Vietos Rygoje, kuriose nepasijausite apiplėšti

 (4)
Rodos, Rygoje būta ne kartą – Brėmeno muzikantai užfiksuoti, Rygos pilis ar Juodagalvių riterių rūmai jau pabodę, ką bekalbėti apie kitus turistinius „taškus“...
Ryga
© Postcardfrom

Dėl to, šįkart išvykus į Rygą, tebuvo vienintelis tikslas – pailsėti. Tad šioje patyrimų kelionėje buvo svarbiausia maistas ir gėrimai. Na, gerai, ir keletas žavingų panoramų.

1. Tobula vieta pirmiesiems pusryčiams Rygoje – „Boulangerie Bonjour“.

Jekaba iela
Jekaba iela
© Postcardfrom

Netoli Latvijos karo muziejaus (Jekaba 20) galite trumpam nusikelti ir į Prancūziją. Kruasanai su skirtingais įdarais, kišai, idealiai išvirta kava ir visos kitos įmanomos nuodėmės, kurios padės patekti į maisto rojų... Ko daugiau reikia tingiai dienos pradžiai?

2. „Apsara Riga Tea“ arba dar žinoma, kaip tiesiog „Apsara Zen“.

Apsara Zen
Apsara Zen
© Postcardfrom

Tai arbatos kavinė – kurioje galima arba pradėti savo pažintį su šiuo miestu, arba ją užbaigti. Užėjus į vidų, pasijunti tarsi trumpam būtum persikėlęs į Aziją. Šioje vietoje viskas autentiška – daugybė arbatos rūšių, sausainiai, medienos akcentai interjere ir apvali pastato forma. Šioms gėrybėms pakanka 5 eurų, o po to belieka atsipalaiduoti ir pamedituoti tiesiog žiūrint į Pilsētas Kanāls (Kr. Barona 2a).

3. „Ezitis migla“ (Aldaru iela 12/14).

Ezitis migla interior
Ezitis migla interior
© Postcardfrom

Kai kurie šią kavinę-barą laiko studentų Meka. Mums tai buvo erdvė, kurioje galima greitai ir skaniai pavalgyti. Patiekalų kainos neviršija 5 eurų ir numalšina turisto skrandį – pica, salotos, patiekalai iš vištienos, mėsainiai – įtinkama daugmaž kiekvienam.

Ezitis migla
Ezitis migla
© Postcardfrom

Svarbu žinoti, kad užsakymai priimami prie baro, o gavus savąjį numeriuką, tiesiog lauki, kol prieis padavėja su garuojančiu patiekalu. Užtrukome tik keturiasdešimt minučių, tarp kurių dešimt minučių praleidome tualete skaitydami paprastus, bet smagius užrašus, kurie įkvepia ne tik paauglius.

Ezitis Migla quotes
Ezitis Migla quotes
© Postcardfrom

4. „MoonShine“ restoraną (Kalku 12) pamatysite, o, tiksliau, išgirsite iš toli.

MoonShine
MoonShine
© Postcardfrom

Jame pasijusite sugrįžę į Elvio Preslio laikus – nuo padavėjų aprangos iki interjero. Tiesa, jeigu apsilankymo vakarą gros gyva muzika, būsite iš anksto perspėti, kad reikės susimokėti mokestį. Tačiau papildomų 5 eurų tikrai neturėtų būti gaila tam, kad galėtumėte bent trumpam pakeliauti laiko mašina.

5. Tikriausiai žinote, kad siauriausia ir trumpiausia gatvė Rygoje yra Rozena Iela.

Rozena iela
Rozena iela
© Postcardfrom

Tiesa, joje galite atrasti ir tradicinių Latvijos patiekalų restoraną. „Rozengrals“ (Rozena 1) tikrai galėsite išbandyti autentišką Latvijos virtuvę. Čia jau gali tekti kiek plačiau atverti piniginę, bet juk kaip neišbandyti bent duonos sriubos, kopūstienės, putros ar kmynų sūrio, kuris laikomas nacionaliniu patiekalu?

