DNR

17 metų mokinuko savarankiškas darbas padės išgydyti ŽIV? (33)

Kaip ir daugelis mokslu besidominčių mokinių, Andrew Jinas domėjosi žmogaus evoliucijos klausimu. Bet susidomėjimas šį protingą jaunuolį, vieną iš trijų „Intel Science Talent Search“ laureatų, laimėjusių 150 000 JAV dolerių, nuvedė kur kas toliau nei kitus – jis sukūrė būdą, kuris gali būti naudingas tokių ligų, kaip ŽIV, schizofrenija, gripas ar meningitas, gydymui, rašo fastcoexist.com.
Lazeriai

VU fizikas: „galbūt ne šviesos žiba tamsoj, o tamsa jose?“ (19)

Be šviesos nieko nematytume, nebent tamsą. Akivaizdu, kad šviesos reikšmė žmonijai neįkainojama. Todėl bet kokie išradimai, susiję su šviesa, taip pat dažnai susilaukia didelio visuomenės dėmesio. Jungtinės Tautos 2015 metus netgi paskelbė tarptautiniais šviesos metais. Tai gera proga pasmalsauti: kuo gali būti ypatinga lazerių šviesa?
Didžiųjų Grįžulo ratų kryptimi įžiūrėtos dvi prasilenkiančios galaktikos

Prognozuoja neišvengiamą Visatos baigtį – ir greičiau, nei tikėtasi (133)

Mokslininkai pareiškė, kad Visatos kolapsas vis dėlto yra neišvengiamas, o įvyks jis greičiau nei buvo tikimasi. Naujausio tyrimo rezultatai byloja, kad galaktikos suplėšys viena kitas į skutus, Visatos laiko masteliu skaičiuojant, jau visai netrukus.
Didysis hadronų greitintuvas

Problemos LHC greitintuve: aptiko trumpąjį jungimą viename iš magnetų (13)

Po atnaujinimo paleidinėjamas Didysis hadronų greitintuvas (LHC) veikti pradės keliomis dienomis, o gal net ir savaitėmis vėliau nei planuota – viename iš šio greitintuvo elektromagnetų aptiktas trumpasis jungimas, rašo BBC.
Lovejoy kometa (D. Tamonio nuotr.)

Lietuvos astronomai atsisveikina su Lovejoy kometa

Lietuvos astronomai jau atsisveikina su australo Terry Lovejoy'aus atrasta kometa, kuri mūsų platumoje buvo matoma nuo 2014-jų gruodžio pabaigos. Naujoji kometa buvo pavadinta atradėjo vardu, o kadangi tai penktoji T. Lovejoy'aus atrasta kometa, ši gavo prierašą C/2014 Q2.
Atomas

Kvantinis gyvenimas: kai biologija sutinka fiziką (181)

Biofizika yra sparčiausiai besivystanti tiksliųjų mokslų pakraipa. Ten, kur biologija sutinka fiziką, atsiranda neįtikėtini atradimai tiek fizikams, tiek biologams. Mat joks fizikas nelaukia kvantinių efektų gyvame organizme, joks biologas nesitiki susipažinti su elektrono sukiniu tyrinėdamas ląstelę.

„Boeing“ patentavo technologiją, matytą filme „Žvaigždžių karai“ (13)

JAV bendrovė „Boeing“, kurios pagrindinis verslas – civilinių lėktuvų ir karinės įrangos gamyba – patentavo sistemą, kuri turėtų apsaugoti taikinį nuo sprogimo bangos sukeliamos žalos, rašo cnet.com.
Meizu Note 4g išmanusis telefonas

Kritinė saugumo spraga tūno pusėje visų „Android“ įrenginių (8)1 d.

Beveik pusė visų „Android“ įrenginių turi kritinę saugumo sistemos spragą, kuri leidžia tikrą programėlę pakeisti kenkėjiška, galinčia nutekinti visus vartotojo privačius duomenis.
Windows 10 galimybių pristatymas

„Windows 10“ debiutas gali įvykti liepą (19)1 d.

Puslapis „Fudzilla“, remdamasis savais šaltiniais, praneša, kad operacinės sistemos „Windows 10“ galutinės versijos debiutas gali įvykti jau šių metų liepą.
Ilja Laursas

I. Laurso uždarbis iš „GetJar“ pardavimo smarkiai sunyko (34)

Vienas žinomiausių naujosios kartos verslininkų Ilja Laursas, pačioje mobiliųjų programėlių populiarumo bangos pradžioje, 2004 metais, įsteigė nepriklausomą programėlių parduotuvę „GetJar“. Po dešimtmečio dalį šios parduotuvės I. Laursas pardavė Kinijos bendrovei „Sungy Mobile“. Tikėjosi, kad už 83 mln. JAV dolerių. Bet panašu, kad realybė kitokia – iš pardavimo gautos pajamos veikiausiai bus kelis kartus mažesnės.
„Žaidimų naujienos“: savaitė neprailgs su Betmenu

„Žaidimų naujienos“: savaitė neprailgs su Betmenu

Na kaip šiandieną Jums sekasi? Kad savaitė neprailgtų papasakosime apie Batman: Arkham Knight, San Andreas ir dar šį bei tą. Žiūrim…
Slaptažodis

Nesaugūs slaptažodžiai – didelių pavojų pradžia (2)

Viena iš paprasčiausių saugumo elektroninėje erdvėje priemonių – saugūs slaptažodžiai. Vardindami kibernetinio įsilaužimo pavojus, netinkamų slaptažodžių riziką įvardija visi informacinių technologijų specialistai. Deja, daugelis informacinių sistemų vartotojų šių perspėjimų nepaiso.
Google Nexus 5 išmanusis telefonas

Naujos kartos „Nexus“ išmanųjį telefoną gamins LG (11)

Kompanija „Google“ derasi su P. Korėjos elektronikos gamintoju LG. Puslapio „TechPowerUp“ turimais duomenimis, derybos yra galutinėje stadijoje, todėl greitu metu galima laukti oficialaus susitarimo.

Rusija užsimojo kurti gigantišką lėktuvą tankams gabenti (311)

Vakarų valstybių karinė pramonė investuoja į mažų bepiločių skraiduolių flotiles, kurios ne tik atliktų žvalgybinį darbą, bet ir permestų nedidelius krovinius. O štai Rusija eilinį kartą užsimojo pagal praeitin jau nueinančius gigantizmo standartus. Pranešama, kad šioje šalyje bus kuriama milžiniška viršgarsinė pabaisa, kuri priešui turėtų varyti ne tik siaubą.
Po „Omnitel“ nemokamų megabaitų užsienyje – beveik nemokamos „Tele2“ minutės

Po „Omnitel“ nemokamų megabaitų užsienyje – beveik nemokamos „Tele2“ minutės (19)

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ savo pranešime spaudai rašo, kad į užsienį keliaujantys klientai dabar galės atsikvėpti laisviau: esą, milžiniškos sąskaitos už tarptinklinio ryšio pokalbius taps praeitimi.