Rugpjūčio 3 d. užfiksuotas Čuriumovo-Gerasimenkos kometos vaizdas iš 285 km nuotolio

Kometa, prie kurios priartėjo Europos zondas, nemaloniai dvokia (21)1 d.

Supuvusio kiaušinio, arklio šlapimo, alkoholio ir karčiojo migdolo kvapai - tokią kvapų puokštę būtų galima užuosti, jeigu kas nors į Žemę pargabentų toli kosmose skriejančią kometą, ketvirtadienį paskelbė Europos mokslininkai.
Senatvė

Ar žmogaus gyvenimo trukmė gali siekti 500 metų? (33)1 d.

Per pastarąjį dešimtmetį žmonių, sulaukiančių 100 metų, padaugėjo 71 proc. Specialistai mano, kad ilgaamžių žmonių mūsų planetoje bus vis daugiau, tačiau tie, kurie viliasi, kad žmogaus gyvenimą įmanoma prailginti dvigubai ar net trigubai, turės nusivilti. Mat 120 metų, ko gero, yra žmogaus organizmo gyvenimo trukmės viršutinė riba. Tiesa, yra tyrėjų, mėginančių įrodyti, jog gyvenimo trukmę galima prailginti 4-5 kartus. Tada žmonės gyventų apie... 500 metų.
Lazerių įranga (FTMC nuotr.)

335 mlrd. eurų vertės verslas, kuriame lietuviai – vieni iš lyderių (4)1 d.

Europos technologijų platformos „Fotonika 21“ duomenimis, 2015 metais pasaulyje fotonikos verslas sugeneruos 335 milijardus eurų pajamų – tokie skaičiai buvo pristatyti fotonikos dienos renginyje Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC).
Prof. Jurga Bernatonienė (LSMU nuotr.)

Verslininkus stebina mokslininkų galimybės1 d.

Dažnai prasitariama, kad universiteto mokslininkas – tai nuo verslo pasaulio atitrūkęs akademikas. Su penkiomis verslo įmonėmis bendradarbiaujanti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros profesorė Jurga Bernatonienė negali tam pritarti ir pasakoja sėkmės istoriją.
Palydovo LituanicaSAT-1 kelionė į NASA būstinę

Paskelbta, kada bus iškeltas trečias lietuviškas palydovas (11)1 d.

Šių metų pradžioje Vilniaus universiteto mokslininkų komanda, sėkmingai įvykdžiusi pirmojo Lietuvos palydovo „LituanicaSat-1“ misiją, jau planuoja naujus kosmoso tyrimus. Vilniuje vykstančioje tarptautinėje kosmoso ekonomikos konferencijoje „Space Economy in the Multipolar World, 2014 (SEMWO 2014)“ pristatytas naujas universiteto kuriamas „LituanicaSat-2“ palydovas, kurį į kosminę erdvę planuojama paleisti pirmoje 2016 metų pusėje.
Negęstančios liepsnos Yanartase

Amžinosios ugnies paslaptį paaiškina metalas (6)

Pietų Turkijoje liepsnoja niekados neužgęstančios ugnys. Liepsnos negęsta tūkstančius metų, bet jas maitinančio metano šaltinis buvo paslaptis – iki šiol.

Faraono Tutanchamono tėvai buvo brolis ir sesuo (34)

Atliktas naujas Egipto faraono palaikų tyrimas rodo, jog šis valdovas veikiausiai ne žuvo mūšyje, iškritęs iš kovos vežimo, kaip buvo manyta iki šiol, o dėl rimtų genetinių sutrikimų, susilpninusių jo kūną, naštos.
Sulankstytas iPhone 6 Plus

„iPhone 6“ išlinko ir užsidegė vartotojo kišenėje (58)21 val.

Žiniasklaidoje jau ne kartą buvo kalbama apie „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ aliuminio korpuso deformacijos problemą. „Apple“ ir jos partneriai teigia, kad visa tai per daug išpūsta, tačiau problemos egzistavimą patvirtina dar vienas incidentas.
Skaitmeninis žmogus

Internetinė pilietybė – jau realybė (25)1 d.

Estai pirmieji pasaulyje pakvietė žmones tapti skaitmeniniais gyventojais.
„Žaidimų naujienos“: tapkite „Zerojais“!

„Žaidimų naujienos“: tapkite „Zerojais“! (1)1 d.

Visi būdami vaikais svajojome būti didvyriais. Į klausimą kuo busime užaugę, matyt dauguma atsakydavome - policininkais, gaisrininkais ar astronautais. Bet tikrai turėdavome ir slaptesnių minčių. Juk giliai viduje vylėmės, kad vieną dieną mums įgels radioaktyvus voras ar atsiskleis kokia nors super slapta savybė. Šiandien pristatysime tokį žaidimą, kuriame visos slaptos svajonės bus įgyvendintos. Tapsime Zerojais.
Petras Masiulis

„Tele2“ vėl skelbia augimą besitraukiančioje rinkoje (14)1 d.

Trijų šių metų ketvirčių finansinius rezultatus paskelbęs mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ vadovas Petras Masiulis turi pagrindo džiaugtis: įmonės finansiniai rezultatai ir vėl prieštarauja bendrai ryšio paslaugų rinkos tendencijai: rinka traukiasi, o „Tele2“ pajamas ir pelną augina. Tiesa, jas šiek tiek į dugną traukia nelabai sėkminga metų pradžia.
The Pirate Bay

„Google“ pradeda bausti puslapius su piratiniu turiniu (19)1 d.

Kompanija „Google“ savo paieškos sistemoje testuoja naują instrumentą, kuris turėtų sumažinti piratinio turinio plitimą. Apie tai rašoma oficialiame interneto giganto puslapyje.
PhotoMath programėlė

Sukūrė programėlę, kuri taps matematikos mokytojų siaubu (105)

Visai įmanoma, kad po kelerių metų mūsų jaunoji karta visiškai praras gebėjimo skaičiuoti savarankiškai įgūdžius. Ir dėl to kalti veikiausiai puikiai skaičiuoti galintys žmonės – „MicroBlink“ programuotojai, kurie sukūrė mobiliesiems telefonams skirtą nuotraukų turinio atpažinimo įrangą. Ir nuo šiol visi vaikai namų darbus ruoš nukreipdami telefono kamerą į užduotį...

Rusija užsimojo sukurti „Skype“ analogą (80)

Rusijos operatorius „Rostelekom“ planuoja sukurti firminę internetinės telefonijos tarnybą, kuris turėtų tapti gerai visame pasaulyje žinomo „Skype“ analogu.
Apple Watch pristatymas

„Apple“ pelnas ir pajamos nustebino analitikus (14)

Kompanijos „Apple“ grynasis pelnas per praėjusį finansinį ketvirtį padidėjo 13 proc. iki 8.47 mlrd. JAV dolerių, o pajamos didėjo 12 proc. ir pasiekė rekordinius 42,1 mlrd. dolerių. Apie tai kalbama naujausioje „Apple“ finansinėje ataskaitoje.