77 tonų keliamosios galios SLS pakilimas

NASA patvirtino: skrydžiams į Marsą skirta raketa pakils dar 2018 metais (30)2 d.

Trečiadienį NASA atstovai pareiškė, jog užbaigtas vystomos kosminės programos „Space Launch System“ (SLS) išsamus patikrinimas – sunkiasvorės, didelės keliamosios galios kosmoso tyrinėjimams skirtos raketos, skirtos žmonių gabenimui į Marsą, formulavimo darbai baigti. Dabar bus imamasi raketos kūrimo darbų, rašo spaceindustrynews.com.
Numanomas sistemos, naudotos piramidžių blokams gabenti, vaizdas (J. Westo nuotr.)

Rastas paprastas paaiškinimas, kaip egiptiečiai galėjo gabenti 2,5 t blokus piramidėms (135)2 d.

Didžioji Gizos piramidė – paskutinis išlikęs pasaulio stebuklas, kurių kadaise buvo septyni. 4,5 tūkst. metų senumo statinys pastatytas iš 2,4 mln. kalkakmenio luistų. Vienas toks sveria apie 2,5 tonos. Mokslininkai jau seniai ginčijasi, kaip egiptiečiams pavyko atgabenti tokius akmenis į statybų aikštelę ir sustatyti juos vienus ant kitų. Mokslininkai pagaliau turi naują, tačiau labai paprastai šią paslaptį paaiškinančią hipotezę.
Elektrolizės aparatas, išskiriantis vandenilio dujas (M. Schwartzo nuotr.)

Sukurtas pigus ir paprastas aparatas vandeniliui iš vandens išgauti (16) 2 d.

Stanfordo universiteto mokslininkai sukūrė nebrangų įrenginį vandeniliui iš vandens išgauti elektrolizės būdu. Gal būt nebūtų ypatinga naujiena, nes šis procesas labai gerai žinomas, tačiau įrenginio privalumas akivaizdus – jam pakanka paprasto 1,5 volto AAA tipo maitinimo elemento. Iš jo elektros srovė teka per du elektrodus, prie kurių skystas vanduo išskaidomas į vandenilio ir deguonies dujas. Skirtingai nuo kitų vandens elektrolizės prietaisų, kurie naudoja tauriųjų metalų katalizatorius, šiam pakanka elektrodų, pagamintų iš nebrangių ir plačiai paplitusių metalų - nikelio ir geležies.
VGTU nuotr.

Žmogaus kūnas – tarsi automobilis (1)2 d.

Kaip juda žmogaus kūnas? Ar tikrai širdį galima palyginti su automobilio varikliu? Kaip susijusi medicina ir mechanika? Į visus šiuos ir dar daugiau sudėtingesnių klausimų atsakys mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ paskaita „Žmogaus kūno biomechanika“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius.
Polypterus senegalus

Evoliucija akies mirksniu: mokslininkai pripratino žuvis prie gyvenimo sausumoje (13)2 d.

Žuvų auginimas sausumoje – tai mintis, kuri gali šauti į galvą tik po ilgos operacijos, dar ne visai išsiblaivius po bendrosios anestezijos. Bet trys McGill universiteto (Kanada) mokslininkai tokių beprotybių sugebėjo prigalvoti ir būdami visiškai šviesaus proto. Ir ne tik prigalvojo, bet ir realizavo savo mintis – mat kaip gi kitaip sužinosi, kokie fiziologiniai ir elgsenos pokyčiai įvyko, kai prieš 400 mln. metų pirma žuvis iškėlė koją (peleką?) ant kranto.
Esame tokie, kaip vyrukas priekyje, ar kaip žmonės fone?

Vykdomas bandymas, kuris parodys, ar mes gyvename dvimatėje hologramoje (89)

Pasak fizikų, mes apie supantį pasaulį žinome tiek mažai, jog visai gali būti, kad mūsų trimatė aplinka iš tiesų yra tik iliuzija, o mes iš tiesų esame dvimatės hologramos gyventojai, rašo theverge.com.

Neįtikėtina reakcija: mokslui neįkandamas stebuklas ar sėkmingas atsitiktinumas? (32) 

Nors šios vaizdo medžiagos autoriai pateikia krūvą argumentų, kad medžiaga yra autentiška, patikėti tuo, kad žmogus gali samurajaus kardu ne tik numušti, bet ir perkirsti į jį paleistą kulką, yra labai sunku. Ir vis dėlto... Kad žiūrovai įsitikintų kadrų autentiškumu, eksperimentas buvo filmuojamas didelės spartos filmavimo kamera.
„JPMorgan Chase“ bankas

Įtariama, kad iš Rusijos atakuojama ne tik Ukraina, bet ir JAV bankai (8)2 d.

