Š.Kalmanovičius beria priekaištus A.Paviloniui

 (179)
Vienas iš Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo steigėjų Šabtajus Kalmanovičius pasiryžęs nuversti fondo vadovą Algimantą Pavilonį.
Pasaulio krepšinio čempionate dalyvaujančios Prancūzijos rinktinės žaidėjas Florentas Pietrusas meta kamuolį per rungtynes su Venesuela.
© Reuters/Scanpix
„Į vyrų komandą neatvyko daug gerų krepšininkų. Krepšinio rinktinės rėmimo fondas ir jo vykdoma veikla tiesiog „bankrutavo“. Ne finansiškai, o autoriteto prasme! Tai mane, kaip vieną iš fondo steigėjų, labiausiai gniuždo“, – L.T. dienraščiui teigė spalio mėnesio viduryje į Lietuvą daryti tvarkos krepšinio fonde atvyksiantis Š.Kalmanovičius.

Būtent jo iniciatyva kitą mėnesį bus sušauktas atviras Lietuvos rinktinės rėmimo fondo steigėjų susirinkimas, kuriame bus svarstomas fondo vadovo A.Pavilonio darbas ir tolesnės perspektyvos.

Atsiims už viską

Spalio 15 diena fondo direktoriui A.Paviloniui, matyt, taps pražūtinga – jis neteks darbo. Lietuvos vyrų krepšinio rėmimo fondo steigėjai – Lietuvos krepšinio federacijos (LKF), Lietuvos krepšinio lygos (LKL), Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD), akcinės bendrovės „Alita“ vadovai bei Š.Kalmanovičius atvirame susirinkime paprašys fondo vadovo atskaitos bent už pusės metų veiklą.

– Kas bus sprendžiama spalio 15 d. šiame susirinkime? – L.T. paklausė Š.Kalmanovičiaus.

– Turiu teisę sušaukti fondo steigėjų susirinkimą, nes noriu žinoti, kokių žingsnių toliau žada imtis A.Pavilonis. Kelia nerimą dabartinė situacija rinktinėje. Fondas yra įkurtas padėti rinktinės žaidėjams, tačiau viskas vyksta atvirkščiai.

Rėmimo fondo vadovas nesutaria su krepšininkais. Japonijoje nebuvo Šarūno Jasikevičiaus, Rimanto Kaukėno, Ramūno Šiškausko, po čempionato jo veikla nusivylimą išreiškė Arvydas Macijauskas. Aš turiu suprasti, ką toliau daryti su fondu ir jo veikla.

– Pareikšite pretenzijas A.Paviloniui?

– Noriu, kad ponas Pavilonis atsiskaitytų už paskutinių šešių mėnesių rinktinės rėmimo fondo veiklą. Viską, ką jis darė per paskutinius šešis mėnesius, buvo nenaudinga Lietuvos krepšiniui: „FIBA-Europe“ padalinio vykdomajame komitete lietuviai prarado vietą, pajėgiausi žaidėjai nusisuka nuo rinktinės, rezultatai tragiškai prastėja. Garsiai šaukiu – ką dar reikia pralošti rinktinei, kad žmogus susiprotėtų ir pasitrauktų iš pareigų?

Krepšinio rinktinės rėmimo fondas yra sukurtas, kad rinktinei duotų viską: išlaikymą, motyvaciją, nuotaiką. Dabar yra taip, kad fondas tik ima. Lėšos leidžiamos ne pagal paskirtį. Dabar tiesiog išrėšiu visą susikaupusį pyktį – išklausysiu fondo vadovo pasiaiškinimo ir, jei manęs jo kalbos neįtikins, visa gerkle rėksiu, kad fondo steigėjai balsuotų už A.Pavilonio atsistatydinimą.

– Po steigėjų susirinkimo bus galima tikėtis permainų?

– Klausimas labai opus. Pakalbėsime ir nuspręsime, kas bus daroma toliau su pačiu vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondu. Pastaruoju metu krepšinio valdyme atsirado per daug chaoso.

– Kaip manote, dėl kurių priežasčių nesutaria Lietuvos krepšinio federacijos ir vyrų krepšinio rėmimo fondo vadovai?

– Krepšinio rėmimo fondas nėra pavaldus LKF. Parodykit man dar nors vieną šalį, kur nacionalinei šalies rinktinei vadovautų ne federacija, o rėmimo fondas. Visiškas nonsensas...

