Nelaimės Palangoje liudininkė: viesulas nesunkiai būtų nunešęs ir manepaplūdimio nuotraukas siųskite el.paštu pilieciai@delfi.lt

 (172)
Palangos paplūdimyje ketvirtadienio popietę įvyko nelaimė – netikėtai kilęs viesulas išvartė paplūdimyje buvusius daiktus, šie sužalojo žmones. Pranešama, kad yra bent keturi sužaloti paplūdimio lankytojai, tarp jų – ir nepilnametė mergaitė.
© J. Pirožniko nuotr.

DELFI žiniomis, visi sužaloti žmonės, o tarp jų ir aštuonmetė mergaitė, buvo apžiūrėti medikų. Jiems diagnozuoti įvairių kūno vietų sumušimai, rimtesnių sužalojimų žmonės nepatyrė. Visi jie išleisti gydytis ambulatoriškai

Kaip DELFI pasakojo paplūdimyje dirbanti mergina, ji atsisukusi tik pamatė kaip jos pusės link nuo kopų keliauja smėlio stulpas. Jis užkabino prie palapinėje įrengto baro stovintį batutą, ant kurio tuo metu niekas nešokinėjo, ir nešė jį maždaug 20 metrų. Tame kelyje ir pasipainiojo vaikas. Pats viesulas toliau nukeliavo jūros link.

„Jeigu viesulas būtų praėjęs šiek tiek kairiau, jis nesunkiai būtų nunešęs ir mane. Jis buvo tikrai labai stiprus. Taip pat laimė, kad nepraėjo šiek tiek dešiniau, būtų pakėlęs ir išvartęs visą palapinę su stalais. Tuomet žalos būtų dar daugiau, kadangi joje buvo pilna žmonių. Beje, netrukus dar vienas viesulas praūžė iš kitos pusės, taip pat kilo smėlis, bet jis nebuvo toks stiprus“, - teigė pašnekovė.

Mergina prisiminė paskutinį kartą panašų reiškinį paplūdimyje mačiusi prieš trejus metus. Tuomet viesulas iš tiesų pakėlė palapinę su visa joje buvusia įranga, tačiau žmonių aukų pavyko išvengti. Mat buvo blogas oras ir baras neveikė.

„Viskas baigėsi labai greitai, tačiau susijaudinimas kilo didelis. Mergaitę išvežė gelbėtojai, kadangi greitoji iki čia neprivažiuoja“, - sakė ji.

Nelaimę lėmė vos kelios sekundės

DELFI skaitytojas nurodė, kad nelaimė įvyko apie 12.50 val., dėl netikėtai kilusio trumpalaikio viesulo.

„Palangos paplūdimyje kelioms sekundėms buvo pakilęs labai stiprus vėjas, susidarė didelis smėlio debesis, į orą buvo pakelti poilsiautojų skėčiai ir pavėsines, kiti daiktai, - nurodė jis. - Didžiulis batutas sužalojo mažą mergaitę ir kelis žmones. Jie gelbėtojų buvo išvežti į ligoninę. Įvykio vietoje dabar atvykusi policija“.

Paplūdimyje tuo pat metu buvusi mergina DELFItaip pat  patvirtino, kad vėjas iš tiesų siautė, tačiau ne visame paplūdimio ruože - jis buvo lokalus. Mergina tolumoje pamatė virstančius skėčius, tačiau pati vejo beveik nepajautė.

Policijos pareigūnai patvirtino, kad tokią informaciją jie gavo, šiuo metu tiriamos įvykio aplinkybės.

Sužaloti keli žmonės

Susisiekus su Palangos gelbėjimo stoties viršininku Jonu Pirožniku, jis patvirtino, kad paplūdimyje iš tiesų buvo kilęs didelis viesulas. Viesulas kilo netoli Palangos tilto ir kavinės „Mojo Lounge“.

Jis ne tik išvartė poilsiautojų daiktus - krepšius, skėčius - kurių jie ieško iki šiol, bei nusiaubė paplūdimį, bet ir sužalojo keturis žmonės.

Nepilnametė mergaitė buvo išvežta į ligoninę Klaipėdoje, kur ją apžiūrėjo medikai. Vienam vyriškiui sutrenkta galva, sumuštas stuburas, nurodė J. Pirožnikas.

Gelbėtojas sakė negalįs pasakyti, ar vėjas staigiai pakilo - tai esą gali nurodyti sinoptikai.

Susisiekus su Palangos aviacinės meteorologijos stotimi, buvo nurodyta, kad oro uoste jokių pakitimų dėl didelio viesulo neužfiksuota.

Turite nuotraukų iš įvykio vietos? Prašome pasidalinti el.paštu pilieciai@delfi.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (40)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (90)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (96)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (88)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.