Marijonas Tutkus

Lietuvoje bus vykdomi unikalūs pavienių molekulių tyrimai1 d.

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) vykdomi pasaulyje unikalūs tyrimai, kurių metu specialiu metodu tiriami baltymų ir DNR sąveikos mechanizmai pavienių molekulių lygyje. Šių tyrimų rezultatai leidžia tiksliai charakterizuoti informaciją apie kiekvienos molekulės elgseną ir fiksuoti rezultatus net pusės nanometro tikslumu. Nauja metodika ir duomenys jau dabar domina biotechnologijų kompanijas, kurios tyrimų duomenis gali panaudoti efektyvesniems fermentams kurti, rašoma FTMC pranešime spaudai.
Sprogstantys jogurto pakeliai - „The Slow Mo Guys“ vaizdo įraše

Sprogstantys jogurto pakeliai - „The Slow Mo Guys“ vaizdo įraše (4)

Internetinių vaizdelių kūrėjai Gavinas Free ir Danielis Gruchy, geriau žinomi kaip „The Slow Mo Guys“, savo svetainėje internete paskelbė naujausio eksperimento įrašą – kaip traiškomi jogurto pakeliai.
Kur meluoja NASA?

Kur meluoja NASA? (206)

Ar žinote, kad visos gražios kosmoso nuotraukos, kurias esat matę internete, ant kolegos kompiuterio darbastalio arba tiesiog žurnale, yra netikros? Ar esate pagalvoję, kad mokslininkai irgi gali „gudrauti“ vardan viešųjų ryšių? Ne? Nieko baisaus! Žmogus mėgsta pagražinti, o mokslininkai irgi žmonės. Be to, pinigus mokslui skirsto irgi žmonės.
„Mokslo ekspresas“: aistros dėl klimato

„Mokslo ekspresas“: aistros dėl klimato

Dėl akivaizdžiai spartėjančių klimato pokyčių pasaulyje sulauksime dar daugiau potvynių ir kitokių kataklizmų. Kodėl, šylant klimatui, Lietuvoje visgi negalėsime auginti vynuogių ir kodėl svarbu tirti miestų mikroklimatą – laidoje “Mokslo ekspresas”.
Prof. V. Šikšnys

CRISPR-manija: nuo gerųjų jogurto bakterijų iki genomo redagavimo įrankių (8)

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto mokslininkų komanda (prof. Virginijus Šikšnys, dr. Giedrius Gasiūnas ir Tautvydas Karvelis) – viena pirmųjų mokslininkų grupių, atradusių, kad Cas9 baltymas gali būti panaudotas tiksliam DNR redagavimui, siekiant specifinių genomo pokyčių. Šios technologijos taikymas medicinoje padės gydant paveldimas ligas, o žemės ūkyje – kuriant naujas augalų veisles, atsparias sausrai ar ligoms.
NASA pristatė roboto „Super Ball Bot“ prototipą

NASA pristatė roboto „Super Ball Bot“ prototipą

NASA internete paskelbė vaizdo įrašą, kuriame įamžinta, kaip veikia pirmasis roboto „Super Ball Bot“ prototipas. Įrašas iliustruoja šio roboto galimybes ridentis kaip kamuolys.

Patvirtinta: modifikuotos lašišos keliaus ant pietų stalo (91)

JAV reguliatoriai suteikė leidimą valgyti maistui auginti genetiškai modifikuotas lašišas – tai yra pirmas kartas, kai gentiškai modifikuotas gyvūnas buvo pripažintas tinkamu maistui, rašo BBC.
Facebook

Tyrimas: kuo feisbuke domisi lietuviai? (4)1 d.

Socialiniame tinkle „Facebook“ pagyrėte kažkieno šukuoseną? Išjuokėte policijos darbą? O gal paspaudėte „patinka“ dar vienam vaizdeliui, kuriame – mieli katinai ar dar mielesni mažyliai? Visa tai mes darome ne be reikalo, tačiau siekdami valdyti informaciją ir tokiu būdu kurti tam tikrą savo įvaizdį – sako Kauno kolegijos tyrėjai, lapkritį atlikę reprezentatyvią apklausą, kurioje dalyvavo 928 Lietuvos gyventojai, rašoma pranešime spaudai.
Siūloma keisti laikmenų apmokestinimo tarifus

Siūloma keisti laikmenų apmokestinimo tarifus (35)1 d.

