Ketvirtadienį Lietuvoje siuntinėjami gąsdinantys pranešimai

 (20)
Ketvirtadienį socialiniu tinklu „Facebook“ ne vienas gavo gąsdinantį pranešimą, kad plinta virusas, kuris gali iškraipyti duomenis telefone ir raginama šį įspėjimą kuo skubiau platinti. Tačiau šis pranešimas – melagingas.
© DELFI

„Perduok visiems savo kontaktams nepriimti video „Sonia disowns Rahul“. Tai virusas, kuris iškraipo jūsų telefoną. Tai labai pavojinga. Tai pranešta šiandien per radio. Persiųskite info kiek įmanoma daugiau žmonių“, - rašoma žinutėje.

Tačiau šis pranešimas savo kilme priklauso prie kenkėjų grupės, vadinamų apgaulingais pranešimais (angl. hoax). Ši žinutė yra kenksminga tuo, kad skatina vartotojus platinti bevertę informaciją.

Užsienyje apie šį kenkėją rašyta jau balandį, tinklalapis business2community.com skelbia, kad yra keletas tokio pranešimo versijų, tačiau jų turinys melagingas.

Jei toks virusas iš tiesų egzistuotų, apie tai įspėtų antivirusinę programinę įrangą gaminančios bendrovės, būtų aiškinama, kaip jo išvengti.

Pranešimas „Sonia disowns Rahul“ yra panašus į kitą 2015 m. platintą pranešimą „Dance Of the Pope“ (liet. Popiežiaus šokis), kuris taip pat skelbė, kad apie jį buvo „pranešta per radiją“ ir žmonės buvo raginami informaciją persiųsti visiems savo pažįstamiems.

Abiem atvejais nerasta jokių papildomų įrodymų, kad virusas egzistavo.

DELFI skelbė, kad ketvirtadienį antivirusinę programinę įrangą platinančios bendrovės įspėjo,kad po viruso „WannaCry“ atakos sparčiau plinta melagingi įspėjimai.

Ketvirtadienį Lietuvoje siuntinėjami gąsdinantys pranešimai
© DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Žaidimų balsas": „Superhot“ apžvalga

„Superhot“ - vardas, kuris per pastaruosius metus skamba ne vienoje apdovanojimų šou ar pagiringuose žaidėjų komentaruose. Bet kuo gi šis indi kūrėjų FPS toks ypatingas?

Šio telefono krauti nereikia (18)

Neseniai buvo pristatytas eksperimentinis mobilusis telefonas, kuris veikia sugerdamas ir atspindėdamas radijo bangas. Kadangi jam nereikia akumuliatoriaus, bent energijos eikvojimo požiūriu, jį galima laikyti neįtikėtinai efektyviu įrenginiu, rašo Christopheris Intagliata svetainėje scientificamerican.com.

Kelionės „Hyperloop“ ateina į Europą kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą truktų 20 min. (52)

Nors ir įmonė „Hyperloop One“, ir jos konkurentai tebėra palyginti ankstyvame savo veiklos etape, tad didžiule darbo patirtimi pasigirti kol kas negali, pasitikėjimo, su kuriuo teikia kelių tiesimo projektus, tikrai nestokoja. Svarbu ir tai, kad daug žadantys pasiūlymai sulaukia ir investuotojų dėmesio, ir įvairių šalių vyriausybių pritarimo, rašo dw.com.

Smūgis pogrindiniam internetui: uždaryti serveriai buvo ir Lietuvoje (34)

Po ilgai trukusio kruopštaus pasiruošimo ir veiksmų koordinavimo liepos 20 dieną teisėsaugos pareigūnai uždarė dvi bene svarbiausias vadinamojo pogrindinio interneto parduotuves – „AlphaBay“ ir „Hansa“, skelbia europol.europa.eu.

Patarimai, kaip fotografuoti spiginant saulei (3)

Atostogos – puikus metas tobulinti savo fotografavimo įgūdžius. Vasarą įvairių kelionių metu į rankas imame telefonus ir įamžiname ne tik įstabius istorinius paminklus ar įdomias vietas, bet fotografuojame ir savo artimuosius, o nuotraukomis dalinamės socialiniuose tinkluose. Per atostogas dažnai mėgaujamės saule, tačiau ji nėra geriausias sąjungininkas fotografuojant portretus.