Ateities miesto projektavimas (VGTU nuotr.)

Ateities miestai – skrajojančios pilys ar išmanieji kasdienybės sprendimai? (2)12 val.

Vienas objektų, visais laikais audrinusių vaizduotę, yra ateities miestas. Rašytojai savo vizijose matydavo utopinius miestus, skrajojančius danguje, skeptikai sakydavo, kad miestai turėtų iš viso išnykti, arba skatino žmones grįžti prie pirmykščių gyvenviečių. Dabar aišku tai, kad į klausimą, kaip atrodys miestai ateityje, gali atsakyti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, kuriantys jų modelius, pagrįstus šiuolaikinėmis technologijomis, inovacijomis ir pažangiais architektūriniais sprendimais.
Gekonas

Tragiška kosminio skrydžio baigtis: skrido poruotis, bet išgaišo (10)12 val.

Liepos pabaigoje Rusija į kosmosą pasiuntė įdomų eksperimentą – palydovą, kuriame buvo gekonų, vaisinių muselių, augalų sėklų ir mikroorganizmų. Mokslininkai vylėsi, jog per kelis mėnesius, praleistus kosmose, gekonai iš neturėjimo ką veikti ims aktyviai poruotis ir tai suteiktų galimybę tyrinėti poravimosi mikrogravitacijos sąlygomis galimybes. Deja, viltys sudužo į šipulius – visi penki palydove buvę gekonai išgaišo.
Dėvima kėdė

Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada (2)1 d.

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. Slaugės ir slaugai, statybininkai ir statybininkės, kirpėjos ir kirpėjai, kulinarai ir kulinarės, automechanikai ir automechanikės. Sąrašą būtų galima tęsti. Tačiau tai jų fizinio nuovargio ir dėl to kenčiančios darbo kokybės nesumažins. O štai ši egzoskeletinė konstrukcija „Noonee“ tai padaryti gali. Naudojantis tokia, pailsėti galima net ir atliekant stovimą darbą.
Neandertaliečiai sumedžiojo mamutą

Mokslininkai: ankstyvieji žmonės poravosi su visais, kurie buvo į juos panašūs (57)1 d.

Šiuolaikinių žmonių evoliucijos medis yra labai jau šakotas ir vingiuotas – nors pastaruosius 10 000 metų mūsų planetoje nebuvo jokių kitų žmonėms „artimų giminaičių“, buvo metas, kai viena greta kitos gyveno net kelios susijusios rūšys.
Nešama ebolos viruso auka

Penkių mokslininkų gyvybės kaina nustatytas ebolos protrūkio šaltinis (57)1 d.

Didžiausias istorijoje ebolos viruso protrūkis sėja mirtį Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje ir Nigerijoje. Pacientų, sergančių šia negailestinga liga, būta Amerikoje ir Europoje. Bet pirminis protrūkio šaltinis iki šiol nebuvo žinomas – jį mokslininkai nustatė savo gyvybių kaina.
Žemės skerspjūvis

Mokslininkų klaida, pradanginusi nežemiškos gyvybės egzistavimo galimybę (66)

XIX a. astronomai buvo įsitikinę, kad žvaigždžių sistemos su planetomis susidarinėja visos Visatos kosminiuose ūkuose. Bet XX a. mokslininkai jų iškeltą idėją pavadino nesąmone ir pareiškė, kad mūsų Saulės sistema – išskirtinė. Ši klaida ištisiems dešimtmečiams sustabdė egzoplanetų ir nežemiškos gyvybės paieškas.

Ant jūsų veido – erkės! (89) Kiekvienas iš skaitančiųjų šį straipsnį – 100 procentų, be jokių išimčių – turi veido erkių. Bet neskubėkite skusti, drožti ir lupti sau odos – tai yra visiškai normalu. Tiesiog apsipraskite su idėja, jog turite naminių (veidinių?) gyvuliukų, kurie yra visai mieli.
Google Glass akiniai

„Google Glass“ galės atpažinti žmonių emocijas (6)1 d.

