Saturno palydovas Titanas būtų nebloga vieta silicio pagrindu sudarytai gyvybei (nuotrauka - mozaika iš zondo Cassini kadrų)

Mokslininkai įvardijo lengviausiai gyvenimui pritaikomą dangaus kūną (36)

Mintis apie žmonių koloniją Saturno palydove Titane gali atrodyti beprotiška, rašo knygos „Beyond Earth: Our Path to a New Home in the Planets“ autoriai Charles Wohlforthas ir Amanda R. Hendrix.
Bangos

Mokslininkai pastebėjo netikėtą vandens elgesį: užšąla, nors turėtų garuoti (20)

Vanduo jūros lygyje verda 100 °С. Sumažinus slėgį arba uždarius vandenį mikroskopinėje ertmėje, virimo ir užšalimo temperatūra sumažėja.
Ypatingai senas mokslininkų radinys liudija apie kraupius žmonių ritualus

Ypatingai senas mokslininkų radinys liudija apie kraupius žmonių ritualus (13)

Brazilijoje aptiktuose kapuose, kurių amžius siekia 9,5 tūkst. m., aptikti palaikai, kurių būklė liudija apie žmonių vykdytus žiaurius ritualus, tarp kurių pastebėtas ir dantų pašalinimas ir galbūt kanibalizmas.
Apie naujai gimstančią pramonės šaką kalbama vis daugiau: reikės daug darbuotojų

Apie naujai gimstančią pramonės šaką kalbama vis daugiau: reikės daug darbuotojų (19)

Naudingųjų išteklių išgavimas kosmose – po truputį gimstanti pramonės šaka, tačiau realių rezultatų dar reikia palaukti.
Antarktida

Ledynuose aptikta paslaptinga piramidė, vadinama „ateivių baze“ (59)

Pasaulis jau kelinta diena nerimsta, nes internete sklando dar viena „sąmokslo teorijos“ verta nuotrauka: Antarktidoje, keliaujant su „Google Earth“, pastebėta paslaptinga piramidė.
Vilniaus Universiteto prof. dr. Virginijus Šikšnys

„Mokslo sriuba“: lietuvių atradimas padarė proveržį genetikoje (4)

Lietuvių mokslininkai – pirmieji pasaulyje atrado itin tikslų ir lengvai naudojamą genomo redagavimo įrankį. Vilniaus universiteto (VU) prof. Virginijaus Šikšnio ir jo komandos atradimas buvo toks svarbus, kad netrukus pasklido po visą pasaulį ir sulaukė genetikų pripažinimo. Mokslininkui prognozuojama Nobelio chemijos premija. Jos šįmet negavo, tačiau VU dr. Giedrius Gasiūnas sako, kad šių metų laureatai buvo apdovanoti už darbus, atliktus dar praeitame amžiuje, todėl lietuvių atradimas dar tikrai gali būti įvertintas.

Surastas apvaliausias žinomas objektas (16)

Saulės sistemoje visiškai taisyklingai sferiškų objektų nerasime – planetos ir Saulė yra daugmaž apvalios, bet dėl sukimosi truputį susiplojusios ties ašigaliais.
Debesų kompiuterija

Seimas svarstys siūlymą reglamentuoti debesijos paslaugų teikimą (4)

Seimas po pateikimo pritarė Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pataisų projektui, kuriuo numatoma reglamentuoti debesijos paslaugų teikimą.
Vartotojai skundžiasi: atnaujinus „iOS“, „iPhone“ pradėjo keistai elgtis

Vartotojai skundžiasi: atnaujinus „iOS“, „iPhone“ pradėjo keistai elgtis (110)

Kai kurie „Apple“ naudotojai skundėsi, kad po paskutinio gauto „iOS“ atnaujinimo „iPhone“ telefonai daug greičiau išsikrauna nei anksčiau. Tokių skundų pavyzdžių apstu „Apple“ puslapio forumuose.
Apple būstinė

Beveik baigta statyti naujoji „Apple“ būstinė (6)

Pasaulinis interneto ir kompiuterių technologijų gigantas kompanija „Apple“ pademonstravo beveik baigtą statyti naująją kompanijos būstinę Kupertino mieste Kalifornijoje.
„Cassini“ misija: zondas priartės prie Saturno, o vėliau bus nusviestas ir į planetą

„Cassini“ misija: zondas priartės prie Saturno, o vėliau bus nusviestas ir į planetą (1)

Ketvirtadienį prasideda paskutinis „Cassini“ misijos etapas. Saturną dvylika metų tyrinėjęs zondas iki balandžio 22-os dienos skraidys ašigaline orbita aplink Saturną, kas savaitę kirsdamas žiedų plokštumą.
Kosminį laivą primenanti nauja „Apple“ būstinė – iš paukščio skrydžio

Kosminį laivą primenanti nauja „Apple“ būstinė – iš paukščio skrydžio (9)

Paviešinta bepiločio filmuota medžiaga, pasakojanti apie naująją „Apple Inc.“ būstinę Kupertine, Kalifornijoje. „Apple“ atstovų teigimu, naujasis 176 akrų teritoriją užimantis bendrovės būstinės kompleksas iš tiesų įspūdingas – čia ir specialios pasivaikščiojimams skirtos žaliosios teritorijos, restoranai ir beveik 9 tūkst. kvadratinių metrų ploto sporto centras.
Telefonas

Išmanusis telefonas gali papasakoti apie jūsų gyvenimo būdą

Odos ląstelės, kosmetikos likučiai ir nešvarumai, likę ant jūsų telefono, gali daug papasakoti apie jūsų gyvenimo būdą ir vieną dieną gali tapti vienu iš „pirštų atspaudų“, kurie tiriami atliekant baudžiamuosius tyrimus, sako mokslininkai.

Ateities prognozės: žmones operuos visai ne chirurgai

Ar gali būti, kad operacijas ateityje atliks ne žmogiškosios rankos? Portalo independent.co.uk mokslo naujienų rubrikoje bendrosios praktikos gydytojas, knygos „10 paprastų žingsnių, padėsiančių išardyti nacionalinę sveikatos priežiūros sistemą“ (angl. How to dismantle the NHS in 10 easy steps) autorius Youssefas El-Gingihy tikina, kad robotai pas mus jau ateina, tik dar turės palaukti savo eilės.
Ekspertai perspėja apie grėsmę: pagalvokite, ar tikrai norite jungtis prie „Wi-Fi“

Ekspertai perspėja apie grėsmę: pagalvokite, ar tikrai norite jungtis prie „Wi-Fi“ (28)

Išanalizavus informaciją apie daugiau nei 31 milijoną „Wi-Fi“ taškų visame pasaulyje, „Kaspersky Lab“ nustatė, kad kas ketvirtas (28 proc.) yra nesaugus ir kelia pavojų naudotojų duomenims.