Šiandien bus svarstomi nauji už tuščias laikmenas ir įrenginius kūrėjams mokamo kompensacinio atlyginimo tarifai. Seime užregistruotos jų pokyčius numatančios Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos, kurios buvo parengtos atsižvelgiant į sparčiai vykstantį technologinį progresą. Seimo narių siūlymų bei jų įgyvendinimo svarbą pripažįsta ir kūrėjų, ir verslo atstovai, rašoma „Infobalt“ pranešime spaudai.
Sony Playstation

Teroristai išpuolius Paryžiuje suplanavo per „Playstation 4“. Bet tik teoriškai (4)1 d.

Po kruvinų teroristų išpuolių Paryžiuje įvairiausiuose žiniasklaidos šaltiniuose buvo pateikta (ir vis dar teikiama) gausybė informacijos apie pačius išpuolius, apie jų organizatorius, apie organizavimo būdus. Ir viename iš tokių plačiai išviešintų straipsnių buvo paskelbta, kad Prancūzijos išpuolių organizatoriai tarpusavyje bendravo pasinaudodami „Playstation 4“ žaidimų kompiuteriais. Tiesa, šis straipsnis tokio atgarsio susilaukė tik dėl žurnalisto klaidos, rašo kotaku.com.
Žaidimų naujienos

„Žaidimų naujienos“: kodėl GTA nesulaukiame kasmet?

Šiandien pasakosime apie GTA, Fallout 4, turėsime visų laukiamą konkursą ir visko dar daugiau.
Interneto kavinė Kinijoje

Prieš 10 metų „mirusi“ kinė atsirado interneto kavinėje (8)

Kinijos gyventoja, kuri pradingo ir, kaip buvo manyta, mirė prieš dešimtį metų, staiga atsirado – panašu, kad visą tą dešimtmetį ji praleido gyvendama ir žaisdama kompiuterinius žaidimus interneto kavinėse, rašo thestar.com.my.
Džihadistų Twitter paskyra

Kodėl „Facebook“ ir „Twitter“ tiesiog nepanaikina teroristų paskyrų? (7)

Žinant, kad ISIS ir kitos teroristinės organizacijos ganėtinai efektyvia išnaudoja socialinius tinklus savo propagandos platinimui, lyg ir tampa akivaizdu, kad „Twitter“, „Facebook“ ir vaizdo įrašų platinimo kanalai turėtų skubiai ir negailestingai šalinti bet kokį terorizmą skatinantį turinį ir jas įkėlusių vartotojų paskyras. Akivaizdu, bet nepaprasta, rašo leidinys „Wired“.

JAV sukurtas „pats protingiausias“ šalmas motociklininkams

Po kelerius metus trukusių tyrimų Kalifornijos pradedančiosios įmonės „Skully“ kolektyvas pranešė esąs pasirengęs pradėti pardavinėti savo produktą. Kūrėjai vadina jį „pačiu protingiausiu“ šalmu motociklininkams.
Informacinės technologijos

Kai telefonas per mažas, o kompiuteris per brangus (33)

Ką daryti, kai lyg ir norėtųsi atnaujinti „kompiuterių parką“, bet aparato norisi tokio, kad būtų ir greitai veikiantis, ir tiktų filmams lovoje žiūrėti, ir internete naršyti, ir nudirbti kokius nesudėtingus darbelius? Jeigu norite lengvo – galima plačiau atverti piniginę ir ieškoti „Ultrabook“ klasės kompiuterio. Jeigu piniginė plonesnė – tas pačias funkcijas atliekantį kompiuterį galite gauti santykinai pigiai, bet aparatas veikiausiai bus griozdiškas. Nors yra ir trečia alternatyva – labai nebrangi ir labai, labai lengva.