Tačiau visų įdomiausia dvikova - Sienos "Monteopaschi" ir Pezaro "Scavolini". Tai dvi komandos, prieš šį turą turėjusios vienodai pergalių bei pirmavusios čempionate.

Kantu "Oregon Scientific" - Bolonijos "Skipper" 79:64 (22:25, 13:11, 24:12, 20:16).

Pastaruoju metu itin įspūdingai atrodanti "Skipper" netikėtai patyrė nesėkmę šalies čempionate. Eurolygoje palaužusi "Žalgirį" ir Tel Avivo "Maccabi" krepšininkus Bolonijos komanda džiaugėsi, jog atsigavo po tam tikros duobės. Tačiau Italijos čempionate jiems sekasi ne taip gerai kaip Eurolygoje.

Iki tol 9 pergales ir 9 pralaimėjimus savo sąskaitoje turėjusi "Oregon Scientific" ekipa jau pirmajame kėlinyje rodė, jog pasiduoti neketina. Tiesa, jie pirmąjį kėlinį pralaimėjo trimis taškais. Vis dėlto geras žaidimas antrajame kėlinuke šeimininkams leido priartėti iki 35:36. Po didžiosios pertraukos kiek netikėtai aikštėje ėmė dominuoti Kantu žaidėjai. Kur kas sėkmingiau už svečius rungtyniavę krepšininkai persvėrė rezultatą ir susikrovė 11 taškų pranašumą. Lemiamų 10 minučių metu "Skipper" nesugebėjo nieko priešpastatyti ir patyrė 5 nesėkmę šio sezono LEGA turnyre.

Daugiausiai prie pergalės prisidėjo Dante Calabria (Dantė Kalabria), kuris pelnė 21 tašką ir atkovojo 5 kamuolius. Lygiai tokiu pačiu naudingumu įvertintas ir Samuelio Hineso (Samuelio Haineso) pasirodymas - 20 taškų bei 6 sugriebti kamuoliai. Nathanielis Johnsonas (Natanielis Džonsonas) surinko 14, o Tysonas Wheeleris (Taisonas Vyleris) - 10 taškų.

"Skipper" ekipoje sėkmingiausiai žaidė Milošas Vujaničius, į savo sąskaitą įsirašęs 16 taškų. Rezultatyviau už jį žaidė, tačiau naudingumu nusileido Carlosas Delfino (Karlosas Delfinas) - 17 taškų. 10 pridėjo Matjazas Smodišas, o 7 - Tomas Van Den Spiegelis (Tomas Van Den Špygelis, 11 atk. kam.). Viena pralaimėjimo priežasčių galima vadinti "Skipper" tritaškius metimus. Vos 4 tolimi metimai pasiekė tikslą iš 22 (18,2 proc.). Tuo tarpu šeimininkai realizavo 10 metimų iš 21 (47,1 proc.).

Pezaro "Scavolini" - Sienos "Montepaschi" 90:79 (28:21, 20:21, 24:13, 18:24).

Ypač daug dėmesio sulaukė centrinė 19-ojo turo dvikova. Prieš šias rungtynes klubai dalinosi aukščiausiomis pozicijomis čempionate, abu laimėję po 14 rungtynių. Pirmajame etape pralaimėję, "Scavolini" žaidėjai atsirevanšavo Sienos krepšininkams.

Rungtynių pradžia buvo kiek kurioziška - "Montepaschi" vos 5 sekundes kontroliavo kamuolį, kai "Scavolini" sirgaliai į aikštę primėtė daugybę juostų. Po kelių minučių žaidimas buvo tęsiamas, o tai labiau į naudą išėjo šeimininkams - jie išsiveržė į priekį 5:0, 9:2. Komandos žaidė labai rezultatyviai, o po 5 pirmųjų minučių Pezaro klubas turėjo jau 20 taškų, tuo tarpu oponentai - 10. Pataikę visus pirmus 9 dvitaškius "Scavolini" išlaikė 10 taškų persvarą (24:14), tačiau pabaigoje leido oponentams kiek priartėti. Beje, pusę "Montepaschi" taškų (14 iš 28) pelnė "centras" Roberto Chiacigas (Robertas Kjačigas).

Antrajame ketvirtyje žaidimas vyko apylygiai - skirtumas lyginant su pirmojo ketvirčio pabaiga keitėsi labai neryškiai. Didžiausia šeimininkų persvara siekė 14-ąją ir 15-ąją minutėmis - 38:26 bei 40:28. Vis dėlto pabaigoje Eurolygos dalyviai kiek sumažino skirtumą - 48:42.

Po didžiosios pertraukos visų sirgalių džiaugsmui Pezaro klubas vis labiau ėmė didinti savo pranašumą. "Montepaschi" labiau sugebėjo pasispardyti tik pradžioje, kai priartėjo iki 44:51. Nuo tada 5 minučių atkarpą šeimininkai laimėjo net 14:2 ir išsiveržė į priekį rezultatu 65:46. Pabaigoje puikiai sužaidė Pezaro narys Matteo Malaventura (Mateo Malaventura), kuris pataikė tritaškį aidint trečiojo kėlinuko finalinei sirenai - 72:55.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje toliau įspūdingai žaidė M. Malaventura, kuris labiausiai prisidėjo prie to, jog Sienos žaidėjai negalėtų vytis oponentų. Sužaidus 33 minutes po Aleksandro Djordjevičiaus (Aleksandro Džordževičiaus) dvitaškio šeimininkai atitrūko 20-ies taškų persvara (79:59) bei užsitikrio pergalę. Nors rungtynių pabaigoje "Montepaschi" dar sugebėjo spurtuoti 11:0, jiems solidaus šeimininkų pranašumo panaikinti nepavyko - 79:90.

Šį kartą Lietuvos krepšininkas Mindaugas Žukauskas per 22 minutes prametė du tritaškius ir taškų nepelnė. Tiesa, jo pareigos ir nebuvo atakuoti krepšio, o uždengti varžovų lyderį Alphonso Fordą (Alfonso Fordą), ką Europos čempionui sekėsi daryti išties gerai. M. Žukauskas atkovojo 1, perėmė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir išprovokavo 2 pražangas, tačiau 2 sykius suklydo ir 3 prasižengė.

"Montepaschi" klube rezultatyviausias buvo 18 taškų įmetęs Roberto Chiacigas. 17 pridėjo Vrbica Stefanovas, o 16 - Bootsy Thorntonas (Butsis Torntonas). 8 taškus į savo sąskaitą įsirašė Giacomo Galanda (Džakomas Galanda).

Nugalėtojų komandoje per rungtynes vidutiniškai po 23 taškus pelnantis Alphonso Fordas šį kartą buvo ryškiai pristabdytas M. Žukausko - pelnė tik 14 taškų per 37 minutes ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. 19 taškų įmetė Marko Miličius (8 atk. kam.), 12 - Alessandro Frosini (Alesandro Frosinis), o po 11 - Rodney Elliotas (Rodnis Eliotas) bei Matteo Malaventura.