Moterų Eurolygoje – L. Pikčiutės dvigubas dublis ir „Kibirkšties-VIČI“ pergalė

(3)
Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės nutraukė pralaimėjimų seriją moterų Eurolygoje. Lietuvos čempionės namuose 86:68 (16:20, 15:20, 27:13, 28:15) nugalėjo Zagrebo WBC ekipą iš Kroatijos ir turnyre iškovojo trečią pergalę per devynerias rungtynes.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Lietuvos klubas turnyro lentelėje pakilo į šeštą poziciją, į paskutinę nustumdamos Kroatijos ekipą. Po šios pergalės „Kibirkšties-VIČI“ ekipa išsaugojo šansus toliau kautis dėl vietos kitame etape.

„Kibirkštis-VIČI“ atsirevanšavo varžovėms už lapkričio mėnesį patirtą pralaimėjimą trijų taškų skirtumu (67:70).

Nugalėtojų gretose puikiai rungtyniavo Lina Pikčiutė. Vidurio puolėja per 25 minutes pelnė 17 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir blokavo 1 varžovės metimą.

Vita Kuktienė įmetė 15 taškų, Hollie Mershon – 14, Greta Šniokaitė – 13, Marina Solopova ir Mantė Kvederavičiūtė po 8, Ieva Krastina – 6, Rima Valentienė – 3, Sofija Aleksandravicius – 2 taškus (7 atk. kam.), o Ieva Šimkutė taškų nepelnė.

WBC komandoje Jelena Ivežič surinko 14, o buvusi Vilniaus TEO gynėja Milica Dabovič – 13 taškų.

Rungtynių eiga:

Daugiausiai Vilniaus klubo legionierės Hollie Mershon pastangomis aikštės šeimininkės mačo pradžioje išsiveržė į priekį (10:6), tačiau jau kėlinio viduryje viešnios išlygino rezultatą (10:10). Kelis sykius suklydusios puolime vilnietės leido kroatėms pasinaudoti pagrindiniu savo ginklu – greitu puolimu (13:20). Paskutinę minutę „Kibirkštis-VIČI“ sumažino atsilikimą iki keturių taškų (16:20).

Antro kėlinio pradžioje aikštės šeimininkės padidino savo klaidų skaičių (8), WBC ekipa spurtavo 9:0 (19:29) ir Jurgita Štreimikytė-Virbickienė buvo priverta prašyti minutės pertraukėlės. Po priverstinio poilsio „Kibirkšties-VIČI“ merginos grįžo su naujomis jėgomis ir sumažino atsilikimą (29:33). Tačiau itin prastai sužaista paskutinė kėlinio minute vėl leido viešnioms atitrūkti – 31:40).

Trečią kėlinį „Kibirkšties-VIČI“ komanda pradėjo lyg ant sparnų. Sėkmingai po krepšiais grūmėsi Lina Pikčiutė, vilnietės spurtavo 10:0 ir Lietuvos klubas po ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį (41:40). Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino ir pirmaujanti komanda keitėsi kas ataką. Likus dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkės ir nutolo penkiais taškais – 58:53).

Ketvirtą ketvirtį dviem tolimais šūviais pradėjo Vita Kuktienė ir Marina Solopova (66:57) ir WBC komanda prašė minutės pertraukėlės. Kėlinio viduryje po taiklaus Gretos Šniokaitės metimo skirtumas pasiekė dviženklį (71:60). Likus dviems minutėms, po H.Mershon taiklaus metimo, Vilniaus klubo pranašumas išaugo iki 15-os taškų (77:62). Paskutinėmis sekundėmis „Kibirkšties-VIČI“ merginos užtvirtino pergalę – 86:68.

„Tikėjausi gero rezultato ir, jeigu mane kas į aikštelę būtų išleidęs, tai būčiau įdėjusi į krepšį. Tiek turėjau sportinio pykčio ir energijos“, - po mačo šypsojosi vilniečių trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. - Gaila, kad mano komanda pirmus du kėlinius iš to didelio noro buvo lengvai suparalyžiuotos. Po dviejų kėlinių merginos gavo pylos ir antra mačo pusė buvo visai kitokia. Buvo agresyvesnės ir geriau gynėmės, tai nulėmė pergalę“.

