Po „Vilnius Jazz Festival“ atidarymo: mūsų sostinė – puiki vieta įsimylėti!

 (4)
Šią savaitę negalėjau nepastebėti, koks beprotiškai – fantastiškai – nuostabiai – romantiškai gražus yra Vilnius! Jo grožio paslaptis slypi ne tik spalvinguose rudeniniuose medžiuose, pasvirusiuose virš Vilnelės, sūpynėse Vinco Kudirkos aikštėje, ar karštų bandelių kvape, pasklidusiame senamiestyje, lekiant pro Trakų gatvėje esančias kepyklėles. Vakar, spalio 9 d., prie viso žavesio prisidėjo dar ir fortepijono muzikos garsai, atkeliavę kartu su „Vilnius Jazz Festival“ į „Piano.lt“ fortepijono salę.
© M. Mirošnikov nuotr.

Jau dvidešimt šeštus metus skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis šiais metais pradėjo simboliškai su muzikante Kaja Draksler iš Slovėnijos, mat dėl praūžusios krepšinio karštinės net pradedant festivalį buvo paminėta ir pastaroji sporto šaka. Jauna mergina, prieš koncertą vaikštinėjo tarp susirinkusių svečių, tad jai įžengus į sceną, buvo sunku patikėti, kuo toji mergina, rankose laikydama raudoną puodelį arbatos, gali kažkuo nustebinti. Prieš pradedant groti Kaja pirmiausia visiems pristatė neapsakomo skonio arbatą: „Tai arbata su obuolių sirupu. Labai skani!“ ir melancholiškai pradėjo savo programą su Slovėnijos liaudies daina.

Jos repertuare retai kada galima išgirsti mažoro garsų ir pati juokaudama sako, kad iš tiesų esanti labai laiminga mergina, tiesiog taip atsitinka savaime, kad muzika dažniausiai ateina kitokiomis natomis. Ją muzikai vadina viena novatoriškiausių Slovėnijos džiazo muzikančių tikrai ne be reikalo, mat koncerto metu Kaja Draksler grojo ne tik fortepijono klavišais, tačiau šalia buvo pasidėjusi gausybę keistų daiktų, kurių visų net neįmanoma įvardinti, padėjusių jai išgauti neįprastus fortepijono garsus, tokius kaip širdies plakimą, traškesį, senovinio interneto dažnių garsą ir net būgnus. Kiekvienu savo piršto prisilietimu prie instrumento ji virpino ne tik fortepijono stygas, tačiau ir žadino klausytojų fantaziją.

Vieni klausėsi užsimerkę, kiti atvirkščiai – be perstojo blyksėjo fotoaparatais, tačiau, be abejonės, muzikantė palietė kiekvieno klausytojo širdį. Sugrojusi paskutinį kūrinį Kaja išgėrė likusį gurkšnį savo skaniosios arbatos ir lydima gausių aplodismentų nulipo nuo scenos.

Išėjus iš koncerto į švelniai apšviestą Viliaus senamiestį, kai vis dar galvoje skambėjo fortepijono garsai, dar kartą supratau, kokia nepakartojamai – stebuklingai – fantastiškai – tobulai tinkama vieta įsimylėti yra Vilnius!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (45)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.

Skaitytoją nustebino Pandėlyje neįprastai pastatytas kelio ženklas (2)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, kurioje matyti ant žemės į stulpą atremtas pagrindinį kelią nurodantis kelio ženklas.

Vilniuje uždūmijo populiarus restoranas (19)

DELFI skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kaip gaisrinė atvyko gesinti šiandien pavakarę uždūmijusio restorano „Soya“, esančio A. Vienuolio g.

Praėjusios Joninės džiugino ne visus: jos iš mūsų buvo atimtos (35)

Mūsų valdžia iš raseiniškių atėmė Jonines. Nejaugi miesto gyventojai nenusipelno jokios bendros miesto šventės? Ar viskas daroma tam, kad gyventojai, kuo mažiau tarpusavyje bendrautų? Tiesa, Joninės buvo, tačiau daugiau kaip 20 km nuo miesto, miške, Molavėnuose, kur pėsčiomis nenueisi.