Rungtynių pabaigoje, kai varžovai priartėjo 86:91, labai svarbų tritaškį su pražanga pataikė Deividas Gailius ir taip įtvirtino vilniečių pergalę 95:86.

Trečiame kėlinyje Kantu klubo treneris R. Kurtinaitis buvo nubaustas technine pražanga.

Kantu ekipos garbę gina Vaidas Kariniauskas, o su ja kartu treniruotėse pluša dar trys lietuviai Justas Sinica, Simonas Serapinas ir Valdas Vasylius. V. Kariniauskas pelnė 7 taškus, J. Sinica taškų nesurinko, o V. Vasylius nežaidė.

„Lietuvos rytas“: Artūras Gudaitis 19 (16 atk. kam., +29 naud. bal., 5/11 dvitaškiai, 9/11 baudos), Deividas Gailius 18 (4/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/4 baudos), Rokas Giedraitis (4/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) ir Kennethas Kadji (4/7 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai) po 14, Drew Gordonas 12 (4/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos), Davidas Loganas (1/2 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Corey Fisheris (1/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/3 baudos) po 7, Artūras Jomantas 4 (1/1 dvitaškiai, 2/2 baudos), Julius Jucikas 0 taškų. Adamas Lapeta, Aistis Piliauskas ir Karolis Guščikas nežaidė.

„Cantu“: Zabianas Dowdellas 19, Gani Lawalis 18, JaJuanas Johnsonas 16, Marco Lagana 12, Vaidas Kariniauskas 7, Craigas Callahanas 6, Salvatore Parrillo 5, Franas Pilepičius 3, Francesco Quaglia ir Justas Sinica po 0 taškų. Valdas Vasylius ir Biramas Baparape nežaidė.

"Lietuvos rytas" – Kantu "Acqua Vitasnella"

Rungtynių eiga:

Vilniečių starto penketas: C. Fisheris, D. Loganas, A. Jomantas, K. Kadji ir A. Gudaitis.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo italai, tačiau penki iš eilės A. Gudaičio taškai leido persverti rezultatą (5:3, 2 min.). Kantu klubas vėl išsiveržė į priekį, bet trumpam - K. Kadji dvitaškis ir D. Gordono dėjimas sugrąžino lygybę (10:10, 4 min.). C. Fisheris pataikė iš aikštės kampo, o R. Kurtinaičio auklėtiniai strigo „Lietuvos ryto“ gynyboje. D. Gordonas nustebino varžovus tolimu metimu (23:18).

Prieš kėlinio pabaigą vilniečiai bandė nutolti. R. Giedraitis smeigė dar vieną tolimą metimą ir sostinės ekipa pirmavo (31:22, 10 min.). „Lietuvos ryto“ spurtas tęsėsi. K. Kadji pataikė tritaškį, D. Loganas eilinį kartą „apšvarino“ varžovų gynėjus (36:24, 12 min.). R. Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Kantu klubas pradėjo tirpdyti Vilniaus ekipos pranašumą - 41:37 (15 min.).

A. Gudaičio ir K. Kadji dvitaškiai leido „Lietuvos rytui“ toliau pirmauti. D. Loganas meistriškai suklaidino varžovą ir pasižymėjo puolime. Dar vienas vilniečių kapitono blykstelėjimas T. Pačėso žaidėjams susigrąžino dviženklę persvarą (52:41, 18 min.). Nesugaunamą D. Loganą rankomis apsikabinęs Kantu puolėjas buvo nubaustas nesportine pražanga. Po dviejų ketvirčių „Lietuvos rytas“ pirmavo 56:45.

D. Gordonas dar kartą dėjimu patikrino lanko tvirtumą (60:51, 23 min.). Kantu ekipos treneris R. Kurtinaitis buvo nubaustas technine pražanga, o Lietuvos komanda toliau pirmavo (66:56). D. Gailius smeigė tritaškį, tačiau italai atsakė tuo pačiu (76:66, 30 min.).

C. Fisheris puikiai prasiveržė po krepšiu, A. Gudaitis privertė varžovus prasižengti (80:68, 32 min.). „Lietuvos rytas“ toliau išlaikė pranašumą. D. Gailius suklaidino Kantu ekipos aukštaūgį, bet svečiai vėl švelnino rezultatą (84:77, 35 min.). Italijos krepšinio atstovai bandė kilti į lemiamą šturmą, tačiau D. Gailiaus ir K. Kadji taškai šaldė jų entuziazmą. Susitikimą vainikavo D. Gailiaus tritaškis su varžovo pražanga, o Kantu komanda jau neatsigavo. Galutinis rezultatas – 95:86.

Pirmoje tarpusavio akistatoje prieš porą dienų Tomo Pačėso auklėtiniai su Kantu krepšininkais susitvarkė be didesnio vargo 96:76.

„Lietuvos rytui“ tai buvo jau trečios draugiškos rungtynėse šio sezono pasirengimo cikle. Kiek anksčiau Vilniuje be gailesčio 97:52 buvo sudaužyta Alytaus „Dzūkija“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)