„Šiandien buvau patenkinta aukštų žmonių žaidimų. Sėkmingai kovojo tiek L. Pikčiutė, tiek S. Aleksandravicius. Jos kovojo po krepšiais, išprovokavo pražangas. Neramina baudų metimai, kurie yra lengvi taškai, o mes jų nepataikome“, - teigė „Kibirkšties-VIČI“ vyriausioji trenerė.

Sėkmingai į rungtynes įsiliejo ir nuo atsarginių žaidėjų suoliuko pakilusi M. Solopova. Gynėja pelnė 8 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 6 varžovių pražangas.

„Mačo pradžioje buvo jaudulys, nes šešerios rungtynės buvo pralaimėtos. Buvome nesavos. Tačiau per ilgąją pertrauką pasikalbėjome, pradėjome bėgti ir nugalėjome varžoves jų pačių žaidimu“, - pasakojo „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkė M. Solopova. - Pasimokėme iš senų klaidų. Rungtynių pradžioje mus nekrito, tačiau vėliau pajautėme savo žaidimo ritmą. Žaidėme, bėgome, pataikėme, buvome visos užsivedusios. Trečiame kėlinyje jautėme malonumą. Mes norime patekti į kitą etapą ir visoms komandoms nusiuntėme žinutę“.

Kroatijos klubo vyriausiasis treneris po mačo pyko ant savo auklėtinių ir teigė, kad jos nesilaikė rungtynių plano.

„Pagrindinė priežastis kodėl pralaimėjome – disciplinos nesilaikymas“, - piktai teigė WBC vyriausiasis treneris Vladimiras Ivankovičius. - Mes gerai rungtyniavome pirmoje rungtynių pusėje, tačiau mūsų žaidimas subyrėjo antroje dalyje. Žinojome, kad „Kibirkšties-VIČI“ komanda turi daug puikių metikių, tačiau mes joms leidome mesti tolimus metimus visiškai laisvoms.

Praėjusią savaitė sužaidėme puikias rungtynes su Polkovicių CCC (Lenkija) ekipa, panašaus rezultato tikėjausi ir šįkart, tačiau mano komanda sėkmingai rungtyniavo tik pirmoje dalyje“.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda po trečiosios pergalės turnyro lentelėje pakilo į šeštą poziciją ir išsaugojo galimybes kautis dėl vietos kitame etape.

„Reikia duoti žinutę visiems, kad mūsų per anksti tikrai nereikia nurašyti. Tikiuosi, jog panos po sėkmingų trečio-ketvirto kėlinio supras, kad jos gali, pasitikėjimas savimi sugrįš ir jos kiekvienas rungtynes žais tik geriau“, - sakė J. Štreimikytė-Virbickienė.

Kitas rungtynes Lietuvos klubas po savaitės išvykoje žais su Maskvos srities „Sparta&K“ (Rusija) komanda.

Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai rinko antausius

Sekmadienį vykusiose draugiškose rungtynėse pralaimėjimus patyrė visos trys savo žaidimą repetavusios būsimos Lietuvos rinktinės oponentės Europos čempionato B grupėje. Bet jei Izraelis tik minimaliu skirtumu nusileido turkams, Italija ir Vokietija neturėjo jokių vilčių.

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys (5)

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys
Dangus virš Stambulo (Turkija) pritemo. Europos čempionate nežais viena ryškiausių žemyno krepšinio žvaigždžių Milošas Teodosičius. 30-metį įžaidėją stabdo sveikatos būklė.

LKL rezultatyvių perdavimų lyderis išvyksta į Graikiją, sugrįžta J. Tamulis

Geriausias praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kamuolių skirstytojas žais Graikijoje. Toni Prostranas, praėjusį sezoną atstovavęs Kėdainių „Nevėžiui“, pasirašė sutartį su Rodo „Kolossos“ komanda.