Kompanijos „Google“ sukurti papildytos realybės akiniai „Glass“ greitu metu sugebės atpažinti neverbalinę komunikaciją, veido mimiką bei apskritai bendrą vartotojų emocinę būseną. Apie tai praneša portalas „CNet“.
Brukalai

Paršonis: pašalinus brukalą, elektroninis paštas atpigtų kelis kartus (4)1 d.

Brukalas kenkia ir paprastiems vartotojams, ir įmonėms, o tam išleidžiami išleidžiamos milžiniškos sumos, sako informacinių technologijų specialistas Džiugas Paršonis. „Kai mokame interneto mokestį, dalis to mokesčio bet kuriuo atveju dengia brukalo filtravimą. Jei iš apyvartos pašalintume visą brukalą, elektroninio pašto pristatymas atpigtų keturis kartus“, – pabrėžia jis.
Dirbtinis intelektas

Dirbtinis intelektas jau valdo bankus (9)1 d.

Dirbtinio intelekto metodai tik dabar pradedami plačiai taikyti verslo operacijų valdymo srityje. Dirbtinis intelektas apima platų tyrimų sričių spektrą: intelektualias mašinas (robotus), programinius robotus. Esminis tokių sistemų išskirtinumas yra gebėjimas samprotauti, kaupti ir išgauti žinias, atrasti tendencijas, mokytis ir adaptuotis prie naujų situacijų ar aplinkos.
„Google“ pristato universalaus bepiločio prototipą

„Google“ pristato universalaus bepiločio prototipą (5)

„Google Inc.“ kuria universalius bepiločius, kurie galėtų savarankiškai klientams pristatinėti įvairiausius daiktus – pradedant saldainiais ir baigiant vaistais, teigiama ketvirtadienį paskelbtame bendrovės pranešime.
Kūrybinis procesas, kurį „Google“ įvardija kaip „Project Wing“, dar užtruks kelis metus, tačiau tikimasi galiausiai pasiūlyti unikalią paslaugą – per dieną tokie bepiločiai bus pajėgūs pristatyti daug užsakymų, viliasi „Google“.
Microsoft

„Windows 9“ gali tapti paskutine stambia „Microsoft“ operacine sistema (45)

Jau rugsėjo 30 d. turėtų įvykti renginys, kuriame „Microsoft“ turėtų pristatyti pažintinę operacinė sistemos „Windows Threshold“ (dar žinomos kaip „Windows 9“) versiją. Šio renginio išvakarėse ekspertai dalinasi aktualiomis naujienomis, kurios viešumą pasiekia iš vidinių „Microsoft“ šaltinių.
„Žaidimų naujienos“: pasirodė pirmasis „NBA 2K15“ žaidimo eigos filmukas

„Žaidimų naujienos“: pasirodė pirmasis „NBA 2K15“ žaidimo eigos filmukas (4) 

Šiandien „Žaidimų naujienose: „Amazon“ nugvelbė „Google“ pirkinį tiesiai jiems iš panosės; pasirodė gandai, apie galimą GTA 5 naujos kartos versijos išleidimo datos nukėlimą; „Xbox One“ savininkai sulauks „Forza Horizon 2“ demonstracinės versijos.

„Amazon“ krito veidu į purvą (8)

Išmaniųjų telefonų rinka yra beveik perpildyta, todėl naujokams ši rinka yra labai nepalanki – apie tai iš liūdnos patirties žino kompanija „Microsoft“, o juo labiau socialinis tinklas „Facebook“.
Kompiuterio saugumas

Atrastas virusas, idealiai apsimetantis „Android“ programėlėmis (3)

Išpuolių skaičius prieš „Android“ operacinę sistemą nuolatos didėja. ESET ekspertai praneša aptikę dar vieną virusą – „Android/Spy.Krysanec“ pavadintas „Trojos arklio“ (angl. troian) tipo kenkėjas plinta apsimesdamas populiariomis programėlėmis.