Saulėgrįža Antarktidoje pasitikta maudynėmis lediniame vandenyje

Saulėgrįža Antarktidoje pasitikta maudynėmis lediniame vandenyje 1 d.

Australijos Antarktidoje vykdomos ekspedicijos nariai iš Daviso tyrimų stoties žiemos saulėgrįžos išvakarėse išsikirto eketę ir išsimaudė lediniame vandenyje. Skelbiama, kad vanduo, į kurį niurktelėjo drąsuoliai, buvo beužšąlantis.
Gera žinia mėgstantiems lietuviškus vaisius ir uogas: įvertino atšilimo poveikį

Gera žinia mėgstantiems lietuviškus vaisius ir uogas: įvertino atšilimo poveikį (9) 1 d.

Klimato kaita – viena aktualiausių ir plačiausiai aptarinėjamų globalių pasaulio problemų. Matematiniai modeliai, pateikti penktojoje Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaitoje, rodo, kad iki šio amžiaus pabaigos oro temperatūra Žemėje padidės ne mažiau kaip 2 laipsniais Celsijaus , o Lietuvos platumose – 4 laipsnių Celsijaus.
Palydovas Lituanica Sat-2

Indijoje į kosmosą pakeltas lietuviškas palydovas (52) 1 d.

Penktadienio rytą iš Indijos su raketa į orbitą išskriejo Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtas palydovas „Lituanica SAT-2“.
Nustatyta seniausia Saulės sistemos planeta

Nustatyta seniausia Saulės sistemos planeta (14) 1 d.

Masyvios planetos turėtų pradėti formuotis labai greitai po žvaigždės atsiradimo, nes kitaip tiesiog nespėtų užaugti iki protoplanetinio disko išsisklaidymo.
Albertas Einsteinas

Ką valgo genijai: A. Einšteino pavyzdys (29) 1 d.

Ką gi genijai valgo? Nors nėra išlikę labai tikslių duomenų kokiu „kuru“ buvo varomas neeilinis Alberto Einšteino protas, galima rasti duomenų, kad tai buvo spagečiai.
Prestižinę stažuotę Japonijoje laimėjo KTU studentas: jį pasirinko iš 1 tūkst. kandidatų

Prestižinę stažuotę Japonijoje laimėjo KTU studentas: jį pasirinko iš 1 tūkst. kandidatų (20)

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentas Augustas Žaltauskas tapo vienu iš 40-ies europiečių, kuriems nusišypsojo sėkmė po studijų atlikti praktiką Japonijoje. Į tarptautinę telekomunikacijų korporaciją rugsėjį išvykstantis vaikinas stažuotei buvo atrinktas iš daugiau nei 1 000 programos „Vulcanus in Japan“ konkurso dalyvių.

Iššifruotas 2600 m. senumo užrašas ant molio šukės – autorius prašė vyno (45)

Dar praėjusio amžiaus septintą dešimtmetį senovės Arado miesto vietoje Tel Avivo universiteto mokslininkai rado molinę šukę su tekstu. Dabar paaiškėjo, kad tekstas – apie vyno pirkimą.
Lietuviškam interneto adresui – 25-eri: ar galima „nulaužti“ internetą?

Lietuviškam interneto adresui – 25-eri: ar galima „nulaužti“ internetą? (1) 2 d.

1992 m. birželio 3 d., padedant Norvegijos vyriausybei, Oslo universiteto prašymu internete įkurtas LT srities domenas, o pirmieji interneto vardai mii.lt, ktu.lt, vu.lt užregistruoti 1993 m. Taip prieš 25 metus prasidėjo Lietuvai svarbi lietuviško domeno istorija.
Hyperloop

„Hyperloop One“ atstovai Lietuvai siūlo kelionę į Klaipėdą per 20 minučių (97) 2 d.

Naujos kartos transporto sistemą kurianti įmonė „Hyperloop One“ pasiūlė Lietuvai prisijungti prie planuojamo projekto, kurio metu „Hyperloop One“ transporto koridoriumi būtų sujungtos Skandinavijos ir Baltijos šalis, taip pat Lenkija ir Vokietija.
Apklausa: pirmą kartą bijoma kibernetinių atakų

Apklausa: pirmą kartą bijoma kibernetinių atakų (1) 2 d.

Šalies finansų įstaigos kaip svarbiausią riziką įvardijo galimus kibernetinius nusikaltimus. Apie tai atlikęs apklausą paskelbė Lietuvos bankas.
Pristatytas neribotas „Pildyk“ internetas užsienyje kainuos papildomai

Pristatytas neribotas „Pildyk“ internetas užsienyje kainuos papildomai (13)

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2” pristatė neribotą internetą išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojams, šis pasiūlymas galioja nuo trečiadienio. Tiesa, pasirinkusieji šį sprendimą užsienyje už duomenis turės mokėti papildomai.
Asmeniniai duomenys bus saugomi daug griežčiau: gresia baudos iki 20 mln. eurų

Asmeniniai duomenys bus saugomi daug griežčiau: gresia baudos iki 20 mln. eurų (3)

2018 m. gegužės 25 d. ES pradės galioti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Jame numatytos didžiulės baudos už asmens duomenų tvarkymo nuostatų pažeidimus.
5 dalykai, kuriuos apie jus žino „Google: tai gali nepatikti

5 dalykai, kuriuos apie jus žino „Google": tai gali nepatikti pamatykite savo paieškų istoriją  (78)

„Google" siūlo daugybę nemokamų paslaugų, tokių kaip „Gmail", „Youtube", „Maps", bet registruodamiesi žmonės sutinka perduoti visą savo informaciją, kad „Google" galėtų siųsti specialiai pritaikytas reklamas.

Apklausa: naujasis mokėjimo būdas Lietuvoje patraukė dėmesį (5)

Rudenį startavusiais bekontakčiais mokėjimais, leidžiančiais nedidele suma už prekes ir paslaugas atsiskaityti neįvedant PIN kodo, yra susidomėję ir nori juos išbandyti 52 proc. Lietuvos gyventojų.
Programišiai per „Instagram“ šnipinėjo žmones

Programišiai per „Instagram“ šnipinėjo žmones (7)

Kai kurios kenkėjų atakos yra nemirtingos. Kenksminga programa „Turla“, beveik dešimtmetį atakuojanti valstybines ir diplomatines institucijas, tebenaudoja to pačio tipo atakas. Pastebėta šio kenkėjo kampanija, kuri naudoja „Firefox“ plėtinį socialiniame tinkle „Instagram“, kad šnipinėtų savo potencialias aukas.