Kandidatų nesiūlo

LKF kitą savaitę svarstys vyrų ir moterų krepšinio rinktinių pasirodymus pasaulio krepšinio čempionatuose. Neatmetama galimybė, kad vyrų rinktinės treneriui 50-mečiam Antanui Sireikai bus pasiūlyta pasitraukti iš stratego posto.

– Spalio 5 d. Lietuvos krepšinio federacija tikisi iš pareigų pašalinti dabartinį rinktinės trenerį A.Sireiką. Ką jūs manote apie tokį sprendimą?

– Nieko negaliu komentuoti. Federacija pati turi spręsti, ar strategas yra tinkamas vadovauti rinktinei, ar yra išsisėmęs. Jei A.Sireika būtų dirbęs su geriausiais krepšininkais, rezultatai Japonijoje galbūt būtų visiškai kitokie. Žaidėjai atsisakė padėti komandai ir aš įžvelgiu kitas bėdas. Juk pagalys turi du galus – mano galva, dėl nesėkmės Japonijoje kaltas rėmimo fondas ir asmeniškai A.Pavilonis.

– Kaip manote, kas galėtų pakeisti dabartinį rinktinės strategą?

– Man geriausias – „number one“ (numeris vienas. – aut. past.) treneris yra Jonas Kazlauskas, bet jis iki Pekino olimpiados treniruoja Kinijos rinktinę. Va, Ramūnas Butautas geras specialistas. Jis galėtų perimti vadžias iš Sireikos. Bet tai tik mano asmeninė nuomonė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Brolių duetų vedama Ispanija prieš skrydį į Vilnių revanšavosi Belgijai

Brolių duetų vedama Ispanija prieš skrydį į Vilnių revanšavosi Belgijai
Ispanijos krepšinio rinktinė prieš skrydį į Vilnių, kur penktadienį kausis su Lietuvos ekipa, kontrolinėse rungtynėse Briuselyje 88:72 (28:15, 23:16, 14:27, 23:14) nugalėjo Belgijos krepšininkus.

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (80)

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą
Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę traumą nei buvo galima manyti – pirminiais duomenimis, Lietuvos rinktinės gynėjui lūžo dešinės pėdos kaulas, jam teks praleisti Europos čempionatą.

Dėl Z. Pačulijos dalyvavimo čempionate smarkiai abejojantys gruzinai palaužė Graikiją

Dėl Z. Pačulijos dalyvavimo čempionate smarkiai abejojantys gruzinai palaužė Graikiją
Gruzijos rinktinėje – nerimo nuotaikos. Gali būti, kad pirmieji Lietuvos rinktinės varžovai Europos čempionate turės verstis be pagrindinio savo aukštaūgio Zazos Pačulijos, kurį kamuoja čiurnos skausmai. Bet ir be „Golden State Warriors“ aukštaūgio gruzinai pasiekė pergalę „Akropolio“ taurės turnyre.

Traumų epidemija rinktinės neapleidžia: pėdą susižeidęs L. Lekavičius atsidūrė ligoninėje (6)

Traumų epidemija rinktinės neapleidžia: pėdą susižeidęs L. Lekavičius atsidūrė ligoninėje
Kai antro kėlinio pabaigoje Dainius Adomaitis į įžaidėjo poziciją metė Marių Grigonį, daugelis sukluso – naujas eksperimentas? Deja, taip Lietuvos rinktinės vairininką pasielgti privertė nenumatyta aplinkybė – Lukas Lekavičius patyrė traumą.

Į Lietuvą sugrįžęs K. Pangosas jau laukia naujojo sezono (2)

Į Lietuvą sugrįžęs K. Pangosas jau laukia naujojo sezono
Po vasaros atostogų į Lietuvą sugrįžo Kauno „Žalgirio“ gynėjas Kevinas Pangosas. Antrąjį sezoną Lietuvos čempionų gretose pradėsiantis kanadietis tikina su nekantrumu laukiantis naujojo sezono.

