Atokioje Kipro vietovėje – retas mozaikos pavyzdys

Atokioje Kipro vietovėje – retas mozaikos pavyzdys 12 val.

Archeologai Kipre rado faktiškai nė kiek neapgadintą grindų mozaiką, kurios amžius siekia beveik 2 tūkstančius metų. Šioje mozaikoje amžinti varžybų vaizdai, o radinys itin retas ir, kaip manoma, vienas iš nedaugelio tokio pobūdžio radinių, menančių senovės pasaulį.
Burlaivis Brabander

Ekspedicija Baltijos jūros dugne: ieškos tarpukario Lietuvos laivų 14 val.

Klaipėdos mokslininkai rengiasi ieškoti Baltijos jūroje nuskandintų ir nuskendusių Lietuvos laivų, tarp jų – pirmojo nepriklausomo Lietuvos tarpukariu turėto karo laivo „Prezidentas Smetona“.
„SpaceX“ sėkmingai iškėlė į orbitą 10 palydovų

„SpaceX“ sėkmingai iškėlė į orbitą 10 palydovų (5) 17 val.

Amerikiečių kompanija „SpaceX“ sekmadienį pasinaudodama raketa „Falcon 9“ sėkmingai iškėlė į orbitą 10 palydovų ryšių kompanijai „Iridium“.
„Mokslo sriuba“: lietuviški veido atpažinimo algoritmai yra vieni geriausių pasaulyje

„Mokslo sriuba“: lietuviški veido atpažinimo algoritmai yra vieni geriausių pasaulyje (2) 1 d.

Jeigu sėdėdami mokyklos suole laužėte galvą, mėgindami suprasti, kaip gyvenime galėtų praversti matematikos teorijos, tai ši laida – jums. Galbūt nustebsite sužinoję, kad praktinių matematikos pritaikymo būdų toli ieškoti nereikia. Vienas akivaizdžiausių pavyzdžių – kasdien mūsų naudojamos kompiuterinės programos. Puikiai sudėtingas formules ir skaičiavimus išmanantys specialistai tokiomis programomis neapsiriboja ir siekia priversti kompiuterius įgyvendinti vis sudėtingesnes užduotis. Pavyzdžiui, atpažinti žmones.
Kodėl A. Einšteinas nė už ką nepraleido pasivaikščiojimų

Kodėl A. Einšteinas nė už ką nepraleido pasivaikščiojimų (36) 1 d.

Garsiojo mokslininko, tyrėjo ir genijaus Alberto Einsteino kasdieniai pasivaikščiojimai buvo jam šventi. Kai dirbo Prinstono universitete Naujajame Džersyje, jis pirmyn ir atgal sukardavo maždaug 1,5 mylios (beveik 2,5 km).
Robotikos ateities gairės: tradiciniai ar minkštieji robotai?

Robotikos ateities gairės: tradiciniai ar minkštieji robotai?

Robotikos ateitis – smulkios ir itin jautrios konstrukcijos, teigia neseniai Singapūre vykusios konferencijos dalyviai. Jos neturi nieko bendro su metalu ir liesti šaltu paviršiumi, be ko neįsivaizduojami tradiciniai robotai.

Sunku patikėti, bet ir šiuose produktuose yra gyvūninės kilmės medžiagų (11)

Vegetarų gyvenimas išties turėtų būti nelengvas, nes gyvūninės kilmės sudėtinės medžiagos tam tikruose produktuose gali slėptis ne tik po kokiu nors suktu pavadinimu, bet kaip tuojau pat įsitikinsite, gali būti randamos ir tokiuose produktuose, kuriuose apskritai nesitikėjote jų esant.
Išmani ateitis

Pasaulio protai papasakojo, kas mūsų laukia ateityje (63) 19 val.

Technikos progresas jau paveikė mūsų gyvenimą, tačiau kaip jis gali paveikti mus ateityje? Pagrindiniu pasaulio mokslininkų, futurologų ir aukštųjų technologijų srities ekspertų diskusijos objektu tapo žmogus ir jo santykis su technologijomis.
Jurijus Yanchukas

Ukrainietis inžinierius turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (140) 1 d.

Lietuvoje nuo 2008 m. gyvenantis ir dirbantis inžinierius Jurijus Yanchukas į Lietuvą atvyko dėl šeimyninių aplinkybių, tačiau užsienietis ilgai netrukus rado aukštos kvalifikacijos darbą ir dabar kuria sprendimus dirbdamas su Vilniaus Gedimino technikos universitetu.
Ar ištisa valstybė gali būti Rusijos kibernetinių atakų eksperimentinė laboratorija?

Ar ištisa valstybė gali būti Rusijos kibernetinių atakų eksperimentinė laboratorija? (209)

Vieną gruodžio šeštadienį Oleksijus Jasinskis kartu su žmona ir paaugliu sūnumi leido vakarą Kijeve esančių savo namų svetainėje. 40-ečio ukrainiečio profesija susijusi su kibernetinio saugumo priemonių kūrimu. Tą vakarą, beveik įpusėjus žiūrėti garsųjį Oliverio Stone‘o filmą „Snowdenas“ („Snowden“), visame name staiga dingo elektra.
Gero nelauk: dirbtinis intelektas kuria sau kalbą – žmonės jos nesupranta

Gero nelauk: dirbtinis intelektas kuria sau kalbą – žmonės jos nesupranta (73)

Neseniai „Facebook“ programuotojai užsiminė apie virtualiaisiais pašnekovais vadinamų pokalbių robotų gebėjimą susikalbėti tarpusavyje. Keletas pranešime išdėstytų minčių formuoja tam tikras įžvalgas apie kalbos ateitį.
Ar žinote, kam turime būti dėkingi už LEGO kaladėles?

Ar žinote, kam turime būti dėkingi už LEGO kaladėles? (6)

Prieš Antrąjį pasaulinį karą stalius Ole Kirkas Christiansenas Danijoje buvo žinomas kaip kopėčių, lyginimo lentų ir medinių žaislų gamintojas. Meistras savo dirbinius pardavinėdavo belsdamasis į klientų duris ir siūlydamas įsigyti produktus.
Rusija apsisprendė: blokuos piratinių tinklapių kopijas

Rusija apsisprendė: blokuos piratinių tinklapių kopijas (8)

Rusijos Valstybės Dūma trečiuoju skaitymu pritarė įstatymui dėl vadinamųjų piratinių interneto svetainių „veidrodžių“ blokavimo.

Tyrimas: atsisakoma fotoaparatų, bet telefonų nuotraukos nedžiugina (11)

Išmanieji telefonai tampa pagrindiniu kelionių atributu, skirtu nuotraukų įamžinimui, pramogų planavimui bei išlaidų valdymui. Tiesa, nors atsisakoma fotoaparatų, bet telefonų nuotraukos retai džiugina.
Elonas Muskas

E. Muskas planuodamas savo laiką naudoja vieną gudrybę (16)

Elonas Muskas - labai užsiėmęs verslininkas. Savo laiką jis turi dalinti dviems didžiulėms kompanijoms, „Tesla Motors“ ir „SpaceX“, bei dar keliems naujiems projektams. Akivaizdu, kad milijardieriaus diena yra įtempta, bet kaip jis viską suspėja? Pasirodo, jis naudojasi vienu laiko planavimo triuku.