10 dalykų, kurie jokiu būdu neturėtų atsidurti jūsų „Facebook“

 (87)
Kad ir kokias griežtas „Facebook“ privatumo nuostatas būtumėte pasirinkę, niekada negalite žinoti, kur galop atsidurs jūsų skelbiami įrašai ir nuotraukos.
© Shutterstock

Juk nenorėtumėte, kad tam tikras jūsų keliamas turinys taptų visuotinai prieinamas socialiniuose tinkluose.

Duomenų, kurie šiukštu neturėtų patekti į „Facebook“ paskyrą, sąrašas begalinis. Svetainėje verizonwireless.com išvardyta tik 10 temų, kuriomis geriau neatvirauti, jei nenorite turėti nemalonumų.

1. Nerašykite, kad negalite pakęsti savo darbo.

„Facebook“ tikrai nėra ta vieta, kurioje dera lieti tulžį ant viršininkų, kolegų ar piktintis darbe tenkančiomis pareigomis.

Jei nenorite akimirksniu atsidurti bedarbių gretose, jokiu būdu to nedalykite.

2. Neviešinkite kitus asmenis kompromituojančių nuotraukų.

Kiekvienas „Facebook“ naudotojas privalo paklusti devizui „Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi kiti.“

Todėl dukart pagalvokite, ar verta skelbti tam tikras pažįstamų ar net beveik nepažįstamų asmenų nuotraukas, jei patys į analogiškus kadrus, o vėliau – į viešumą patekti nenorėtumėte. Bendrinkite jas tik privačiai, o dar geriau – apskritai neviešinkite.

3. Neskelbkite savo gimimo datos.

Tokie duomenys kaip gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris ar motinos mergautinė pavardė, taip pat bet kuri kita informacija, kurios atskleidimas keltų grėsmę asmeniniam arba finansiniam saugumui, turėtų būti laikomi griežčiausioje paslaptyje.

Įsidėmėkite, kad įgudusiems programišiams vieni juokai išsiaiškinti jūsų tapatybę ar įsilaužti į asmeninę kibernetinę erdvę žinant bent šiokius tokius duomenis.

4. Venkite griežtų pasisakymų politiniais ar religiniais klausimais.

Turėti nuomonę, žinoma, galima. Kartais net reikia. Tik bėda ta, kad nedaugelis yra linkę skaityti apie ją „Facebook“.

5. Nerašykite keiksmažodžių.

Nepamirškite, kaip lengva susigadinti reputaciją, todėl visada pagalvokite, kas gali jai pakenkti.

6. Neskelbkite naujienų apie kitus.

Nieko nėra nemaloniau už tėvą, šokinėjantį iš džiaugsmo ir skelbiantį visam pasauliui, kad jo sūnus įstojo į prestižinį universitetą, arba motiną, skalambijančią kam tik papuolė, kad netrukus taps senele.

7. Neatskleiskite atostogų planų.

Jei nenorite prisišaukti vagių namo, netrimituokite per „Facebook“, kad ketinate dviem savaitėms išvykti atostogų.

8. Neskelbkite nieko, kas kitiems galėtų sukelti pavydą.

Jūsų džiaugsmas naujutėlaičiu „Porsche“ automobiliu arba gimtadienio proga gautu prabangiu deimantų vėriniu yra savaime suprantamas, tik nepamirškite, kad ne viską dera žinoti visiems.

9. Neviešinkite kadrų, kuriuose užfiksuota, kaip vartojate alkoholį.

Nesvarbu, ar esate jokių įsipareigojimų šeimai neturintis studentas, ar sėkmingai vedęs trijų atžalų tėvas, nuotraukų, iš kurių akivaizdu, kad nesate abstinentas, geriau neviešinti.

Šūsnis nuotraukų, kuriose pozuojate su taure rankoje, gali užtraukti neišsiblaivančio lėbautojo reputaciją.

10. Jauskite ribas.

Kuo mažiau informacijos apie jus atsidurs internete, tuo geriau. Tai auksinė taisyklė, kuriai geriau paklusti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Bankas „UniCredit“ pranešė apie stambias kibernetines atakas

Didžiausias Italijos bankas pranešė, kad per pastaruosius dešimt mėnesių programišiai įvykdė dvi prieš banką nukreiptas atakas, kurių metu buvo prieita prie maždaug 400 000 klientų Italijoje duomenų - tai buvo didžiausias duomenų nuotėkis tarp šios šalies bankų, informuoja „Reuters“.

Neleista dalintis keleivių duomenimis: tai pažeistų privatumą

Dabartinė Europos Sąjungos (ES) ir Kanados susitarimo dėl dalijimosi oro keleivių duomenimis kovos su terorizmu tikslais versija negali būti patvirtinta, nes pažeistų pagrindines teises, trečiadienį paskelbė ES Teisingumo Teismas.

Su šnipinėjimu siejama „Kaspersky Lab“ pradeda platinti nemokamą antivirusinę programą (43)

Sankcijų JAV dėl įtariamų ryšių su Rusijos specialiosiomis tarnybomis sulaukusi ir pareiškimą Europos Komisijai dėl galimo antimonopolinio tyrimo prieš korporaciją „Microsoft“ pateikusi Rusijos kibernetinio saugumo priemonių kūrėja „Kaspersky Lab“ pristatė nemokamą antivirusinės programos versiją, kurią tikisi iki metų platinti visame pasaulyje, rašo „Deutsche Welle“.

Būkite atidūs: „Tele2“ klientas pastebėjo klaidą (77)

Į DELFI kreipėsi skaitytojas, kuris iš mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ sulaukė skirtingos informacijos: trumpąja SMS žinute vyras sulaukė pranešimo, kad beveik išnaudojo kredito limitą, kai savitarnos programėlėje paslaugų sąskaita buvo mažesnė. Bendrovė atsiprašo kliento ir dėkoja atradus klaidą, kuri pradėta taisyti.

Gedimino kalnas atgims „Minecraft“ pasaulyje (3)

Greitai atstatyti Gedimino kalną – misija nepaprasta, bet įmanoma virtualiame pasaulyje. Gedimino kalnas ir ant jo stūksanti pilis yra brangūs kiekvienam lietuviui, todėl greitai atgims populiariame žaidime „Minecraft“.