Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkės, kurios įpusėjus ketvirčiui pirmavo 12:6. „Hoptrans-Sirenoms“ sunkiai sekėsi priartėti prie varžovių, o likus žaisti mažiau nei minutę iki kėlinio pabaigos, „Sūduva“ įgijo ir dviženklį pranašumą (25:14), o prieš antrąjį kėlinį pirmavo – 29:18.

Antrą ketvirtį „Hoptrans-Sirenos“ pradėjo spurtu 12:4 ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 30:33. Likus žaisti 3 minutes iki didžiosios pertraukos, „Sūduva“ kiek padidino persvarą (42:36), o sužaidusios dar atkarpą puolime 6:2 paliko „Hoptrans-Sirenoms“ ir vėl dviženklį deficitą – 38:48.

Įpusėjus trečiam kėliniui marijampolietės dar padidino savo pranašumą (58:43), o „Hoptrans-Sirenoms“ sunkiai sekėsi mažinti deficitą. Kaunietės kėlinio pabaigoje pademonstravo kibią gynybą, pasinaudojo varžovių klaidomis ir pelniusios 5 taškus be atsako prieš lemiamą kėlinį paliko „Sūduvai“ 11 taškų pranašumą – 66:55.

Ketvirtame kėlinyje marijampolietės išlaikė saugų pranašumą, tačiau „Hoptrans-Sirenos“ varžovėms toli pabėgti neleido – 68:60. Viešnios surengė spurtą 11:5 ir likus žaisti 4 minutes sumažino atsilikimą iki 2 taškų (71:73) bei privertė „Sūduvos“ strategą paprašyti minutės pertraukėlės. Likus žaisti 2 minutes, rezultatas tapo lygus (73:73), tačiau „Sūduva“ ir vėl pabėgo į priekį – 77:73.

Likus žaisti minutę, Santa Okockytė sumažino kauniečių deficitą iki 2 taškų (75:77), tačiau Ela Briedytė pataikė tritaškį ir likus žaisti 11 sekundžių „Sūduva“ buvo priekyje – 81:77. Paskutinėmis sekundėmis komandos dar apsikeitė sėkmingomis atakomis, o marijampolietės pranašumą išlaikė iki mačo pabaigos – 83:79.

„Sūduva“: S. Baliutavičiūtė 18 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), L. Svarytė 16 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), A. Gabalytė 14 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), I. Šalkauskė 13 taškų.

„Hoptrans-Sirenos“: S. Okockytė 30 (7 rez. perd.), G. Jasiunskaitė 15, M. Petrauskaitė ir R. Knyzaitė po 9 taškus.

Marina Solopova

„Utena“ nubloškė šiaulietes

Tuo metu „Utenos“ (16/2) komanda savų žiūrovų akivaizdoje net 104:54 (34:15, 20:14, 25:8, 25:17) nepasigailėjo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (2/16) krepšininkių.

Susitikimo pradžia kiek geriau susiklostė šiaulietėms, kurios prabėgus beveik 3 minutes pirmavo 9:5. Likus rungtyniauti 4 minutes viešnios sumažino deficitą iki minimumo (13:14), bet tada „Utena“ spurtavo 12:0 ir atitrūko – 26:13. Nors „Šiauliai-Universitetas“ pasižymėjo dvitaškiu (15:26), uteniškės dar pridėjo 8 taškus bei po pirmojo kėlinio buvo toli priekyje – 34:15.

Antrame ketvirtyje LMKL čempionės neketino mažinti apsukų ir toliau didino savo pranašumą, kuris 18-ą minutę pasiekė 30 taškų žymą – 53:23. „Šiauliams-Universitetui“ per likusį laiką pavyko kiek priartėti – 29:54.

Po didžiosios pertraukos Alfredo Vainausko auklėtinės neketino atsipalaiduoti ir kėlinį pradėjo spurtu 12:0 – 66:29. Iki ketvirčio pabaigos uteniškės dar labiau padidino atotrūkį – 79:37.

Per paskutines dešimt žaidimo minučių „Utena“ toliau rodė puikų puolimą ir sugebėjo pirmą kartą šiame sezone pelnyti triženklį taškų skaičių. Galutinis dvikovos rezultatas 104:54.

„Utena“: I. Šimkutė 20 (10 atk. kam.), M. Solopova (4/7 tritaškiai), L. Rickevičiūtė ir D. Belickaitė po 16, G. Mažionytė 10 taškų (5 atk. kam.).

„Šiauliai-Universitetas“: D. Mattox 18 (4/7 tritaškiai, 7 atk. kam.), L. Tamutytė 9, F. Hilliard 8 taškai (4/17 metimai, 10 atk. kam., 6 rez. perd.).