Nepaaiškintos kilmės apskritimas danguje

Anglijos danguje pasirodė ir dingo nepaaiškinamas juodas žiedas (63)1 d.

Šešiolikmetė Vorvikšyro grafystės (Anglija) gyventoja danguje netikėtai pamatė keistą juodą žiedą. Tris minutes pakybojęs tarp debesų, mįslingasis žiedas staiga pradingo. Merginai visa tai pavyko nufilmuoti. Suglumę meteorologai kategoriškai neigia, kad tai galėtų būti koks nors meteorologinis reiškinys.
Mėnulio užtemimas

Amerikoje bus matomas visiškas Mėnulio užtemimas (6)1 d.

Pirmasis nuo 2011-ųjų gruodžio visiškas Mėnulio užtemimas įvyks antradienį, o geriausios sąlygos jį stebėti bus abiejuose Amerikos žemynuose.
Aurelijus Katkevičius

A. Katkevičius: mūsų laikais mokslo atradimai darosi panašūs į magiją (5)2 d.

Likus mažiau nei dviem mėnesiams iki ketvirtojo mokslo komunikacijos konkurso „Šlovės laboratorija“, kuriame mokslininkai varžysis tarpusavyje, kas įdomiau ir paprasčiau papasakos savo mokslo teoriją, kalbamės su „Verslo klasės“ redaktoriumi Aurelijumi Katkevičiumi. Jis yra vienas iš „Šlovės laboratorijos“ komisijos narių, jo darbas – vertinti mokslininkų pasirodymus.
Didelis robotikos šuolis: bioninė kengūra

Didelis robotikos šuolis: bioninė kengūra (7)

Tai robotas, bet ši Bioninė kengūra yra labai panaši į gyvą. Vokietijos pramonės inžinierių „Festo“ sukurtai kengūrai pneumatinės roboto pavaros leidžia atlikti šuolį ir tuo pačiu metu sugerti nusileidimo ant žemės smūgį. Dirbtinėms Achilo sausgyslėms buvo panaudoti elastingi spyruoklės elementai iš gumos, kurie padeda konvertuoti ir išsaugoti kiekvieno šuolio kinetinę energiją.
JAV vėliavos Mėnulyje

Pasirodo, Mėnulyje nebėra nė vienos JAV vėliavos (122)

Nors dar 2012 m. NASA skelbė, kad Mėnulio paviršiuje tebestovi 5 iš 6 JAV vėliavų, paaiškėjo, kad tikrovė yra visiškai kitokia: Mėnulyje jau kurį laiką nėra nė vienos JAV vėliavos. O tai... kur jos?
Žaidimas „Civilization V: Brave New World“

„Žaidimų naujienos“: anonsuotas naujas „Sid Meier's Civilization“ serijos žaidimas

Šiandien „Žaidimų naujienose“: MXGP žaidimas primins kas tai yra purvas, greitis ir motociklai; „DayZ“ turi dar vieną rimtą konkurentą; „Minecraft“ projektas ir toliau džiugina savo kūrėjus įspūdingais pardavimais, Ir dar daugiau naujienų iš žaidimų pasaulio.

„Mokslo ekspresas“: ateities medicinos vizija (4)

Kaip mokslininkai sugeba palyginti daugybę įvairių biologinių molekulių, analizuodami ligos pažeistus audinius ir kodėl personalinė medicina iš esmės pagerins kiekvieno žmogaus galimybę pasveikti.
Marissa Mayer

„Yahoo“ akcijų vertė kyla net ir smunkant įmonės pelnui22 val.

Finansinių problemų turinčios interneto milžinės „Yahoo“ pirmojo ketvirčio ataskaita parodė, kad jos pelnas smuko 20 proc., tačiau akcijų vertė, paskelbus informaciją, pakilo net 9 proc. Bendrovės pelnas per tris pirmuosius šių metų mėnesius sudarė 312 mln. JAV dolerių. Apie tai praneša BBC.
Nuodinga gyvatė

Šnypščianti kibernetinė grėsmė Lietuvai iš Rytų – jau reali (17)1 d.

Lietuvai praėjusiais metais patyrus, ko gero, didžiausias kibernetines atakas savo istorijoje, šia nacionalinio saugumo sritimi buvo susirūpinta aukščiausiu lygiu, pirmą kartą ir visuomenėje kilo diskusijos apie grėsmes ir galimus apsaugos būdus. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad praėjusių metų atakos, nors ir kruopščiai suplanuotos, buvo įvykdytos gana paprastomis priemonėmis ir vidutiniu stiprumu.
Heartbleed

Internetą ištikusios krizės grėsmės vertinimas: dešimtbalėje sistemoje - 11 (12)1 d.

Šią savaitę paaiškėjo, kad didžiulė saugumo spraga pačioje interneto širdyje pastaruosius porą metų galėjo programišiams atskleisti naudotojų asmeninius duomenis ir slaptažodžius.
Titan Aerospace lėktuvas

„Google“ įsigijo saulės baterijomis varomų bepiločių orlaivių gamintoją (6)2 d.

Technologijų milžinė „Google“ įsigijo Meksikoje įsikūrusią į didelį aukštį galinčių pakilti bepiločių orlaivių gamintoją „Titan Aerospace“. Kol kas sandorio suma neskelbiama, praneša BBC.
Delno linijos

Švedijos pirkėjai jau gali susimokėti nuskenavę savo delną (21)

Viename pietų Švedijos mieste sparčiai populiarėja naujas atsiskaitymo būdas – delno skenavimas, pirmadienį pranešė Lundo universiteto mokslininkai.
Kompiuteris, Facebook, mergina

„Facebook“ kuria naują paslaugą (3)

Socialinis tinklas „Facebook“ nori plėsti savo funkcijų spektrą ir kuria elektroninių pinigų paslaugą, kuri leis vartotojams Europoje vykdyti mokėjimus ir siųsti pinigines perlaidas, rašo „The Financial Times“ (FT), remdamasis savo šaltiniais.

Kodėl grėsmingiausia saugumo skylė buvo neužkimšta net dvejus metus? (2)

Pastarosiomis dienomis interneto saugumo ekspertų bendruomenėje – sujudimas: atrasta populiarios „OpenSSL“ programinės įrangos klaida, dėl kurios du trečdaliai pasaulio interneto svetainių saugumo požiūriu atrodo tokios pat skylėtos, kaip ir sukiužusi apleisto kaimo pašiūrė. Bet kodėl tos pašiūrės tokios suklypusios buvo daugiau nei dvejus metus?
Viruso bauginimai prisidengiant Lietuvos policija

Mažaraščiai virusų kūrėjai bauginimais bando išvilioti lietuvių pinigus (10)  

Lietuvos kriminalinės policijos biuras įspėja, kad plinta kompiuterinis virusas, kuris skirtas apgaule išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų prisidengiant Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu.