Solar Impulse 2 San Franciske

Vien Saulės energija varomas lėktuvas pakilo skristi iš Oklahomos (2)

Eksperimentinis saulės energija varomas lėktuvas anksti šeštadienį pakilo iš Talsos JAV vidurio vakaruose Oklahomos valstijoje į dar vieną skrydžio aplink pasaulį etapą, nenaudojant nė lašo degalų.
Gidė: lietuviams įdomūs ateiviai ir juodosios skylės

Gidė: lietuviams įdomūs ateiviai ir juodosios skylės (13)

Vilniaus universiteto organizuota Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda „Accelerating Science“ per daugiau nei du mėnesius sulaukė itin didelio ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos gyventojų dėmesio.
Mokslininkai atrado priežastį, kodėl augalai neiškepa plieskiant saulei

Mokslininkai atrado priežastį, kodėl augalai neiškepa plieskiant saulei (3)

Vilniaus universiteto mokslininkai su kolegomis iš Fizinių ir technologijos mokslų centro bei Karalienės Marijos Londono universiteto atskleidė augalų lapuose vykstančio nefotocheminio gesinimo molekulinius mechanizmus. Jie padeda augalui apsisaugoti nuo fotopažeidimų per didelio apšvietimo sąlygomis.
Marsas

Mokslininkai išsiaiškino, kas suformavo įspūdingą Marso paviršių (3)

Milžiniški cunamiai, sukelti asteroidų smūgių, prieš daugiau negu 3 mlrd. metų ritosi per dabartines Marso šiaurines lygumas, drastiškai pakeisdami Raudonosios planetos senovinių jūrų pakrančių reljefą, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje studijoje.
Europos navigacijos sistemos Galileo palydovai

Į kosmosą kils lietuvaitės Danielės vardu pavadintas palydovas (9)

Prancūzijos bendrovė „Arianespace“ ruošiasi gegužės 24 dieną iškelti du Europos navigacinės sistemos „Galileo“ palydovus, iš kurių vienam suteiktas lietuvės mergaitės vardas – „Danielė“.
Atominės bombos bandymai Naujajame Meksike

Sužinokite, kaip atrodė pirmoji atominė bomba prieš sprogimą (100)

1945 m. liepos 16 d. tiksliai 5 val. 29 minutės, 45 sekundės, pasaulis įžengė į dar nematytą jam – atominį – amžių: tuo metu buvo išbandytas galingiausias žmogui žinomas ginklas, rašo techinsider.com.

Patikrinkite, ar mikrobangų krosnelė sulaiko pavojingus spindulius (57)

Nereikia būti branduolinės fizikos ekspertu, kad suprastum, jog spinduliai, kuriais mikrobangų krosnelės paveikia maistą, gali būti labai kenksmingi žmogui.
„Facebook“ atsiprašė uždraudęs „plius“ dydžio „nepageidaujamą“ modelį

„Facebook“ atsiprašė uždraudęs „plius“ dydžio „nepageidaujamą“ modelį (2) 20 val.

„Facebook“ buvo priverstas nusileisti dėl draudimo australų reklamai su bikinį vilkinčiu „plius“ dydžio modeliu, kuria buvo propaguojamas pozityvus kūno įvaizdis ir kurią ši interneto platforma iš pradžių pavadino „nepageidaujama“.
Europos navigacijos sistemos Galileo palydovai

Paleidžiamas lietuvės vardu pavadintas palydovas 20 val.

Į kosmosą pakils du Europos navigacinės sistemos palydovai, kurių vienam suteiktas lietuvės mergaitės vardas – „Danielė“. Tokį įvertinimą 14-metė Danielė Gedminaitė pelnė, Lietuvoje laimėjusi Europos Komisijos organizuotą piešinių konkursą.
Ataskaita parodė, kur slepiasi daugiausia nusikaltėlių

Ataskaita parodė, kur slepiasi daugiausia nusikaltėlių (5) 22 val.

Remiantis verslo konsultavimo organizacijos „PwC“ ataskaita, tarp ekonominių nusikaltimų pastebimas ženklus kibernetinių nusikaltimų augimas – su pastaraisiais yra susidūrę net 32 proc. įmonių.
Timas Cookas

„Apple“ vadovas turi itin džiugių naujienų viso pasaulio vartotojams (46) 22 val.

JAV technologijų milžinės „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas interviu Indijos kanalui NDTV prisipažino, kad bendrovės gaminamų išmaniųjų telefonų „iPhone“ kaina už Jungtinių Valstijų ribų yra užkelta.
Ivanpaho saulės elektros jėgainė

Užsiliepsnojo didžiausia planetoje saulės energijos jėgainė (9) 1 d.

Kalifornijoje savaime užsiliepsnojo didžiausia planetoje šiluminė saulės energijos jėgainė Ivanpah Solar Electric Generating System (ISEGS).
Google konferencija

„Google“ rengia naujieną, kuri pakeis naudojimąsi išmaniaisiais (2)

Pernai „Google“ tyrimų padalinys ATAP pristatė naują projektą „Soli“, kurios esmė yra naudojant gestus valdyti prietaisus.

Nauja elektros lempučių mada: gausite ne tik šviesą (25)

Ko gero, jau esate bent kartą girdėję apie „Philips Hue“ išmaniąsias lemputes. Apie tokias svajojau jau gan senokai, bet jų kaina yra ganėtinai aukšta.
Samsung Gear VR

5 įspūdingiausios programėlės virtualiai realybei patirti (1)

Dar pernai buvo kalbama, kad paprastam vartotojui skirto patrauklaus virtualios realybės turinio yra per mažai, tačiau šiais metais programėlių kūrėjai pasistengė – internetinėse parduotuvėse aplikacijų pasirinkimas iš tiesų prasiplėtė.