Kvantinis kompiuteris

Paslaptingosios kvantinės fizikos naujovės duoda vis daugiau naudos (25) 22 val.

Pirmą kartą kvantinės mechanikos istorijoje mokslininkai per atstumą perdavė juodai baltą paveikslėlį nesiųsdami jokių fizinių dalelių. Apie naujoves kvantinės fizikos srityje ir jų praktinę naudą pasakoja technologijų ekspertas, Robotikos mokyklos vadovas Paulius Briedis.
Proksima b

Džiugios žinios: arčiausiai Žemės esanti egzoplaneta gali būti tinkama gyvybei (93) 1 d.

Arčiausiai Žemės, Saulės sistemos dalies, esanti egzoplaneta – „Proxima b“ – gali būti reikiamų sąlygų skystam vandeniui ar net gyvybei, skelbia iflscience.com, remdamasis naujausiu tyrimu.
Mokslo ekspresas. Neuronas

„Mokslo ekspresas“: artėjanti revoliucija medicinoje (4) 1 d.

Kaip skatinama paties organizmo kova su vėžinėmis ląstelėmis, pasitelkus labai mažas magnetines daleles. Ir kaip mokslininkai su lazerio šviesa įjungia ar išjungia neuronus, naudodami šviesai jautrius baltymus. Laidoje - apie personalizuotos medicinos kūrėjus.
„Mokslo žirniai“: servo variklio pritaikymas roboto važiuoklei

„Mokslo žirniai“: servo variklio pritaikymas roboto važiuoklei (4) 1 d.

Konstruojant važiuojančius robotus visuomet kyla klausimas – kas suks roboto ratus? Naudojant nuolatinės srovės variklį - gaunamas didelis greitis, tačiau mažai jėgos, todėl jei robotas sunkus, varikliai arba nesisuka arba įsisuka labai lėtai. Šiai problemai spręsti naudojami reduktoriai – tai dantračių sistema, leidžianti, aukojant greitį, didinti variklio sukamąją jėgą.
Tyrimas: žemės drebėjimai ne tik atveria, bet ir „užčiaupia“ žemę

Tyrimas: žemės drebėjimai ne tik atveria, bet ir „užčiaupia“ žemę (5)

Neseniai atlikus tyrimą nustatyta, kad Žemės pluta – visai kaip krokodilo nasrai – gali atsiverti ir staiga vėl „susičiaupti“. Šiuo atradimu paneigiami ankstesni tvirtinimai, esą tai neįmanoma.
Strutį primenantis robotas bėgdamas pats išlaiko pusiausvyrą

Strutį primenantis robotas bėgdamas pats išlaiko pusiausvyrą (2)

Šis strutį primenantis robotas, anot kūrėjų, kuria naują dvikojų robotų judėjimo standartą. Robotas, kuriam kūrėjai davė „Elliptical Runner“ pavadinimą, sukurtas Floridoje veikiančio mokslinio centro „Institute for Human and Machine Cognition“ specialistų.

Tyrimas: augantys vienturčiais yra kiek kitokie (30)

Kinijoje atliktas tyrimas rodo, kad vienturčių asmenų smegenų struktūra gali skirtis nuo tų, kurie turi brolių ar seserų. Mokslininkai nustatė, kad žmogus, neturintis brolių ir seserų, linkęs būti kūrybingesnis ir mažiau socialus.
Kinijos naikintuvai „perėmė“ atomines bombas „užuodžiantį“ lėktuvą: kuo jis ypatingas

Kinijos naikintuvai „perėmė“ atomines bombas „užuodžiantį“ lėktuvą: kuo jis ypatingas (42)

Penktadienį pranešta, kad 2 Kinijos naikintuvai, anot žiniasklaidos, virš Rytų Kinijos jūros „perėmė“ JAV karinį lėktuvą. Šis lėktuvas yra ypatingas ir regione netoli Šiaurės Korėjos dirba jau kurį laiką.
Ričardas Jaščemskas, Ieva Dirvonskaitė, Rytis Kazlauskas

Kokios naujovės laukia festivalyje „Login 2017“?

Apie tai DELFI TV studijoje žurnalistas Ryris Kazlauskas kalbėjosi su LOGIN direktore Ieva Dirvonskaite, „LOGIN Startup Fair“ organizatore Rimante Ribačiauskaite ir „LOGIN Game Fest“ organizatoriumi Ričardu Jaščemsku.
 Reubenas Paulas

11-metis vunderkindas parodė, kaip žaislus galima paversti „ginklais“ (17)

JAV 11-metis „kibernetinis nindzė“ antradienį nustebino saugumo ekspertus, pademonstravęs, kaip belaidžiu bluetooth ryšiu galima įsilaužti į „išmanųjį“ meškiuką ir paversti tokio tipo žaislus ginklais.
Grožio chirurgija klinikos pristatymas

Tyrimą dėl pavogtų duomenų iš „Grožio chirurgijos“ perėmė centriniai prokuratūros ir policijos padaliniai (7)

Ikiteisminiam tyrimui dėl skaitmeninių asmens duomenų vagystės iš Kaune veikiančios plastinės chirurgijos paslaugas teikiančios klinikos šiuo metu vadovauja Generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas, atlieka – Lietuvos kriminalinės policijos biuras.
Populiariausi Netflix serialai

Mėgstama televizija ar filmai bus prieinami ir keliaujantiems ES

Ketvirtadienį europarlamentarai pritarė naujoms ES taisyklėms, kurios įpareigos paslaugų tiekėjus leisti naudotis muzikos, žaidimų, filmų ir interneto televizijos prenumerata keliaujantiems ar trumpą laiką gyvenantiems kitoje Sąjungos šalyje, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
„Microsoft“ per vėlai išplatino naujinį, galėjusį sulėtinti viruso „WannaCry“ plitimą

„Microsoft“ per vėlai išplatino naujinį, galėjusį sulėtinti viruso „WannaCry“ plitimą (9)

JAV programinės įrangos milžinė „Microsoft“ per vėlai išplatino operacinės sistemos „Windows“ saugumo naujinį, galėjusį sulėtinti viruso „WannaCry“ pasaulinės kibernetinės atakos plitimą, ketvirtadienį pranešė dienraštis „Financial Times“.

Čekų bepilotis orlaivis ore gali praleisti apie 10 valandų

Čekų orlaivių konstravimo veiklą vykdantis startuolis „Primoco UAV“ pristato bepilotį orlaivį, ore galintį praleisti daugiau nei 9 val.
Ketvirtadienį Lietuvoje siuntinėjami gąsdinantys pranešimai

Ketvirtadienį Lietuvoje siuntinėjami gąsdinantys pranešimai (20)

Ketvirtadienį socialiniu tinklu „Facebook“ ne vienas gavo gąsdinantį pranešimą, kad plinta virusas, kuris gali iškraipyti duomenis telefone ir raginama šį įspėjimą kuo skubiau platinti. Tačiau šis pranešimas – melagingas.