Ištrauka apie berniukų persirengimo kambarį septintokų pratybose nustebino tėvus

 (157)
„Štai kokius tekstus septintokams dabar reikia analizuoti...“, – savo nuostaba su DELFI pasidalino skaitytojas, atsiuntęs nuotrauką iš „Teksto suvokimo ir kalbos užduotys 7 klasei“ sąsiuvinio, skirto mokiniams. Joje pateikta provokuojanti Soren Olsson ir Anders Jacobsson knygos „Berto dienoraštis“ ištrauka apie paauglių užsiėmimą persirengimo kambaryje.
© DELFI

Užduoties nuotraukos paplito „Facebook“ paskyroje „Jonavos gėdos stulpas“ – ne vienas jas komentavęs žmogus taip pat stebėjosi, kaip jos atsidūrė tarp septintokų užduočių. Tiesa, buvo ir tokių, kuriuos provokuojantis tekstas prajuokino.

Po skaitytojo skundo DELFI kreipėsi į pratybų sąsiuvinio „Teksto suvokimo ir kalbos užduotys 7 klasei“ sudarytoją, Garliavos vidurinės mokyklos mokytoją Reginą Jasiukaitienę ir pasiteiravo, kodėl ji nusprendė įtraukti švedų autorių Soren Olsson ir Anders Jacobsson 1987 m. parašytos knygos ištrauką į pratybų sąsiuvinį.

R. Jasiukaitienė sakė tikėjusis, kad minėta ištrauka gali nustebinti, tačiau norėjusi su mokiniais aptarti tai, kas įdomu jiems patiems. Pasak mokytojos, nors knygos „Berto dienoraštis“ nėra privalomųjų knygų sąraše, ji tarp mokinių labai populiari.

„Panašios reakcijos tikėjausi, šią ištrauką dėdama į teksto suvokimo užduotis. Knygutė „Berto dienoraštis“ yra skirta jaunesniojo amžiaus mokiniams, ji labai skaitoma, nes parašyta iš mokinio pozicijų – tai dienoraštis berniuko, kuriam tokie dalykai pradeda rūpėti, – knygos populiarumą tarp mokinių paaiškino ji. – Suprantu pasipiktinusius mokytojus, bet... Vien patriotiški tekstai vaikams tampa atgrasūs, jei bijome kalbėti tokiom temom, kurios įdomios jiems...Kaip benorėtume tai nuneigti, šių laikų vaikai žino ir daugiau...“

Lietuvių kalbos mokytoja pasakojo, kad jos pačios mokinių ištrauka nei pašiurpino, nei kitaip paveikė. „Viskas priklauso nuo to, kaip tą ištrauką komentuosime, kaip apie tai kalbėsimės su vaikais. Visokie tokie dalykai iškyla, nors tu ką...Jei jau rašytojas ryžosi parodyti, kas paauglio galvoje, jei jau mokiniai šią knygą mielai skaito, tai būtina, kad jie teisingai ją suprastų – tokios varžybos nėra svarbiausias dalykas jų gyvenime“, – savo poziciją iš dėstė mokytoja.

Kviečiame Jus diskutuoti kartu – pasidalinkite savo nuomonėmis, mintimis apie mokyklą, mokymosi procesus, džiaugsmus ir problemas el.paštu lmz@delfi.lt. Daugiau naujienų apie mokyklas galite rasti adresu: www.delfi.lt/lmz

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (124)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.