra ligos nešiotojai – juos sugavus ir tinkamai neišvalius tinklelio, taip pat galima apkrėsti kitus vėžius.

Pasak pašnekovo, jei vėžius iš tiesų užpuolė maras, daug jų pagauti bus sudėtinga trejus metus.

Norite pasidalinti savo patirtimi? Rašykite žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (122)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.