Pirmo rato dvikovą Lietuvoje 71:60 laimėjo graikai.

„Aris“ kitame etape žais J grupėje, kurioje dar kovos Maskvos srities „Chimki“ (Rusija), Vilerbano ASVEL (Prancūzija) ir „Doneck“ (Ukraina).

C grupės nugalėtojais tapo Nymburko ČEZ (5/1) krepšininkai iš Čekijos, kurie paskutiniame mače svečiuose 92:75 (23:12, 25:24, 19:14, 25:25) pranoko Groningeno „GasTerra Flames“ (0/6) ekipą iš Olandijos.

Rungtynių eiga:

„Rūdupio“ starto penketas (Adas Juškevičius, Gintaras Kadžiulis, Dainius Šalenga, Edgaras Želionis ir Gediminas Orelikas) pirmasis pelnė taškus - 2:0. Tai dėjimu padarė A. Juškevičius. Visgi kova vyko taškas į tašką ir įpusėjus ketvirčiui buvo lygu - 14:14. Antroje ketvirčio pusėje komandos suaktyvino savo gynybą: pasipylė netaiklūs metimai ir rezultatas kito labai lėtai - po pirmų dešimties minučių 20:20.

Antrame kėlinyje po Aido Viskonto tritaškio „Rūdupis“ pirmavo 23:21, bet rezultatas netrukus vėl tapo lygus - 23:23. Vis dėlto mūsiškiai po truputį perėmė iniciatyvą ir po G. Kadžiulio tolimo šūvio atitrūko - 30:23. Tačiau čia pat graikai po dviejų Dimitrio Tsaldario tritaškių ir aštuonių Ronaldo Daviso taškų atsakė įspūdingu spurtu 14:0 bei perlaužė mačo eigą - 37:30. Po dviejų kėlinių - 42:36 priekyje „Aris“.

Po didžiosios pertraukos sėkmingą atkarpą sužaidė Arminas Urbutis, po kurio pelnytų šešių taškų ekipas teskyrė du taškai - 44:46. Bet tada graikai susiėmė ir po kelių minučių jau turėjo dviženklį pranašumą - 59:49. Tiesa, prieš lemiamą ketvirtį lietuviams pavyko savo atsilikimą sumažinti per pusę - 60:65.

Gediminas Orelikas dvitaškiu dar labiau priartino saviškius prie varžovų (62:65), bet netrukus prasižengė penktą kartą ir buvo priverstas palikti parketą - 64:67 (likus žaisti 6 min.). Per kitas dvi minutes situacija nepasikeitė - trimis taškais (69:66) ir toliau pirmavo „Aris“ krepšininkai. Priešpaskutinę dvikovos minutę svečiams po D. Šalengos tritaškio pavyko išlyginti rezultatą (74:74), o netrukus ir išsiveržti į priekį - 78:76.

Likus žaisti 35 sek. mūsiškiai turėjo kamuolį savo rankose, bet A. Juškevičiaus bandymas tikslo nepasiekė, o R. Davisas dėjimu atstatė pusiausvyrą - 78:78 (likus 5 sek.). Simo Buterlevičiaus mestas tritaškis neįkrito, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jame geriau sekėsi „Aris“ atstovams, kurie įpusėjus papildomam laikui pirmavo 85:81, o likus vos 44 sek. turėjo jau net 11 taškų atsargą (94:83) ir šventė pergalę rezultatu 96:86 bei žengė į kitą etapą.

Salonikų „Aris“ (Graikija) - Prienų „Rūdupis“ (Lietuva) 96:86 (20:20, 22:16, 23:24, 13:18; 18:8) po pratęsimo.

„Aris“: Dominicas Jamesas 22, Ronaldas Davisas 19 (3/4 tritaškiai), Christos Tapoutos 18 (11 atk. kam.), Sergio Keruschas ir Dimitrios Tsaldaris po 13 taškų.

„Rūdupis“: Arminas Urbutis 20 (7/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Dainius Šalenga 14 (2/4 tritaškiai), Gintaras Kadžiulis 12 (2/4 tritaškiai, 5 klaidos), Adas Juškevičius ir Simas Buterlevičius po 10, Aidas Viskontas 8, Gediminas Orelikas 6 (6 rez. perd.), Edgaras Želionis 4, Justas Sinica 2 taškai (1/8 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 7 atk. kam.). Paulius Ivanauskas taškų nepelnė.