Ultragarso aparatas

Žvilgsnis ultragarsu – kas yra už įprasto matymo ribų? (6)23 val.

Nuo prasidėjusio vėžio ankstyvo diagnozavimo iki įtrūkimo keleivinio lėktuvo sparne aptikimo – akimi nepastebimo ultragarso tyrimai ir jo pritaikymo vaisiai žmonių gyvenimą gelbsti kiekvieną dieną.
Saulėtekis iš kosmoso

Žemės vanduo senesnis už Saulę? (73)1 d.

Paaiškėjo, kad Žemės vanduo atsirado anksčiau negu susiformavo Saulė. O tai didina tikimybę, jog gyvybė egzistuoja daugelyje egzoplanetų, teigia mokslininkai.
ALMA teleskopų masyvas

Paukščių tako centre aptiko kol kas sudėtingiausių organinių molekulių (19)1 d.

Mūsų galaktikos centras – labai jau keista ir įdomi vieta. Jis ne tik kvepia romu ir yra aviečių skonio – ten dar yra milijardai litrų alkoholio. Manote, negali būti nieko įdomiau? Ogi, pasirodo, gali – ten pat, galaktikos centre, mokslininkai aptiko neįprastų anglies pagrindo molekulių, kurios yra dažnas didesnių, gyvybei būtinų molekulių komponentas. Toks atradimas gali reikšti, jog gyvybės elementai gali būti atkeliavę iš tarpžvaigždinės erdvės.
Nobelio taikos premijos medalis ir jo štampas

Kas nusipelnė šiemetinių Nobelio apdovanojimų? (31)1 d.

Svetainė sciencewatch.com, remdamasi „Thomson Reuters“ citavimų duomenimis, prognozuoja, kas yra labiausiai tikėtini kandidatai tapti 2014 metų Nobelio premijos laureatais. O ar jų prognozės buvo tikslios – sužinosime jau po dviejų savaičių.
„Mokslo ekspresas“: nauji ginklai prieš nemariuosius virusus

„Mokslo ekspresas“: nauji ginklai prieš nemariuosius virusus (2)1 d.

Mūsų kūnai ne visada apsigina nuo slapčia puolančių priešų - mikrobų. Kas griauna mūsų imuninę sistemą? Ar silpnėja mūsų imunitetas? Kodėl taip sunku įveikti ŽIV ir kaip kovojama su Ebolos virusu? Kaip Lietuvos mokslininkams sekasi kurti naujos kartos vaistus nuo virusinių ligų? Į šiuos ir kitus klausimus atsakysime laidoje "Mokslo ekspresas".
Rusija po anksčiau patirtos avarijos sėkmingai paleido raketą

Rusija po anksčiau patirtos avarijos sėkmingai paleido raketą (90)

Rusija sekmadienį sėkmingai paleido raketą „Proton-M“ su palydovu, kuri yra pirmoji, paleista nuo gegužės mėnesį įvykusio incidento, kai rusų raketa netrukus po starto nukrito.

Ebolos viruso bomba: ar įmanoma tokią pagaminti? (31)

Kiek užtruktų pagrobti ebolos virusą vakarų Afrikoje ir paversti ją biologinio terorizmo įrankiu kitur, klausia scientificamerican.com.
„Žaidimų naujienos“: NBA 2K15“ MyCareer režimas bus pakeltas į dar nematytas aukštumas

„Žaidimų naujienos“: "NBA 2K15“ MyCareer režimas bus pakeltas į dar nematytas aukštumas1 d.

Šiandien „Žaidimų naujienose“: savaitės grandai sulaukė pirmųjų kritikų vertinimų; blogiausias iš blogiausių – „Far Cry 4“ niekšelio Pagan Min prisistatymas; „Creative Assembly“ studija atskleidė naują „Total Wars“ serijos žaidimą.
Panašu, kad „Windows 9“ sistema bus nemokama bent daliai vartotojų

Panašu, kad „Windows 9“ sistema bus nemokama bent daliai vartotojų (54)1 d.

