Lietuviai pristatė dar vieną savo viskį

 (17)
Vilniaus senamiestyje įsikūręs viskio baras „King & Mouse“ pristatė naują, jau antrąjį, savo leidybos viskį. Šiam produktui buvo atsirinkti keli skirtingi salykliniai viskiai iš Škotijos ir taip sukurtas naujas receptas. Vos 257 butelių tiražu išleistam gėrimui taip pat paruoštas specialus butelio dizainas.
© Organizatorių nuotr.

Baro požiūrį į gėrimų pasaulį atspindi platus degustacijų spektras – nevengiama viskį derinti su užkandžiais ar, iš pažiūros, nederančiais maisto patiekalais, rašoma pranešime spaudai. Čia pirmą kartą Lietuvoje buvo pasiūlyti viskio ir indiško ar meksikietiško maisto deriniai bei viskio ir šokolado degustacijos.

Lietuviškasis baras pakliuvo ir gėrimų apžvalgininko Neilo Ridley ir Joelio Harrisono iš Didžiosios Britanijos, kurie yra daugelio knygų apie viskį ir kitus gėrimus autoriai, akiratin. Naujausiame jų projekte – 500 įdomiausių pasaulio barų gidas, jame lietuviško baro vadovas interviu apžvelgė vietinių gėrimų ir barų sceną.

Vien Škotijoje viskis rašytiniuose šaltiniuose minimas jau nuo XV a., o aktyviai gaminamas daugiau nei 700 metų. Tokiomis giliomis tradicijomis paremta pramonė iki šiol iškelia škotus tarp rinkos lyderių, todėl naujojo „King & Mouse“ viskio leidybai kilmės šalies ilgai ieškoti neteko.

Lietuviai pristatė dar vieną savo viskį
© Organizatorių nuotr.

Naujas viskis – trijų skirtingų regionų viskių kupažas. Pirmiausia tai dūminių viskių sostinės, Islay saloje esančios daryklos „Laphroaig“ viskis. Gėrimas yra smarkiai dūminis, o gaminamas saloje, kur gyvena vos 3,5 tūkstančio gyventojų. Ši darykla turi Didžiosios Britanijos karalienės kokybės sertifikatą.

Į išleisto viskio sudėtį taip pat įtrauktas šiauriausioje Škotijos darykloje, esančios Orkney saloje, viskis. Kaip sala, taip ir „Highland Park“ viskis turi daug skandinaviško palikimo. Dar labiau viskio pasaulyje yra linksniuojamos šioje saloje kasamos durpės. Dėl pastarųjų išgaunamas dūmas perteikiamas ir gėrimui.

Lietuviai pristatė dar vieną savo viskį
© Organizatorių nuotr.

Trečiasis ir pagrindinis skonio žiupsnis atkeliavo iš šiaurės rytinio Škotijos regiono – Speyside. Čia gaminamo viskio skonis turi obuolių, kriaušių ir citrusų poskonius. Įdomus faktas, kad pastarajame regione yra susispietę daugiau nei pusė visų Škotijos viskio daryklų.

Šiuo metu Škotijoje veikia per 120 viskio daryklų. Jos skirstomos į regionus gan panašiu principu kaip Ispanijos ar Prancūzijos vynai.

„Dirbdami prie šio 21 metų viskio kupažo svarstėme apie senovinį viskio receptą. Galbūt toks galėjo būti sukurtas Lietuvoje ar Škotijoje XX amžiaus pradžioje, kai didžioji dalis statinių, naudojamų viskio pramonei, atkeliaudavo iš Ispanijos Chereso regiono. Tad mūsų butelyje ieškokite riešutų ir džiovintų kriaušių poskonių, kuriuos lydi lengvi dūmo skonio elementai“, – apie gėrimą mintimis dalijosi baro savininkas Šarūnas Karalius.

Baro atstovų nuomone, šį viskį galima derinti su keptais mėsos patiekalais, šokoladiniais desertais ar kava.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Gardžios naujienos

Šefo virtuvė

Pienių žiedai virtuvėje: keli patiekalai, kurie nustebins net skeptikus (11)

Apie kiaulpienių žiedų, lapų ar šaknų naudojimą giedami ištisi ditirambai. Taip, jos iš tiesų yra labai naudingos, nors dažniausiai akį džiugina tik geltonuojančios pievose. Šį kartą mane domina kiaulpienės žiedai virtuvėje. Ne, ne kaip vaistažolė ar žaliava tepalui sąnariams. Pienių žiedai gali būti puikus puošybos elementas ir naujas saulėtas skonis patiekaluose.

Kaip iškepti tobulą biskvitą: 2 profesionalės receptai (4)

Kiekviena virtuvės šeimininkė turi savo firminį patiekalą, kuriuo didžiuojasi ir kuris atspindi jos virtuvės tradicijas ir gaminimo subtilybes. Tačiau daugelis mėgstančių sukiotis po virtuvę patvirtins, kad nė vienas negali vadintis tikru maisto ruošimo profesionalu, kol nepagamina tobulo biskvito.

Laikydamiesi dietų nepersistenkite: 3 subalansuotų patiekalų receptai

Artėjant vasarai nemaža dalis mūsų susirūpina dėl savo figūros – o kaipgi reiks išsirengti paplūdimyje, jei šen bei ten karo koks lašinukas. Neretai tai paskatina griebtis drastiškų dietų. Tačiau gal galima reikšmingų rezultatų pasiekti ir nepuolant į kraštutinumus? Specialistai sako – tikrai taip.

Tyrimo rezultatai nustebino: dažnas naktipiečių pasirinkimas – mėsa (14)

Ar dažnai neišlaukiate pietų ar vakarienės ir palepinate save užkandžiais? Pasirodo, daugiau nei du trečdaliai Lietuvos gyventojų prisipažįsta užkandžiaujantys tarp pagrindinio maisto. Patys populiariausi pasirinkimai užkandai – vaisiai, šokoladas, riešutai ir džiovinti vaisiai. Iš gėrimų – arbata ir kava.

Iš profesionalo lūpų: 5 mitybos patarimai sportuojantiems (12)

Sporto klubo duris reguliariai varstantys entuziastai dažnai pamiršta, kad norint gyventi sveikai neužtenka vien tik sportuoti, svarbu ir suderinti mitybą. Kad tai padaryti būtų lengviau, sporto ir mitybos specialistas Andrius Birulinas išvardijo penkis esminius patarimus.