Lego guminukai

Kaip pasidaryti kalnus valgomų Lego kaladėlių? (10)2 d.

Kaip išradingai pradžiuginti ir nustebinti mažuosius? Grantas Thompsonas nušovė iškart du zuikius – į viena sujungė visame pasaulyje populiarias Lego kaladėles ir visame pasaulyje populiarius guminukus.
Asteroidai „nuvirino“ 100 metrų nuo vandenynų

Asteroidai „nuvirino“ 100 metrų nuo vandenynų (15)

Netrukus po Saulės sistemos susikūrimo, čia tvyrojo siaubingas chaosas. Netgi po to, kai susiformavo planetos, kosminių šiukšlių tankis buvo toks didelis, kad dažni ir stiprūs asteroidų smūgiai ne kartą supurtė besiformuojančią Žemės plutą. Bet po intensyvios kosminio bombardavimo fazės, asteroidų smūgiai maždaug prieš 4,1-3,8 mlrd. metų praretėjo. Bet tik santykinai, rašo arstechnica.com.
Pirma istorijoje natūralių spalvų viso Jupiterio disko nuotrauka

Astrofotografas užfiksavo, kaip Jupiterį perveria ryškus žybsnis (25)

Prancūzų astrofotografas Thierry Legault užfiksavo, kaip į naktiniame danguje karaliaujantį Jupiterį staiga atskrieja šviesus taškas, o jam perskrodus Jupiterį, planetą-milžinę netikėtai perskrodžia ryškus šviesos žybsnis, rašo universetoday.com. Ne mažiau įspūdingi to paties įvykio kadrai užfiksuoti ir pro teleskopo objektyvą. Kas atsitiko didžiausiai Saulė sistemos planetai?
Staigus Antarktidos ledų tirpsmas keičia Žemės gravitacijos lauką

Staigus Antarktidos ledų tirpsmas keičia Žemės gravitacijos lauką (13)

Mokslininkų grupė paskelbė, kad dėl staigaus ledo tirpimo pagreitėjimo iki šiol stabiliame Antarktidos regione stebimi nedideli Žemės gravitacijos lauko pokyčiai.
Iš Rusijos kosmoso programos biudžeto per metus „išgaravo“ 92 mlrd. rublių

Iš Rusijos kosmoso programos biudžeto per metus „išgaravo“ 92 mlrd. rublių (103)

Rusijos kosmoso pramonė išgyvena toli gražu ne pačius geriausius laikus. Raketos nekyla, o jei kyla – ne taip, kaip reikia, valstybinis finansavimas karpomas, o aukščiausi valstybės pareigūnai teigia, kad agentūroje „Roskosmos“ vyksta „moralinis puvimas“, rašo CNN.
Švovės laboratorija

Lietuviškos „Šlovės laboratorijos“ laurai – už pranešimą apie bioninę ranką (3)

Savaitgalį nuspręsta, kas konkurse „Šlovės laboratorija“ (angl. „FameLab“) Jungtinėje Karalystėje atstovaus Lietuvai. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) vykusiame nacionaliniame finale nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) biomechanikos studentė Ramunė Švaraitė. Vaizdžiai ir gyvai papasakojusi apie bioninės rankos protezą, ji pelnė ir žiūrovų simpatijų prizą.

Viename iš geriausiai pasaulyje vertinamų mokslo žurnalų – lietuvio straipsnis (18)

Ką tik pasirodžiusiame žurnalo „Cell“ numeryje – ir lietuvio mokslinis straipsnis. VU Biotechnologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Linas Mažutis su kolegomis Ilke Akartuna, Allonu Kleinu ir kitais paruošė publikaciją „Droplet Barcoding for Single-Cell Transcriptomics Applied to Embryonic Stem Cells“ (liet. „Pavienių kamieninių ląstelių transkriptomikos analizė panaudojant skaitmeninius barkodus“).
„Samsung“ atskleidė, kokių telefonų sulauksime jau netrukus

„Samsung“ atskleidė, kokių telefonų sulauksime jau netrukus (10)1 d.

