Persikas

Startuolio tikslas – pakeisti moterų slapčiausių vietelių kvapą (54)1 d.

Ne visi startuoliai atsiranda tam, kad sukurtų paukščių svaidymo į kiaules žaidimuką mobiliesiems telefonams ar socialinį tinklą universiteto draugams. Kai kurių tikslas – iškvėpinti... moterų makštis. Būtent tokio tikslo vedini Austenas Heinzas ir Giladas Gome įsteigė biotechnologijų startuolius „Cambrian Genomics“ bei „Personalized Probiotics“ (atitinkamai), rašo inc.com.
Skysčių dinamikos modeliavimas

Skysčių dinamika – nuobodu? Pamatykite tai, kas paneigs tokią nuomonę (3)1 d.

Tiesiog užburianti dalelių maišymosi skystyje simuliacija, kurią savo naršyklėje gali išbandyti kiekvienas.
Mokslininkai stebi dalelių srautų susidūrimą

Didžiajame hadronų greitintuve atrastos dvi naujos subatominės dalelės (5)1 d.

Trečiadienį Šveicarijos dalelių fizikos laboratorijos CERN grupė, vykdžiusi eksperimentus Didžiojo hadronų greitintuvo (LHC) LHCb jutiklyje, paskelbė atradusi dvi naujas barionų grupės daleles. Dalelių, pavadintų Xi_b'- ir Xi_b*-, egzistavimas buvo prognozuotas kvarkų modelio, tačiau iki šiol jų praktiškai niekas nebuvo pastebėjęs. 2013 metais su CMS jutikliu dirbantys mokslininkai toje pačioje laboratorijoje aptiko giminingą Xi_b*0 dalelę.
Ugnis virš Jekaterinburgo

Ugnies virš Uralo mįslė dar neįminta: meteoro versija neįtikino (67)1 d.

Antradienį internete išplitęs vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas ryškus šviesos pliūpsnis danguje ties Rusijos miestu Jekaternburgu, atrodė, yra lengvai paaiškinamas: savo nuomonę nedelsiant pareiškė valstybės Ypatingų situacijų ministerijos pareigūnas, nurodęs, jog buvo vykdoma senų šaudmenų naikinimo operacija. O Rusijos mokslų akademijos narys, tikino, kad tai – iš dangaus nukritęs bolidas. Bet panašu, kad tiesa nėra tokia paprasta, kaip pirmosios viešai paskelbtos įvykių versijos.
Kosminis palydovas

Keistai besielgianti rusiška kosminė šiukšlė – pagrindas niūriems įtarimams (75)2 d.

Pastarąsias kelias savaites astronomai mėgėjai ir palydovų stebėtojai įdėmiai seka neįprastus kosminio kūno, pavadinto „Objektu 2014-28E“, manevrus. Praėjusį savaitgalį jis ėmė artėti prie kitų Rusijos kosminių palydovų, o prieš tai priskrido prie raketos, prieš pusmetį iškėlusios ryšių palydovus, pakopos likučių.
OSIRIS-REx kosminis zondas

NASA ketina ne tik nusileisti asteroide, bet ir pargabenti mėginių (7)

Panašu, kad asteroido Bennu laukia kiek kitoks likimas, nei tikra žiniasklaidos žvaigžde pastarosiomis savaitėmis tapusios Čuriumovo-Gerasimenkos kometa. To likimo vardas – Oziris.

10 faktų apie Černobylio sarkofagą (17)

1986 metų gegužės 20 dieną, praėjus beveik mėnesiui nuo sprogimo Černobylio elektrinės 4-jame bloke, buvo pradėtos specialios paskirties objekto statybos. Rusiškai jis vadinamas „Obyekt Ukrytiye“, o lietuvių ir anglų kalbomis geriau žinomas kaip sarkofagas. Pavadinimas labai taiklus, nes pagrindinė sarkofago paskirtis izoliuoti radioaktyvų Černobylio žvėrį nuo pasaulio. Jau pirmąją statybų dieną inžinieriai žinojo, kad tai laikinas sprendimas ir po 25 ar 30 metų reikės imtis rimtesnių priemonių. Regis jau kitais metais išauš ta diena, kai senąjį Černobylio sarkofagą paslėps naujasis „NOVARKA“projektas.
Kontaktinis lęšis

Sukurti filmuoti galintys kontaktiniai lęšiai – ir tai ne „Google“ darbas (7)7 val.

