Jame Izraelio čempionai susikaus su Eurolygos čempionų titulą ginančiais Maskvos CSKA krepšininkais.

Rungtynes sėkmingiau pradėję „Maccabi“ pirmavo nuo pirmos iki paskutinės susitikimo minutės, tačiau puikiai ketvirtajame kėlinyje žaidę aikštės šeimininkai pratesė mačą dar penkioms minutėms.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2,4 sekundės ir „Maccabi“ komandai pirmaujant 89:86, prie baudų metimo linijos stojo „Elan Bearnais“ puolėjas Aaronas Milesas. Pataikęs pirmąją baudą, antrą jis tyčia švystelėjo pro šalį, atkovojo kamuolį ir pelnęs du taškus išplėšė pratęsimą.

Jam prasidėjus atrodė, kad prancūzai pasiekė persilaužimą ir išplėš pergalę – „Elan Bearnais“ pelnė pirmuosius 5 pratęsimo taškus ir pirmavo (94:89), tačiau netrukus iš miego pabudę Tel Avivo ekipos krepšininkai surinko 9 taškus be atsako ir šventė pergalę, garantavusią jiems kelialapį į ketvirtfinalį.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Simas Jasaitis nugalėtojams per 21 minutę pelnė 9 taškus (2/2 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 1 pražangą ir pats 1 sykį prasižengė.

„Elan Bearnais“: Michaelas Wrightas 24 (8 atk. kam.), Clintas Harrisonas 17 (6 rez. perd.), Aaronas Milesas 14, Melvinas Sandersas 12, Ricardo Greeras 10 (14 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Maccabi“: Talis Buršteinas 21 (7 atk. kam.), Willas Bynumas 20, Lioras Eliyahu 12 (8 atk. kam.), Yanivas Greenas 10, Simas Jasaitis 9.

Kitose D grupės rungtynėse sunkią pergalę iškovojo Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkai. Baskai išvykoje 77:72 (19:24, 21:16, 18:13, 19:19) palaužė Romos „Lottomatica“ ekipą ir D grupėje išliko nenugalėti.

„Lottomatica“: Ognjenas Askabričius 19 (7 atk. kam.), Dejanas Bodiroga 17, Davidas Hawkinsas 14.

„Tau Ceramica“: Tiago Splitteris 18 (9 atk. kam.), Igoris Rakocevičius ir Mirza Teletovičius po 17, Sergi Vidalis 10.

F grupės susitikime triuškinančią pergalę šventė Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai. Vienvaldžiai F grupės lyderiai namie 95:68 (21:16, 26:12, 24:23, 24:17) nepaliko jokių vilčių Sopoto „Prokom Trefl“ krepšininkams.

Robertas Javtokas nugalėtojams per 13 minučių surinko 6 taškus (2/4 dvitaškių, 2/3 baudų), po krepšiais sugriebė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 1 kartą pažeidė taisykles.

Ramūnas Šiškauskas dėl traumos nerungtyniavo.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Donatas Slanina per 29 minutes pralaimėjusiems pelnė 9 taškus (1/5 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus suklydo ir 1 sykį prasižengė.

Tomas Masiulis, kuris taip pat mačą pradėjo startiniame penkete, per 15 minučių įmetė 5 taškus (2/2 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau po 1 kartą suklydo ir prasižengė.

„Panathinaikos“: Demos Dikoudis 19, Dimitris Diamantidis 13, Milošas Vujaničius 11.

„Prokom Trefl“: Rashidas Atkinsas 15, Jasminas Hukičius 12, Christianas Dalmau ir Donatas Slanina po 9.

Malagos „Unicaja“ namuose 73:62 (23:16, 23:17, 19:8, 8:21) nugalėjo Maskvos „Dinamo“ krepšininkus ir taip pat užsitikrino vietą ketvirtfinalyje bei, likus vienam turui, tapo G grupės nugalėtoja. Ketvirtfinalyje Malagos ekipa susitiks su kita Ispanijos komanda „Winterthu FCB“.

„Unicaja“: Marko Tušekas 19, Marcusas Faisonas 10, Berni Rodriguezas, Carlosas Cabezasas ir Danielis Santiago po 9.

„Dinamo“: Sergejus Bykovas, Sergejus Monia ir Andrejus Truškinas po 9.