Geriau susitikimą pradėję lietuviai iškart šiek tiek atitrūko (18:10), tačiau antrame kėlinyje iniciatyva ėmė slysti iš rankų – iššvaistę persvarą patys atsidūrė besivejančių vaidmenyje (30:38).

Tačiau priešingai nei pirmoje čempionato dvikovoje, Lietuvos krepšininkai nesubyrėjo, o trenerio rūbinėje išsakytos pastabos po pertraukos davė vaisių. Puolime įsibėgėję 18-mečiai susiėmė ir gynyboje – slovėnai per trečią kėlinį sugebėjo įmesti vos 6 taškus.

Svarstykles savo naudai persvėrę G. Petrausko auklėtiniai antrą kartą žaidimo vadžių nepaleido ir galingai užbaigė rungtynes įsirašė pirmąją pergalę turnyre.

Lietuva: Arnas Velička 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 20 naud. bal.), Grantas Vasiliauskas 14, Lukas Uleckas 13 (0/8 trit.), Erikas Venskus 9 taškai.

Slovėnija: Nejčius Klavzaras 13 (6 atk. kam.), Davidas Kraljas 11, Matevzas Mlakaras 10 taškai.

18-mečių statistika mače su slovėnais

Pergalė dideliu taškų skirtumu lietuviams buvo reikalinga, nes Europos čempionato starte kiek nelauktai skaudžiai buvo nusileista Suomijos bendraamžiams (62:85).

Pirmadienį pirmenybėse laisva diena, o antradienį paskutinėse grupės rungtynėse bus žaidžiama prieš kol kas dar nesuklupusią Graikijos komandą.

C grupės turnyro lentelė:

1.Graikija220162:1454
2.Suomija211160:1433
3.Lietuva211137:1393
4.Slovėnija202124:1562

Pagal naują turnyro sistemą, į atkrintamąsias varžybas pateks visos grupių komandos. Tiesa, norint aštuntfinalyje gauti potencialiai lengvesnį varžovą, reikia finišuoti kuo aukštesnėje pozicijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (66)