Paaiškino, kodėl JAV dykumoje išdėstyti didžiuliai brūkšniniai kodai

 (16)
Net jei ir nepastebime, brūkšniniai kodai lydi mūsų gyvenimą beveik kiekviename žingsnyje. Dabar jais žymimos ne tik parduotuvėse parduodamos prekės, bet ir įvairūs bilietai, nuolaidų kuponai ir net mėginiai mokslinių tyrimų įstaigose. Tačiau yra ir labai išskirtinių pavyzdžių.
didžiuliai brūkšniniai kodai JAV
© Stopkadras

Nuošaliose JAV vietose egzistuoja didžiulių ant žemės išdėstytų ir tikriausiai net iš kosmoso matomų brūkšninių kodų. Kokiu tikslu kažkas varginosi juos ten sumontuoti?

Šie didžiuliai brūkšniniai kodai buvo įrenginėjami tikrai ne prekybos tikslais. Juos 1950 metais pradėjo diegti NASA ir karinių oro pajėgų inžinieriai. Kiekvienas brūkšninis kodas tarnavo kaip karinių lėktuvų optinės įrangos, skirtos šnipinėjimui, kalibravimo priemonė.

Jais buvo kalibruojamos net U-2 ir SR-71 „Blackbird“ optinė įranga.

Šių brūkšninių kodų dydis stipriai įvairavo, buvo ir didesnių ir mažesnių pavyzdžių, tačiau tipinis brūkšninis kodas buvo šiek tiek daugiau nei 23 metrų ilgio ir 16 metrų pločio.

Jų konstrukcija visiškai nesudėtinga. Iš esmės tai betoninė aikštelė. Jos buvo statomos visą dešimtmetį iki 1960 metų, o vėliau patobulėjus technologijoms ir pradėjus šnipinėti iš palydovų, nustotos naudoti.

Tačiau niekas nesivargino jų nugriauti. Ypač daug jų išlikę aplink Edwards oro pajėgų bazę. Tad jei kada nors naršydami tolimiausias pasaulio kerteles per „Google Maps“, vieną tokių kodų aptiksite, nemanykite, kad kažkas nusprendė parduoti dykumą ir todėl pažymėjo ją brūkšniniu kodu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Kelionės „Hyperloop“ ateina į Europą kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą truktų 20 min. (48)

Nors ir įmonė „Hyperloop One“, ir jos konkurentai tebėra palyginti ankstyvame savo veiklos etape, tad didžiule darbo patirtimi pasigirti kol kas negali, pasitikėjimo, su kuriuo teikia kelių tiesimo projektus, tikrai nestokoja. Svarbu ir tai, kad daug žadantys pasiūlymai sulaukia ir investuotojų dėmesio, ir įvairių šalių vyriausybių pritarimo, rašo dw.com.

Smūgis pogrindiniam internetui: uždaryti serveriai buvo ir Lietuvoje (34)

Po ilgai trukusio kruopštaus pasiruošimo ir veiksmų koordinavimo liepos 20 dieną teisėsaugos pareigūnai uždarė dvi bene svarbiausias vadinamojo pogrindinio interneto parduotuves – „AlphaBay“ ir „Hansa“, skelbia europol.europa.eu.

Patarimai, kaip fotografuoti spiginant saulei (3)

Atostogos – puikus metas tobulinti savo fotografavimo įgūdžius. Vasarą įvairių kelionių metu į rankas imame telefonus ir įamžiname ne tik įstabius istorinius paminklus ar įdomias vietas, bet fotografuojame ir savo artimuosius, o nuotraukomis dalinamės socialiniuose tinkluose. Per atostogas dažnai mėgaujamės saule, tačiau ji nėra geriausias sąjungininkas fotografuojant portretus.

Nuo slapto viruso nukentėjo 500 000 vartotojų (10)

Identifikuotas sudėtingas naujo tipo kenkėjas, kuris spėjo pakenkti jau pusei milijono vartotojų. Tyrėjų pavadintas „Stantinko“, šis sunkiai nustatomas virusas apgauna vartotojus, kad šie atsisiųstų nelegalią programinę įrangą iš fiktyvių „torentų“ svetainių.

Ar pastebėjote, koks „Youtube“ mygtukas visiškai pasikeitė? (16)

Vaizdų peržiūros sistemą „Youtube“ kasdien atsidaro milijonai vartotojų visame pasaulyje. Tačiau ne visi iš karto pastebi, kaip pasikeičia jų dizainas.