Titanas, Saturnas ir jo žiedai. Šis šešių kadrų montažas vaizduoja Saturną, jo žiedus ir milžiniškąjį mėnulį Titaną, kuris yra antras didžiausias mėnulis Saulės sistemoje po Jupiteriui priklausančio Ganimedo (Nuotrauka daryta 2012 kovo 6 d., kai Cassini

Už gyvybę Žemėje dėkoti turėtume Saturnui? (36)1 d.

Nuo Žemės iki Jupiterio – 588 mln. km. Nuo Žemės iki Saturno – 1,3 mlrd. km. Palyginimui, nuo Žemės iki Saulės – vos 149 mln. km. Vis dėlto prieš tai minėti du Saulės sistemos sunkiasvoriai turi milžiniškos įtakos mūsų planetoje vykstantiems procesams. Nepaisant to, kad mus nuo jų skiria šimtai milijonų kilometrų.
Neįkainojamo Williamo Shakespeare'o pjesių rinkinio pirmojo leidimo egzempliorius, aptiktas bibliotekoje Prancuzijoje

Provincijos bibliotekoje rastas 14 mln. litų vertės lobis (27)1 d.

Jis tarp knygų nepastebėtas ir nepaliestas pradulkėjo beveik 400 metų – nuo 1623-iųjų. Jį rado Saint Omero miestelio bibliotekininkas Remy Cordonnier.
Žemės magnetinis laukas

Žemės magnetinis laukas kėsinasi apsiversti (73)1 d.

Žemės magnetinis laukas yra generuojamas planetos branduolio sukimosi ir elektrinių srovių sąveikos. Šis laukas savo ruožtu sukuria magnetosferą, kuri tarsi jėgos laukas saugo planetą nuo Saulės vėjo mirtino dvelksmo. Šis magnetinis laukas turi savo pietų ir šiaurės ašigalius, kurie panaudojami ir navigacijos tikslais. Tik kad jie nėra statiški, niekas jų prie Žemės paviršiaus neprikalė: dėl elektrinės srovės variacijų magnetiniai ašigaliai gali nukeliauti iki 16 km per metus.
Dr. Cora Thiel ir prof. Oliveris Ulrichas renka DNR molekules nuo raketos paviršiaus (Ciuricho universiteto nuotr.)

Patikrino – gyvybė sėkla tikrai galėjo nukristi iš dangaus (8)1 d.

Mokslininkai eksperimento būdu nustatė, kad DNR gali išgyventi kosminį skrydį ir nusileidimą į Žemės atmosferą. Net po tokių išbandymų ji gali perduoti genetinę informaciją, rašo phys.org.
TKS įgulos vado Butcho Willmore'o rankose - pirmas kosmose atspausdintas trimatis produktas

Maža dėžutė, atversianti duris į tolimus kosminius skrydžius (10)1 d.

Pirmasis į kosmosą išsiųstas 3D spausdintuvas į pasaulį paleido pirmą savo kūrinį.
Rusijos Proton M raketa-nešėja

Rusija išvengė eilinio raketos „Proton M“ tapimo brangiu fejerverku (41)

Rusijos kosmoso agentūra trečiadienį pranešė atidėjusi raketos nešėjos „Proton M“, turėjusios iškelti į orbitą vieną Europos ryšių palydovą, startą, kol bus sutaisytas aptiktas gedimas, informuodama apie naujausią sutrikimą, susijusį su šio modelio raketomis.

Japonų idėja - tarsi iš fantastinių filmų: statyti miestus po vandeniu (20)

Dievas naujos žemės nebekuria, todėl plotų statyboms lieka vis mažiau ir jie vis labiau brangsta. Tai įvertinusi Japonijos statybų bendrovė sugalvojo genialų planą – statyti miestus ne sausumoje, o po vandeniu, iki pačių giliausių vandenyno gelmių, rašo telegraph.co.uk.
Yplan reklamų galima išvysti ir ant Londono taksi automobilių

Žmones atleidinėjančiam lietuviškam startuoliui „Yplan“ - milžiniška investicija (9)2 d.

