A.Paulauskas: merginos kovėsi kaip V.Krėvės – Mickevičiaus aprašytos lietuvaitės (atnaujinta)

 (53)
„Merginos kovėsi kaip kažkada Vinco Krėvės–Mickevičiaus aprašytos lietuvaitės, kurios gynė Lietuvą nuo vokiečių, kryžiuočių. Bet mums buvo dvigubai sunkiau – mes nebuvome Lietuvoje, mes buvome Brazilijoje“, - grįžęs į Lietuvą oro uoste kalbėjo rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas, džiaugdamasis, kad komanda narsiai kovėsi nebūdama pilnos sudėties.
Vita Kuktienė ir Ela Briedytė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)
Šeštąją vietą pasaulio krepšinio čempionate užėmusias krepšininkes su gėlėmis pasitiko gausus sirgalių, sporto vadovų, žurnalistų ir artimųjų būrys.

„Moterų krepšinis turi tikrai didelį potencialą, rinktinėje pabandėme ir jaunų žaidėjų. Tačiau norėčiau atkreipti visuomenės dėmesį – tikrai negalvokime, kad su moterų krepšiniu Lietuvoje viskas tvarkoje”, - pabrėžė rinktinės strategas.

Treneris dėkojo komandai ir visiems, „siaubingoje kelionėje buvusiems kartu“.

„Turbūt nėra pasaulyje komandos, kuri būtų patyrusi tokius likimo smūgius. Pirmas – psichologinis, kai sužinojote, jog Katie Douglas negavo Lietuvos pilietybės. Antras – 4 dienos nuotykių Kajene“, - sveikindamas į Lietuvą grįžusią Lietuvos moterų krepšinio rinktinę sakė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas.

V. Garastas rinktinės pasirodymą pasaulio čempionate įvertino labai gerai ir ekipą sveikino „be nuotykių grįžus į Lietuvą“.

Grįžo su skiepų nuo geltonojo drugio pasais

Žurnalistai rinktinės juokaudami klausė, kodėl ši namo nevykusi per Kajeną (Prancūzijos Gviana). „Tai kad ten mus visi žinojo ir nebeįsileido“, - šypsodamasis sakė treneris.

„Nuotykiai Kajene komandą labiau suvienijo, tapome artimesni ir pasakėme – mes artimesnių žmonių pasaulyje neturime. Tegul žmona man atleidžia“, - kalbėjo A. Paulauskas. „Neatleidžiu“, - pasigirdo žmonos atsakymas.

Vita Kuktienė ir Ela Briedytė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

Rinktinė pademonstravo gelsvus, 10 metų galiosiančius skiepų nuo geltonojo drugio pažymėjimus.

Pasak A. Paulausko, su Lietuvos pilietybės negavusia amerikiete Katie Douglas, čempionate nedalyvavusiomis Irena Baranauskaite ir Iveta Marčiauskaite rinktinė galėjusi patekti į pajėgiausiųjų ketvertuką. Prieš rungtynes su JAV K. Douglas ekipai atsiųstoje trumpojoje SMS žinutėje teigė žiūrėsianti rungtynes ir sirgsianti už Lietuvą.

Su vyrų rinktine nekonkuruoja

„O reikia? Tai bus“, - Į DELFI klausimą, ar išvysime Lietuvos moterų krepšinio rinktinę Pekino olimpiadoje, atsakė A. Paulauskas.

„Aš didžiuočiausi, jeigu vyrai būtų pirmi, o mes 6–oje vietoje. Kuo geresni bus vyrų rezultatai, tuo geresni bus mūsų, tuo Lietuvai geriau bus. Pavydo scenų nereikia kelti“, - sakė treneris, užklaustas, ar komanda didžiuojasi pasaulio čempionate pasirodžiusi geriau už vyrus (Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionate liko 7 –ta, - DELFI).

A. Paulauskas pasakojo įkalintas Kajene jautęs šoką, taip pat jautęs atsakomybę už jaunas (16 ir 17 metų) žaidėjas. Po ilgų skraidymų ir krepšių nešiojimo jis pasakojo kartais nebetikėjęs pasiekti Brazilijos. Čia rungtyniavusios ekipos, išskyrus ispanes, lietuvaites sutiko nedraugiškai nusiteikusios.

„Vienąkart sėdi į lėktuvą, tave išmeta, kitąkart tave nuskraidina, parskraidina atgal, tu vėl lipi iš lėktuvo ir nešioji tą patį krepšį. Galų gale, kai atsiuntė lėktuvą, liepė patiems susikrauti krepšius“, - apie 4 dienų pragarą pasakojo treneris.

Turizmo agentūros „Saitas“ atstovė Jūratė Urbonaitė, komandos kapitonė Lina Brazdeikytė ir lyderė Jurgita Štreimikytė, anot trenerio, atliko didžiulį darbą, mokėdamos užsienio kalbas bandydamos išvaduoti rinktinę.

