Stephenas Hawkingas

S. Hawkingas sako žinąs būdą ištrūkti iš juodosios bedugnės (124)1 d.

Jei jau kas įkrenta į juodąją bedugnę, tai viskas, sudie visiems laikams? Anot Stepheno Hawkingo – nebūtinai.
mergina, mokslas, mokymasis

Kaip išmokti mokytis? (11)1 d.

„Nuolat perkraudami trumpalaikę atmintį ir nenaudodami ilgalaikės, naikiname smegenų gebėjimą apdoroti ir įsiminti informaciją“, – teigia KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė dr. Vilija Stanišauskienė. Jos teigimu, mokymasis informacijos ir technologijų pertekliaus visuomenėje yra sudėtinga veikla, kurios reikia mokytis.
Kiauliena

Lenkų mokslininkai siūlo mažai kalorijų turinčią neriebią kiaulieną (13)2 d.

Sveikata besirūpinantys kiaulienos mėgėjai jau neilgai trukus galės jaustis kur kas laisviau. Lenkų mokslininkai tikina galintys pasiūlyti mažiau kalorijų ir riebalų turinčią kiaulieną, kuri kokybiška išlieka ilgiau. Mokslininkų teigimu, šioje mėsoje mažiau druskos ir sočiųjų riebalų nei įprastiniuose kiaulienos produktuose, taigi tokia mėsa nekenkia širdžiai ir nesukelia alerginių reakcijų.
Mokslininkai aptiko itin retos rūšies dinozauro pėdsakų

Mokslininkai aptiko itin retos rūšies dinozauro pėdsakų

Vokietijos mokslininkai apleistame karjere Žemutinėje Saksonijoje aptiko neįprastai ilgą 30 tonų sveriančio dinozauro pėdsakų seką. Specialistai teigia, kad radinio amžius gali siekti apie 145 milijonus metų.
James Webb teleskopas

Naujausias NASA kosminis teleskopas į amerikietišką raketą netilps (25)

Į kosmosą 2018 m. spalį iškelsimas kosminis Jameso Webbo teleskopas taps didžiausiu optiniu kosminiu teleskopu per visą mokslo istoriją. 6,5 metro skersmens veidrodis rinks infraraudonuosius spindulius, visatos erdvėmis keliavusius net 13,5 mlrd. šviesmečių. Taip teleskopas pažvelgs į ankstyvą Visatos kūdikystę. Tiesa, viena bėda: veidrodis per didelis, kad jį būtų įmanoma iškelti vienu mėginimu naudojant kurią nors iš amerikietiškų raketų.
„Coca-Cola“ finansuojami mokslininkai: reikia daug valgyti ir daug sportuoti

„Coca-Cola“ finansuojami mokslininkai: reikia daug valgyti ir daug sportuoti (28)

Ar mokslas gali išsaugoti objektyvumą, kai jo pinigų šaltinis yra suinteresuotas tam tikrais rezultatais? Kaip suderinti skirtingus mokslo ir verslo interesus? Panašu, jog šie klausimai nekyla įmonės „Coca-Cola“ atstovų galvose. Ši saldintų gėrimų kompanija skyrė 1,5 mln. JAV dolerių „dovaną“ ne pelno organizacijai „Global Energy Balance Network“ (GEBN), besirūpinančiai sveika gyvensena, ir užregistravo ją savo pagrindinės būstinės adresu, rašo „The New York Times“.

Paragauti mokslo bus galima net miestų aikštėse ir kavinėse (3)

Išradingumas – svarbiausias civilizacijos pažangos variklis. Jau dvyliktą kartą Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ ketina nustebinti jus šio išradingumo vaisiais. Festivalio programą šiemet praturtino dar keli universitetai, inovatyvios verslo kompanijos, kolegijos. Vienas iš naujų festivalio draugų – Italų kultūros institutas Vilniuje, kurio dėka Lietuvos mokslų akademijos (LMA) didžiojoje salėje išgirsite žymių Italijos mokslininkų: prof. Michele de Luca, prof. Salvatore M. Aglioti ir prof. Edoardo Boncinelli paskaitas apie kamienines ląsteles, užuojautos mechanizmus mūsų smegenyse ir mokslo grožio esmę.
iPhone išmanusis telefonas

Teismas apie svarbų „Apple“ patentą: išradimo jis neaprašo (6)1 d.

