Ketvirtadienį Lietuvoje siuntinėjami gąsdinantys pranešimai

 (20)
Ketvirtadienį socialiniu tinklu „Facebook“ ne vienas gavo gąsdinantį pranešimą, kad plinta virusas, kuris gali iškraipyti duomenis telefone ir raginama šį įspėjimą kuo skubiau platinti. Tačiau šis pranešimas – melagingas.
© DELFI

„Perduok visiems savo kontaktams nepriimti video „Sonia disowns Rahul“. Tai virusas, kuris iškraipo jūsų telefoną. Tai labai pavojinga. Tai pranešta šiandien per radio. Persiųskite info kiek įmanoma daugiau žmonių“, - rašoma žinutėje.

Tačiau šis pranešimas savo kilme priklauso prie kenkėjų grupės, vadinamų apgaulingais pranešimais (angl. hoax). Ši žinutė yra kenksminga tuo, kad skatina vartotojus platinti bevertę informaciją.

Užsienyje apie šį kenkėją rašyta jau balandį, tinklalapis business2community.com skelbia, kad yra keletas tokio pranešimo versijų, tačiau jų turinys melagingas.

Jei toks virusas iš tiesų egzistuotų, apie tai įspėtų antivirusinę programinę įrangą gaminančios bendrovės, būtų aiškinama, kaip jo išvengti.

Pranešimas „Sonia disowns Rahul“ yra panašus į kitą 2015 m. platintą pranešimą „Dance Of the Pope“ (liet. Popiežiaus šokis), kuris taip pat skelbė, kad apie jį buvo „pranešta per radiją“ ir žmonės buvo raginami informaciją persiųsti visiems savo pažįstamiems.

Abiem atvejais nerasta jokių papildomų įrodymų, kad virusas egzistavo.

DELFI skelbė, kad ketvirtadienį antivirusinę programinę įrangą platinančios bendrovės įspėjo,kad po viruso „WannaCry“ atakos sparčiau plinta melagingi įspėjimai.

Ketvirtadienį Lietuvoje siuntinėjami gąsdinantys pranešimai
© DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

IT saugumo ekspertas įspėja: netrukus Lietuva gali tapti taikiniu (27)

Vienas iš kibernetinės apsaugos bendrovės „CyberGym“ steigėjų ir vadovas Ofiras Hasonas viešėdamas Vilniuje kalbėjo apie kibernetines atakas ir ragino su grėsmėmis susipažinti iš anksto, kad su jomis susidūrus nekiltų panika.

Vaikai ir išmaniosios technologijos: kur yra aukso vidurys?

Ne vienas esame girdėję istorijų apie tai, kaip vaikai patys įsijungia mėgstamą kompiuterinį žaidimą arba animacinį filmuką, nors dar net dorai kalbėti nemoka. O mokyklinio amžiaus vaikų turintiems tėvams tikrai teko girdėti maldavimų nupirkti naujausio modelio telefoną, nes tokius jau turi klasės draugai.

„Facebook“ įkūrėjas gavo Harvardo universiteto garbės diplomą

Praėjus 13 metų po mestų studijų Harvardo universitete socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas ketvirtadienį pagaliau gavo šios mokslo įstaigos diplomą.

Šveicarai sukūrė droną, kurio valdymas yra kaip aitvaro (1)

Žiniasklaidoje vis dažniau galima pamatyti bepiločių skraidyklių filmuotos ir fotografuotos medžiagos. Nemažai šios technologijos kritikų teigia, kad dronų savininkai pažeidinėja žmonių privatumą ir sudaro palankias sąlygas saugumo grėsmėms.

Ištyrė interneto vartotojų įpročius: du aktyvumo laikai (1)

Aktyviausiai mobiliuoju internetu lietuviai naudojasi baigę dienos darbus, prieš eidami miegoti – 20–22 valandomis. Naktimis interneto prisireikia nedaugeliui, tuo tarpu ryte žmonės ir vėl čiumpa savo mobiliuosius įrenginius – išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius – ir jungiasi prie interneto.