Po „Vilnius Jazz Festival“ atidarymo: mūsų sostinė – puiki vieta įsimylėti!

 (4)
Šią savaitę negalėjau nepastebėti, koks beprotiškai – fantastiškai – nuostabiai – romantiškai gražus yra Vilnius! Jo grožio paslaptis slypi ne tik spalvinguose rudeniniuose medžiuose, pasvirusiuose virš Vilnelės, sūpynėse Vinco Kudirkos aikštėje, ar karštų bandelių kvape, pasklidusiame senamiestyje, lekiant pro Trakų gatvėje esančias kepyklėles. Vakar, spalio 9 d., prie viso žavesio prisidėjo dar ir fortepijono muzikos garsai, atkeliavę kartu su „Vilnius Jazz Festival“ į „Piano.lt“ fortepijono salę.
© M. Mirošnikov nuotr.

Jau dvidešimt šeštus metus skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis šiais metais pradėjo simboliškai su muzikante Kaja Draksler iš Slovėnijos, mat dėl praūžusios krepšinio karštinės net pradedant festivalį buvo paminėta ir pastaroji sporto šaka. Jauna mergina, prieš koncertą vaikštinėjo tarp susirinkusių svečių, tad jai įžengus į sceną, buvo sunku patikėti, kuo toji mergina, rankose laikydama raudoną puodelį arbatos, gali kažkuo nustebinti. Prieš pradedant groti Kaja pirmiausia visiems pristatė neapsakomo skonio arbatą: „Tai arbata su obuolių sirupu. Labai skani!“ ir melancholiškai pradėjo savo programą su Slovėnijos liaudies daina.

Jos repertuare retai kada galima išgirsti mažoro garsų ir pati juokaudama sako, kad iš tiesų esanti labai laiminga mergina, tiesiog taip atsitinka savaime, kad muzika dažniausiai ateina kitokiomis natomis. Ją muzikai vadina viena novatoriškiausių Slovėnijos džiazo muzikančių tikrai ne be reikalo, mat koncerto metu Kaja Draksler grojo ne tik fortepijono klavišais, tačiau šalia buvo pasidėjusi gausybę keistų daiktų, kurių visų net neįmanoma įvardinti, padėjusių jai išgauti neįprastus fortepijono garsus, tokius kaip širdies plakimą, traškesį, senovinio interneto dažnių garsą ir net būgnus. Kiekvienu savo piršto prisilietimu prie instrumento ji virpino ne tik fortepijono stygas, tačiau ir žadino klausytojų fantaziją.

Vieni klausėsi užsimerkę, kiti atvirkščiai – be perstojo blyksėjo fotoaparatais, tačiau, be abejonės, muzikantė palietė kiekvieno klausytojo širdį. Sugrojusi paskutinį kūrinį Kaja išgėrė likusį gurkšnį savo skaniosios arbatos ir lydima gausių aplodismentų nulipo nuo scenos.

Išėjus iš koncerto į švelniai apšviestą Viliaus senamiestį, kai vis dar galvoje skambėjo fortepijono garsai, dar kartą supratau, kokia nepakartojamai – stebuklingai – fantastiškai – tobulai tinkama vieta įsimylėti yra Vilnius!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nufilmavo kelių „chuliganą“: nuo kada BMW galioja kitos taisyklės? (239)

„Nuo kada BMW vairuotojams nereikia rodyti posūkių nei persirikiuojant, nei darant posūkį?“, – stebėjosi DELFI skaitytojas, vasario 20 d. nufilmavęs taip besielgiantį vairuotoją Laisvės pr., Vilniuje.

Vairuotojas įspėja: Pakruojo r. – sudėtingos vairavimo sąlygos, nuo kelio nulėkė vilkikas (4)

DELFI penktadienio rytą sulaukė skaitytojo Martyno laiško, kuriame jis panoro įspėti kitus vairuotojus. Pasak vyro, Šiaulių aps. Pakruojo rajone ant kelių – labai daug sniego, ir vis dar sninga. Jis pats užfiksavo nuo kelio nulėkusį vilkiką.

Darbuotojų atsakymas parodoje pravirkdė: negaliu nustoti pykti (245)

„Kai jau viskam pasiruošiau, man sako, kad manęs neįleis, nes „tokios taisyklės“, – pasibaisėjo 3 vaikų mama Justė. Moteris prisipažino, kad net apsiverkė sužinojusi, kad į prekybos centre atsidariusią parodą moterys su vaikiškais vežimėliais nėra įleidžiamos. Nors jai buvo padaryta išimtis, supykusi DELFI skaitytoja pasidalijo nuoskauda dėl tokio organizatorių sprendimo.

Nufilmavo, kaip vos neįvyko tragedija: BMW vairuotojo perėja nesulaikė (29)

Milimetras iki tragedijos – taip kraują stingdantį įrašą pavadino DELFI skaitytojas, pasidalijęs vaizdo įrašu, kuris dar kartą moko pėsčiuosius net ir per perėją eiti labai atsargiai.

Palygino prekės kainą skirtingose šalyse – skirtumas nustebino (203)

DELFI skaitytojas Vygandas pasidalijo su portalu savo atradimu – vyrą nustebino tai, kad už vieną prekę Lietuvoje jam tenka mokėti daugiau, nei Belgijoje, Vokietijoje ar Italijoje. „Malonu, kai prekybos centrai mus laiko labiau pasiturinčiais“, – ironizavo jis.