Falcon raketos pakilimas

NASA pasirinko bendroves, padėsiančias atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos (20)12 val.

JAV kosmoso agentūra NASA pasirašė pirmus astronautų gabenimo į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) kontraktus su privačiomis bendrovėmis. Amerikiečių „kosminio taksi“ paslaugas teiks įmonės „Boeing“ ir „SpaceX“.
Kenedžio kosmoso centras

NASA skelbia pilotuojamų amerikietiškų erdvėlaivių sugrįžimą (41)1 d.

JAV kosmoso tyrimų agentūra NASA antradienį pareiškė, kad 16 val. (23 val. Lietuvos laiku) bus „labai svarbus pranešimas“ apie Jungtinių Valstijų sugrįžimą prie žmogaus pilotuojamų skrydžių.
Escherichia coli bakterijos ant audinio

Kaip vieno mokslininko pramanas tapo viso mikrobiologijos pasaulio faktu (6)1 d.

Beveik kiekvienas, kuriam kada nors yra tekę susidurti su mikrobiologijos sritimi, yra girdėjęs labai įsimintinus skaičius apie mūsų kūno ekosistemą: esą, mikroorganizmų ląstelių kiekis mūsų kūne yra 10 kartų didesnis nei mūsų pačių ląstelių su žmogaus DNR.
Boulingo rutulių švytuoklė

Nepaprasti inercijos triukai: boulingo rutulių švytuoklė (6) 1 d.

Privačioje vaikų vasaros stovykloje Bernsvilyje (Šiaurės Karolina, JAV) sukonstruotas štai toks didžiulis švytuojančių boulingo rutulių rinkinys. Nors jį pamatyti savo akimis gali ne kiekvienas, efektingiausi jo sugebėjimai nufilmuoti ir patalpinti internete.
Fizika

Kvantinė kontrolė: kiek keistumo pageidaujate? (20)1 d.

Kvantinis su­sie­tu­mas bu­vo kvan­tų pa­sau­lio keis­tu­mo auksi­nis stan­dar­tas, o da­bar nau­jas ir triukš­min­gas feno­me­nas ga­li su­teik­ti vi­sus pri­va­lu­mus su ma­žiau pastan­gų.
Trimačiu spausdintuvu sukurta Ditos von Teese suknelė

3D skenavimas ir spausdinimas: nuo šokoladinio Kalėdų senelio iki dirbtinės širdies

Trimačio pasaulio užfiksavimas visais laikais buvo iššūkis tiek mokslininkams, tiek menininkams.

Ką valgė vilniečiai XVII amžiuje? (8)

Kulinarija yra valgio gamybos menas. Žodis kildinamas iš lotynų kalbos ir savo prasme yra susijęs su kitais dviem svarbiais žodžiais: kultūra ir kultas. Galime sakyti, kad sąmoningas maisto paruošimas (kulinarijos menas) yra vienas bruožų, skiriančių žmones nuo gyvūnų. Maisto buvimas reiškė gyvenimą, o jo trūkumas – mirtį. Tad nenuostabu, kad maistas (ypač kai kurie jo produktai) gali tapti ir garbinimo objektu. Jis – neatskiriama auka Dievams, Dievo simbolis ar net pats Dievas (pavyzdžiui duona ir vynas krikščionybėje).
Minecraft

„Microsoft“ perka žaidimo „Minecraft“ kūrėjus (16)1 d.

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ už 2,5 mlrd. JAV dolerių įsigijo švedų įmonę „Mojang“, sukūrusią populiarųjį kompiuterinį žaidimą „Minecraft“, praneša BBC.
Žaidimas „Grand Theft Auto V“

„Žaidimų naujienos“: paskelbta kada GTA 5 atkeliaus į naujas konsoles ir kompiuterius (15)

Šiandien „Žaidimų naujienose“ žiūrėkite: „Sony“ ir toliau lenkia „Microsoft“ naujų konsolių pardavimuose; Tikėtina, kad „Assassin‘s Creed“ filme išvysime ir Robertą Downey Jr.; korporacija „Microsoft“ testuoją galimybę žaisti „Xbox 360“ ir „One“ žaidimus tiesiog naršyklės lange.
Tautrimas Pajarskas (V. Vosyliūtės nuotr.)

Programuotojo profesinės šventės ritualas: lenktynės, muštynės ir pasišaudymai (68)

Daugelis profesijų turi savo stereotipus: mokslininkas – akiniuotas, apšepęs, su murzinu chalatu, kurio kišenėje – bent šeši rašikliai, žurnalistas – landus ir įkyrus liesas žmogelis, neduodantis ramybės savo nesąmoningais klausimais, o programuotojas – dienos šviesos nematantis sutvėrimas, siurbiantis energiją tiesiai iš kompiuterio ekrano.
Nokia Lumia 930

„Microsoft“ ateitis: telefonai be „Nokia“, „Windows“ be „Phone“ (33)

Ne paslaptis, kad naujoji „Microsoft“ vadovybė gana šaltai žiūri į kompanijos „Nokia“ prekinį ženklą mobilių įrenginių segmente. Funkcionalūs mobilieji telefonai „Asha“ jau greitai pateks į istorijos sąvartyną, o kai kurie ekspertai ne kartą teigė, jog „Microsoft“ ketina palaidoti ir prekinį ženklą „Lumia“.
Bendrovei „Hewlett-Packard“ - milžiniška bauda už bandymą dirbti Rusijoje įprastu būdu

Bendrovei „Hewlett-Packard“ - milžiniška bauda už bandymą dirbti Rusijoje įprastu būdu (4)

JAV teismas nubaudė kompiuterių gamintojos „Hewlett-Packard“ (HP) padalinį 58,7 mln. dolerių bauda dėl kaltinimų Maskvos valdininkų papirkinėjimu. Apie tai informuoja AFP.
Skaitmeninės knygos

Bibliotekoms - daugiau laisvės skaitmeninant knygas (6)

ES Teisingumo Teismas pateikė autorių teisių direktyvos išaiškinimą dėl bibliotekų turimų knygų suskaitmeninimo. Pagal jį, bibliotekos turi teisę savo elektroniniuose terminaluose pateikti skaitytojams bibliotekose esančius leidinius skaitmeniniu formatu, papildomai neprašant autoriaus ar leidyklos leidimo tai daryti. Tačiau tuo atveju, jei medžiagą skaitytojas nori atsispausdinti ar perkelti į nešiojamąją atminties laikmeną, gali būti renkamas mokestis.

Savaitgalį Vilnius taps robotų sostine (3)

Rugsėjo 13-14 dienomis parodų centre „Litexpo“, Vilniuje, festivalio „nowJapan 2014” metu vyks robotikos akademija ir jubiliejinis, 25 – asis fantastų konventas „Lituanicon”. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatomas humanoidas Nao ir mintimis valdomas robotas „LEGO Mindstorms EV3“. „nowJapan 2014” dalyviai turės unikalią galimybę susipažinti bei išbandyti šiuos technikos stebuklus, netgi susikurti savo robotą.
Hublot prezidentas Jean-Claude'as Biver.

Šveicaras laikrodininkas: „Apple Watch“ - varganas studento darbas (148)

Ilgai lauktas ir dar iki viešo pademonstravimo ne kartą žiniasklaidoje aprašytas išmanusis laikrodis „Apple Watch“ prabangos prekių giganto LVHM laikrodžių eksperto buvo išvadintas „pernelyg moterišku“ ir tikina, jog jis neišlaikys išbandymo laiku, rašo businessinsider.com.