Šalies čempionate pirmą vietą užimantis „Žalgiris“ laimėjo visas 10 iki šiol žaistų rungtynių. Antrą vietą užimančio „Lietuvos ryto“ sąskaitoje 8 pergalės ir 2 pralaimėjimai.

Pilnutėleje „Siemens“ arenoje mačą šeimininkai pradėjo sėkmingiau ir pirmavo 13:8, tačiau tuomet „Žalgiris“ spurtavo 19:4, dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir priekyje išliko iki finalinės sirenos. Nors ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai buvo sumažinę atsilikimą iki trijų taškų (61:64), „Žalgiris“ nesutriko, atlaikė varžovų šturmą ir į savo sąskaitą įsirašė eilinę pergalę šiame čempionate.

Nugalėtojų gretose išsiskyręs Olivier Hanlanas pelnė 21 tašką, jam puikiai talkino 16 taškų surinkęs Edgaras Ulanovas. Vilniaus komandai 16 taškų pelnė Kšyštofas Lavrinovičius.

„Žalgirio“ krepšininkai šiose rungtynėse pataikė pirmus 3 tritaškius metimus, tačiau vėliau net 14 jų tolimų metimų skriejo pro šalį.

Po pirmojo kėlinio „Siemens“ arenoje vyko socialinė akcija „Žaislų lietus“. Jos metu arenoje susirinkę žiūrovai į aikštelės vidurį metė savo atsineštus minkštus žaislus, kurie vėliau bus bus dovanojami vaikams iš socialiai remtinų ir tvarkingų daugiavaikių šeimų, vaikų namų, dienos centrų.

Šios akcijos metu vienas krepšinio gerbėjas dar spėjo pasipiršti savo merginai.

Rezultatas:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Kauno „Žalgiris“ - 68:82 (17:27, 19:20, 21:17, 11:18)

„Lietuvos rytas“: K. Lavrinovičius 16, Julius Jucikas 12, Nicolas Laprovittola 10, Deividas Gailius 9, Žygimantas Janavičius 5, Gediminas Orelikas, Antanas Kavaliauskas ir Rokas Giedraitis - po 4, Mindaugas Lukauskis ir Adas Juškevičius - po 2;

„Žalgiris“: O. Hanlanas 21, E. Ulanovas 16, Mantas Kalnietis 14, Robertas Javtokas 8, Ianas Vougioukas 7, Paulius Jankūnas 5, Siimas Sanderis Vene 4, Lukas Lekavičius 3, Renaldas Seibutis ir Brockas Motumas - po 2.

Rungtynių statistika: „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“

Atkovoti kamuoliai: 27 - 33
Rezultatyvūs perdavimai: 16 - 13
Klaidos: 14 - 12
Perimti kamuoliai: 6 - 3
Dvitaškių taiklumas: 24/38 (63 proc.) - 25/43 (58 proc.)
Tritaškių taiklumas: 2/11 (18 proc.) - 3/17 (18 proc.)
Baudų metimų taiklumas: 14/19 (74 proc.) - 23/26 (88 proc.)

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

Rungtynių eiga:

Pirmajame sezono susitikime žalgiriečiai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 79:70 (20:18, 26:15, 16:12, 17:25).

Antros šių klubų dvikovos LKL čempionate nesulaukė treneris Marcelo Nicola - treneris iš Argentinos buvo atleistas. Vilniečių žaidimui šiuo metu vadovauja Aurimas Jasilionis.

Šią savaitę abu klubai šventė pergales Europos turnyruose. „Žalgiris“ Eurolygos mače Kaune 67:56 įveikė Zelionos Guros „Stelmet“ krepšininkus. Europos taurės turnyre „Lietuvos rytas“ išvykoje 103:92 įspūdingai įveikė Stambulo „Bešiktaš“ klubą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1139)