P. Motiejūnas apie tariamai išsipūtusią „Žalgirio“ skolą: aš apakęs

 (155)
Karštligiškai panaikinti FIBA draudimą registruoti naujus žaidėjus mėginantys Kauno „Žalgirio“ vadovai pastarosiomis dienomis sudegino ne vieną nervų ląstelę. Politikai piktinasi miesto valdžios raginimu savivaldybės įmonėms paremti arba paskolinti pinigų klubui, o žiniasklaidoje pasirodė informacija apie gerokai didesnius nei skelbta anksčiau „Žalgirio“ įsiskolinimus.
Paulius Motiejūnas ir Andrius Kupčinskas
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Skola lubų dar nepramušė

Penktadienį 15min.lt paskelbė viešosios įstaigos „Kauno Žalgirio rėmėjas“, valdančios laikinosios sostinės klubą, užpraėjusių finansinių metų (2012-ų liepos – 2013-ų birželio) finansinę ataskaitą. Pranešama, esą „Žalgirio“ įsipareigojimai sudaro 40,465 mln. litų, o dar 31,240 mln. litų siekia skolos, kurių mokėjimas susitarus buvo atidėtas.

Registrų centre saugomoje „Kauno Žalgirio rėmėjo“ veiklos ataskaitoje pateikiamas tik metų balansas, iš kurio aiškėja, kad ataskaitiniu laikotarpiu klubas gavo per 19 mln. litų pajamų bei paramos ir patyrė daugiau nei 28 mln. litų sąnaudų. Bet informacija apie įsiskolinimus nėra skelbiama.

Kalbėdamas su DELFI, „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas pripažino, kad „Kauno Žalgirio rėmėjo“ 2013 metais pasiekė 40 mln. litų ribą ir nuo to laiko esą pernelyg nepasikeitė. Bet Lietuvos čempionų vadovas tikino, kad į šią sumą įskaičiuoti ir visi mokėjimai, perkelti į ateitį taikos sutartimis.

„Skolos – 70 milijonų? Iš kur tas skaičius paimtas? Aš apakęs. Skola yra žymiai mažesnė – apie 40 milijonų. Be to, priklausomai nuo to, kaip seksis tartis su kreditoriais, tą sumą galima apčiuopiamai sumažinti“, – sakė P. Motiejūnas.

Viena įmonė jau sutiko padėti

Kuomet penktadienio rytą DELFI susisiekė su „Žalgirio“ vadovu, šis važiavo iš bendrovės „Kauno vandenys“ valdybos posėdžio.

Savivaldybės valdoma įmonė sutiko skubiai paremti pinigų pristigusį klubą, bet skaičių P. Motiejūnas dar neatskleidė – sutarta, kad tai padarys pati bendrovė.

Šią savaitę aštuonios Kauno įmonės sulaukė miesto vadovų rekomendacijų paremti arba paskolinti 2,35 mln. litų „Žalgiriui“, paskubomis mėginančiam atsiskaityti su buvusiais komandos legionieriais Milovanu Rakovičiumi ir Marko Popovičiumi.

Pastarieji laimėjo bylas Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Arbitražo teisme ir pasiekė, kad FIBA pritaikytų „Žalgiriui“ draudimą registruoti naujokus, kol klubas neatsiskaitys su buvusiais žaidėjais.

P. Motiejūno teigimu, veikiausiai ne visos savivaldybės kontroliuojamos įmonės, kurių pagalbos laukia „Žalgiris“, suspės atsiliepti į prašymą. Klubo direktorius teigė penktadienį keliausiantis iš vieno valdybos posėdžio į kitą ir mėginsiantis užsitikrinti kuo didesnę sumą. Kol nepanaikintas FIBA draudimas, „Žalgiris“ negali Eurolygos turnyrui užregistruoti vasarą komandą papildžiusių legionierių iš JAV Jameso Andersono ir Maaliko Waynso.

M. Rakovičiui ir M. Popovičiui „Žalgiris“ skolingas 2,3 mln. litų.

Žodžių karas

Tai, jog bendrovės raginamos ieškoti pinigų krepšinio komandai, patinka ne visiems miesto politikams.

