Juozas Vidmantis Vaitkus

Pirmajam Lietuvos lazeriui įsižiebti padėjo kelnės (18) 22 val.

Dabar Lietuva pasaulyje pirmauja mokslinių lazerių srityje. Tačiau pirmojo lazerio įžiebimas prieš daugiau nei 50 metų tai padariusiam fizikui prof. Juozui Vidmančiui Vaitkui primena anekdotinę istoriją.
Su avimis išbandyta dirbtinė gimda

Su avimis išbandyta dirbtinė gimda gali padėti neišnešiotiems kūdikiams (7) 1 d.

Su neišnešiotais ėriukais sėkmingai išbandyta skaidraus skysčio pripildyta dirbtinė gimda galėtų padėti labai neišnešiotiems kūdikiams išvengti mirties arba neįgalumo visam gyvenimui, antradienį paskelbė mokslininkai.
Nuo mokslininkų ilgai nepasislapstysi: vienu ypu atrastos net 4 naujų tipų ląstelės

Nuo mokslininkų ilgai nepasislapstysi: vienu ypu atrastos net 4 naujų tipų ląstelės (1) 1 d.

Žmogaus organizmas yra nuodugniausiai ištyrinėta biologinė sistema, kokia tik egzistuoja. Tačiau nepaisant to, vis atrandama ir atrandama kas nors naujo. Štai, kad ir šįkart - aptiktos net keturių tipų naujos ląstelės apie kurių egzistavimą iki šiol nieko nežinota.
Pasiūlytas ironiškas nikotino atliekų perdirbimo būdas

Pasiūlytas ironiškas nikotino atliekų perdirbimo būdas (3) 1 d.

Tabako pramonė kasmet atsikrato apie 300 tūkst. tonų gamybos procese susidarančių nikotino atliekų. Toks didžiulis kiekis šios medžiagos ne tik itin kenksmingas gamtai: nuo jos žūsta vabzdžiai, vysta augalai, tačiau ir turi nemažą vertę. O verslas nelinkęs atsikratyti daiktu iš kurio galima papildomai uždirbti.
Cassini zondas

Erdvėlaivis neria į paskutinę misiją Saulės sistemoje (28) 1 d.

Balandžio 26 d. erdvėlaivis Cassini pradeda paskutinę savo misijos dalį - „Grand Finale“, kurios metu praskris tarp Saturno ir jo žiedų.
Mikroorganizmų neutralizatorius

Pristatomas virusų ir bakterijų naikintuvas (5)

Viena iš didžiausių problemų, su kuria susiduria sveikatos priežiūros įstaigos – tai hospitalinės infekcijos. Naudojant Lietuvoje sukurtą įrenginį iš aplinkos galima pašalinti pavojingus virusus ir bakterijas.

Supelijusi duona apgaulinga: įspėja apie nematomą pavojų (25)

Taip tikriausiai yra nutikę ir jums: atidarote tik vakar pirktos duonos maišelį, o ant pirmos riekės jau matote melsvus pūkuotus taškus - duona supelijo. Tačiau juk mus mokė, kad maisto švaistyti nevalia, o pelėsis tai dar ne pasaulio pabaiga, todėl dėmę galima tiesiog nupjauti. Bet ar taip elgtis protinga? Mokslininkai teigia, kad dažnai taip darydami apie šį tą nepagalvojame.
The Groove, Apple nuotr.

Nauja „Apple“ kryptis: tapti susitikimų vieta kaip kavinė (3) 7 val.

Informacinių technologijų bendrovė „Apple“ ieško būdų, kaip populiarinti savo prekės ženklą. Vienas jų – siekis galimus pirkėjus privilioti į parduotuves maloniam laiko praleidimui taip konkuruojant su kavinėmis.
Telefonas

RRT: svarstoma, ar leisti papildomai apmokestinti mobiliojo ryšio klientus (53) 1 d.

Ryšių reguliavimo tarnyba neigia informaciją esą Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams yra patvirtinta išimtis, leidžianti apmokestinti klientus papildomai.
„Telia“ klientai išankstinio mokėjimo paslaugas keičia į sutartis

„Telia“ klientai išankstinio mokėjimo paslaugas keičia į sutartis (6) 1 d.

Šių metų sausio–kovo mėnesiais aktyvių „Telia“ mobiliojo ryšio klientų skaičius išaugo 2,2 proc. ir pasiekė 1,346 milijono. Augimą labiausiai lėmė besitęsianti klientų migracija iš išankstinio mokėjimo paslaugų į reguliaraus mokėjimo paslaugas.
Samsung Galaxy S8+

Samsung „Galaxy S8+“ jums nežinant siurbia jūsų mobiliuosius duomenis: pamatysite sąskaitą (70) 1 d.

Naujas telefonas gali smarkiai apkarsti, jei juo pradėsite tiesiog naudotis, prieš tai labai išsamiai neištyrinėję aparato nustatymų. Vos keletą savaičių pasinaudojus Samsung „Galaxy S8+“ flagmanu pastebėjau, kad išnaudotas ir gerokai viršytas mobiliųjų duomenų limitas, o dėl to gerokai išaugo sąskaita už paslaugas. Viskas dėl painiai užslėptos „Samsung Cloud“ paslaugos.
iPhone, Samsung

Išmaniųjų savininkai – visiškai nelojalūs (32) 1 d.

Supanašėjus technologijoms, pirkėjai nebemato realaus skirtumo tarp išmaniųjų telefonų gamintojų.
Grožio chirurgija klinikos pristatymas

Užpulta „Grožio chirurgija” prašo pagalbos: pavogti jautrūs pacientų duomenys (80)

Programišiai, įsilaužę į klinikos „Grožio chirurgija“ sistemas, pavogė labai jautrius bendrovės duomenis: pacientų nuotraukas ir kitą asmeninę informaciją apie gydymą. Dabar jie šantažuoja įmonę ir galimai nukentėjusius pacientus išsipirkti pavogtus duomenis. Klinikos direktorius prašo visuomenės pagalbos ir pasakoja apie incidentą.

Sukurtas mobilusis žaidimas, padėsiantis atpažinti smurtą (3)

„Pasibelsk“ kartu su Vilniaus universiteto matematikų ir informatikų dienų (MIDI) organizatoriais kvietė visus kompiuterinių ir mobiliųjų žaidimų mėgėjus priimti 24 valandų kūrybinį iššūkį ir sukurti mobilųjį žaidimą, padedantį atpažinti emocinį ir fizinį smurtą bei suvaldyti kritines situacijas.
Teismas atvertė „Linkomanijos“ bylą: nuspręsta ją stabdyti

Teismas atvertė „Linkomanijos“ bylą: nuspręsta ją stabdyti (81)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas atvertė „Linkomanijos“ byla, kurioje nagrinėjama autorių teises ginančios asociacijos LATGA ieškinį. Juo prašoma ryšio tiekėjus blokuoti prieigą prie dalinimosi „torrent“ nuorodomis tinklalapio. Ryšio tiekėjai prašo bylą stabdyti: esą apribojus prieigą gali būti daugiau ieškinių.