6. O ieškantiems subtilios prabangos...

Ryga
Ryga
© Postcardfrom

Nors mūsų mėgstamiausia Rygos panorama atsiveria nuo Šv. Petro bažnyčios, kurią galite išvysti žemiau esančioje nuotraukoje, tačiau dėmesio vertas ir vaizdas, kuris atsiveria nuo „Radisson“ 26-ajame aukšte esančios apžvalgos aikštelės. Be to, čia galite aplankyti ir vieną garsiausių Rygos barų „Skyline Bar“ (Elizabetes iela 55).

Gudrybė: kainos šiame bare šiek tiek kandžiojasi, tad jei nenorite papildomų išlaidų, galite tiesiog pakilti liftu, pasigrožėti atsiveriančiu vaizdu ir nusileisti atgal. Nieko gėdingo – taip elgiasi ne vienas turistas.

Rozena iela
Rozena iela
© Postcardfrom

Na, ir, žinoma, beveik neįmanoma atsidurti vietoje, kurioje nebūtų Rygos balzamo. Bet ar jo skanauti, tai – Jūsų pasirinkimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių blogas

Vietos Rygoje, kuriose nepasijausite apiplėšti (4)

Rodos, Rygoje būta ne kartą – Brėmeno muzikantai užfiksuoti, Rygos pilis ar Juodagalvių riterių rūmai jau pabodę, ką bekalbėti apie kitus turistinius „taškus“...

Ar galiu Jus pabučiuoti, gražuole?

Yra žmonės, kurie bijo keliauti vieni ir yra žmonės, kurie to nori. Nepriklausau nei vieniems, bet kartais gera pabūti tik su savo mintimis. Ypač, jei tai – komandiruotė Italijoje.

10 piligrimystės dienų ir klaidos, kurių nesinori kartoti (1)

Ši istorija atsiųsta konkursui „Mano piligrimystės istorija“. Dėkojame Laurai ir kviečiame dalyvauti ir jus!

Dykuma iš paukščio skrydžio: pribloškiantys vaizdai

Niekada nemaniau, kad dykuma gali būti tokia nuostabi. Ypač tose vietose, kur lygius lyg stalas žvyruotus jos plotus netikėtai pakeičia nedidelės, banguotos ir įvairiaspalvės ryto žaroje degančios kopos!

Šlapia ir snieguota kelionė išmokė: svarbiausia kelyje - bendrystė

Ši istorija atsiųsta konkursui „Mano piligrimystės istorija“. Dėkojame Aistei ir Slavomirui Janovič bei kviečiame dalyvauti ir jus!

Į kelionę pėsčiomis išėjusi Eglė: gavau atsakymų, klausimų naujų – taip pat (3)

Ši istorija atsiųsta konkursui „Mano piligrimystės istorija“. Dėkojame Eglei Stankūnei ir kviečiame dalyvauti ir jus!

Skausmo kelią įveikęs Aurimas: kai kažko norime labiau nei kvėpuoti, tuomet nieko nėra neįmanomo (31)

Ši istorija atsiųsta konkursui „Mano piligrimystės istorija“. Dėkojame Aurimui Mockui ir kviečiame dalyvauti ir jus!

Konkursas „Mano piligrimystės istorija“ (1)

Piligrimystės kelias - nelengvas, tačiau padedantis atrasti. Į jį išsiruošiame tada, kai pametame save ar žinojimą, kas esame, kuria kryptimi turime eiti. Piligrymystė gali būti visokia - tai ne tik tie šimtai kilometrų, kuriuos einame pūslėtomis kojomis, iš naujo išmokę patirti alkio, troškulio bei beprotiško nuovargio jausmą. Tai ir tas dvasinis alkis, kurį malšiname ieškojimu to, kas tikra.

