Ant sūnaus pastebėtas egzotiškos išvaizdos gyvis išgąsdino visą šeimyną

 (48)
Skaitytojas Robertas kreipėsi į DELFI, norėdamas išsiaiškinti, koks keistos išvaizdos gyvis išgąsdino visą šeimyną.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Vyras pasakojo, kad jo sūnui pjaunant veją, ant berniuko peties jo pusbrolis pastebėjo skruzdės ir vikšro hibridą primenantį nematytą vabzdį. Pasak skaitytojo, gyvis ne juokais visus išgąsdino.

„Galva ir priekinė kūno dalis panaši į skruzdę, tačiau galas – į vikšrą, o uodega – išvis į skorpioną“, – stebėjosi DELFI skaitytojas Robertas. Gyvį nufotografavęs vyras pasakojo, kad jis nemažas – jo ilgis siekia apie 5-7 cm.

„Padėkite išsiaiškinti, kas tai“, – rašė skaitytojas.

Ant sūnaus pastebėtas egzotiškos išvaizdos gyvis išgąsdino visą šeimyną
© DELFI skaitytojo nuotr.

Paaiškėjo, kad išskirtinis šeimyną aplankęs „svečias“ – drugio skroblinės harpijos (Stauropus fagi) vikšras. Jį atpažino Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus Vabzdžių skyriaus vedėjas Romas Ferenca.

Specialistas pastebėjo, kad gyvis tikrai išskirtinis. „Savo išvaizda jis išsiskiria iš visų kitų Lietuvos drugių vikšrų. Toks egzotiškas padaras iš tikrųjų gali bauginti žmones, nežinančius, kas tai“, – teigė jis.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (21)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.