Negaliu patikėti tuo, kas nutiko: tautiečiai, kažką darome ne taip

 (200)
Esu paprastas Lietuvos pilietis, kaip ir likę 2,8 milijono. Esu jaunas vaikinas. Pirmoji nepriklausomos Lietuvos karta. Gimiau 1991-aisiais. Vakar mano bendrametę merginą rado nužudytą. Oficialia versija – „dėl automobilio“. Dėl gabalo metalo, naftos, stiklo ir silicio. O gal ir ne dėl jo? Argi tai pateisintų žudikus?
Ievos Strazdauskaitės paieška
© DELFI montažas

Mane ši istorija sukrėtė iki pat sielos gelmių, kaip ir daugelį iš mūsų. Aš vis dar negaliu patikėti, kaip ir daugelis iš mūsų. Aš be galo piktas ir nusivylęs, kaip ir, tikiuosi, daugelis.

Kaip mes leidome nutikti tokiems dalykams? Kaip leidžiame mirti vaikams? Kaip leidžiame mirti nekaltiems ir niekuo dėtiems žmonėms? Akivaizdu, kad kažką darome ne taip.

Aš prisiimu šitą dalią kartu su visais. Buvo kartas, kai nesustojau padėti šalikelėje sustojusiam automobiliui. Buvo kartas, kai tiesiog nekreipiau dėmesio į konfliktą ir praėjau pro šalį. Buvo kartas, kai nesustojau ištiesti pagalbos rankos sukniubusiam benamiui. O gal jis ne benamis? Gal jis ne girtuoklis? Gal tiesiog jautėsi blogai? Buvo kartas, kai nebuvau toks sąmoningas, kokio mūsų visuomenei reikia.

Kiekvieną kartą, kai mes nuo kažko nusisukam, nusisukam nuo kažkieno dukros. Nuo sūnaus. Brolio, mamos, tėčio ar vienintelio likusio senelio. Ar galime atsisukti? Ar galime visi atsistoti ir prisiimti atsakomybę, kad ne visada buvome sąžiningi patys sau? Ne visada skubėjome ištiesti pagalbos ranką. Juk greičiausiai, net vargšės merginos „avariją“ matė pravažiuojantys žmonės. Gal vienas stabtelėjimas būtų išsaugojęs dukrą, sužadėtinę, draugę, sesę, anūkę ir tiesiog tyrą merginą iš mažos ir abejingos Lietuvos...?

Pasibelskime į savo sąžinę. Į ją niekas kitas nepasibels, tik mes patys. Mylėkime save, artimą, pažįstamą ir nepažįstamą. Padėkime ištikus bėdai. Ginkime ištikus pavojui. Ir nustokime toleruoti visus, kurie niekina mūsų šeimas ir mūsų ateitį.

Nuoširdžiausia užuojauta gedinčiai šeimai. Iš širdies gelmių stengsiuosi, kad nebereiktų užjausti kitos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (33)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.