Į viešąją erdvę po truputį sunkiasi informacija apie naują „Microsoft“ operacinę sistemą „Windows 9“. Žinoma, kad joje bus kelių darbastalių funkcija, kad grįš daugiau ar mažiau įprastas „Start“ mygtukas. O dabar dar ir „Microsoft Indonesia“ prezidentas prasitarė apie vieną iš svarbiausių šios sistemos elementų – kainą.
Ericas Schmidtas

„Google“ vadovas nesupranta „iPhone 6“ sėkmės: „Samsung“ tokį turėjo jau prieš metus (62)1 d.

Dabar, kai kompanija Google ruošiasi skyryboms su „Motorola Mobility“, ji jau negali būti vadinama išmaniųjų telefonų gamintoja, nors ir planuoja su partneriais platinti „Nexus“ serijos įrenginius.
Interneto kontrolė

Ar tikėti statistika apie interneto plėtrą? (37)1 d.

Valdžios atstovai nepraleidžia progos pasigirti, kad Lietuva pagal plačiajuosčio tinklo skverbtį Europoje yra lyderė, o pasaulyje – šeštoje vietoje. Tai pavykę už Europos struktūrinio fondo ir biudžeto lėšas įgyvendinus RAIN ir baigiamo RAIN-2 projektus. Tačiau aiškėja, kad už svaiginančių skaičių slepiasi tikrovė, kai pro namą eina kabelis, o interneto arba nėra, arba labai prastas ryšys.
Bepiločiai lėktuvai bus naudojami ir kuriant filmus

Bepiločiai lėktuvai bus naudojami ir kuriant filmus 

Federalinė aviacijos asociacija planuoja uždegti žalią šviesą nedidelių bepiločių lėktuvų naudojimui vykdant filmavimo darbus – tuo galės pasinaudoti septynios kino ir televizijos bendrovės.
Sušaudytas obuolys

Kol Rusija segreguoja obuolius, Kinija engia „Apple“ (52)

Šiandien visi tik ir diskutuoja apie Rusiją ir jos sprendimus, ribojančius laisvąją prekybą, nors tuo pat metu vyksta ir kiti procesai, kuriuos būtų galima priskirti tai pačiai kategorijai. Rusija išsiskiria tik tuo, kad stengiasi pabrėžtinai demonstruoti savo nesiskaitymą su visu pasauliu, nors iš tiesų tik bando užsidirbti politinių ir ekonominių dividendų iš intervencijos į laisvąją prekybą. O tai nėra didelė naujiena, greičiau tam tikroms valstybėms būdingas nuolat pasikartojantis reiškinys.

„Apple“ išleido naujinį naujiniui, kuris jų telefonus paversdavo plytomis (31)

JAV įmonė „Apple“ publikavo mobiliųjų įrenginių operacinės sistemos „iOS“ naujinio versiją 8.0.2 – jis buvo skubiai sukurptas po to, kai trečiadienį išleistas naujinys 8.0.1, teoriškai turėjęs ištaisyti kelias klaidas pradinėje sistemos versija, kai kuriuos telefonus paversdavo plytomis, negalinčiomis susisiekti su ryšio tinklu. Be to, kai kuriuose telefonuose neveikė ir pirštų atspaudų atpažinimo funkcija.
Darbas namie

Šiuolaikinio žmogaus ydos: darbas namie, savi reikaliukai darbo vietoje (4)

Turbūt nieko nenustebins pasakymas, jog internetas ir šiuolaikinės išmaniosios technologijos lemia tai, jog esame pasiekiami visur ir visada. O tokio visuotinio pasiekiamumo ir konkurencinės aplinkos spaudimo derinys lemia vargu ar geru vadintiną reiškinį – žmogus nuo darbo negali pasislėpti nei per pietus, nei namie, nei kelionėje.