10 dalykų, kurie jokiu būdu neturėtų atsidurti jūsų „Facebook“

 (87)
Kad ir kokias griežtas „Facebook“ privatumo nuostatas būtumėte pasirinkę, niekada negalite žinoti, kur galop atsidurs jūsų skelbiami įrašai ir nuotraukos.
© Shutterstock

Juk nenorėtumėte, kad tam tikras jūsų keliamas turinys taptų visuotinai prieinamas socialiniuose tinkluose.

Duomenų, kurie šiukštu neturėtų patekti į „Facebook“ paskyrą, sąrašas begalinis. Svetainėje verizonwireless.com išvardyta tik 10 temų, kuriomis geriau neatvirauti, jei nenorite turėti nemalonumų.

1. Nerašykite, kad negalite pakęsti savo darbo.

„Facebook“ tikrai nėra ta vieta, kurioje dera lieti tulžį ant viršininkų, kolegų ar piktintis darbe tenkančiomis pareigomis.

Jei nenorite akimirksniu atsidurti bedarbių gretose, jokiu būdu to nedalykite.

2. Neviešinkite kitus asmenis kompromituojančių nuotraukų.

Kiekvienas „Facebook“ naudotojas privalo paklusti devizui „Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi kiti.“

Todėl dukart pagalvokite, ar verta skelbti tam tikras pažįstamų ar net beveik nepažįstamų asmenų nuotraukas, jei patys į analogiškus kadrus, o vėliau – į viešumą patekti nenorėtumėte. Bendrinkite jas tik privačiai, o dar geriau – apskritai neviešinkite.

3. Neskelbkite savo gimimo datos.

Tokie duomenys kaip gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris ar motinos mergautinė pavardė, taip pat bet kuri kita informacija, kurios atskleidimas keltų grėsmę asmeniniam arba finansiniam saugumui, turėtų būti laikomi griežčiausioje paslaptyje.

Įsidėmėkite, kad įgudusiems programišiams vieni juokai išsiaiškinti jūsų tapatybę ar įsilaužti į asmeninę kibernetinę erdvę žinant bent šiokius tokius duomenis.

4. Venkite griežtų pasisakymų politiniais ar religiniais klausimais.

Turėti nuomonę, žinoma, galima. Kartais net reikia. Tik bėda ta, kad nedaugelis yra linkę skaityti apie ją „Facebook“.

5. Nerašykite keiksmažodžių.

Nepamirškite, kaip lengva susigadinti reputaciją, todėl visada pagalvokite, kas gali jai pakenkti.

6. Neskelbkite naujienų apie kitus.

Nieko nėra nemaloniau už tėvą, šokinėjantį iš džiaugsmo ir skelbiantį visam pasauliui, kad jo sūnus įstojo į prestižinį universitetą, arba motiną, skalambijančią kam tik papuolė, kad netrukus taps senele.

7. Neatskleiskite atostogų planų.

Jei nenorite prisišaukti vagių namo, netrimituokite per „Facebook“, kad ketinate dviem savaitėms išvykti atostogų.

8. Neskelbkite nieko, kas kitiems galėtų sukelti pavydą.

Jūsų džiaugsmas naujutėlaičiu „Porsche“ automobiliu arba gimtadienio proga gautu prabangiu deimantų vėriniu yra savaime suprantamas, tik nepamirškite, kad ne viską dera žinoti visiems.

9. Neviešinkite kadrų, kuriuose užfiksuota, kaip vartojate alkoholį.

Nesvarbu, ar esate jokių įsipareigojimų šeimai neturintis studentas, ar sėkmingai vedęs trijų atžalų tėvas, nuotraukų, iš kurių akivaizdu, kad nesate abstinentas, geriau neviešinti.

Šūsnis nuotraukų, kuriose pozuojate su taure rankoje, gali užtraukti neišsiblaivančio lėbautojo reputaciją.

10. Jauskite ribas.

Kuo mažiau informacijos apie jus atsidurs internete, tuo geriau. Tai auksinė taisyklė, kuriai geriau paklusti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Išmaniųjų savininkai – visiškai nelojalūs (20)

Supanašėjus technologijoms, pirkėjai nebemato realaus skirtumo tarp išmaniųjų telefonų gamintojų.

Užpulta „Grožio chirurgija” prašo pagalbos: pavogti jautrūs pacientų duomenys (168)

Programišiai, įsilaužę į klinikos „Grožio chirurgija“ sistemas, pavogė labai jautrius bendrovės duomenis: pacientų nuotraukas ir kitą asmeninę informaciją apie gydymą. Dabar jie šantažuoja įmonę ir galimai nukentėjusius pacientus išsipirkti pavogtus duomenis. Klinikos direktorius prašo visuomenės pagalbos ir pasakoja apie incidentą.

Sukurtas mobilusis žaidimas, padėsiantis atpažinti smurtą (3)

„Pasibelsk“ kartu su Vilniaus universiteto matematikų ir informatikų dienų (MIDI) organizatoriais kvietė visus kompiuterinių ir mobiliųjų žaidimų mėgėjus priimti 24 valandų kūrybinį iššūkį ir sukurti mobilųjį žaidimą, padedantį atpažinti emocinį ir fizinį smurtą bei suvaldyti kritines situacijas.

Teismas atvertė „Linkomanijos“ bylą: nuspręsta ją stabdyti (73)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas atvertė „Linkomanijos“ byla, kurioje nagrinėjama autorių teises ginančios asociacijos LATGA ieškinį. Juo prašoma ryšio tiekėjus blokuoti prieigą prie dalinimosi „torrent“ nuorodomis tinklalapio. Ryšio tiekėjai prašo bylą stabdyti: esą apribojus prieigą gali būti daugiau ieškinių.

Samsung „Galaxy S8+“ jums nežinant siurbia jūsų mobiliuosius duomenis: pamatysite sąskaitą (21)

Naujas telefonas gali smarkiai apkarsti, jei juo pradėsite tiesiog naudotis, prieš tai labai išsamiai neištyrinėję aparato nustatymų. Vos keletą savaičių pasinaudojus Samsung „Galaxy S8+“ flagmanu pastebėjau, kad išnaudotas ir gerokai viršytas mobiliųjų duomenų limitas, o dėl to gerokai išaugo sąskaita už paslaugas. Viskas dėl painiai užslėptos „Samsung Cloud“ paslaugos.