Mūsiškiai pirmą kėlinį laimėjo 25:22, o antrą ketvirtį pradėjo atkarpa 10:2 ir pirmąkart atitrūko dviženkle taškų persvara (35:24).

Nors vokiečiai buvo sumažinę skirtumą iki 6-ių taškų, prieš pertrauką mūsiškiai vėl atitrūko. Po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo mūsiškių 10-ies taškų pranašumą – 45:35.

Trečiame kėlinyje Lietuvos rinktinė savo persvarą tik didino ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 68:49.

Lietuviai ketvirtojo ketvirčio viduryje pirmavo net 83:60 ir pergalė nekėlė jokių abejonių. Atrodė, likusios kelios minutės tebus formalumas.

Tačiau vokiečiai kilo į lemiamą šturmą, laimėjo atkarpą net 21:0 ir likus 4 sek. pavijo lietuvius 81:83.

Išvengti gėdingos nesėkmės Lietuvos rinktinei leido Martyno Echodo dvitaškis, įtvirtinęs mūsiškių pergalę 85:81.

Paskutiniame Europos pirmenybių mače lietuviai sekmadienį kausis dėl 5-os vietos su Serbijos rinktine, kuri 89:67 sutriuškino islandus.

Mačo pradžia – 18:45 val.

Lietuva: Laurynas Birutis 16 (7/13 dvitaškiai, 2/4 baudų metimai), Martynas Echodas 14 (5/10 dvitaškiai, 4/4 baudų metimai), Lukas Kvedaravičius 10, Rokas Grabliauskas 8, Vidmantas Kačiuška (7 rez. perd.), Laurynas Beliauskas ir Arūnas Mikalauskas po 7 taškus.

Vokietija: Moritzas Wagneris 23, Karimas Jallow 19, Davidas Krameris 14, Georgas Beyschlagas 7, Leonas Kratzeris 6, Lukas Wankas 5, Richardas Freundenbergas 4, Niklas Kielas 3 taškai.

Primename, kad ketvirtfinalyje mūsiškius sustabdė šeimininkai graikai, kurie trečiajam kėliniui įpusėjus dar atsiliko 15 taškų, tačiau pavijo lietuvius ir laimėjo 76:72.

Vokiečiai ketvirtfinalyje 61:69 nusileido ispanams.

Lietuvos krepšininkai 2012 metais tapo Europos jaunimo čempionais, 2005, 2008 ir 2016 metais iškovojo sidabro medalius, o 2004 metais – bronzos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)