Lietuvių įkurtas startuolis „Yplan“ - programėlė žmonėms, neturintiems vakaro pramogų plano – turi naują planą. Svetainė „TecCrunch“ rašo, jog bendrovė gavo dar vieną, 24 mln. JAV dolerių investiciją. Ir tuo pačiu šiek tiek koreguoja savo veiklos planus: norint padidinti užsiėmimų pasiūlymų programėlėje kiekį atsisakoma tiesioginių pardavimų ir siūloma „savitarna“, leidžiantį renginių organizatoriams patiems pristatyti savo renginį ir parduoti bilietus į jį. Bet tiesioginių pardavimų atsisakymas reiškia, kad nemažai daliai dabartinio „Yplan“ kolektyvo teks ieškoti naujos darbo vietos.
Anonimiškumas internete

Iš užjūrio – pavyzdys, kaip ginti internautus nuo policijos ir per daug norinčių ryšių reguliatorių (17)

Švedijoje interneto paslaugas teikianti bendrovė „Bahnhof“ savo klientams nemokamai siūlys paslaugą, leidžiančią paslėpti asmeninius naršymo metaduomenis nuo policijos, o šios įmonės generalinis direktorius ragina ir kitas Europos bendroves, teikiančias tokias pačias paslaugas, nedelsti bei pasiūlyti tą patį, rašo networkworld.com.
iPhone 6 prekyba Rusijoje

„Apple iPhone 6“ telefonai Rusijoje staiga pabranginti visu ketvirčiu (18)

Nuo lapkričio 26 d. JAV technologijų įmonė „Apple“ padidino savo Rusijoje parduodamų išmaniųjų „iPhone 6“ telefonų kainas maždaug 25 procentais. Taip pat kilstelėjo kitų šalyje parduodamų įrenginių kainos, rodo atnaujinta bendrovės parduotuvės internete informacija. Apie tai informuoja portalas „Forbes“.
Naujų Apple įrenginių pristatymas

„Apple“ rinkos vertė pasiekė neregėtas aukštumas (17)

„Apple“ šiandien yra didžiausia pasaulyje kompanija, vertinant pagal rinkos vertę. Vakar amerikiečių korporacija buvo verta rekordinių 700 mlrd. JAV dolerių, rašo naujienų agentūra „Bloomberg“.
Sony Xperia Z3 gaminių serija

„Sony“ konvejeris įsivažiuoja: jau žinoma kada ir kokie bus „Xperia Z4“ serijos gaminiai (30)

Vos rugsėjį technologijų parodoje „IFA 2014“ pristačiusi „Xperia Z3“ gaminių seriją Japonijos kompanija „Sony“ jau ruošiasi naujos išmaniųjų serijos „Xperia Z4“ pristatymui. Apie naujo „Sony“ flagmano specifikacijas ir numatomą pristatymo datą praneša puslapis „PhoneArena“.
Facebook

Ką padaryti, kad „Facebook“ pašnekovui nerodytų, jog perskaitėte žinutę? (18)

Jeigu turite „iPhone“ ir mėgstate susirašinėti per „iMessage“, veikiausiai turite draugų, kurie neišjungia „Read receipts“ nustatymo, todėl visada sužinote, kada tie draugai perskaito jūsų žinutes. „Apple“ suteikia galimybę nepranešinėti pašnekovams, kada jų žinutė buvo perskaityta. Lyginant su „Facebook“, jie tikri angelai.

Kinų įmonės vadovas: po 5 metų aplenksime ir „Apple“, ir „Samsung“ (27)

Dar prieš porą metų kinų kompanija „Xiaomi“ buvo mažai kam žinoma, tačiau jos išmanieji telefonai, kurie savo specifikacijomis nenusileidžia pasaulinių grandų modeliams, tačiau siūlo patrauklesnę kainą, po truputį išgarsino „Xiaomi“ visame pasaulyje.
Šiandienos jaunimas užaugo internete, bet jo principų nelabai suvokia

Šiandienos jaunimas užaugo internete, bet jo principų nelabai suvokia (3)

Interneto karta nelabai išmano, kaip veikia šis tinklas, sakoma antradienį paskelbtoje studijoje.