Kompanija paskelbė, kad kuriamos naujos technologijos jau artimiausiu metu leis paploninti kompanijos telefonus ir užtikrinti ilgesnį jų baterijos veikimą.
Kibernetinis šnipinėjimas

Su Rusija siejami kibernetiniai nusikaltėliai prisikasė prie jautriausios Amerikos vietos (1)1 d.

Kompiuteriniai įsilaužėliai sugebėjo įgyti prieigą prie maždaug 100 tūkst. JAV mokesčių deklaracijų, o šios kibernetinės atakos šaltinis tikriausiai buvo Rusija, trečiadienį pranešė naujienų televizija CNN, remdamasi neįvardytais šaltiniais.
Nauja „Apple“ klaida: užtenka vienos žinutės, kad „Iphone“ jums nebepaklustų

Nauja „Apple“ klaida: užtenka vienos žinutės, kad „Iphone“ jums nebepaklustų (30)2 d.

Telefonuose „iPhone“ aptikta nauja operacinės sistemos „iOS“ ir žinučių programos klaida, kuri priverčia užstrigti žinučių programėlę, kai gaunamas tam tikras tekstas. Jei šis tekstas gaunamas tuo metu, kai telefono ekranas yra užrakintas, šis gedimas priverčia mobiliuosius telefonus „iPhone“ persikrauti be jokio įspėjimo ar paaiškinimo, rašo svetainė 9to5mac.com.
Taksi

Taksi keleiviams Vilniuje nebeprireiks piniginės (24)

Mobilioji programėlė, suteikianti galimybę atsiskaityti už kelionę vos spustelėjus simbolį ekrane – jau realybė Lietuvoje. Užuot piniginėje ieškoję grynųjų ar traukę iš jos banko kortelę, taksi keleiviai jau turi alternatyvą. Dar labai naują atsiskaitymo būdą „In-App payment“ estų kompanija „Taxify“ pastarąjį mėnesį pristato net dešimtyje šalių, tarp jų – ir Lietuvoje.
Sony Xperia Z3 gaminių serija

„Sony“ pristatė tarptautinę naujovę – telefoną „Xperia Z3+“ (19)

„Sony“ pristatė išmanųjį telefoną „Xperia Z3+“, kuris yra tarptautinė flagmano „Xperia Z4“ versija. Balandį pristatytas „Z4“ parduodamas tik Japonijoje.
Markas Zuckerbergas

M. Zuckerbergas prasitarė, kas lėmė jo svarbiausią pasirinkimą (3)

„Facebook“ pagrindinėje būstinėje vykusios konferencijos Q&A metu kompanijos generalinis direktorius Markas Zuckerbergas pareiškė, kad būtent kompiuteriniai žaidimai paskatino jį aistringai domėtis programavimu, o kartu atliko svarbų vaidmenį, pasirenkant būsimą profesiją.

„Apple Watch“ pardavimai priverčia nusistebėti (16)

Kompanija Apple savo firminiais laikrodžiais Watch pradėjo prekiauti maždaug prieš pusantro mėnesio, tačiau analitikai jau kalba apie puikius rezultatus. Remiantis kompanijos Slice Intelligence statistika, Apple šiandien yra pardavusi apie 2,5 mln. Apple Watch.
HTC One M9

„HTC One M9“: apžvalga (23)

„HTC One M9“ – visai nesenai pristatytas kaip pagrindinis 2015 m. HTC flagmanas ir, kaip nebūtų net galima įtarti iš pavadinimo, tai ne devintas, o tik ketvirtas aukščiausios klasės „One“ serijos modelis. Jei patys pirmieji 2012 m. serijos gaminiai buvo „Apple“ ir „Samsung“ šešėlyje, legendinis 2013 m. „HTC One“ pritraukė nemažai gerbėjų ir susilaukė puikių atsiliepimų spaudoje bei laimėjo ne vieną „geriausio mobiliojo įrenginio“ titulą. 2014 m. „One M8“ rinkoje tokio didelio šurmulio nesukėlė, bet buvo aišku – „One“ serija tęsis ir toliau.