Opozicijoje esančios frakcijos „Dirbame Kaunui“ seniūnas Gintautas Labanauskas išplatino atvirą laišką, kuriame apkaltino merą Andrių Kupčinską ir savivaldybės administracijos direktorių Dainių Ratkelį „galimai viršijus įgaliojimus, piktnaudžiavus tarnyba ir įsivėlus į korupcinę veiklą“.

„Manome, kad toks spaudimas savivaldybės kontroliuojamoms bendrovėms yra neteisėtas, jos lėšas turi naudoti tiksliai pagal atitinkamiems metams patvirtintą planą, ypač atsižvelgiant į tai, kad šios įmonės pinigus ne uždirba, o surenka iš Kauno miesto gyventojų už jiems teikiamas atitinkamas komunalines ir pan. paslaugas, kurių kainos nuolat kyla. Todėl šių įmonių lėšos prilygintinos viešiesiems finansams, kurių panaudojimas teisės aktais nustatyta tvarka planuojamas mažiausiai finansiniams metams į priekį ir šių planų negalima keisti per 3 dienas, ypač kai to reikia ne viešajam interesui tenkinti ar miesto nenumatytoms problemoms spręsti, o privačiam krepšinio klubui remti, kad ir koks svarbus ir mėgiamas jis bebūtų kauniečių.

Manome, kad minėtais veiksmais, versdami savivaldybės kontroliuojamus viešuosius juridinius asmenis ne konkurso tvarka ar kita aiškia ir skaidria tvarka skirti lėšas vienam konkrečiam privačiam sporto klubui, savivaldybės vadovai galimai viršija įgaliojimus, piktnaudžiauja tarnyba ir įsivelia į korupcinę veiklą.

Jeigu savivaldybės kontroliuojamos bendrovės savivaldybės vadovų „rekomendacijas“ įvykdys ir lėšas skirs, manome, kad šį atvejį, gindamos viešąjį interesą, turėtų nagrinėti atitinkamos ikiteisminio tyrimo institucijos ir nustatyti, ar miesto vadovų veikoje nėra korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba ar įgaliojimų viršijimo požymių“, – įspėja G. Labanauskas.

P. Motiejūnas tokius pareiškimus vadina viešųjų ryšių triukais rinkėjams suvilioti ir siūlo nekreipti į juos dėmesio.

„Jaučiasi, kad artėja rinkimai. Tikiuosi, Kaunas atlaikys tokius pasisakymus. Kiekvienais metais, kai tik svarstomas paramos „Žalgiriui“ klausimas, ne vienas politikas garsiai šaukia, bet per balsavimą jokių abejonių nebekyla. Juk savo krepšinio klubus remia ir Klaipėda, ir Vilnius. Aišku, man labai gaila, kad paramos turime ieškoti paskubomis, paskutinę minutę. Tikėjomės jos pritraukti anksčiau, deja, nepavyko. Bet su visomis įmonėmis mes kalbame individualiai, nėra centralizuoto spaudimo“, – DELFI dėstė P. Motiejūnas.

Primename, kad šiais metais iš miesto biudžeto „Žalgiris“ buvo paremtas 3 mln. litų, be to, dar vieną milijoną pridėjo savivaldybės valdoma „Kauno energija“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Australijos rinktinė tapo Azijos čempione, R. Butauto vedamas Libanas – šeštas (2)

Australijos rinktinė tapo Azijos čempione, R. Butauto vedamas Libanas – šeštas
Australijos krepšininkai pirmą kartą iškovojo FIBA Azijos čempionų vardą. Be pralaimėjimų Libane vykusiame turnyre žingsniavę „Boomeriai“ sekmadienį finale 79:56 įveikė Irano nacionalinę ekipą. Ramūno Butauto treniruojama Libano rinktinė liko šešta.

Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai rinko antausius

Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai rinko antausius
Sekmadienį vykusiose draugiškose rungtynėse pralaimėjimus patyrė visos trys savo žaidimą repetavusios būsimos Lietuvos rinktinės oponentės Europos čempionato B grupėje. Bet jei Izraelis tik minimaliu skirtumu nusileido turkams, Italija ir Vokietija neturėjo jokių vilčių.

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys (9)

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys
Dangus virš Stambulo (Turkija) pritemo. Europos čempionate nežais viena ryškiausių žemyno krepšinio žvaigždžių Milošas Teodosičius. 30-metį įžaidėją stabdo sveikatos būklė.