J.Štreimikytė užleidžia vietą jaunimui

Po čempionato pranešusi, kad daugiau nebeatstovaus Lietuvai rinktinėje, komandos aukštaūgė 34 metų Jurgita Štreimikytė sakė tikinti, kad treneris gerbia jos sprendimą ir nevers persigalvoti, juolab „jis žino, kad aš nemoku sakyti “ne“.

„Yra jaunimas, kuriam laikas žaisti. Aš, manau, jau padariau, ką turėjau padaryti, yra naujos lyderės, naujos žaidėjos, kurios gali eiti toliau ir siekti pergalių“, - kalbėjo viena garsiausių Lietuvos krepšininkių visame pasaulyje.

Anot jos, užtrukusi kelionė į Braziliją turėjo įtakos visam čempionatui.

„Buvo dvylika žmonių: 2 žaidėjos traumuotos, iš likusių 10 – 2 jaunimas, kurios atvykusios pažiūrėti. Kaip jūs manote – 9 rungtynės 8 žmonėms. Nėra taip lengva“, - žurnalistams pasakojo jau 13 metų Lietuvai atstovaujanti krepšininkė.

„Nežinau. Leiskite neatsakyti į šitą klausimą“, - sakė J. Štreimikytė, užklausta, ar jautė Lietuvos pareigūnų rūpinimąsi užstrigus Kajene.

Pasak krepšininkės, čempionato organizavimas buvo pakankamai prastas, galop per stogą į salę pradėjo lyti. Paskutinę dieną rinktinė vakarieniavo su vietos lietuviais, tačiau tarp jų nebebuvo kalbančių mūsų kalba.

Jai labiausiai įsiminė pirmosios čempionato rungtybės su Kanada, „kai nieko nesitikėdamos ėjome tik žaisti“ bei revanšas su Ispanija. Anot J. Štreimikytės, ekipai kovoti padėjo psichologinis nusiteikimas, tačiau fiziškai buvę labai sunku.

DELFI primena, kad lietuvaitės prieš čempionatą treniravosi Prancūzijos Martinikos saloje, iš kur turėjo vykti tiesiai į Braziliją. Tačiau komandą skraidinusi oro bendrovė savavališkai pakeitė maršrutą ir lietuvių rinktinę nuskraidino į Prancūzijos Gvianą, kur tūpė pasipildyti degalų ir išlaipino krepšininkes. Šioje šalyje siaučia geltonojo drugio epidemija. Brazilija kategoriškai atsisakė priimti Prancūzijos Gvianoje išlipusias ir nuo epidemijos nepasiskiepijusias Lietuvos krepšininkes. Brazilija leidimą atvykti į šalį išdavė tik po trijų dienų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Ketvirtame kėlinyje net 44 taškus pelnę Lietuvos studentai sutriuškino Mozambiką (2)

Ketvirtame kėlinyje net 44 taškus pelnę Lietuvos studentai sutriuškino Mozambiką
Po dienos pertraukos Lietuvos studentų vaikinų krepšinio rinktinė tęsia kovas Taipėjuje (Taivanas) vykstančioje universiadoje. Trečiadienį Tomo Masiulio auklėtiniai net 122:35 (22:15, 27:3, 29:10, 7:44) sutriuškino Mozambiko rinktinę.

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (31)

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje
Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę „meno galeriją“. Dešimtis su krepšiniu susijusių tatuiruočių ant savo kūno turintis vyras pridėjo dar vieną – ant jo kojos atsirado Lietuvos rinktinės ir Niujorko „Knicks“ klubo puolėjo Mindaugo Kuzminsko atvaizdas.

R. Kurtinaitis: gatvės krepšinis – nepaprastai naudingas jaunam žaidėjui (1)

R. Kurtinaitis: gatvės krepšinis – nepaprastai naudingas jaunam žaidėjui
Rugsėjo 2-ąją Vilniuje įvyks gatvės krepšinio turnyras „Lietuvos ryto“ klubo taurei laimėti, kuriame savo jėgas aikštėje galės išbandyti ir jauni, ir seni šio sporto gerbėjai.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis (4)

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis
Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros naujai iškeptas tėvelis sulaukė sveikinimu patekus į galutinį Lietuvos rinktinės dvyliktuką. „Geresnės vasaros pabaigos negalėjau tikėtis“, – vis dar negalėdamas atsitokėti Krepšinis.lt prisipažino 27-erių nacionalinės komandos debiutantas.

„Lietkabelis“ į peržiūrą pasikvietė M. Delašo brolį (2)

„Lietkabelis“ į peržiūrą pasikvietė M. Delašo brolį
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas Panevėžio „Lietkabelio“ klubas į peržiūrą pasikvietė Ante Delašą.

