„Šis projektas tiesiog iššovė kaip raketa, - džiaugiasi „SOS gyvūnų“ vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva. – Atrinkti šunys iš mūsų prieglaudos – labai šaunūs, mieli, tik dauguma užsibuvę, nes visada atsiranda dar jaunesnių, dar lipšnesnių. Tikimės, kad išmokę pagrindinių komandų, socializavęsi įvairiose aplinkose jie taps labiau patrauklūs žmonėms, ieškantiems protingo, gero keturkojo draugo.“

Kiekviena dalyvė jau apgyvendino savo globotinį namuose, kad ryšys būtų stipresnis. Juos šią savaitę aplankys projekto trenerės ir patars, kaip geriau bendrauti su šuneliu ir mokyti jį teisingo elgesio namuose. Labai svarbi projekto dalis – informacijos sklaida, siekiant supažindinti žmones su šiais šunimis, rodyti jų daromą pažangą. Sekti informaciją, „sirgti“ už vieną ar kitą tandemą galima „Facebook“ tinkle.

Projekte – vien dailiosios lyties atstovės

Taip jau nutiko, kad projekte „Gyvenimo mokykla prieglaudinukams“ vyrams atstovauja tik fotografas Andrius Dukšta. Visos šunis globojančios dalyvės – merginos.

Grėtė, kuri tapo meiliojo Eltono globėja, – serialo „Moterys meluoja geriau“ aktorė, paskutinio kurso verslo vadybos studentė. „Nusprendžiau dalyvauti šiame projekte dėl kelių priežasčių, visų pirma dėl to, kad myliu gyvūnus ir noriu jiems padėti. Ypač šunims, kurių gatvėse bei prieglaudose dėl neatsakingų žmonių elgesio tik daugėja... Antra priežastis buvo ta, jog po metų svarstymų bei savęs ieškojimų tvirtai nusprendžiau, jog mano gyvenimo aistra ir, tikiuosi, ateities profesija yra darbas su šunimis bei žmonėmis. Todėl šis projektas – tai puiki galimybė ir padėti keturkojams, ir pačiai patobulėti“, - sako Grėtė. Beje, jau po dienos Eltonas rodė naujai išmoktas komandas!

Raminta, kuri tapo taškuotos gudruolės Delmos globėja, – būsima kaniterapeutė. Ši profesija Lietuvoje dar nauja, jos esmė – parengti šunis taip, kad žmonės, su jais bendraudami, gerintų pažintinius bei socialinius įgūdžius, būtų siekiama geresnės fizinės, emocinės sveikatos. Raminta dalyvauja ne vien todėl, kad labai myli gyvūnus, nori padėti beglobiams, bet ir dėl visuomenės švietimo apie atsakomybę, kastracijų ir sterilizacijų būtinumą ir prieglaudų veiklą.

Miglė, kuri tapo trumpakojės Doros globėja, – moksleivė, kuri labai myli gyvūnus ir ateityje planuoja studijuoti veterinariją, todėl projektas jai – galimybė gauti vertingų žinių ir patirties.

Ilona, kuri tapo „cirko šuns“ Tedžio globėja, – kostiumo dizaino specialistė. Projekte nusprendė dalyvauti ir norėdama padaryti gerą darbą, padėti beglobiams, ir pasitikrinti save, kaip sektųsi laikyti keturkojį draugą namuose.

Kristina, kuri tapo švelniosios Mango globėja, – kosmetologė. „Negaliu gyventi be gyvūnų! Dažnai paimu laikinai globai vieną ar kitą prieglaudinuką. Juokais sakau, kad kartais gyvūnai – geriau nei žmonės. Bet šis projektas – taip pat ir galimybė sutikti naujų šaunių žmonių, kurie neabejingi beglobiams.“

Odeta, kuri tapo šiurkščiavilnio optimisto Vincuko globėja, – statinių konstruktorė. Nutarė į projektą atsiųsti anketą, nes norėjo išbandyti save, pažiūrėti, kaip jai seksis išauklėti šunelį ir mokyti jį naujų komandų.

Sėkmę užtikrina darni komanda

Kiekvienam nekomerciniam projektui sunku rasti finansinę, materialinę pagalbą. „Gyvenimo mokyklos prieglaudinukams“ organizatoriai džiaugiasi, kad buvo suprasti ir palaikyti rėmėjų. Prieš projektą visi šunys buvo nemokamai patikrinti „Vetos“ veterinarinėje klinikoje, kur įsitikinta, kad jie tikrai sveiki. Prieš keliaudami į globėjų namus visi buvo išmaudyti ir apkirpti „PetStyle“ šunų kirpykloje, taigi, pradėjo naują gyvenimo etapą gražūs ir kvepiantys. O Pet24.lt parduotuvė kiekvienam šuneliui įteikė dovanų didelį „kraitį“: maisto 6 savaitėms, petnešas, pavadėlius, skanukus, maišelius jiems, žaislus, dubenėlius, maišelius ekskrementams ir net dantų valymo priemones.

„Norime, kad šis projektas išsklaidytų baimes, jog auklėti galima tik jaunutį šunelį, o vyresni kaip metų – tegali būti nurašomi „prie būdos“ arba amžiams likti prieglaudoje. Jei myli šunį, sieki suprasti jo poelgių priežastis ir, kas labai svarbu, netingi mokytis pats, tu gali pasiekti labai daug. Jau po pirmo susitikimo kai kurie šunys išmoko naujų dalykų, ir tai nuteikia optimistiškai“, - teigia „SOS gyvūnų“ vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva