Laivo Hanneke Wrome eskizas (R. Koivusaari iliustr.)

Baltijos jūroje rado nuskendusį laivą, gabenusį aukso monetų už 50 mln. eurų (44)1 d.

Suomijos narų-archeologų komanda paskelbė, kad aptiko 1468 metais su vertingu kroviniu ir maždaug 200 žmonių įgula paskendusio laivo „Hanneke Wrome“ liekanas. Istoriniuose dokumentuose nurodoma, kad laivu buvo gabenama 10 000 aukso monetų, kurių vertė šiais laikais turėtų būti apie 50 mln. eurų, rašo ancient-origins.net, remdamiesi Suomijos leidiniu „Helsingin Sanomat“.
Kosminio laivo Enterprise modelis

NASA testuoja erdvę iškreipiančius elektromagnetinius variklius? (28)1 d.

Jie į Mėnulį nuskraidintų per 4 val., o kelionė prie Saulei artimiausios Kentauro Alfos sistemos su tokiais varikliais truktų ne keliasdešimt tūkstančių metų, o tik apie šimtmetį. Maža to, kada nors ateityje ši technologija galbūt bus ištobulinta taip, kad tokie varikliai viršytų šviesos greitį ir fantastinės kelionės į kitas galaktikas taptų tikrove.
Kraujo krioklys Antarktidoje (P. Rejceko nuotr.)

Išsiaiškinta, kodėl „kraujuoja“ Antarktida (18)1 d.

Antarktidos McMurdo sausieji slėniai – vienas ekstremaliausių planetos dykumų regionų. Bet dabar mokslininkų surinkti duomenys atskleidė, kad net ir tokioje atšiaurioje aplinkoje gali būti gausu sūraus, labai šalto gruntinio vandens. Ir visai gali būti, kad šis vanduo jungia aplinkinius ežerus į vieną milžinišką tinklą, kuriame galima tarpsta itin dideliu atsparumu aplinkos poveikiui pasižyminti mikrobinė gyvybė.
Darbai Baikonūro kosmodrome

Rusijos karo apžvalgininkas: raketų gamintojų „rankos auga iš užpakalio, o galvų visai nėra“ (120)1 d.

Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ jau po dviejų dienų nuo starto faktiškai pripažino, kad krovininis erdvėlaivis „Progress M-27M“ prarastas. Specialistai ne kartą nesėkmingai bandė užmegzti ryšį su laivu. Veikiausiai „Progress“ gegužės pradžioje išeis iš orbitos.
Liežuvio multifotoninės intravitalinės mikroskopijos atvaizdas: speneliai geltoni, o svogūnėliai mėlyni. (S. Lee, S. Yun, M. Choi nuotr.)

Mokslininkai pirmą kartą pamatė, kaip atrodo skonis (12)1 d.

Mokslininkams pirmą kartą tiesiogiai pavyko pažvelgti į skonio pajutimo procesą ant liežuvio.
B. Faganas (I): už klimato kaitą mokėsime kur kas brangiau nei mūsų protėviai

B. Faganas (I): už klimato kaitą mokėsime kur kas brangiau nei mūsų protėviai (18)

Atkurti klimato pasikeitimus, vykusius praeityje, yra sunkus uždavinys, nes patikimi instrumentiniai duomenys pasirodė tik prieš kelis šimtus metų, be to, jų yra tik Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Duomenys apie kitas pasaulio dalis atsirado vos prieš 100 m.

„Mokslo ekspresas“: kaip bakterijos paverčiamos diagnostikos prietaisais (3)

Matematiniai modeliai padeda geriau pažinti pasaulį. Modeliuodami sudėtingos geometrijos biojutiklius, informatikai kartu su biochemikais kuria naujos kartos, itin jautrius biojutiklius medicinai. Juose gali būti naudojami ne tik fermentai, bet ir bakterijos.
Apple Watch laikrodžių kolekcija

Apskaičiavo „Apple Watch“ savikainą – apstulbo (20)1 d.

Kompanijos IHS ekspertai išardė išmanųjį laikrodį „Apple Watch“ ir nustatė, kokia gi šio įrenginio savikaina. Buvo konstatuota, kad visų komponentų ir surinkimo kaina viso labo tėra 83,70 JAV dolerių, kai už pigiausią modelį „Apple Watch Sport“ vartotojų prašoma susimokėti 349 dolerius.
Išmanusis antkaklis šuniui

Išmanus antkaklis apie šunį leis sužinoti viską (6)1 d.

Kiekvienas šuns savininkas žino, kad gyvūnas yra daug labiau pažeidžiamas nei mano aplinkiniai. Siekiant apsaugoti šunį ir palengvinti rūpinimąsi juo, startuolis iš Teksaso valstijos sukūrė unikalią išmaniąją apykaklę. Prietaisas leis šunį efektyviau dresuoti, visada tiksliai žinoti jo buvimo vietą, taip pat gyvūną atpratins nuo lojimo. Be to „Connected Collar“ neturi jokio skausmingo poveikio gyvūnui.
dr. Linas Bukauskas

Kada technologijos bus protingesnės už patį žmogų? (48)1 d.

Ateities technologijos žada kalnus susižavėjimą ir nuostabą keliančių įrenginių ir paslaugų: asmeninius sveikatos, miego matuoklius, elektroninius pinigus, kišeninius patarėjus, elektroniniu būdu valdomus dirbtinius žmogaus organus, dirbtinio intelekto valdomus automobilius ir kitus prietaisus, asmeninius pirkinių krepšelius, kurie atsidurs prie tavo durų vos pritrūkus duonos...
Kristinos Brazauskienės ir Monikos Šalčiūtės specialia programėle nustatytas amžius

Amžiui nustatyti pakanka nuotraukos (176)

Nauja programa, leidžianti iš nuotraukos nustatyti jūsų amžių, susilaukė didelio populiarumo, tačiau ne visi yra patenkinti gautais rezultatais.
Kvantinis kompiuteris

Ką pakeis kvantiniai kompiuteriai? (56)

Kažkada buvo rašoma ir fantazuojama/svajojama apie šiandien mums jau kasdienybe tapusius kompiuterius. Bet pripažinkime — dar prieš dvidešimt metų neįsivaizdavome, kiek kompiuterija išplis, ką ir kaip pakeis, ir kad galiausiai vos ne kiekvienas turėsime po kelis kompiuterius: darbinius, naminius, kišeninius, ant riešo ir panašiai.
„Žaidimų naujienos“: visų laikų žaidimų TOP-15

„Žaidimų naujienos“: visų laikų žaidimų TOP-15 (12)

Šiandieną papasakosime apie GTA V, visų laikų žaidimų TOP-15 ir dar šį bei tą.

Rusija griežtins internetinius piratus baudžiančius įstatymus (19)

Rusija nusprendė sugriežtinti įstatymus, kurie numato bausmes internetiniams piratams, skelbia BBC.
dr. Aistis Raudys

Londone finansų bendrovėse padirbėjęs lietuvis sukūrė tai, ko Baltijos šalyse dar nebuvo (48)

Ar yra kas nors bendro tarp dirbtinio intelekto ir turto valdymo? Ar matematiniai algoritmai gali „priimti sprendimus“ investuojant? Ar tikrai daktaro laipsnis atveria karjeros galimybes Londono Sityje? Apie tai kalbėjome su pirmojo ir vienintelio Baltijos šalyse algoritminės prekybos metodu veikiančio investicinio fondo „Algoritmic Trading Portfolio“ valdytoju dr. Aisčiu Raudžiu. Per dvejus su puse veiklos metų fondas jau pritraukė 14,8 mln. JAV dolerių. Fondo ambicija – ateityje pritraukti 1 mlrd. JAV dolerių investicijų.