Itin svarbią pergalę NBA pirmenybėse iškovojo Toronto „Raptors“ (25/13) krepšininkai, namuose 114:106 (23:18, 33:37, 34:29, 34:22) palaužę artimiausius persekiotojus Bostono „Celtics“ (23/15) ir nutraukę pastarųjų turėtą keturių pergalių seriją. Vienu metu 16 taškų skirtumu atsilikę šeimininkai pralaimėjimo atveju būtų nusmukę į trečią Rytų Konferencijos vietą.

Neįtikėtinas rungtynes sužaidė lietuvis Jonas Valančiūnas, pasiekęs naują asmeninį atkovotų kamuolių per rungtynes rekordą – per 28 aikštėje praleistas minutes JV surinko 18 taškų (6/18 met., 6/6 baud.), 2 blokus, 3 klaidas, 4 asmenines pražangas ir net 23 atkovotus kamuolius, iš kurių 11 uteniškis sugriebė po varžovų krepšiu.

Ankstesnis J. Valančiūno atkovotų kamuolių rekordas buvo 21, pasiektas 2014-ųjų metų balandžio 11-ą dieną, išvykos rungtynėse su Niujorko „Knicks“ klubu, o šios nakties pasirodymu Jonas įrašė savo pavardę ir į klubo istoriją, atkovodamas daugiausiai kamuolių „Raptors“ namų rungtynių istorijoje.

Negana to, 23 ar daugiau kamuolių per 28 ar mažiau sužaistų minučių per visą NBA istoriją atkovoti pavyko tik trims krepšininkams – Lorenzenui Wrightui, Reggie Evansui ir Jonui Valančiūnui.

Toronto klubas iki šios nakties susitikimo buvo patyręs šešis pralaimėjimus per pastarąsias septynerias rungtynes, tačiau šiąnakt pasiekė itin svarbią pergalę prieš Atlanto Diviziono varžovus, įveikdami juos jau antrą kartą šiame sezone. Likusios dvejos „Raptors“ ir „Celtics“ reguliariojo sezono tarpusavio rungtynės vyks vasario 2-ą Toronte ir vasario 25-ą Bostone. Pernai tarpusavio seriją Toronto ekipa laimėjo 3-1.

Ne ką mažiau įspūdingą pasirodymą surengė ir „Raptors“ gynėjų duetas – Kyle‘as Lowry puikiai atakavo iš toli ir ketvirtame kėlinyje po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą šeimininkų naudai pataikydmas tritaškį su Marcuso Smarto pražanga, o DeMaras DeRozanas tapo pirmuoju bent 35 taškus trejose rungtynėse iš eilės sumetusiu Toronto krepšininku nuo 1999-ais tą padariusiu Vince‘o Carterio.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 41 (16/29 met., 8/9 baud., 13 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 24 (5/6 trit., 9 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 18 (23 atk. kam.), Demarre Carrollas 11 taškų.

„Celtics“: Isaiah Thomasas 27, Marcusas Smartas 16, Alas Horfordas ir Geraldas Greenas po 14, Kelly Olynykas 13 taškų.

Vedami J. Valančiūno, „Raptors“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 50:33.