Mokslininkai išmokė bites mušti įvarčius

Mokslininkai išmokė bites mušti įvarčius (4) 1 d.

Mokslininkai Londone dresuoja kamanes įmušti įvarčius. Bitės demonstruoja iki šiol neregėtus gebėjimus: nuritina mažą kamuoliuką iki taikinio.
TRAPPIST

Atrastų planetų svarba: pasiklausyta iš ten sklindančių bangų (24) 1 d.

Atrastų 7 uolinių planetų atradimas yra didelis žingsnis į priekį, ieškant nežemiškos gyvybės. Taip yra todėl, kad tokios žvaigždės, kaip TRAPPIST-1, yra labai dažnos, taigi šia sistema galėsime remtis analizuodami kitas.
Pirmasis 2017 metų Saulės užtemimas

Pirmasis Saulės užtemimas 2017-aisiais: ugnies žiedas (6) 1 d.

Ne visi galėjo pamatyti pirmąjį šių metų saulės užtemimą, kuris labai gerai buvo matomas Pietų Amerikoje ir kai kuriose Afrikos vietose.
Laboratorija

Lietuvos biotechnologai pateko į pasaulinio garso leidinį (6) 1 d.

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės - Zdislav Staševskij, Povilas Gibas, dr. Juozas Gordevičius, dr. Edita Kriukienė ir prof. Saulius Klimašauskas - sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing), rašoma pranešime spaudai.
Saulės elektrinė kosmose, SpaceWorks Engineering vizualizacija

Saulės elektrinė kosmose: tai ne fantazija (11)

JAV Energijos informacijos administracija pateikė prognozę, kad pasaulinis energijos naudojimas 2040 metais bus beveik 50 proc. didesnis, nei buvo 2012 m. Ilgiau nei pusę dešimtmečio tyrėjai iš NASA ir Pentagono svarstė, kaip saulės elementai galėtų padėti patenkinti šį poreikį ir sumąstė kelis galimus sprendimus.
Kinijos kosmoso programa

Kinija siekia proveržio ir kosmose: kils pirmasis krovininis erdvėlaivis (37)

Dalimi ambicingos Kinijos kosmoso programos yra planai į kosmosą pakelti pirmąjį krovininį erdvėlaivį. Numatoma, kad tai įvyks šiemet balandžio viduryje.

Čilės Atakamos dykumoje glūdi gyvybės Marse paslaptis (7)

Čilės mokslininkai įsitikinę: gyvybės paslaptis Marse gali būti įminta ne kur kitur, o neaprėpiamoje Atakamos dykumoje – sausiausiame pasaulio regione, kurio klimatas primena ne ko kito, o Raudonosios planetos. 2016 metais JAV mokslininkai, atlikę išsamią duomenų, gautų iš NATO erdvėlaivio, analizę, išsiaiškino, kad vasaros mėnesiais Marse yra vandens, o tai reiškia, jog egzistuoja tikimybė, kad planetoje, kuri ilgą laiką laikyta itin sausringa, gali būti gyvybės.
iPhone 7 Plus sprogo

Aiškinasi, kodėl sprogo „iPhone 7” (20) 21 val.

Technologijų bendrovė „Apple“ aiškinasi, kas nutiko jų išmaniajam telefonui „iPhone 7 Plus“, kai jo savininė Brianna Olivas pasidalino video įrašu su rūkstančiu mobiliuoju.
Lenovo Miix 320

Tikrai nešiojamas kompiuteris: iki 10-ties valandų darbo be pertraukų (3) 1 d.

Į parodą „Mobile World Congress 2017“ kompanija „Lenovo“ atvežė naują „du viename“ nešiojamąjį kompiuterį „Miix 320“, kuris tapo praėjusių metų „Miix 310“ įpėdiniu. Naujienos savininkai iš pilno akumuliatoriaus įkrovimo gali tikėtis 10 valandų autonomijos.
Barselonoje pristatytas 5G mobiliuoju ryšiu valdomas robotas

Barselonoje pristatytas 5G mobiliuoju ryšiu valdomas robotas (1) 1 d.

„5G Lab“ ir „Deutsche Telekom“ specialistai pademonstravo 5G tinklo galimybes, leidžiančias nuotoliniu būdu valdyti operatorius veiksmus atkartojantį robotą.
Nokia 3310, BlackBerry KeyOne

Pasipiktino „Nokia“ ir „BlackBerry“: jie atakuoja prisiminimais (30) 1 d.

Antradienį Barselonoje vyksta didžiulė technologijų paroda „Mobile World Congress“, kurios metu buvo pristatyti ne tik didžiulį ekraną turintys klasikiniai išmanieji, bet ir išmanieji su mygtukais ar legendinė „Nokia 3310“. Visgi, kai kurie apžvalgininkai neslepia pasipiktinimo, kurgi žadėtos naujovės.
Kreditinės kortelės

Kiek uždirbama išgirtose technologijų įmonėse (29) 1 d.

Nuo metų pradžios vidutinis didesnėse įmonėse darbuotojams mokamas atlyginimas tapo viešu. Kviečiame pasižiūrėti, kokie yra atlyginimai kai kuriose technologijų įmonėse.
Kompiuteriniai žaidimai ir žaidėjai, Technorama nuotr.

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas: pristatys naujoves (2)

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas bus neramus metas, nes pirmąją pavasario savaitę numatomos kelių žaidimų premjeros.

„Samsung“ vadovo sūnui - kaltinimai ne tik kyšininkavimu

„Samsung“ imperijos savininko sūnui ir dar keturiems šios didžiausios pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintojos aukščiausio rango vadovams antradienį buvo pareikšta virtinė kaltinimų, tarp jų dėl kyšininkavimo ir lėšų pasisavinimo, pranešė Pietų Korėjos prokurorai.
Mėnulis

Kitais metais į kelionę aplink Mėnulį iškeliaus du turistai (27)

JAV bendrovė „SpaceX“ pirmadienį pranešė, kad du privatūs asmenys sumokėjo už kelionę aplink Mėnulį, turinčią įvykti kitų metų pabaigoje.