Karameliniai Lūšiukai: atnešė sergančius kartoninėj dėžėj ir pamiršo

 (5)
Yra Vilniuje toks mikrorajonas, Šanchajumi vadinamas. Yra ten gražių namų, sutvarkytų kiemų, sterilizuotų protingų ir supratingų žmonių kačių, bet vienetai. Visa kita – geriau nevažiuoti ir nematyti. Kiekviename name gyvena po 2–3 nekastruotas kates, vasarą apskritai pravažiuoti siaurais keliais neįmanoma - ant gatvelių šimtai įvairaus amžiaus pasiligojusių, apdraskytų, išbadėjusių mažiukų ir paaugliukų kačiukų.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Iš kiekvieno šiukšlių konteinerio kyšo juodos, baltos, rainos, ryžos uodegos arba galvos pūlingom akim. O paklausus, kieno čia katės, katinai, tai tik vieni į kitus rodo pirštais, neatseksi. Apie kokias sterilizacijas gali būti kalba, jei žmonės neturi lėšų išgyventi? Tiesa, yra ten kelios mums žinomos kačių mylėtojos, kurios jau dešimtmečius kovoja su gyvūnus neprižiūrinčiais žmonėmis, sterilizuoja kates savo lėšomis, kiek gali gydo. Bet tai kova su vėjo malūnais – žmonės visiškai nesuvokia, kad katės gali daugintis nuolat ir jų palikuonis vėl, ir vėl, ir vėl atsives kačių.

Gavome pranešimą, kad prie žmonių namo, kuris kovo mėnesį degė, vos jiems grįžus į kiek aptvarkytą priestatą, jau kitą dieną buvo atnešta ir pastatyta kartotinė dėžė su dviem sunkiai sergančiais vario spalvos katinėliais.

Šiuo metu mūsų organizacija skendi skolose, nieko per kelis mėnesius negalime padovanoti (atostogų metu žmonės nenori įsigyti augintinių), stacionarus esame užkišę sunkiais, operuotinais ligoniais ir kasdien esame spaudžiami paimti globotinius iš laikinų globėjų, nes globos terminai baigiasi.

Apie kokius naujokus gali būti kalba? Bet kai paskambinęs žmogus turi kūdikį ant rankų, sudegusį namą, tris savo kates, kuriomis negali tinkamai pasirūpinti dėl nelaimių, kokiu būdu jį įpareigoti padėti dar dviem sunkiai sergantiems ligoniams? Nuvykome bent jau nuvežti vaistų, sulašinti lašų nuo parazitų, nupirkome gero maisto, akių lašų, kraiko. Tikimės, tai padės. Kai pamatėme, kad tik malkinė gali būti pasiūlyta, kojos linko – kačiukai kosi, čiaudi, akių iš pradžių nė nesimatė, sušalę, sudžiuvę, nemaitinti. Laimei, moterį įkalbėjome kačiukus paimti namo, paskolinome narvą. Mažyliai bus gydomi.

Fantastiški Karameliniai broliukai, vienas trumpesnio, kitas ilgesnio kailio, abu panašūs į lūšiukus, be galo draugiški, švelnūs, taikūs. Suprantama, kažkas juos paaugino, savo 3,5 mėn. gyvenimą jie sirgo, negavo tinkamo maisto, priežiūros. O vėliau kaip kokie nereikalingi daiktai buvo palikti su mintimi, kad gal kitam reikės labiau. Nereikės. Savo atsakomybę kiekvienas privalome neštis patys - labai pikta ir apgailėtina. Džiugina tik tai, kad Lūšiukai labai draugiški.

Mes su Jūsų pagalba norime juos išgydyti, paskiepyti. Galbūt yra galinčių juos priimti į globą jau po ligų, kai mažiai bus paskiepyti? Prašysime visų pagalbos. Negalime savo atsakomybėn prisiimti dar dviejų katinėlių. Nebesusitvarkome nei fiziškai, nei finansiškai.

Labai prašome paramos Karamelinių Lūšiukų gydymui. Savaime jie nepasveiks, maisto jiems reikia gero, kokybiško.

Būtų idealu, jeigu atsilieptų neabejingi, kates mylintys žmonės, norintys ir galintys padovanoti šiems katinėliams namus ir įsigyti mielą pūkuotą auksaspalvį draugą ar suteikti jiems saugią laikiną globą. Ačiū Jums už paramą.

Susisiekite su mumis: VšĮ „Rainiukas“, Vilnius, tel. +370 615 58898, +370 689 73782, info@rainiukas.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ieškau namų

Mažytei Kailai ieškomi atsakingi šeimininkai

Kaila juoda kaip naktis yra maža katytė. Mažulytei apie pora mėnesių amžiaus, ji tvarkingai naudojasi kraiko dėžute ir yra miela maža mergytė.

Išgelbėtiems Naujosios Vilnios kačiukams reikia namų

Naujosios Vilnios beglobių katinėlių gelbėtojo Sergėjaus namuose lankėmės su tikslu nufotografuoti ir kuo greičiau padėti atrasti namus naujiems nelaimėliams, kurių jis nesugebėjo palikti augti gatvėje...

Katinėlis Markizas – jo meilumo užteks priimančiai šeimai (1)

„Ne-są-mo-nė!“ – pasakytų daugelis, sužinoję, kad Markizas neturi namų. „Ne-tie-sa“ – stebėtųsi kiti, išgirdę, kad Markizo patalas ne minkštos pagalvės, o kietas betonas. Taip, tai tiesa, kad ir kokia sunki ir skaudi ji būtų. Ne, Markizas tikrai nebadauja, ir ne, jis visiškai nėra laukinis. Bet taip, namų jis neturi.

Vilniuje dingo Abisinijos veislės katinas – šeimininkai prašo padėti (3)

2017 m. rugpjūčio 4 d. Justiniškėse - Pašilaičiuose (Sviliškų g.) dingo mūsų kačiukas.

Kovotojas Tikis ieško tokių pačių šeimininkų

Mažylis Tikutis buvo vienas iš dviejų kačiukų, kuriam stipriai ir ilgai skaudėjo. Brolis su sese buvo išmesti nuo eismo ūžiančioje gatvėje iš važiuojančio automobilio. Sesutė Java liko nesužalota, bet štai Tikutis, rodos, gavo traumų už du... Jam buvo stipriai sužalotos abi priekinės letenėlės.