LKL rezultatyvių perdavimų lyderis išvyksta į Graikiją, sugrįžta J. Tamulis

LKL rezultatyvių perdavimų lyderis išvyksta į Graikiją, sugrįžta J. Tamulis
Geriausias praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kamuolių skirstytojas žais Graikijoje. Toni Prostranas, praėjusį sezoną atstovavęs Kėdainių „Nevėžiui“, pasirašė sutartį su Rodo „Kolossos“ komanda.

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje (2)

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje
Lietuvos studentų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo Taipėjuje (Taivanas) vykstančią vasaros universiadą. Pirmose D grupės rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po itin permainingos dvikovos 79:70 (18:8, 12:23, 18:11, 31:29) nukovė Izraelį.

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija (21)

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija
Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus. Giannio Antetokounmpo sprendimą pasitraukti iš Graikijos nacionalinės rinktinės ir nedalyvauti Europos krepšinio čempionate lydi daug mįslių, iš kurių graikai netruko padaryti savas išvadas.

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei (62)

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei
Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje prieš Lietuvos rinktinę 87:77, o latvių treneris Ainaras Bagatskis neslėpė, kad kaimynų požiūris į jo auklėtinių žaidimą ir potencialą glosto širdį.

Paaiškėjo visos vietas į 2019 metų pasaulio čempionato atranką iškovojusios Europos komandos prasibrovė Kosovas (1)

Paaiškėjo visos vietas į 2019 metų pasaulio čempionato atranką iškovojusios Europos komandos
Baigėsi 2019 metų FIBA pasaulio vyrų krepšinio čempionato atrankos zonos kvalifikacinis turnyras. Kelialapius į pagrindinį atrankos etapą iškovojo Švedijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Baltarusijos, Nyderlandų, Austrijos, Estijos, Kosovo ir Bulgarijos rinktinės.

Serbai kontrolinėse rungtynėse patiesė rusus, belgai sutriuškino Italiją (1)

Serbai kontrolinėse rungtynėse patiesė rusus, belgai sutriuškino Italiją
Artėjančiam Europos krepšinio čempionatui besirengianti Serbijos rinktinė kontroliniame turnyre Hamburge įrodė savo pranašumą prieš Rusijos ekipą – 85:75 (20:16, 16:18, 23:18, 26:23).

Skaudus graikų praradimas – Europos čempionatą praleis G. Antetokounmpo (3)

Skaudus graikų praradimas – Europos čempionatą praleis G. Antetokounmpo
Graikijos krepšinio rinktinės gerbėjus pasiekė labai nemaloni žinia – Europos čempionate komandai teks verstis be lyderio Giannio Antetokounmpo.

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1209)

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje
Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo Latvijos krepšininkams – 77:87 (12:20, 20:25, 24:20, 21:22). Vienu metu mūsiškių deficitas siekė net 16 taškų.

Turkams pralaimėję Lietuvos 16-mečiai liko be kelialapio į pasaulio čempionatą (16)

Turkams pralaimėję Lietuvos 16-mečiai liko be kelialapio į pasaulio čempionatą
Juodkalnijoje vykstančiame Europos jaunučių (U-16) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė šeštąją vietą.

D. Adomaitis apsisprendė: rungtynėse su Latvija žaidėjų netausos favoritai – lietuviai (18)

D. Adomaitis apsisprendė: rungtynėse su Latvija žaidėjų netausos
Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis šeštadienio vakaro kontrolinėms rungtynėms su Latvija nusprendė registruoti visus 14 krepšininkų.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (137)

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą
Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata, kurios su nekantrumu jau daugiau nei du mėnesius laukia Ainaras Bagatskis. Broliškos grumtynės, kurias latviai tiesiog trokšta laimėti. „Juk jaunesnis brolis visada nori įveikti vyresnįjį“, – šypteli Latvijos žurnalistas Andrejus Silinis.

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (29)

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį
Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią, skirtingai nei ankstesniais metais, galėjo stebėti ir komandos gerbėjai. Ekipos treneris Rimas Kurtinaitis prieš pratybas buvo puikios nuotaikos ir palinkėjo sėkmės vieninteliam į parodomąją treniruotę neatvykusiam Artūrui Gudaičiui, šiuo metu liejančiam prakaitą su Lietuvos rinktine.