Amerikiečių inžinieriai sukūrė kontaktinius lęšius, kurie gali vizualinę informaciją išvesti tiesiai į akis. JAV kariškių finansuojamas projektas numato sukurti naujus įrenginius, kurie bus skirti lėktuvų pilotams. Apie tai praneša puslapis „New Scientist“.
CCTV kameros Londone

Rusijos interneto svetainė šnipinėja apsaugos kamerų vaizdus visame pasaulyje (55)23 val.

Didžiosios Britanijos piliečių privatumą sauganti organizacija ketvirtadienį paragino Rusiją uždaryti interneto svetainę, per kurią galima nelegaliai prisijungti prie tūkstančių tiesioginių vaizdo kamerų transliacijų iš privačių namų ir verslo įstaigų visame pasaulyje, perspėdama, kad planuoja imtis „kontrolės veiksmų“.
„Žaidimų naujienos“: „Just Cause 3“ tinklo režimas ir „GTA V“ starto nesklandumai

„Žaidimų naujienos“: „Just Cause 3“ tinklo režimas ir „GTA V“ starto nesklandumai (1)1 d.

Šiandien „Žaidimų naujienose“ papasakosime apie „Just Cause 3“ tinklo režimą, naujos kartos „GTA V“ starto nesklandumus ir dar šį bei tą.
Lenovo hibridinis kompiuteris su Windows 8

„Microsoft“ skubos tvarka išleido kritinį „Windows“ atnaujinimą (8)1 d.

Kompanija „Microsoft“ skubos tvarka išleido savo operacinių sistemų „Windows“ saugumo sistemų atnaujinimą, kuris pažymėtas numeriu MS14-068 (žinoma, „Windows XP“ palaikomų sistemų sąraše jau nėra).
Jolla planšetinis kompiuteris

Išeiviai iš „Nokia“ pristatė planšetę „Jolla Tablet“ (4)1 d.

Šią savaitę planšetinis kompiuteris „iPad mini 3“ sulaukė keleto dėmesio vertų konkurentų. Iš pradžių savo naujieną pristatė kompanija „Nokia“, o dabar į kovą įsitraukė ir buvę „Nokia“ darbuotojai, įsteigę kompaniją „Jolla“.
Nokia N1 planšetinio kompiuterio pristatymas

„Nokia“ be kovos nepasiduos – pristatė „Android“ planšetinį kompiuterį (6)

Nors „Nokia“ mobiliųjų įrenginių padalinį nusipirko „Microsoft“, Suomijos bendrovė iš vartotojams skirtos įrangos rinkos trauktis neketina. Ir, nusispjovusi į ilgalaikę partnerystę su „Microsoft“, pristatė įrenginį, kuris amerikiečių tikrai nenudžiugins: planšetinį kompiuterį su „Android“ operacine sistema, rašo BBC.

„Žaidimų naujienos“: pirmieji „Game of Thrones“ vaizdai (1)

Šiandien „Žaidimų naujienose: GTA V įvertinimai, pirmieji „Game of Thrones“ vaizdai ir kitos gėrybės.
Viena didžiausių programavimo konferencijų sugrįžta į Lietuvą

Viena didžiausių programavimo konferencijų sugrįžta į Lietuvą (5)

Šiandien, trečiadienį, Vilniuje vėl rinksis IT profesionalai iš viso pasaulio. Trečią kartą Lietuvoje vyks viena didžiausių programavimo konferencijų „Build Stuff“, kurioje pasaulines inovacijas, naujausius įvykius, tendencijas ir kryptis pristatys žymiausi pasaulio IT ekspertai – Randy Shoupas, Ericas Evansas, Lucas De Brabandare, Kevlinas Henney, Udi Dahanas ir kiti.