Su lenkais Lietuvos komanda jau buvo žaidusi pirmame turnyro etape ir tuomet turėjo pripažinti varžovų pranašumą 64:67.

Šį kartą kaimyninės šalies krepšininkai geriau pradėjo rungtynes ir pirmavo iki antrojo kėlinio vidurio, kuomet lietuviams pavyko rezultatą persverti (30:28).

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje Dariaus Dikčiaus auklėtiniai susikrovė dviženklę persvarą (46:36), tačiau lenkai neleido šeimininkams atitrūkti.

Paskutiniame ketvirtyje lietuviai vėl turėjo 10 taškų persvarą (68:58). Lenkijos krepšininkai sugebėjo kiek priartėti, tačiau pergalę 7 taškų skirtumu šventė Lietuvos krepšininkai.

Šeštadienio vakarą paaiškėjo Lietuvos ekipos varžovai finale - kitose pusfinalio rungtynėse Ispanijos krepšininkai 88:75 (15:16, 24:21, 20:22, 29:16) nugalėjo Serbijos rinktinę.

Visas rungtynes vyko lygus žaidimas ir prieš paskutinį kėlinį rezultatas buvo lygus, tačiau lemiamą ketvirtį ispanai sugebėjo laimėti 13 taškų skirtumu, o tai garantavo jiems vietą finale.

Rungtynės

Lietuviai kiek susikaustę pradėjo rungtynes ir tuo netruko pasinaudoti Lenkijos krepšininkai išsiveržę į priekį 9:2. Lietuvos komandai sunkiai sekėsi atkovoti kamuolius po savo krepšiu ir didžiąją pirmojo kėlinio dalį lenkai pirmavo (11:5, 15:7). Tačiau kėlinio pabaigoje lietuviams pavyko priartėti 3 taškų atstumu – 15:18.

Antrojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo (17:18, 19:20), tačiau Lenkijos krepšininkai, dažniausiai tolimais metimais, sugebėdavo persvarą atstatyti. Visgi iki didžiosios pertraukos likus pusketvirtos minutės Rokas Narkevičius tritaškiu metimu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį – 30:28. Netrukus skirtumas išaugo iki 6 taškų (35:29), tačiau iki ketvirčio pabaigos lenkai sumažino atsilikimą iki 2 taškų – komandos ilsėtis išėjo lietuviams pirmaujant 37:32.

Trečiąjį ketvirtį lietuviai pradėjo spurtu 9:1 ir sužaidus 4 min. pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 46:36. Tiesa, netrukus lenkai skirtumą sumažino perpus – 46:41, tačiau lietuviams vėl pavyko atstatyti persvarą (50:49). Vis dėlto Lenkijos krepšininkai rankų nenuleido ir vėl priartėjo (52:49), o netrukus lietuvių pranašumas jau buvo minimalus (52:51). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Martynas Pauliukėnas tritaškiu metimu lietuvių persvarą padidino iki 4 taškų – 55:51.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo lygus (56:56, 58:58), o ketvirčiui įpusėjus, po Pauliaus Semaškos tritaškio, lietuviai kiek atitrūko 63:58. Likus 3 min. iki susitikimo pabaigos, po M. Pauliukėno tritaškio, skirtumas šoktelėjo iki 10 taškų – 68:58.

Likus kiek daugiau nei minutei iki finalinės sirenos lenkai sumažino atsilikimą iki 5 taškų (68:63), tačiau Lietuvos rinktinė sugebėjo išlaikyti persvarą bei iškovoti pergalę rezultatu 70:63.

Lietuva: M. Mockevičius 17, M. Pauliukėnas 16 (2/2 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), P. Semaška 13, T. Lekūnas 9, R. Norkevičius 7, T. Jogėla ir S. Kymantas po 4.

Lenkija: M. Michalak 16, P. Niedzwiedzki 14, p. Karnowski 11.

Statistika

Baudų metimai: Lietuva 7/13 (54 proc.) , Lenkija 9/16 (56 proc.)

Dvitaškiai: Lietuva 18/48 (38 proc.), Lenkija 15/37 (41 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 9/24 (38 proc.), Lenkija 8/24 (33 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 39, Lenkija 49.

Kaune taip pat tęsiasi kova dėl 5-tosios vietos. Penktadienį lietuviams pralaimėję prancūzai šeštadienį beviltiškai 49:79 nusileido Kroatijos krepšininkams, o Rusijos rinktinė 77:61 įveikė Turkiją. Tai reiškia, kad dėl 5-tosios vietos kovos Rusija ir Kroatija, o prancūzai ir turkai susigrums dėl 7-tos pozicijos.