Persirengimo kabinoje - pirkėjus stebinčios kameros

 (223)
Persirengimo kabinoje matuojiesi drabužį, o tampi striptizo dalyviu! Tokį pasipiktinimą išreiškė DELFI skaitytoja, pastebėjusi, kaip socialiniame tinkle plinta žinia apie filmuojamas persirengimo kabinas.
© Facebook nuotr.

Moteris pasakojo, kad nuotraukomis, kur matyti apsaugos kamerų filmuojamame ekrane persirenginėjanti moteris, socialiniame tinkle pasidalino jos pažįstama. Kartu su nuotraukomis platinamas ir jas paaiškinantis laiškas, jame teigiama, kad tai neva užfiksuota „Maxima“ parduotuvėje Plungėje :

„(...)Atsivedęs žmoną,dukrą ar draugę į Plungės dviejų X (XX) „Maximą“ (Tumo Vaižganto g. 81, parduotuvės kaip padalinio numeris X941 ) ir nuvedęs į matavimosi kabiną pasimatuot rūbo (...) nebūk tikras dėl to, kad jos kūno vaizdu nesimėgauja ir seilės nevarvina koks nors bukas apsauginis. Padidinęs nuotraukas tiesiai virš kabinų pamatysi vaizdo kameras. O toliau - nuotraukos kokį vaizdą mato apsauginis. Telefonas „nufotkino“ neryškiai, pagavo mirguliavimą, bet tikras vaizdas ryškus ir geras. Svarbiausia, kad yra matyti kokiame monitoriuje toks vaizdas“.

DELFI komentaro apie tai, ar iš tikrųjų nuotraukos gali būti iš minėtos parduotuvės ir ar minėtoje parduotuvėje įtaisytos kameros persirenginėjamo kabinose, pasiteiravo „Maxima“ Komunikacijos vadovės Renatos Saulytės:

„Saugumo sumetimais, taip pat siekiant užkirsti kelią vagystėms, vaizdo kameros tam tikrais atstumais išdėstytos visoje parduotuvės prekybos salėje. Jos yra ir netoli persirengimo kabinų. Tačiau specialiai tik persirengimo kabinos, saugant mūsų klientų privatumą, nėra ir niekada nebuvo stebimos.

Mūsų parduotuvių prekybos salėse esančios saugos kameros fiksuoja skirtingą vaizdą. Saugant mūsų klientų privatumą, taip pat užtikrinant jų pačių saugumą, yra pasitelkti keli skirtingi sprendimai. Kai kurios vaizdo kameros, esančios netoli persirengimo kabinų yra specialiai suprogramuotos: tokiu atveju stebimas tik bendras vaizdas – tarkime, ar kabinose nevykdomas nusikaltimas, tačiau tokios kameros nesuteikia galimybių įžvelgti detalių - padidinti ar pritraukti vaizdą. Turime ir tokių kamerų, kuriose matymo vaizdą iš dalies slopina specialus stogelis. Būtent tokios kameros su daline vaizdo slopinimo funkcija ir yra montuojamos netoli persirengimo kabinų. Šie kompromisiniai sprendimai pasitelkti, gerbiant bei užtikrinant mūsų klientų privatumą, tačiau siekiant apsaugoti ir mūsų parduotuvėse esantį turtą, palaikyti viešąją tvarką.

Išties, iš kliento nuotraukų sunku spręsti, ar jose užfiksuotas vaizdas, yra būtent iš „Maxima“ parduotuvės, pagaliau, nėra aišku, kada ši nuotrauka buvo daryta. Šiuo metu „Maxima“ parduotuvėse iš arti stebėti persirengimo kabinose drabužius besimatuojančius klientus nėra.

Visgi, mes būtinai išsiaiškinsime šį atvejį. O siekiant išsklaidyti bet kokias abejones, dar kartą kruopščiai patikrinsime šioje parduotuvėje sumontuotų saugos kamerų veikimą“.

Publikavus straipsnį su DELFI susisiekė ir Vitalijus Baukus, „Facebook“ socialinio tinklo „Liaudies kontrolė“ koordinatorius, kuris pirmasis ir paviešino skaitytojos atsiųstas nuotraukas. Jis sakė norįs patikinti, kad nuotraukos užfiksuotas Plungėje, gegužės 29 d. minėtoje parduotuvėje - jas jis gavęs iš patikimo šaltinio.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (59)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.