Saulės elementų panelės

„Mokslo sriuba“: pirmasis saulės elementas (9) 1 d.

Pirmasis fotovoltinis (saulės – red. past.) elementas sukurtas XVIII a. viduryje, tačiau tai, kaip jis veikia, sugebėta paaiškinti tik XX a. pradžioje, tai padarė Albertas Einsteinas. Tačiau ne tik jis, o ir daugelis kitų mokslininkų buvo įkvėpti Saulės ir jos spinduliuojančios energijos, kurią – jie buvo įsitikinę – galima panaudoti mūsų naudai.
8 keistos galaktikų formos ir vardai

8 keistos galaktikų formos ir vardai (19) 1 d.

Labiausiai vertinami be didesnių vargų įsimenantys kosminių kūnų pavadinimai, geriausiais laikomi kuo trumpesni variantai. Štai kelios galaktikos, kurių pavadinimai iš tikrųjų išskirtiniai.
SpaceX

„SpaceX“ raketa su kroviniu startavo iš istorinės aikštelės (10) 1 d.

Bendrovė „SpaceX“ sekmadienį dar kartą pabandė paleisti raketą iš istorinės NASA pakilimo aikštelės; startas buvo sėkmingas.
Statybos Minecraft: tunelis, SpaceX biuras, oro uostas

„SpaceX“ vėl bandys paleisti raketą iš istorinės aikštelės (5) 1 d.

Bendrovė „SpaceX“ dar kartą bandys paleisti raketą iš istorinės NASA pakilimo aikštelės.
Agota Mockutė (kairėje) su kolegėmis

Genialiu vaiku vadinama Florencijos lietuvė kuria ypatingą kodą (19)

Vėjo inžinerijos doktorantūra Italijoje – kartą gyvenime pasitaikanti galimybė, mano Florencijos universiteto doktorantė Agota Mockutė. 24-erių inžinierė tyrinėja atsinaujinančią energetiką ir kuria ypatingą kodą.
Histioteuthis heteropsis

Nepaprastos jūros bjaurybės paslaptis: yra ko pavydėti (20)

Šis keistas gyvis – įstrižaakis kalmaras Histioteuthis heteropsis – iš kitų išsiskiria ne tik keista akių padėtimi, bet ir dar keliomis ypatybėmis, susijusiomis būtent su jo regos organais: viena šio padaro akis nedidelė ir juoda, o kita – netikėtai didelė ir geltona.

NASA išrinko nugalėtoją: išsprendė tualeto problemą (44)

Atrodytų, kalbėti apie kai kuriuos fiziologinius poreikius yra nepatogu, tačiau NASA kreipėsi į žmones prašydama idėjų, kaip išspręsti Žemėje paprastą, o kosmose – sudėtingą problemą: užtikrinti galimybę astronautams nueiti į tualetą vilkint skafandrą.
Android M operacinės sistemos išvaizda

Fiksuota rekordiškai daug bandymų patekti į „Android“ (6) 1 d.

„Android“ įrenginiams skirtų išpirkos reikalaujančių kenkėjų sparčiai gausėja: 2016 m. jų buvo nustatyta 50 proc. daugiau ir istoriškai tai – didžiausias bandymų kiekis patekti į įrenginius.
Samsung logotipas

Naujieji „Samsung“ flagmanai: žada kainų šuolį (64) 1 d.

Specialaus renginio metu, vyksiančio kovo 29 d., bus pristatyti išmanieji telefonai „Samsung Galaxy S8“ ir „Galaxy S8+“. Ne mažiau nei prietaisų specifikacijos yra įdomi jų kaina. Vienas iš Ukrainos operatorių išslaptino šių dar neanonsuotų išmaniųjų kainas.
Išmanieji telefonai

Telefonai yra pasibjaurėtini: 3 būdai juos išvalyti (4) 1 d.

Telefonas yra labai nešvarus įrenginys, nes yra 18 kartų purvinesnis nei viešasis tualetas, skelbia „Tech Insider“.
Nioh

„Žaidimų naujienos“: „Nioh“ apžvalga 1 d.

Ak tie nervus gadinantys „Dark Souls“ ir „Bloodborne“. Atrodo, tiek pykčio sukelia, bet kažkodėl jų niekada nebūna gana. Greitu metu, po paskutinio „Dark Souls 3“ papildimo, panašu, kad serija apmirs tikrai ilgam laikui, jei ne amžinai
Spraga „Regitros“ sistemoje: slapti asmeniniai duomenys – kaip ant delno

Spraga „Regitros“ sistemoje: slapti asmeniniai duomenys – kaip ant delno papildyta  (26)

Kaunietis, elektroninėje „Regitros“ sistemoje atskleidęs spragą, jau pusmetį nesulaukia, kad problema būtų išspręsta ir būtų užkirstas kelias piktavaliams pasinaudoti nesaugia prieiga prie sistemos.
„SpaceX“ raketa „Dragon“

„SpaceX“ atidėjo raketos startą dėl variklio sutrikimo (4)

JAV bendrovė „SpaceX“ šeštadienį atšaukė savo raketos „Falcon 9“ startą likus suskaičiuotoms sekundėms iki paleidimo, kai buvo nustatytas „keistoka“ vieno jos variklio reakcija.

JAV bendrovė „SpaceX“ paleis raketą nuo istorinės NASA starto aikštelės (3)

JAV bendrovės „SpaceX“ nepilotuojama kapsulė „Dragon“, prikrauta maisto ir įrangos astronautams, dirbantiems Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), šeštadienį startuos nuo istorinės NASA raketų leidimo aikštelės Floridoje.
Aiškėja, ko tikėtis iš „iPhone 8“

Aiškėja, ko tikėtis iš „iPhone 8“ (70)

Jokiu būdu negalima tikėti viskuo, kas rašoma apie naujosios kartos „iPhone“ modelius. Paskalų girnos šiais laikais ypač lengvai įsisuka, be to, gandai pradeda sklisti kaskart vis anksčiau.