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (246)

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos čempionato starto paskelbė galutinę komandos sudėtį.

Sūnus paklydėlis: „Neptūnas“ susigrąžino D. Adomaičio nebepageidautą vidurio puolėją (11)

Sūnus paklydėlis: „Neptūnas“ susigrąžino D. Adomaičio nebepageidautą vidurio puolėją
Į Klaipėdos „Neptūną“ oficialiai grįžta Simas Galdikas. 203 cm ūgio vidurio puolėjas su komanda naujajam sezonui ruošiasi jau nuo rugpjūčio 14 d., tačiau dėl užtrukusių formalumų parašai ant dviejų metų sutarties buvo sudėti tik šios savaitės pradžioje.

Ispanų treneris S. Scariolo išsirinko galutinį dvyliktuką (4)

Ispanų treneris S. Scariolo išsirinko galutinį dvyliktuką
Prieš išvyką į Vilnių Sergio Scariolo paskelbė galutinį Ispanijos krepšinio rinktinės dvyliktuką. Paskutiniai galimybes žaisti Europos čempionate prarado Xavi Rabaseda ir Sebas Saizas.

Lietuvos krepšininkės universiadoje nusileido ir rusėms (4)

Lietuvos krepšininkės universiadoje nusileido ir rusėms
Kol kas be pergalių Taipėjuje (Taivanas) vykstančioje universiadoje lieka Lietuvos studenčių komanda, treniruojama Romualdo Petronio. Turnyre pralaimėjimu 71:78 Australijos rinktinei startavusios lietuvės antradienį rezultatu 52:59 (11:11, 10:14, 14:17, 17:17) nusileido Rusijos ekipai.

Tokios JAV rinktinės nesate matę: dvyliktuke – du Lietuvoje žaidę krepšininkai (3)

Tokios JAV rinktinės nesate matę: dvyliktuke – du Lietuvoje žaidę krepšininkai
Viso pasaulio krepšinio gerbėjai buvo įpratę JAV rinktinėje matyti ryškiausias NBA žvaigždes, tačiau šįkart ji – visiškai kitokia. Į Amerikos čempionate dalyvausiančios komandos dvyliktuką treneris Jeffas Van Gundy įtraukė ir du Lietuvoje rungtyniavusius žaidėjus.

Po puikaus sezono buvęs žalgirietis sugrįžta į Eurolygą

Po puikaus sezono buvęs žalgirietis sugrįžta į Eurolygą
Kauno „Žalgiryje“ porą sezonų savo karjeros pradžioje praleidęs Vladimiras Štimacas sulaukė rimto įvertinimo. 29-erių metų serbą į savo gretas prisiviliojo Stambulo „Anadolu Efes“ klubas.

Ž. Obradovičius naująjį FIBA kalendorių vadina „nelaime“ ir auklėja jaunąsias serbų žvaigždes (2)

Ž. Obradovičius naująjį FIBA kalendorių vadina „nelaime“ ir auklėja jaunąsias serbų žvaigždes
Devyniskart Eurolygos čempionas su skirtingomis komandomis 57-ių metų Željko Obradovičius stojo FIBA naujojo kalendoriaus oponentų pusėn. Stambulo „Fenerbahce“ strategas, praeityje su Jugoslavijos nacionaline ekipa šlavęs medalius tarptautinėse arenose, kritikuoja būsimą FIBA 2019 metų pasaulio čempionato atranką su taip vadinamais „langais“ klubinio sezono metu.

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (34)

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų
Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo išbrauktos dvi pirmo ryškumo Senojo žemyno krepšinio žvaigždės – graikas Giannis Antetokounmpo ir serbas Milošas Teodosičius. Tačiau dėl įvairiausių priežasčių sporto gerbėjai pastarosiose pirmenybėse neišvys ir kur kas daugiau elitinių krepšininkų.

Apie savo pasitraukimą iš „Lietuvos ryto“ skelbęs M. Purlys lieka klube (1)

Apie savo pasitraukimą iš „Lietuvos ryto“ skelbęs M. Purlys lieka klube
Po praėjusio sezono Martynas Purlys viešai paskelbė apie savo pasitraukimą iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ direktoriaus posto ir apskritai klubo, tačiau per vasarą krepšinio specialisto nuomonė pasikeitė.

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (18)

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu
Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais tiesiogiai su gerbėjais dalinasi Lietuvos sporto pasaulio atstovai: atletai, specialistai, apžvalgininkai. Buvęs Lietuvos rinktinės gynėjas Martynas Pocius naujausiame savo įraše dalijasi emocingais prisiminimais apie sėkmingiausią Lietuvos istorijoje pasaulio krepšinio čempionatą, kuriame mūsų rinktinė kol kas vienintelį kartą lipo ant prizininkų pakylos.