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje (2)

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje
Lietuvos studentų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo Taipėjuje (Taivanas) vykstančią vasaros universiadą. Pirmose D grupės rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po itin permainingos dvikovos 79:70 (18:8, 12:23, 18:11, 31:29) nukovė Izraelį.

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija (20)

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija
Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus. Giannio Antetokounmpo sprendimą pasitraukti iš Graikijos nacionalinės rinktinės ir nedalyvauti Europos krepšinio čempionate lydi daug mįslių, iš kurių graikai netruko padaryti savas išvadas.

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei (60)

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei
Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje prieš Lietuvos rinktinę 87:77, o latvių treneris Ainaras Bagatskis neslėpė, kad kaimynų požiūris į jo auklėtinių žaidimą ir potencialą glosto širdį.

Paaiškėjo visos vietas į 2019 metų pasaulio čempionato atranką iškovojusios Europos komandos prasibrovė Kosovas (1)

Baigėsi 2019 metų FIBA pasaulio vyrų krepšinio čempionato atrankos zonos kvalifikacinis turnyras. Kelialapius į pagrindinį atrankos etapą iškovojo Švedijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Baltarusijos, Nyderlandų, Austrijos, Estijos, Kosovo ir Bulgarijos rinktinės.

Serbai kontrolinėse rungtynėse patiesė rusus, belgai sutriuškino Italiją (1)

Serbai kontrolinėse rungtynėse patiesė rusus, belgai sutriuškino Italiją
Artėjančiam Europos krepšinio čempionatui besirengianti Serbijos rinktinė kontroliniame turnyre Hamburge įrodė savo pranašumą prieš Rusijos ekipą – 85:75 (20:16, 16:18, 23:18, 26:23).

Skaudus graikų praradimas – Europos čempionatą praleis G. Antetokounmpo (3)

Skaudus graikų praradimas – Europos čempionatą praleis G. Antetokounmpo
Graikijos krepšinio rinktinės gerbėjus pasiekė labai nemaloni žinia – Europos čempionate komandai teks verstis be lyderio Giannio Antetokounmpo.

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1209)

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje
Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo Latvijos krepšininkams – 77:87 (12:20, 20:25, 24:20, 21:22). Vienu metu mūsiškių deficitas siekė net 16 taškų.

Turkams pralaimėję Lietuvos 16-mečiai liko be kelialapio į pasaulio čempionatą (16)

Turkams pralaimėję Lietuvos 16-mečiai liko be kelialapio į pasaulio čempionatą
Juodkalnijoje vykstančiame Europos jaunučių (U-16) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė šeštąją vietą.

D. Adomaitis apsisprendė: rungtynėse su Latvija žaidėjų netausos favoritai – lietuviai (18)

D. Adomaitis apsisprendė: rungtynėse su Latvija žaidėjų netausos
Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis šeštadienio vakaro kontrolinėms rungtynėms su Latvija nusprendė registruoti visus 14 krepšininkų.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (137)

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą
Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata, kurios su nekantrumu jau daugiau nei du mėnesius laukia Ainaras Bagatskis. Broliškos grumtynės, kurias latviai tiesiog trokšta laimėti. „Juk jaunesnis brolis visada nori įveikti vyresnįjį“, – šypteli Latvijos žurnalistas Andrejus Silinis.

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (29)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią, skirtingai nei ankstesniais metais, galėjo stebėti ir komandos gerbėjai. Ekipos treneris Rimas Kurtinaitis prieš pratybas buvo puikios nuotaikos ir palinkėjo sėkmės vieninteliam į parodomąją treniruotę neatvykusiam Artūrui Gudaičiui, šiuo metu liejančiam prakaitą su Lietuvos rinktine.

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (150)

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina
Lengvas pasivaikščiojimas draugiškose rungtynėse Rygoje Lietuvos rinktinei išėjo į naudą – spragas savo žaidime apkamšę mūsų krepšininkai turėjo progą dar geriau pasiruošti intriguojančiai kaimyninių valstybių akistatai. Latvijoje bilietai į šios šalies komandos mūšį su lietuviais išpirkti jau prieš porą mėnesių, bet Dainiaus Adomaičio auklėtinių šio milžiniško ažiotažo dvikova negąsdina.