Įvykis, kardinaliai pakeitęs nuomonę apie policiją

 (25)
Smagu, kad vis daugėja įvykių, kurie žmones priverčia pakeisti nuomonę apie policijos pareigūnus. Dar smagiau, kad jie jaučia pareigą tą pasakyti viešai.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Neseniai Šiaulių apskrities policijos Radviliškio komisariato viršininkas Saulius Baltakis sulaukė laiško iš žmogaus, panorusio po kontakto su šio komisariato vyresniuoju patruliu Aurelijumi Vilku ir patruliu Ovidijumi Malatoku padėkoti jiems už teisingumą.

Panevėžietis Andrius Jankauskas rašo, kad rugpjūčio 1 d. jis iš Panevėžio važiavo į Telšius ir Radviliškyje, prie „Maximos“ parduotuvės, pateko į eismo įvykį - į jo vairuojamą automobilį atsitrenkė kitas automobilis. Jo vairuotojas pripažinti savo klaidos buvo nelinkęs, tad situacijai išsiaiškinti teko kviesti policijos pareigūnus.

Jų laukdamas Andrius iš aplinkinių žmonių reakcijos suprato, kad eismo įvykio kaltininkas - vietos gyventojams žinomas žmogus, nes net keletas asmenų priėjo prie jo, reikšdami užuojautą. Kai atvažiavo policijos patruliai, šis žmogus iškart prie jų pripuolė ir apie įvykį ėmė dėstyti savo versiją.

„Aš apstulbau, nes pasakojo visai ne taip, kaip viskas vyko. Kol jis kalbėjo, pagalvojau, kad man čia geruoju nesibaigs - aš ne vietinis, policininkai ir anas vairuotojas iš vieno miestelio, policininkai tikriausiai jį pažįsta ir juo patikės“, - rašo Andrius.

Situacija buvo painoka. Policininkai atidžiai išklausė abiejų eismo įvykio dalyvius, apžiūrėjo automobilius ir konstatavo, kad kaltas yra radviliškietis. Tačiau jis niekaip nesutiko pildyti eismo įvykių deklaracijos ir tik, kai policininkai išaiškino jam, kad eismo įvykį įforminti gali ir pareigūnai, jam bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, vairuotojas pripažino kaltę ir užpildė eismo įvykio deklaravimo dokumentus.

„Širdyje labai apsidžiaugiau, kad policininkai buvo nešališki ir viską išsprendė teisingai, nors pradžioje galvojau, kad čia man geruoju nesibaigs. Vakarop, grįždamas iš Telšių, pagalvojau, jog pirmąkart gyvenime policininkams esu dėkingas. Kardinaliai pakeičiau nuomonę apie policijos pareigūnus“, - dalinosi savo įspūdžiais iš susitikimo su policijos pareigūnais Andrius.

Savo dėkingumą vyras nutarė išreikšti, padovanodamas patruliams dėžutę saldainių. Vyras pareigūnus surado tebepatruliuojančius mieste.

„Priėjau ir pasakiau: ačiū, vyrai. Už teisingumą. Saldainių nepriėmė - sakė negalintys“, - rašo jis.

Andrius tikriausiai nežinojo, kad įstatymu reglamentuota, jog valstybės tarnautojas jokių dovanų priimti negali.

Tada panevėžietis rado kitokį padėkos būdą: laišku kreipėsi į Radviliškio policijos komisariato viršininką, prašydamas padėkoti šiems pareigūnams ir paskatinti juos, kad ir toliau jie išliktų teisingi ir objektyvūs.

Radviliškio policijos komisariato patruliai Aurelijus Vilkas ir Ovidijus Malatokas sako, kad nors situacija nebuvo iš paprastųjų, tačiau, išklausius abiejų eismo dalyvių ir įvertinus automobilių apgadinimus, tiesą nustatyti nebuvo sunku.

Septynerius metus vidaus reikalų sistemoje dirbantis Aurelijus Vilkas pasakoja, kad, dirbant policinį darbą, tenka sulaukti visko - ir padėkų, ir nepasitenkinimo. Viskas priklauso nuo situacijos: kai surašai protokolą už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, iš pažeidėjo padėkos tikrai nesulauksi, tačiau už tai, kad sudrausmintas neklaužada, keliantis grėsmę aplinkiniams, dėkingi būna kiti žmonės. Taigi, kartais pagalba žmonėms suteikiama netiesiogiai, jiems to net nejuntant - „nukenksminant blogiečius“, kad dori žmonės galėtų ramiai gyventi.

Norite padėkoti policijos pareigūnams ir papasakoti savo istoriją? Rašykite el. paštu pilieciai@delfi.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (122)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.