Stephenas Hawkingas

Garsiausias profesorius įvardijo tris didžiausias grėsmes žmonijai (139) 1 d.

Profesorius Stephenas Hawkingas pasakė tikintis, jog tarša ir žmogaus kvailumas yra dvi didžiausios grėsmės žmonijai. Taip pat jis yra susirūpinęs dėl dirbtinio intelekto panaudojimo karyboje, rašo independent.co.uk.
Bando nutildyti pavojaus varpus: atrastas žmonijai gyvybiškai svarbių dujų rezervuaras

Bando nutildyti pavojaus varpus: atrastas žmonijai gyvybiškai svarbių dujų rezervuaras (7) 1 d.

Helis – bespalvės, bekvapės ir beskonės inertinės dujos – geriausiai žinomos dėl keisto poveikio žmogaus balsui: įkvėpus helio, šis tampa įkyrus ir itin komiškas. Tačiau nepaisant to, tai yra labai svarbios dujos, naudojamos ligoninių įrangos, suvirinimo pramonėse, rašo techtimes.com.
Panašu, kad Plutone yra vandenynas

Panašu, kad Plutone yra vandenynas (6) 1 d.

„New Horizons“ atsiųstose Plutono nuotraukose matyti gilūs kanjonai ir panašūs įtrūkimai, kurie galėjo susiformuoti nykštukinei planetai po truputį plečiantis. Taip galėjo įvykti, jei joje buvo skysto vandens vandenynas, kuris po truputį ledėjo.
Plutonas ir jo palydovas Charonas

Plutono palydove atrastas sunkiai įsvaizduojamo gylio kanjonas (18) 1 d.

Tokiame visu ūgiu laisvai tilptų ir aukščiausia Žemės viršukalne laikomas Everestas. Mūsų planeta apie tokio gylio kanjonus gali tik pasvajoti, o štai nykštuko Plutono mėnulyje Charone tokių pragarmių netrūksta.
Akustinė levitacija

Sukurtas prietaisas, leidžiantis judinti daiktus ore (8)

Mokslininkai sukonstravo prietaisą, akustinėmis bangomis kuriantį levitacijos efektą be tiesioginės sąveikos su judinamais objektais.
Astronomai suskaičiavo, kiek metų liko iki pirmųjų kontaktų su ateiviais

Astronomai suskaičiavo, kiek metų liko iki pirmųjų kontaktų su ateiviais (93)

Cornellio universiteto astronomai pareiškė, kad kontaktas su ateiviais – tik po 1500 metų. Bet nežemiškų civilizacijų ieškantys mokslininkai nesirengia sėdėti rankas sudėję.

Pomirtinės staigmenos: „išsyk pabudo šimtai genų” (8)

Atradimas, kad daugelis genų tebeveikia ir po 48 valandų nuo mirties, svarbus organų transplantavimui, teismo ekspertizei ir pačiam mirties apibrėžimui.
Seule atidarytas parkas bepiločių skraidyklių entuziastams

Seule atidarytas parkas bepiločių skraidyklių entuziastams 1 d.

Seulo miesto valdžia, itin griežtai reguliuojanti bepiločių skraidyklių skraidinimo tvarką, savaitgalį netoliese Hano upės atidarė specialų bepilotėms skraidyklėms skirtą parką. Atstovai teigia, kad ten skraidinti savo bepiločius bus galima į valias ir be jokių apribojimų.
Asociacijų vadovai: neatidėliokite sprendimų dėl Lietuvos inovacijų sistemos

Asociacijų vadovai: neatidėliokite sprendimų dėl Lietuvos inovacijų sistemos (1) 1 d.

Penkios asociacijos kreipėsi į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narius prašydamos skubos tvarka dar šioje sesijoje priimti Prezidentės inicijuotas „Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kaitos gaires“.
Lietuvos startuoliai: modernios sodininkystės sistema ir produktyvumo programėlė

Lietuvos startuoliai: modernios sodininkystės sistema ir produktyvumo programėlė 1 d.

Šį mėnesį asociacijos „Infobalt“ iniciatyva Lietuvoje pirmą kartą buvo suorganizuotas renginys „ICT Startup and Innovation Forum”, kuriame inovatyviausi šalies startuoliai turėjo galimybę pristatyti savo idėjas ilgametę patirtį sukaupusiems IT sektoriaus ekspertams.
Ši šventė – nuosprendis telefonams

Ši šventė – nuosprendis telefonams 1 d.

Praėjus ilgajam Joninių savaitgaliui prasidėjo dėl telefonų gedimų besikreipiančių „Tele2“ klientų antplūdis – prognozuojama, kad šią savaitę remontuojamų telefonų padaugės dvigubai. Tokia statistika „Tele2“ Telefonų priežiūros centre pasitvirtina kasmet.
Vilnius

„Google“ atnaujino vieną produktų: tokio ryškumo dar neteko regėti (26) 1 d.

Nuo šiol „Google Earth“ vaizdus bus galima matyti daug ryškesnius ir netrikdomus debesų.
Google

Pranešama, kad „Google“ rengiasi supurtyti visą išmaniųjų rinką (14)

„Google“ planuoja keisti išmaniųjų telefonų rinką, išleisdama savo išmanųjį prietaisą. Tai bendrovei leistų sustiprinti savo, kaip mobiliųjų telefonų programinės įrangos gamintojos, poziciją ir suteiktų galimybę tiesiogiai konkuruoti su „Apple“, rašo telegraph.co.uk.

Įsilaužimai: nors atsakomybę prisiėmė programišius, ir toliau kaltinami rusai (4)

Programišius prisiėmė atsakomybę už įsilaužimą į JAV Demokratų nacionalinį komitetą (DNK).
Pigiausias pasaulio telefonas  „Freedom 251“

Indai ginčija, kad pigiausias pasaulio išmanusis – ne apgavystė (2)

Po ilgai trukusių tyrimų keturis dolerius kainuojantis išmanusis pagaliau bus pradėtas siųsti jį užsisakiusiems žmonėms.