Įžeidė pažinčių skelbime vyro keliami reikalavimai

 (457)
Nieko nuostabaus, kad visi pagyvenę vyrukai sujudo sukruto, žiniasklaidoje prabilus senbernių tema. Juk kai kurie jų vis dar gyvena praeitame amžiuje, tad visą gyvenimą liks vieniši! Įrodymu laikau viename skelbimų portale rastą vyro skelbimą, kuris, kaip pats sako, ieško „tarybinės“, tai yra „naminės“, „šeimyniškos“ moters.
© RIA/Scanpix

Jokiu būdu nenoriu pašiepti ar kritikuoti šio konkretaus asmens, nes nieko apie jį nežinau, bet noriu panagrinėti pačią situaciją apskritai.

Tame skelbime buvo gana pagarbiai aprašyta, tačiau galima suprasti, kad ieškoma vis dėlto nuolanki, kukli, buitiška patelė, kurios vienintelė laimė – patenkinti vyrą ir prižiūrėti vaikus. Nereikia būti specialistu, kad suprastum, apie ką eina kalba. Apie jokią asmenybę nėra net kalbos, to nereikia, atrodo, kad tokiais atvejais moteriai užtenka rankų (valymui, plovimui, džiovimui, maisto ruošimui, šlavimui, vaiko snarglio nuvalymui) ir retkarčiais to, kas tarp kojų.

Man nuoširdžiai gaila, jog sovietinis režimas buvo toks luošinantis, kad išugdė tokį iškreiptą vyrų požiūrį į moterį. Bet žinote, nevadinčiau to seksizmu ar kokiu panašiu terminu, nes kai kurie vyrai, pripažinkime, į save žiūri panašiai – pamiegojau, pavalgiau, nuėjau į tualetą, ir viskas, nukritęs į fotelį laimingas. Jam daugiau nieko nereikia – nei kultūros, nei meno, nei politikos, nei naujienų, nei prisidėjimo prie visuomenės/pasaulio problemų sprendimo, nei vaikų auklėjimo, nei gamtos, nei tobulėjimo, diskusijų, mąstymo toliau savo nosies. Kaip gyvuliui, svarbu kad kūno poreikiai patenkinti.

Kita vertus, ko čia stebėtis – juk mąstančio, protaujančio žmogaus likimas tais laikais buvo geriausiu atveju psichiatrinė ligoninė, blogiausiu ir mirtis... Taip žmonės besisaugodami ir degradavo. Pasikartosiu – gaila.

Na, bet šiais laikais maža moterų, kurioms vyro žodis būtų šventas (tiesa, yra tekę girdėti apie keistas praktikas Rusijos kaimuose), jos labiau tiki savimi, kaip ir turi būti. O ir tarnaitėmis dirba už gerą atlygį Didžiojoje Britanijoje, o ne įrašą santuokos liudijime, kad nebesi „brokuota patelė, nes be patino“.

Tokia džiugia gaida ir užbaigsiu. Tikiuosi, kad nieko šiuo straipsniu neįžeidžiau.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite atsiųsti savo nuomonę? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (71)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.