Investicijos

Vokietis ekonomistas: aš nustebęs - žmonės Lietuvoje labai sąžiningi (47)1 d.

Kaip žmonės bendradarbiauja? Ar skirtinguose kraštuose jie tą daro skirtingai? Šie klausimai į Lietuvą atvedė jauną vokiečių ekonomistą Jonathaną Schulzą. Nottinghamo universiteto tyrėjas mielai sutiko papasakoti apie jo ir jo kolegų atliekamus kooperacijos tyrimus.
kraujas, hemoglobinas, ląstelės

„Mokslo ekspresas“: viešasis ląstelių gyvenimas (1)1 d.

Įsivaizduokime realybės šou, kurio objektas – ląstelės viduje vykstantys medžiagų apykaitos procesai. Kas atlieka slaptos kameros funkciją ir kodėl nanoinžinieriams svarbu žinoti ląstelės gyvenimo peripetijas?
Profesorius R. Rakauskas: homoseksualumas nėra unikalus reiškinys

Profesorius R. Rakauskas: homoseksualumas nėra unikalus reiškinys (365)

Viešojoje erdvėje apie homoseksualumą paprastai kalbame Bažnyčios, tradicinių moralinių vertybių, pilietinių teisių ir laisvių kontekste. Turbūt esame pastebėję, kaip įvairiose diskusijose faktus ir racionalų mąstymą dažnai užgožia emocijos. Norėdamas atskleisti evoliucijos teorijos įvairiapusiškumą, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Zoologijos katedros vedėjas prof. habil. dr. Rimantas Rakauskas nusprendė į homoseksualumą pažvelgti biologinės evoliucijos požiūriu.
Japonai giriasi sukūrę greičiausią pasaulyje dvikojį robotą

Japonai giriasi sukūrę greičiausią pasaulyje dvikojį robotą (8)

Kūrėjai sako, kad „Achires“ yra pats greičiausias dvikojis robotas pasaulyje – bent jau savo dydžio kategorijoje. Šį robotą sukūrė ir pagamino Tokijo universiteto mokslininkai. Šis 14 centimetrų ūgio robotas gali bėgti 4,2 kilometrų per valandą greičiu, teigia komandos vadovas profesorius Masatoshi Ishikawa.
Itin slaptas JAV karinis automatinis erdvėlaivis sugrįžo į Žemę: misija kosmose truko 22 mėnesius

Itin slaptas JAV karinis automatinis erdvėlaivis sugrįžo į Žemę: misija kosmose truko 22 mėnesius (150)

Itin slaptas JAV karinis automatinis erdvėlaivis penktadienį grįžo į Žemę po 22 mėnesius trukusios misijos kosmose, pranešė pareigūnai, nors to aparato paskirtis išlieka mįslė.

Argentina paleido pirmąjį savo gamybos palydovą (6)

Argentina ketvirtadienį iš Prancūzijos Gvianos paleido savo pirmąjį ryšio palydovą, kuris taip pat yra pirmasis visai Lotynų Amerikai. Palydovas, pavadinimu „ArSat-1“, skries orbita 36 tūkst. km aukštyje virš Žemės ir teiks interneto, telefono ryšio bei televizijos paslaugas atokiems šalies regionams, taip pat kaimyninėms Čilės, Paragvajaus ir Urugvajaus valstybėms.
Danas Strombergas

Žvelgiant per švedišką prizmę, „Omnitel“ pasiekė dugną (34)

Mobiliojo ryšio operatorius „Omnitel“ po nesusipratimo dėl praėjusio finansinių metų ketvirčio rezultatų skelbimo, kuomet „TeliaSonera“ rezultatai buvo skelbiami pagal valstybes, o ne pagal konkrečias įmones, šiek tiek pakeitė strategiją.
Google

„Google“ pelnas trečiąjį ketvirtį smunka 5 procentais

JAV technologijų milžinė „Google“ pranešė, kad jos trečiojo ketvirčio pelnas, lyginant su tuo pačiu 2013 metų laikotarpiu, smuko 5 proc. ir siekė 2,8 mlrd. JAV dolerių, praneša naujienų agentūra BBC.
Aidas Dailidė, Philas Schilleris

Naujuosius „iPad“ kartu su „Apple“ vadovais pristatė ir broliai Dailidės (75)

Praėjus vos dienai po to, kai „Google“ pristatė naują „Nexus“ serijos planšetinį kompiuterį su 9 colių įstrižainės ekranu, naujausius savo gaminius pristatė ir „Apple“, kuriuos pelnytai galima vadinti planšetinių kompiuterių rinkos pradininkais. O nuotaikingą pristatymą bent jau lietuviams itin gražiomis spalvomis nudažė tai, jog vieni iš žmonių, prisitačiusių naujųjų „iPad“ galimybes, buvo mūsų tautiečiai, bendrovės „Pixelmator Team“ įkūrėjai Saulius ir Aidas Dailidės.
Balso telefonijos rinkos mažėjimas surijo 16 proc. „Teo“ pelno

Balso telefonijos rinkos mažėjimas surijo 16 proc. „Teo“ pelno (22)

Telekomunikacijų ir IT paslaugas teikiančios bendrovės „Teo“ šių metų trijų ketvirčių pajamos sudarė 513,9 mln. litų, o grynasis pelnas – 99,4 mln. litų. Praėjusiais metais trijų ketvirčių pajamos buvo 541,8 mln. litų, o grynasis pelnas – 118,2 mln. litų. Tai reiškia, jog pajamos susitraukė 5,15 proc., o pelnas – 15,9 procento.
App Camp

Kokias mobiliąsias programėles naudosime po šių metų „App Camp 2014“? (2)

Iki mobiliųjų aplikacijų dirbtuvių „App Camp 2014“ liekant kiek daugiau nei savaitei jau aišku – šiais metais jaunieji kūrėjai pasiūlys mažiau žaidimų ir daugiau praktiškų, konkrečias problemas sprendžiančių mobiliųjų aplikacijų.
Huawei

Iš JAV grūdamos įmonės „Huawei“ vadovas: išgyvensime ir be jų (12)

Didžiausios pasaulyje telekomunikacijų įmonės „Huawei“ vadovas teigia, kad bendrovė savo ambicijas gali pasiekti ir nevykdydama veiklos Jungtinių Valstijų rinkoje. Apie tai praneša naujienų agentūra BBC.

Planšetinio kompiuterio „Google Nexus 9“ premjera (3)

Kompanija „Google“ anonsavo gandais apaugusį planšetinį kompiuterį „Nexus 9“, kuriame veikia etaloninė operacinės sistemos „Android 5.0 Lollipop“ versija. Mobilaus įrenginio gamyba užsiima Taivano kompanija HTC.
Google Nexus 6 išmanusis telefonas

„Google“ parodė išmanųjį telefoną „Nexus 6“ (9)

Kompanija „Google“ kartu su nauja operacine sistema pristatė naują etaloninį „Nexus“ serijos išmanųjį telefoną. Juo tapo „Nexus 6“, kurio gamyba užsiima buvusi „Google“ dukterinė firma „Motorola“. Išmaniojo telefono programinės įrangos pagrindu tapo „Android 5.0 Lollipop“.