DNR

Laimės jausmas gali būti paveldimas genetiškai? (2)1 d.

Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, kad mūsų genai gali turėti kur kas didesnę įtaką laimės jausmui, nei manyta iki šiol. Ir, kaip ir būdinga visam mūsų genomui, su laimės jausmu susijusi genetinė informacija greičiausiai gali būti paveldima iš mūsų pirmtakų.
Firefly Alpha raketa

Naujoji kosmoso kaubojų karta ruošiasi skrydžiui (8)1 d.

Pasveikinkite naująją kosmoso kaubojų kartą. Šią savaitę privati aviacijos įmonė „FireFly Space Systems“ Ostine, Teksase, atskleidė visiškai naujos transporto priemonės „FireFly Alpha“ dizainą, kuria bus siekiama sumažinti lengvų palydovų paleidimo kaštus.
Sąmokslo teorija: po Žemės paviršiumi klesti mamutai ir 1700 metų nugyvenantys žmonės

Sąmokslo teorija: po Žemės paviršiumi klesti mamutai ir 1700 metų nugyvenantys žmonės (109) 

2002 m. spalio 4 d. vėlyvą vakarą kultinės amerikiečių radijo laidoje „Coast to Coast AM with Art Bell“ („Nuo pakrantės ligi pakrantės su Artu Belu“) apsilankė keistas svečias. Nors radijo laidoje buvo gvildenamos paslaptingos temos ir studijoje viešėdavo charizmatiški svečiai, retas jų kalbėjo su tokiu entuziazmu, kokiu liepsnojo Dallasas Thompsonas, rašo „The Telegraph“.
Ūsakojai ir dvigeldės kriauklės prilipę prie akmens

Stipriausi pasaulyje klijai – tie, kurių žmogus pagaminti nemoka (12)

Per daugiau nei 150 metų, nuo pat to laiko, kuomet juos pirmąkart aprašė evoliucijos teorijos autorius Charlesas Darwinas, mokslininkai galų gale pradėjo gliaudyti ūsakojų vėžiagyvių, prilimpančių prie laivų dugno, klijų paslaptį.
Lietuvos mokslas: laviravimas ties sukčiavimo riba

Lietuvos mokslas: laviravimas ties sukčiavimo riba (95)

Skaitant dar 2012 metais paskelbtas Lietuvos ateities vizijas burnoje net saldu darosi: mokslo finansavimą iki 2020 metų ketinama padidinti iki beveik 2 proc. BVP, o registruojamų patentų skaičių padidinti iki 150 per metus. Atitinkamai turėtų augti ir pagrindinių fundamentaliųjų mokslų atstovų produktų – straipsnių recenzuojamuose žurnaluose – kiekis. Tačiau pažvelgus į realybę saldumas staiga apkarsta.
Zondas New Horizons rengiamas skrydžiui

Žemės pasiuntinys artėja prie buvusios planetos (22) 

Po metų, 2015 liepos mėnesį, NASA tikisi atverti langą į naują pasaulį. Niekas nežino, ko galima tikėtis, kai zondas „New Horizons“ pradės siųsti Plutono paviršiaus nuotraukas. Gal jose pamatysime ledo geizerius, milžiniškus kalnus, o gal tik užšalusį pasaulį. Gali būti, kad Plutonas turi ir žiedus, kaip ir Saturnas. Šito mes kol kas nežinome, nes Plutono dar niekada neaplankė joks kosminis aparatas iš Žemės, todėl viskas, ką pamatysime, bus pirmą kartą.

Tokių paslaptingų kraterių, kaip Sibire, yra dar 200 – visi Mėnulyje (16) 

Ko gero, jau matėte tą mįslingą didžiulį urvinį kraterį, atrastą Sibire. Apie jo kilmę kol kas nieko nežinoma. Vis dėlto toks geologinis darinys nėra vienintelis Saulės sistemoje. Tokių pat šulinius primenančių kiaurymių NASA tyrėjai rado ir Mėnulyje. Specialistai teigia, kad ten jų – daugiau kaip 200.
Įspėjimo laiškas

Interneto piratams – įspėjamieji laiškai (8)20 val.

