„Mokslo sriuba“. Propagandos mašina: kaip keičiamos mūsų mintys?

„Mokslo sriuba“. Propagandos mašina: kaip keičiamos mūsų mintys? (14)1 d.

1622 m. popiežius Grigalius XV siekdamas palaikyti kunigų misionierių veiklą bei paskatinti nekatalikiškų šalių krikštą, įkūrė „Šventąją kongregaciją tikėjimui platinti“. Tai pirmoji oficiali propagandos institucija. Propagandos žodis kilęs iš lotyniško žodžio propagare. Jis reiškia platinti. Įdomu tai, kad jis pirmiausia reiškė tiesos, neabejotinos informacijos sklaidą.
Virti kiaušiniai

Mokslininkai išmoko „išvirti kiaušinius atgal“ (20)1 d.

Kalifornijos universiteto Irvine (JAV) mokslininkai bendromis pajėgomis su Vakarų Australijos universiteto specialistais paskelbė sukūrę metodą, leidžiantį „išvirti kiaušinį“ atgal. Ir tas pats metodas gali padėti sumažinti vėžio gydymo kainą bei pagreitinti baltymų biotechnologinius tyrimus, rašo nydailynews.com.
Faraonas Tutanchamonas

Pripažino: Tutanchamono kaukės barzda nulūžo ir buvo vėl priklijuota (7)

Egipto muziejus Kaire pripažino, kad viena didžiausių jo vertybių – faraono Tutanchamono pomirtinė kaukė – buvo pažeista ir negrabiai suklijuota, bet tvirtino, kad jos ankstesnę didybę dar bus galima atkurti.
Senatvė

Nauja teorija teigia, kad mes gyvename lygiagrečios Visatos praeityje (180)

Fizikams laikas kelia rimtų problemų, kurių kol kas niekas nesugebėjo įveikti.
Google automobilis

„Mokslo ekspresas“: išmanios transporto sistemos (4)

Savivežiai automobiliai, realaus laiko kompiuterių sistemos ir kroviniai, patys žinantys kur keliauti - vis daugiau įvairių daiktų bendrauja tarpusavyje ir informuoja žmones apie savo vietą ir būklę. Pradedant laivais, automobiliais, konteineriais ir baigiant vandentiekio vamzdžiais, šaldytuvais bei šiukšlių dėžėmis. Daiktų internetas įgauna vis ryškesnius kontūrus.
Filosofo sokrato statula

16 paradoksų, nuo kurių gali plyšti galva (179)

„Žinau, kad nieko nežinau“, - kadaise savo garsiąją frazę ištarė Sokratas.

S. Wellsas (I): iš populiacijos kracho – į milijardus, pasklidusius po visą planetą (76)

Maždaug prieš 120 000 m., kai žmonės pasirodė Artimuosiuose Rytuose ir Pietų Afrikoje, jokių reikšmingų žmonių skaičiaus pokyčių dar nebuvo. Atvirkščiai, atrodė, kad šios mažos, išsisklaidžiusios grupelės tiesiog nuklydo į naują teritoriją. Tuo metu žmonių populiacija iš Šiaurės Afrikos geografiškai plėtėsi daugiausia į Artimuosius Rytus, nes čia vyravo panašus klimatas, augalija ir gyvūnija, taigi ankstyvieji žmonės nuo pirmųjų savo namų – Afrikos – toli nenuklydo. Nėra jokių įrodymų, kad šiuo metu žmonių būtų buvę Europoje ar Azijoje.
Naujausia „Windows 10“ versija: įspūdžiai pabandžius

Naujausia „Windows 10“ versija: įspūdžiai pabandžius (31)1 d.

Praėjusią savaitę „Microsoft“ surengė antrą pranešimą apie „Windows 10“. Kaip ir tikėtasi, programinės įrangos milžinė pristatė keletą naujų produktų. Ir dabar atsirado galimybė išbandyti kai kuriuos iš jų – išleista nauja OS versija.
Išardytas iPhone 6 Plus

Kito „iPhone“ procesorius gamins „Samsung“ (9)1 d.

Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“ taps pagrindine procesorių, skirtų naujajam „Apple“ gamintojos „iPhone“ modeliui, tiekėja. Apie tai rašo vietos laikraštis „Maeil Business Newspaper“, remdamasis savo šaltiniais puslaidininkių pramonėje.
IBM

IBM planuoja atleisti 111,8 tūkst. darbuotojų (6)1 d.

Viena pasaulinių kompiuterinės technikos gamybos lyderių „International Business Machines“ (IBM) planuoja atleisti 111,8 tūkst. darbuotojų - 26 proc. viso įmonės personalo. Šiuo metu IBM korporacijoje dirba 430 tūkst. žmonių.
Paprašė susimokėti už neprašytas nuolaidas

Paprašė susimokėti už neprašytas nuolaidas (23)1 d.

Vilnietis Dainius, nusprendęs atsisakyti kabelinės televizijos paslaugų, išgirdo reikalavimą susimokėti už jam suteiktas nuolaidas. Vyras apstulbo, nes terminuotos sutarties laikotarpis buvo pasibaigęs, o po to laikotarpio pabaigos jis jokių nuolaidų neprašė ir sutarties nepratęsinėjo. Kelis mėnesius trukęs ginčas baigėsi vilniečio pergale, tačiau jis perspėja žmones nebūti patikliais ir žinoti savo teises.
Apple Watch laikrodžiai

Aktyviausi „Apple Watch“ naudotojai laikrodį įkrovinės 8 kartus per parą (30)1 d.

„Apple Watch“ pristatymo metu kompanijos „Apple“ vadovas Timas Cookas pranešė, kad išmanųjį laikrodį teks įkrauti kiekvieną dieną. Tiesa, tuomet dar buvo vilties, kad kompanija iki oficialios prekybos pradžios ras galimybių pailginti baterijos darbo laiką.
„Žaidimų naujienos“: „League of Legends“ ir „The Elder Scrolls Online“

„Žaidimų naujienos“: „League of Legends“ ir „The Elder Scrolls Online“ (4)

Šiandien turime žinių apie „League of Legends“, „The Elder Scrolls Online“ ir dar šį bei tą.

Išsityčiojo iš „iPhone 6 Plus“: trenkus keptuve tampa kinišku telefonu (59)

Jei pradėsite priekabiauti prie „iPhone 6 Plus“, galite rasti daug trūkumų. Vis dėlto, vienas iš jų yra toks akivaizdus, kad tiesiog negalima jo nekritikuoti. Kalbame apie iš korpuso kyšantį fotoaparatą. Konkurentams tokia ypatybė – dar viena priežastis parodyti savo sąmojį ir kūrybiškumą.
Ericas Schmidtas

Vienas iš „Google“ vadovų skundžiasi, kad jų dominavimui kilo grėsmė (8)

„Google“ direktorių tarybos vadovas Ericas Schmidtas pareiškė, kad „Google“ dominavimui interneto paieškų ir mobiliųjų operacinių sistemų srityje kilo grėsmė – ateina nauji žaidėjai, kurie nori įvesti savo tvarką technologijų versle, rašo „Business Insider“.