Antradienį Vokietijos aukščiausiasis civilinis teismas priėmė sprendimą, kad „iPhone“ gamintojų patentas, aprašantis ekrano atrakinimą piršto perbraukimu, nesiekia to sudėtingumo lygio, kuris būtų vertas patentinės apsaugos, rašo bloomberg.com.
Rusijos policininkas

Nuo rudens Rusijos internetas gali smarkiai nuskursti (27)1 d.

Nuo rugsėjo 1 d. Rusijoje įsigalios naujas asmeninių duomenų įstatymas: pagal jį reikalaujama, kad visi internete esantys Rusijos piliečių asmeniniai duomenys būtų privalomai laikomi tarnybinėse stotyse, kurios fiziškai yra Rusijoje. Ir tai gali reikšti, kad didelė dalis užsienio įmonių teikiamų paslaugų Rusijoje taps nebeprieinamomis.
Duomenų šifravimas

Lietuvoje siaučia kiaulystes verslininkams krečiantis virusas (23)1 d.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybos pareigūnai informuoja, kad pastarosiomis dienomis Lietuvoje plinta kompiuterinis virusas, šifruojantis įmonių buhalterinės apskaitos programų duomenų bazes. Virusą platinantys asmenys reikalauja 4 bitcoinų išpirkos (bitcoin – virtuali valiuta) už tai, kad atkoduotų duomenis (išpirkos reikalavimo pavyzdys pridedamas).
„Dell XPS 13“ nešiojamasis kompiuteris

Stebinantis mažylis: „Dell XPS 13“ (2015) apžvalga (12)1 d.

Ilgą laiką bene geriausiai subalansuotu „Ultrabook“ klasės nešiojamu kompiuteriu buvo galima laikyti „Apple MacBook“, kuris, kaip beatrodytų keista, „Ultrabook‘u“ oficialiai negali būti vadinamas. Tačiau panašu, kad lyderio pozicijas gali perimti „Dell XPS 13“, siūlantis visą galybę naujovių.
Green garage kūrybininių dirbtuvių atidarymas

Vilniuje atidarytame klube bus bandoma grąžinti seną madą nauju pavidalu (12)

Sostinėje antradienį duris oficialiai atvėrė naujas klubas „Green Garage“, į kurį kviečiami visi, norintys mankštinti ne raumenis, o smegenis ir pirštus. Ir galbūt savo rankomis susikurti tai, apie ką ilgą laiką svajojo, bet neturėjo tam reikalingų įrankių.
Nokia 222

Naujas telefonas su interneto naršymo galimybėmis – vos už 30 eurų (21)

Antradienį bendrovė „Microsoft“ pristatė itin pigų, tačiau pritaikytą dalintis akimirkomis internete telefoną „Nokia 222“. Apie 30 Eur (prieš mokesčius ir subsidijas) kainuosiantis modelis turi visas reikalingas programėles, leisiančias naršyti internete bei dalintis informacija socialiniuose tinkluose, rašoma „Microsoft“ pranešime spaudai.

Dėl vieno straipsnio Rusijoje buvo užblokuota visa rusiška „Wikipedia“ (18)

Rusija antradienį atšaukė nurodymą blokuoti internetinės enciklopedijos „Wikipedia“ rusiškąją versiją, praėjus vos kelioms valandoms po jo paskelbimo.
Remigijus Šeris

Valstybinės įmonės nesėkmės: 100 mln. litų sudegino, konkurentai spaudžia, o valstybė už dyką neduoda (23)

4G tinklo modernizaciją vykdantis ir dabar naudojamas mobiliojo interneto technologijas pakeisti ketinantis AB Lietuvos radijo ir televizijos centras („Telecentras“) skundžiasi: bendrovė pranešime spaudai tvirtina, kad susidūrė su itin stipriu mobiliojo ryšio operatorių pasipriešinimu.