Mokslo stebuklai Dubajuje: dirbtinai sukeltas lietus čia jau nieko nestebina (8)

Spėju, kad taip atrodys ateities pasaulis. Plačiomis ir nesibaigiančiomis gelžbetonio greitkelių venomis lekiantys visų įmanomų pasaulio gamintojų automobiliai, virš kurių dieną ir naktį nepailsdami vienas po kito leidžiasi šimtai, atvykstančiais ir pravažiuojančiais turistais sausakimšų, lėktuvų.

Tinklaraštininkė patarė, kaip keliauti po Kopenhagą (1)

Šiaurės Europos stilius, žavingas gyvenimo būdas, paprastumas, atsipalaidavimas ir laimingi žmonės. Šie dalykai Kopenhagoje, Danijoje, labiausiai sužavėjo tinklaraštininkę Godą Vancevičiūtę. Į šį miestą ji sako keliausianti dar ne kartą ir rekomenduojanti tai padaryti kitiems.

Indijoje padirbėjusi lietuvė namo nebenori – įkūrė čia kelionių agentūrą ir mėgaujasi atradimais (15)

Magistrantūros studijos Prancūzijoje, ekologinio turizmo ir teritorijų plėtros projektai Vakarų Afrikoje, darbas logistikos įmonėje Europoje ir galiausiai - rinkodaros ir pardavimų patirtis Indijoje. Visi šie keliai, Šarūnę Baubaitę atvedę į Indiją, čia kol kas ir sustojo - moteris Naujajame Delyje įkūrė turizmo įmonę ir jaučiasi neapsakomai laiminga. Kodėl Indija? „Nes Indijos atmosfera leidžia jaustis laisvam, spalvingi žmonės supa su džiaugsmu akyse ir svarbiausia - kiekviena nauja diena yra išskirtinė“,- šypsodamasi taria jau septintus metus čia gyvenanti Šarūnė.

Vietnamietiški opusai: kaip organizmą veikia delno dydžio krevetės ir kitos jūros gėrybės

Rytas į mano dieną pasibeldė oreiviškai anksti, gerokai prieš saulėtekį. Šiaip jau, esant tinkamai draugijai, slapčia dievinu ilgus rytinius pasivartymus minkštoje lovoje. Tačiau tiek minkštai lovai, tiek kompanijai neesant, apgavau save pareigos ir dar kažkokiais, kaip ir viskas aplink penktą ryto iš miegų pakirdus, miglotais argumentais.

1200 km Islandijoje: kūną skrodžiantis šaltis ir kinkuojantys arkliai

Prieš gerą pusmetį lietuviškoje internetinėje erdvėje pasirodė neblogi pasiūlymai – trys pilnos savaitgalio dienos Islandijoje už 180-200 eurų, įskaitant skrydžius ir kuklius svečių namus Reikjavike.

Keliautojas papasakojo apie gražiausias Naujosios Zelandijos vietas (1)

„Naujoji Zelandija visų pirma yra tolima šalis, toliausiai esanti nuo Lietuvos valstybės. Ji turi unikalų klimatą, nes ją iš visų pusių supa vandenys. Šalį sudaro dvi salos, kurios yra dvigubai didesnės už Lietuvą. Klimato kontrastai ten labai ryškūs. Tik viskas yra atvirkščiai: iš pietų važiuojant į šiaurę šilčiau, žmonės ten saulę mato ne rytuose, o vakaruose“, – pasakoja keliautojas, geografas Rytas Šalna.

Išmokę keliauti neišlaidaujant lietuviai džiaugiasi naujais atradimais (23)

Nežinau, ar atsitiktinumas, ar likimo ženklas, bet mano stalčiuje vis dar saugiai padėtas atvirukas iš Portugalijos, kurį praėjusios vasaros pabaigoje gavau iš Jolantos ir Daliaus. Tiesa, visai atsitiktinai, laimėjus buvauten.lt „Facebook“ profilyje skelbtame konkurse.