Kompiuteriniai įsilaužėliai, tikriausiai veikiantys Rusijoje, anksčiau šį mėnesį atakavo „JPMorgan Chase“ ir dar vieno JAV banko sistemas, o dėl to incidento buvo pradėtas federalinis tyrimas, trečiadienį pranešė JAV žiniasklaida.
Laidinis telefonas

Ryšio operatoriai draugiškai sutarė: konkurento klientams paslaugų telefonu nesiūlys (12) 

Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovės „Bitė“, „Omnitel“ ir „Tele2“, siekdamos užtikrinti tinkamą vartotojų privatumo apsaugą, ėmėsi iniciatyvos ir savo gera valia parengė bei pasirašė Tiesioginės rinkodaros telefonu etikos kodeksą.
Sergejus Klimovas

Vilniumi susižavėjęs žaidimų kūrėjas žada: atviliosiu „geriausius iš geriausių“ iš Rusijos (166)  

Vienas žinomiausių žmonių Rusijos žaidimų kūrėjų padangėje Sergejus Klimovas, išmaišęs pusę pasaulio ir pabuvęs įvairiausiuose pasaulio miestuose, savo bendrovę „Charlie Oscar Lima Tango“ nusprendė kelti į Vilnių kartu su trimis kitais darbuotojais, išsibarsčiusiais Kijeve ir Sevastopolyje. Esą, čia – ideali vieta kūrybingiems žmonėms, kurių tikslas – kurti, o ne gaišti laiką eilėse ir transporto kamščiuose.
Ekranai prisitaikys prie vartotojų regos sutrikimų

Ekranai prisitaikys prie vartotojų regos sutrikimų (1)

Tamsioje Kalifornijos valstijos Berklio mieste įsikūrusioje laboratorijoje profesorius Brianas Barsky atlieka bandymus su prototipu, kuris gali turėti poveikio daugumai Žemės planetos gyventojų. Kam dėvėti regėjimą koreguojančius akinius, jei galima sukurti ekranus, kurie, tinkamai juos suprogramavus, prisitaikytų prie į juos žiūrinčio asmens regos sutrikimų?
Mobilūs įrenginiai naikina gyvo bendravimo įgūdžius

Mobilūs įrenginiai naikina gyvo bendravimo įgūdžius (2)

Šeštokai, kurie penkias dienas praleido be išmaniųjų telefonų, ėmė kur kas geriau suprasti savo pašnekovų emocines būsenas, teigia amerikiečių psichologai. Jų atliktas tyrimas publikuotas žurnale „Computers in Human Behavior“.
Intex Cloud FX išmanuusis telefonas

Pradėta prekyba net 100 litų nekainuojančiu išmaniuoju telefonu su „Mozilla“ sistema (17)

Įmonė „Mozilla“, labiau žinoma tuo, jog kuria naršyklę „Firefox“, taip pat kuria operacinę sistemą išmaniesiems telefonams - Indijoje jau pradėta prekyba nauju pigiu išmaniuoju telefonu, kurio kaina – vos 2000 rupijų (86 litai), rašo bbc.com.

„Amazon“ įsigis „Google“ nusižiūrėtą bendrovę (1)

Gegužės pabaigoje skelbėme, kad interneto paieškų gigantai „Google“ derasi dėl žaidimų vaizdo transliacijų svetainės „Twitch“ įsigijimo už daugiau nei 1 mlrd. dolerių. Tačiau praėjus trims mėnesiams paaiškėjo, kad šis sandoris neišdegė, o „Twitch“ už 970 mln. dolerių pereis „Amazon“ žinion.
„Žaidimų balsas“: „Ubisoft“ netikėtai atskleidė „Might and magic Heroes 7“ žaidimą

„Žaidimų balsas“: „Ubisoft“ netikėtai atskleidė „Might and magic Heroes 7“ žaidimą (4)

Šiandien „Žaidimų naujienose“: „Microsoft“ žada ant stalo mesti dar vieną kozirį; projektas „Destiny“ jau užbaigtas ir ruošiamas prekybai; „The Witcher 3“ konsolėse nebūtinai laikysis naujausių išvaizdos standartų.