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją (217)

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją
Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose 84:62 (27:15, 25:12, 14:23, 18:12) nugalėjo Islandijos krepšininkus. Šaukštu deguto lietuviams šiose rungtynėse tapo Luko Lekavičiaus trauma – pėdą susižeidęs gynėjas dar rungtynių metu išvežtas į ligoninę išsamiems tyrimams. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad gynėjui lūžo dešinės pėdos kaulas, jam teks praleisti Europos čempionatą.

„Lietuvos ryto“ žaidėjai išsirinko marškinėlių numerius (5)

„Lietuvos ryto“ žaidėjai išsirinko marškinėlių numerius
Šiuo metu fizinio pasirengimo stovykloje Birštone plušantys Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai išsirinko marškinėlių numerius artėjančiam 2017-2018 m. sezonui.

Ant LKL trenerių pyktelėjęs K. Babkauskas: jie manęs neįvertindavo (2)

Ant LKL trenerių pyktelėjęs K. Babkauskas: jie manęs neįvertindavo
Šakių „Vyčio“ naujokas Karolis Babkauskas dar 2013-2014 metų sezone LKL rinkdavo po 13,8 taško, tačiau vėliau jo statistiniai rodikliai ėmė prastėti. Anot jo, dėl to kaltos netinkamos vietos, kuriose jis atsidūrė.

Lietuvos krepšininkės universiadoje iškovojo pirmą pergalę (2)

Lietuvos krepšininkės universiadoje iškovojo pirmą pergalę
Taipėjuje (Taivanas) vykstančių pasaulinių studentų vasaros žaidynių (universiados) merginų krepšinio turnyro trečiosiose D grupės rungtynėse trečiadienį Lietuvos rinktinė 73:46 (17:6, 6:18, 26:11, 24:11) nugalėjo Argentinos krepšininkes.

Rinktinės pasiruošimą iš šalies stebintis A. Kavaliauskas: keistas jausmas (9)

Rinktinės pasiruošimą iš šalies stebintis A. Kavaliauskas: keistas jausmas
Antrąjį sezoną su Kauno „Žalgirio“ klubu pradėsiantis vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas pasirengęs kibti į pasiruošimo naujajam sezonui darbus.

R. Seibutis apie jauną Lietuvos rinktinę: tobulinti reikia viską (2)

R. Seibutis apie jauną Lietuvos rinktinę: tobulinti reikia viską
2010-ųjų bronzinei Lietuvos rinktinei atstovavęs Renaldas Seibutis tvirtina, kad dabartinės nacionalinės ekipos žaidime dar daug ko trūksta. Anot jo, pralaimėjimai pasirengimo cikle nerimo nekelia, svarbiausia, kad geriausią sportinę formą komanda įgytų per Europos čempionatą.

Ketvirtame kėlinyje net 44 taškus pelnę Lietuvos studentai sutriuškino Mozambiką (7)

Ketvirtame kėlinyje net 44 taškus pelnę Lietuvos studentai sutriuškino Mozambiką
Po dienos pertraukos Lietuvos studentų vaikinų krepšinio rinktinė tęsia kovas Taipėjuje (Taivanas) vykstančioje universiadoje. Trečiadienį Tomo Masiulio auklėtiniai net 122:35 (22:15, 27:3, 29:10, 7:44) sutriuškino Mozambiko rinktinę.

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (31)

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje
Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę „meno galeriją“. Dešimtis su krepšiniu susijusių tatuiruočių ant savo kūno turintis vyras pridėjo dar vieną – ant jo kojos atsirado Lietuvos rinktinės ir Niujorko „Knicks“ klubo puolėjo Mindaugo Kuzminsko atvaizdas.

R. Kurtinaitis: gatvės krepšinis – nepaprastai naudingas jaunam žaidėjui (1)

R. Kurtinaitis: gatvės krepšinis – nepaprastai naudingas jaunam žaidėjui
Rugsėjo 2-ąją Vilniuje įvyks gatvės krepšinio turnyras „Lietuvos ryto“ klubo taurei laimėti, kuriame savo jėgas aikštėje galės išbandyti ir jauni, ir seni šio sporto gerbėjai.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis (6)

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis
Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros naujai iškeptas tėvelis sulaukė sveikinimu patekus į galutinį Lietuvos rinktinės dvyliktuką. „Geresnės vasaros pabaigos negalėjau tikėtis“, – vis dar negalėdamas atsitokėti Krepšinis.lt prisipažino 27-erių nacionalinės komandos debiutantas.