Lietuvaitė Kinijoje. Už kikenimus per jogos pamoką buvo iškviesta „prie veidrodžio“

 (14)
Į Kiniją atkeliavę reiškiniai pakeičia formą, įgyja kiniškų bruožų ir charakteristikų. „Lay’s“ gamina kivių skonio čipsus, KFC siūlo sojų pieną ir ryžių košę, atsiranda žaliosios arbatos skonio „Sprite“. Tokie nesusipratimai su autentišku produktu besipažindinančiai Kinijos rinkai atrodo įdomūs ir neretai kažkodėl netgi prigyja.
© Shutterstock nuotr.

Niekam ne paslaptis, kad kinės visokiais būdais stengiasi išsaugoti figūrą, ir vis laikosi naujų dietų, visaip kaip liesėja ir „kūdinasi“. Taip pat ne paslaptis, kad kinai labai gerbia autoritetą. Mokytojo, tėvo ir viršininko žodis yra „šventas“ ir nekvestionuojamas. Tai kas atsitinka jogai, kai ją dėsto autoritetingas instruktorius – kinas, o jogos mokosi svorio besikratančios kinės?

Pirmiausia, aišku, kad svarbiausi akcentai – liesėjimas ir „kūdėjimas“. Antrasis akcentas – „teisingas“ ir „neteisingas“ asanų atlikimas. Yra tik vienas teisingas variantas, kurį jogos mokinys turi išpildyti, nepaisant jo figūros tipo, pažangumo ar pajėgumų. Na ir pats mokytojų paruošimas, pagrįstas formule „16 pozų“, „32 pozos“ ir pan. Joga mokoma taip, kaip vaikas mokomas abėcėlės, tačiau problema tame, kad skaityti instruktorių niekas taip ir neišmoko – abėcėlės taip ir nesujungia į vientisą sistemą, kada pagaliau joga tampa ne tik gimnastikos ir išvermės išbandymu, bet gyvenimo būdu ar netgi dvasine praktika.

Tokiu būdu, jogos mokymasis tampa tikra karine stovykla, kur instruktorius rėkia „vienas, du, trys“, „tu gali tai padaryti“, „stumk, stumk, stumk mano rankąąą“. O tada su malonumu nusiima marškinėlius ir pademonstruoja, kaip turi atrodyti „teisingai“ išpildoma asana. Kartais netgi paprašo mokinio šiek tiek jį patempti, pramankštinti. Mokytojai ateina iš sporto mokyklų arba turi paruošimą kovos menuose – tai nėra ko norėti.

Vis dėlto, įdomiausia kiniškos jogos praktikos dalis yra vieno mokinio ištempimas į klasės vidurį ir atidus jo klaidų apžiūrinėjimas ir aptarinėjimas. Kiekvienas mokinys jaučiasi įsitempęs, atėjus tai praktikos daliai jaučiasi stresas ir baimė. Tačiau mokytojo autoritetas vis dėlto nekvestionuojamas, ir vidutinio amžiaus namų šeimininkės iš paskutiniųjų stengiasi teisingai išpildyti mokytojo komandas, su viltimi įgyti tokią puikią kaip mokytojo figūrą ir numesti svorio.

Prieš kelias savaites buvome tokioje kiniškoje pamokoje su kita lietuvaite Greta – juokėmės daugiau, nei mankštinomės, už bausmę netgi buvome iškviestos „prie veidrodžio“ atsakinėti į klausimus.

Bet nėra pasirinkimo – Kinijoje griežtėja užsieniečių įdarbinimo taisyklės ir reikalavimai, todėl mano jogos studijoje, kaip ir daugybėje kitų įmonių, užsieniečius staiga atleido ir juos visus (išskyrus du) pakeitė kinais.

Atrodo, kad šita tendencija tik stiprės, kadangi kinai turi visas sąlygas įgyti puikų išsilavinimą, o Šanchajuje dažnai ir nė kiek nenusileidžia užsieniečiams savo anglų kalbos žiniomis, ir atrodo, kad samdyti užsieniečio kaip ir nereikia – juk ir 16 asanų užtenka lieknėjančioms kinėms.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ar „Maxima“ pasimokė iš skaudžios nelaimės Rygoje? (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (163)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.