Jungtinės Karalystės gyventojai, nuolat internete nelegaliai atsisiunčiantys muziką ir filmus, nuo kitų metų sulauks įspėjamųjų laiškų, perspėjančių, jog jie užsiima neteisėta veikla, praneša „The Independent“.
Nokia, Microsoft

„Microsoft“ pelno mažėjimą lėmė nuostoliai „Nokia“ padalinyje (8)21 val.

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ praneša apie antrąjį šių metų ketvirtį 7 proc. smukusį savo pelną. Kovo-birželio laikotarpiu rodiklis sudarė 4,6 mlrd. JAV dolerių, nors tais pačiais mėnesiais praėjusiais metais siekė 4,97 mlrd. JAV dolerių, praneša BBC.
eBay

Ukrainos konflikto pasekmės kelia grėsmę „eBay“ verslui Rusijoje (9)1 d.

JAV interneto aukcionas „eBay“ bijosi, kad Rusijoje taikomi įstatymai užsienio mokėjimo sistemoms gali griežtėti po JAV pradėtų Maskvos bankams taikyti sankcijų. Tokią nuomonę bendrovė išreiškia savo antrojo šių metų ketvirčio finansinėje ataskaitoje, praneša portalas „Newsru.com“.
Yahoo

„Yahoo“ perka programėlių analizės įmonę „Flurry“1 d.

Interneto milžinė „Yahoo“ pranešė perkanti išmaniųjų prietaisų programėlių analizės grupę „Flurry“. Tai turėtų padėti padidinti pajamas iš reklamos išmaniuosiuose telefonuose. Apie tai praneša BBC.
Darth Vader, Žvaigždžių karai

„Žaidimų naujienos“: „Star Wars“ filmas bus atkurtas „Minecraft“ pasaulyje

Šiandien „Žaidimų naujienose“ žiūrėkite: „The Wolf Among Us“ prekyboje pasirodys ir dėžutėse; „Xbox One“ pardavimai it strėlė šovė į viršų; „WiiU“ konsolė bando atsikratyti vaikiškos prekės įvaizdžio ir dar daugiau naujienų iš žaidimų pasaulio.
Sukčių laiškai, kuriais platinamos neva Tele2 sąskaitos

Atsargiai – po el. paštu siunčiama „Tele2“ sąskaita gali slėptis virusas (5)

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ perspėja apie sukčių elektroninius laiškus, kuriais tariamai siunčiamos „Tele2“ sąskaitos už ryšio paslaugas. Tokie laiškai pasiekia atsitiktinius elektroninio pašto naudotojus, nebūtinai „Tele2“ klientus.

„Žaidimų naujienos“: nemokamas žaidimas „Riterių karai“ (6)

Viduramžiai – tai vienas įdomiausių laikotarpių žmonijos istorijoje. Atskiras tautas valdė galingi karaliai. Jų didybę puošė milžiniškos pilys. O visus nesutarimus buvo įprasta spręsti jėga arba jungtuvėmis. Tad karai ir įvairūs mūšiai buvo įprastas to laikmečio reiškinys. Šį kartą jums papasakosime apie žaidimą, kuriame galėsite pasijusti tikru karalystės valdovu, kurios tolimesnis likimas priklausys nuo jūsų sprendimų. Visą tai rasite naršykliniame žaidime – „Riterių Karai“.
Kibernetinis karas

„Google“ steigia kibernetinę kariuomenę visų internautų gynybai (5)

Kompanija „Google“ pranešė subūrusi tyrėjų komandą, kuri vadinsis „Project Zero“. Pastarosios užduotis – interneto erdvės apsauga nuo įvairių grėsmių, įskaitant programišių atakas ir pažeidžiamumus.