Stephenas Hawkingas

Kodėl S. Hawkingas, turėjęs mirti prieš 50 metų, vis dar gyvas? (200)

2009 metų balandžio 20 d. įvyko tai, ko medikai jau tikėjosi kelis dešimtmečius. Vienas garsiausių fizikų pasaulyje, Stephenas Hawkingas, sėkmingai besigrumiantis su savo liga ir nepaisantis fizinės negalios, atsidūrė ties mirties slenksčiu. Kembridžo universitetas, kuriame dirbo fizikas, pasiruošė pačioms blogiausioms naujienoms.
Menininko atvaizduotas ryškus švytėjimas iš juodosios bedugnės

Juodoji bedugnė paleido tokį vėją, kad gali supurtyti visą galaktiką (55)

Milžiniška ir ėdri juodoji bedugnė paleido tokį galingą kosminio vėjo gūsį, kad dėl to gali pasikeisti visos galaktikos likimas, tikina stebėjimus atlikę astronomai.
Krateris Sibire

Pernykštis krateris Sibire buvo tik pradžia (109)

Amžino įšalo žemėje Sibire (Rusija) geologai atrado 4 naujus didžiulius smegimo kraterius ir keliasdešimt mažesnių tokio pat tipo duobių. Visos jos rastos tame pačiame Jamalo pusiasalyje kur prieš pusmetį buvo atrastos pirmos garsiosios Jamalo smegduobės.
Mars One projekto vizija

Misijos į Marsą – tik akių dūmimas? (78)

Nors ir JAV kosmoso agentūra NASA, ir privačios organizacijos – tokios, kaip „Mars One“ - teigia priešingai, žmonija dar neturi nė žinių ir technologijų, nė finansinių išteklių, kad galėtų išsiųsti žmones į Marsą ir sukurti ten koloniją, tikina mokslininkai, politikos ekspertai ir teisininkas.
Cheminis pavojus

Kaip atpažinti, kada mus nuodija chemikalai, o kada – melas? (32)

Pastaraisiais metais įvairiose interneto svetainėse, ir portaluose, ir tinklaraščiuose, ir straipsniuose, ir jų komentaruose, o ypač įvairaus plauko forumuose, nestinga diskusijų apie „chemikalus“. Ir beveik niekada (dažniausiai - komentaruose) neapsieinama be teiginių, kad „chemikalai yra blogis“, „chemikalai žudo mūsų vaikus“, „chemikalai iš lėto žudo mus pačius“. Ir netgi tokių absurdiškų, kaip „žmonės šeriami chemikalais tam, kad juos būtų lengviau valdyti“. Visus tokius teiginius galima apibūdinti vienu žodžiu – chemofobija.
S. Wellsas (IV): grūstyje konfliktai neišvengiami

S. Wellsas (IV): grūstyje konfliktai neišvengiami (1)

Mokslininkai turi daug įrodymų, kad nuolatinė įtampa visapusiškai kenksminga, pradedant žala psichikos sveikatai ir baigiant nepalankiu poveikiu lytiniam gyvenimui ir imuninei sistemai.

„Mokslo ekspresas”: mokymosi ir darbo ateitis (2)

Pasaulyje didėja turtinė nelygybė, nes dėl technologijų revoliucijos sparčiai auga geriausių smegenų paklausa, o tradicinės darbo jėgos - mažėja. Išeitis iš aklavietės - inovatyvūs mokymosi metodai. Laidoje - apie hibridinio ugdymosi platformą, pritaikant karo ir kosmoso pramonėje naudojamas technologijas bei kūrybingumo reikšmę mokyklose bei versle.
Lenovo

Už kiaulystę naujuose „Lenovo“ kompiuteriuose – programišių kerštas (5)1 d.

Kinijos kompiuterių gamintoja „Lenovo“ tapo kibernetinės atakos auka po to, kai JAV vyriausybė įspėjo dėl programinės įrangos „Superfish“. Apie tai praneša BBC.
Google biurai

„Google“ pertvarko savo padalinius Europoje (1)1 d.

JAV technologijų milžinė „Google“ pranešė pradedanti Europoje vykdomų operacijų pertvarkymus dėl regione sugriežtėjusių reguliavimo nuostatų. Apie tai praneša „EUbusiness“.
Gyventojai mokomi atpažinti internete slypinčius pavojus

Gyventojai mokomi atpažinti internete slypinčius pavojus1 d.

Vis garsiau kalbant apie internete slypinčius pavojus ir galimas kibernetines atakas, š.m. vasarį Saugesnio interneto diena kvietė Lietuvos gyventojus atkreipti dėmesį į saugius interneto naudojimo būdus. Visa savaitė Lietuvoje buvo skirta šviečiamajai veiklai, kuri atkreipė interneto vartotojų dėmesį į saugumą internetinėje erdvėje.
Apple Watch pristatymas

Už patentų teisių pažeidimus „Apple“ skirta pusės milijardo dolerių bauda (5)1 d.

Teksaso valstijos teismo (JAV) sprendimu kompanijai „Apple“ skirta 532,9 mln. JAV dolerių bauda dėl trijų patentų, priklausančių firmai „Smartflash“, pažeidimo. Apie tai praneša naujienų agentūra „Reuters“.
SIM kortelė

NSA rankose – laisva prieiga prie milijardų SIM kortelių (4)1 d.

JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) kartu su britų kolegomis iš GCHQ sugebėjo gauti prieigą prie šifravimo raktų, kuriuos naudoja didžiausias pasaulyje SIM kortelių gamintojas „Gemalto“. Apie tai praneša BBC.
IBM procesorius

Kodėl kompiuteriai nustojo spartėti? (36)

Svai­gi­na­mai au­gan­ti kom­piu­te­rių ga­lia kurį laiką bu­vo pri­ima­ma kaip įprastas dalykas. Šiandien jau ne­be – procesorių veikimo dažniai liovėsi aug­ti prieš de­šimt­me­tį ir tik ra­di­ka­lios kom­piu­te­ri­jos pertvar­kos ga­li juos pa­spart­in­ti

Padėkite sučiupti programišių iš Rusijos – gausite 3 mln. JAV dolerių (41)

Amerikiečių Federalinis tyrimų biuras (FTB) antradienį paskelbė, kad siūlo 3 mln. JAV dolerių atlygį už informaciją, kuri leistų sulaikyti Jevgenijų Michailovičių Bogačiovą – jį FTB pavadino „garsiu kibernetiniu nusikaltėliu“, vienu iš itin žalingo botneto „GameOver Zeus“ šeimininkų, rašo theverge.com.
Kompiuteriniai žaidimai

„Žaidimų naujienos“: svarbiausi kompiuterinio pramogų pasaulio įvykiai (3)

Šios dienos „Žaidimų naujienų“ laidoje apžvelgsime svarbius kompiuterinių pramogų pasaulio įvykius kurie mūsų lauks ateinančias septynias dienas.