Jeruzalės gyvenvietėje grindų remontas padėjo aptikti 2 tūkst. metų senumo baseiną

Jeruzalės gyvenvietėje grindų remontas padėjo aptikti 2 tūkst. metų senumo baseiną (26)1 d.

Viena Jeruzalėje gyvenanti šeima, remontuodama svetainės grindis, po savo namu aptiko 2 tūkst. metų senumo žydų ritualinį baseiną, trečiadienį pranešė Izraelio senovės paminklų valdyba. Kilimėliu užtiestos gulsčios durys, įrengtos naujose grindyse, kai buvo aptiktas šis baseinas, dabar žymi tą vietą, kur akmeniniai laiptai pradeda leistis į senovinę 3,5 m ilgio, 2,4 m pločio ir 1,8 m gylio ertmę.
Asteroidų žiedas

Kas būtų, jeigu visi žinomi asteroidai būtų matomi? (9)

Astronomas Scottas Manley nusprendė atvipinti (keistas žodis…) Žemės gyventojų žandikaulius, pademonstruodamas, koks išprotėjęs asteroidų avilys iš tikrųjų yra Saulės sistema. Atrodytų, na ir kas gi čia tokio tie asteroidai? Visa bėda (o gal kaip tik laimė), kad jų nematome. Tai štai S. Manley ėmė ir padarė taip, kad visi jau atrasti asteroidai šiame vaizdo siužete būtų matomi. Kai kurių skaičiavimų duomenimis, kol kas yra atrasta tik apie 1 proc. visų arti Žemės praskriejančių asteroidų. Išeitų, 99 proc. kosminių užtaisų tebelaksto neatrasti?
Super-raumeningos kiaulės (X-J. Yino nuotr.)

Laboratorijoje sukūrė super-raumeningas kiaules (53)

Belgijos mėlynieji galvijai – tai tikri pievų milžinai, užsiauginantys neįtikėtinai didelę masę liesos, labai vertinamos jautienos. Tačiau tokiems galvijams išvesti natūraliu būdu prireikė kelių dešimčių griežto atrankinio veisimo. Bet Kinijos ir Pietų Korėjos mokslininkai, kurdami šių galvijų kiaulišką atitikmenį, nuėjo kur kas greitesniu ir pigesniu keliu, rašo nature.com.
TKS kosmonautas Genadijus Padalka po nusileidimo į Žemę

Rusijos kosmonautas tapo ilgiausiai kosmose išbuvusiu žmogumi (31)

Rusijos kosmonautas Genadijus Padalka, dabartinis Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos vadas, pasiekė naują darbo kosmose rekordą, išbuvęs orbitoje iš viso 803 dienas, antradienį paskelbė Rusijos kosmoso agentūra.
Manote, tai lengva? Sugalvokite atsitiktinį skaičių…

Manote, tai lengva? Sugalvokite atsitiktinį skaičių… (30)

Nuo verktinių sąrašo sudarymo iki jūsų banko sąskaitos saugumo užtikrinimo, kompiuteriams reikia atsitiktinių skaičių. Bet ar jie, kaip ir mes, nėra linkę elgtis nuspėjamai?
Saldainiukas sąmokslo teoretikams: NASA ir vėl „išjungė“ NSO?

Saldainiukas sąmokslo teoretikams: NASA ir vėl „išjungė“ NSO? (70)

Sąmokslų teoretikams geriau ir būti negali – NASA vėl išjungė tiesioginės transliacijos metu eteryje pasirodžiusius tris NSO. Tai – jau toli gražu ne pirmas kartas, kai tiesiogiai transliuojamuose kadruose pasirodžius nepaaiškinamam objektui, transliacija staiga nutraukiama.

Vakare danguje sužibs reta dviguba „Betliejaus žvaigždė“ (18)

Pastaraisiais vakarais ypač arti vienas kito buvę ir vis artėję Venera ir Jupiteris atsidūrė arčiausiai vienas kito (tiesa, tik vizualiai) ir šį antradienio (birželio 30 d.) vakarą Saulei nusileidus pasirodys kaip viena super ryški dviguba (dvinarė) žvaigždė, kurią žiniasklaida jau spėjo praminti Betliejaus žvaigžde.
Google dėl algoritmo klaidos juodaodžius išvadino gorilomis

„Google“ prisidarė bėdos: juodaodžius netyčia išvadino gorilomis (58)1 d.

Interneto paslaugų milžinė „Google“ atsiprašė dėl incidento, kai jos naujos nuotraukų programėlės vaizdų atpažinimo funkcija priskyrė žymą „gorilos“ vienai juodaodžių porai.
Facebook vadovas Markas Zuckerbergas

M. Zuckerbergas – apie vaivorykštines vėliavas ir „Facebook“ ateitį (2)1 d.

Šią savaitę „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas dalyvavo „Facebook“ organizuotoje klausimų ir atsakymų sesijoje, kurioje klausimus galėjo užduoti bet kurie šio socialinio tinklo vartotojai. Tai nebuvo kažkuo išskirtinė sesija, bet tarp klausinėtojų galima buvo pamatyti ir Stepheną Hawkingą, ir Arnoldą Schwarzeneggerį.
F-35A (aukščiau) ir F-16 (JAV Karinio jūrų laivyno nuotr.)

Naujutėlaitis F-35 oro mūšyje gauna į kaulus nuo veterano F-16 (178)2 d.

Leidinio „War is Boring“ žurnalistas Davidas Axe'as sugebėjo gauti piloto-bandytojo ataskaitą, kurioje aprašytos naujausio JAV karo lėktuvo F-35 Joint Strike Fighter galimybės sausį vykusioje sumodeliuotoje oro kovoje su dviviečiu F-16D lėktuvu. F-16D – modifikuotas lėktuvo variantas, masiškai gamintas praėjusio amžiaus pabaigoje. Jis sukurtas F-16, pradėtų eksploatuoti 1978 metais, pagrindu, rašo arstechnica.com.
žaidimo Battlefield 4 pristatymo kadras

„Žaidimų naujienos“: „Lineage 2“, „Battlefield“ ir „No man's sky“ (7)

Šiandiena turime dar tris skanius bonusus - „Lineage 2“, „Battlefield“ ir „No man's sky“.
Microsoft Lumia 535

„Microsoft“ svarsto galimybę „Windows Phone“ iškeisti į „Android“? (27)

Informuoti šaltiniai, kuriuos cituoja britų puslapis „The Inquirer“, teigia, kad kompanija „Microsoft“ gal peržiūrėti savo politiką dėl operacinės sistemos „Windows“ plėtros mobilių įrenginių rinkoje.
Lumia išmanusis telefonas

Analitikai: „Microsoft“ laukia didelės netektys (8)

Kol „Microsoft“ ruošiasi išleisti operacinę sistemą „Windows 10 Mobile“ ir keletą naujų išmaniųjų telefonų – flagmanų, kompanijai gali tekti nurašyti nemažas sumas dėl nepasiteisinusių sandorių.

„Žaidimų naujienos“: „Half Life 3“ likimas (5)

Šiandien tęsiame Paramos prenumeratos bonusų dalinimą.
Ryšys atostogų metu

Nuspręsta: visoje Europos Sąjungoje skambinsime ir naršysime kaip namie (30)

Praėjus beveik 2 metams nuo tada, kai Europos Komisija pateikė pasiūlymą dėl bendros telekomunikacijų rinkos, su Europos Parlamentu ir ES Taryba pasiektas susitarimas dėl tarptinklinių mokesčių panaikinimo, rašoma ES pranešime spaudai.