Nešvaistykite pinigų ir laiko užsikimšusioms kriauklėms: ką reikia žinoti

Nešvaistykite pinigų ir laiko užsikimšusioms kriauklėms: ką reikia žinoti (78) 1 d.

Užsikimšusi kriauklė ar dar blogiau – kanalizacija yra situacija, kurios kiekvienas norėtų išvengti. Juk niekam nemalonu kuistis purviname vandenyje bandant atkimšti ar kitaip išvalyti užsikimšusį vamzdį. Mokslininkai ir specialistai pataria daryti kelis dalykus, kad tokių situacijų pavyktų išvengti, o jei jau patekote į bėdą - ką daryti.
Sabrina Gonzalez Pasterski

Harvardas mano radęs antrąjį Einsteiną – merginą, kuriai tik 23-eji (170)

Harvardo universitete – antrasis Einsteinas. 23 m. Sabrina Gonzalez Pasterski iš Čikagos jau yra viena garsiausių mokslininkių Amerikoje, nes yra daug pasiekusi fizikė.
Įvyko žygis už mokslą: prieš acto garinimą, binto rūkymą ir kitas nesąmones

Įvyko žygis už mokslą: prieš acto garinimą, binto rūkymą ir kitas nesąmones (39)

Balandžio 22 d., Pasaulinę žemės dieną, pasaulio ir Lietuvos mokslininkai pakilo į Žygį už mokslą (angl. March for Science). Jo tikslas atkreipti į mokslo žinias, jų svarbą bei priminti, kad melaginga informacija dažnai yra interpretuojama kaip mokslo žinios, nors to galima išvengti.
16 metų vykdyto tyrimo išvada: paneigtas nutukimo paradoksas

16 metų vykdyto tyrimo išvada: paneigtas nutukimo paradoksas (41)

Aptukusiems ir nutukusiems suaugusiems žmonėms labiau negu tiems, kurių svoris laikomas normaliu, gali grėsti ankstyva mirtis, su neseniai atlikto tyrimo išvadomis mokslo naujienų portale livescience.com supažindina žurnalistė Rachael Rettner.
Pasižiūrėkite į Mėnulį: tai gali būti didelė kasykla

Pasižiūrėkite į Mėnulį: tai gali būti didelė kasykla (29)

Atrodo, kad planai gabenti Mėnulyje išgautus naudinguosius išteklius į orbitą patrankomis yra gana realistiška.
Žvaigždžių sprogimai: gimimas ir mirtis

Žvaigždžių sprogimai: gimimas ir mirtis (10)

Sprogimai Visatoje yra ne retas reiškinys: jie fiksuojami tiek žvaigždėms gimstant, tiek mirštant.

Pakartojo legendinį eksperimentą - liko per žingsnį nuo gyvybės sukūrimo (75)

Šįkart mokslinis eksperimentas žada rimtus rezultatus: pakartotas modifikuotas ir atnaujintas 1953-ųjų gyvybės atsiradimo eksperimentas - gali būti, kad reikia tik daugiau kantrybės ir kolboje užsimegs gyvybė.
Besirenkantiems planšetę: 4 svarbūs parametrai

Besirenkantiems planšetę: 4 svarbūs parametrai (11) 6 val.

Planšetė skirta ne tik žiūrėti filmus ar skaityti knygas, tačiau su ja galima ir dirbti.
 Surinko iPhone 6 iš Kinijoje parduodamų detalių

Buvęs „Google“ darbuotojas surinko „iPhone 6“ iš Kinijoje parduodamų detalių: išleido 300 JAV dolerių (27) 7 val.

Scotty Allenas sykį bare su draugais susilažino, kad iš įvairių Kinijos elektronikos parduotuvėlių surankiotų detalių pasigamins veikiantį „iPhone“ telefoną. Sąlygos imtis iššūkio buvo palankios: tuo metu S. Allenas laikinai gyveno Šendžene – didžiuliame Kinijos mieste, kuriame elektronikos prekių parduotuvių – ant kiekvieno kampo, o darbui atlikti reikiamų įgūdžių jam netrūko.
„Tele2“ paskelbė apie augimą: taikosi uždirbti daugiau iš interneto

„Tele2“ paskelbė apie augimą: taikosi uždirbti daugiau iš interneto (6) 10 val.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ skelbė, kad šiemet pirmą ketvirtį įmonės klientų padaugėjo, taip pat augo ir mobilaus interneto vartojimas, o dėl to šiemet pirmą ketvirtį, palyginti su pernai tuo pat metu, 13,6 proc. augo įmonės pajamos.
Kiek „Samsung“ uždirba pardavusi vieną „Galaxy S8“?

Kiek „Samsung“ uždirba pardavusi vieną „Galaxy S8“? (8) 11 val.

Vienas iš svarbiausių „Samsung Galaxy S8“ trūkumų yra jo kaina. Nepaisant visų akivaizdžių flagmano privalumų, kainuoja jis labai brangiai ir tai daugelį verčia atsisakyti jo pirkimo. Ar tokia suma nėra per didelė?
Johnas Glennas, 1962 m.

Krovininis laivas „John Glenn“ susijungė su Tarptautine kosmine stotimi

Atsargas į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) gabenantis erdvėlaivis, pavadintas astronauto Johno Glenno garbei, susijungė su stotimi.
Huawei P10

„Huawei” naujovių apžvalga: neįtikėtinas panašumas į „iPhone” (65)

Šiuo metu išsirinkti mobilųjį telefoną ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Skirtingų gamintojų išmanieji vis labiau panašėja savo parametrais, dizainu, kaina ir kitais techniniais sprendimais, todėl norint apsispręsti, kurį pasirinkti, tenka gerokai pasukti galvą, išsigryninti savo poreikius ir atidžiai paanalizuoti aparatų charakteristikas.

Skrydžiui virš Šiaurės Korėjos skubiai kilo atomines bombas užuosti galintis lėktuvas (86)

Šiaurės Korėja nerimsta ir jau ilgus metus ruošiasi karui. Valstybės lyderiai ne kartą kartojo, kad gali suduoti ir prevencinius smūgius JAV, jei manys, kad pastaroji kelia grėsmę. Dėl branduolinio ginklo bandymų yra sunerimusi ne tik JAV, bet ir Japonija, Pietų Korėja ir, pastaruoju metu, Kinija. Todėl JAV į pusiasalį pasiuntė ypatingą karinių oro pajėgų lėktuvą - jis gali užuosti atomines bombas.
Hyperloop

„Hyperloop One“ prisistato Lietuvoje: vidutinė kelionės kaina - 25 eurai (90)

Naujoji technologija, kuri leidžia keliauti kelis kartus greičiau nei tradiciniais traukiniais ar automobiliais, pristatyta Lietuvoje. Žadamas greitis iš tiesų įspūdingas: Taliną iš Vilniaus galima pasiekti per 35 minutes.