Žinių laukiančiam R. Kurtinaičiui tas pats, kaip vadinsis Vilniaus komanda – pavadinimas darbų nepadarys

 (92)
Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis dar neįsivaizduoja, nei koks bus į Antano Guogos rankas perėjusios komandos biudžetas, nei kokius krepšininkus jis turės savo dispozicijoje. Tačiau 57-erių krepšinio specialistas nemano, kad po Gedvydo Vainausko sukelto rasistinio skandalo juodaodžiai krepšininkai nebevažiuos į Vilniaus komandą. „Viską galima padengti pinigais“, – dalyvaudamas „LaisvėsTV“ interviu su Andriumi Tapinu sakė puikiu humoro jausmu pasižymintis Kurtis.
Rimas Kurtinaitis
© Stopkadras

Kad „Lietuvos ryto“ klubo pagrindiniu akcininku tampa A. Guoga, aišku tapo jau beveik prieš dvi savaites. Tačiau pačioje klubo struktūroje permainos vis dar pačiame įkarštyje.

„Šiuo metu metu daug neaiškumų, procesas vyksta, mes dar apskritai turime nuspręsti, kas vadovaus „Lietuvos rytui“. Tačiau tai priklauso ne nuo manęs. Aš privalau suburti komandą. Žinome, kad pradeame sezoną rugsėjo 20 dieną, o aš turiu komandą paruošti. Ir niekam nesvarbu, ar aš būsiu vienas ar šešiese – turime atlikti šitą darbą“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.

„Aš žinau vieną dalyką. Kas dabar bevyktų klube, visada yra galutinis rezultatas ir yra žmogus, ant kurio viskas nurašoma, arba jis yra giriamas. Ir jeigu mums iki Naujųjų metų su „Lietuvos rytu“ nesisektų žaisti gerai, nei to klubo vidaus perversmo, nei tų garsių A. Guogos minėtų pavardžių (naujasis savininkas minėjo, kad į klubo valdymą norėtų įtraukti Arvydą Macijauską, Liną Kleizą, Joną Valančiūną, – red. past.) niekas nebeprisimins. Žiniasklaidoje bus vienas veidas – mano, apipildas purvu“, – šyptelėjo jis.

R. Kurtinaitis mano, kad eskaluoti rasistinio G. Vainausko pasisakymo, kuris plačiai nuskambėjo per visą pasaulį, nebereikia. Anot trenerio, nors sklido kalbos, kad po šio incidento į „Lietuvos rytą“ nenorės vykti juodaodžiai krepšininkai, situacijai tai neturėtų daryti įtakos.

„Nors buvo visokių atsiliepimų, nemanau, kad tai kažkaip paveiktų situaciją. Aš asmeniškai neskirstau spalvų, tautybių – man turi būti geras žaidėjas. Pats žaidžiau daugelyje klubų, kur mano partneriai buvo juodaodžiai amerikiečiai – šaunūs žmonės.

Visas šitas reikalas buvo ganėtinai skambiai nušviestas. Iš esmės nemanau, kad G. Vainauskas norėjo kažką tyčia įžeisti, jis gal ne taip pasisakė, gal buvo ne taip suprastas. Visada, jeigu žmonės gali tavo pasakymą gali suprasti taip ar netaip, supras netaip. Apskritai manau, kad apie tai jau nebereikia kalbėti – viskas liko praeityje. Ir visą šitą šleifą galime pridengti pinigais – jeigu galėsime žaidėjams pasiūlyti gerus kontraktus, jie čia važiuos“, – pažymėjo R. Kurtinaitis.

Paklaustas, kokį pavadinimą pats išrinktų „Lietuvos ryto“ komandai (apie tai, kad komandos pavadinimas ateityje bus keičiamas, kalbėjo ir A. Guoga, ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, – red. past.), R. Kurtinaitis prajuokino auditoriją.

Man vienodai. Aš žinau, ką turėsiu atlikti, o joks pavadinimas už mane darbo nepadarys“, – pažymėjo jis.

Anot R. Kurtinaičio, 2017-2018 m. sezone geru pasiekimu jis laikytų Vilniaus komandos patekimą į finalą.

„Gerai būti bent jau žaisti LKL finale. Situacija Lietuvos krepšinyje pasikeitė, atsirado daug pajėgių klubų. Ir prieš sezoną pasakyti, kokią vietą nori laimėti, reiškia nieko nepasakyti. Reikia žaisti su visais, o kalbėti galima daug ką – ir kad kamuolys apvalus, ir kad žemę laiko trys banginiai“, – teigė treneris.

Paprašytas A. Tapino, R. Kurtinaitis trumpai prisiminė ir susitikimą su buvusiu „Žalgirio“ savininku Vladimiru Romanovu, su kuriuo dėl savo pompastiškų kalbų dabar retkarčiais palyginamas A. Guoga.

„Nesu dirbęs su V. Romanovu, bet esu susitikęs su juo po „Lietuvos ryto“ etapo, pabandyti padirbti „Žalgiryje“. Bet po trijų valandų kalbos išsiskirstėme – išėjau su tomis pačiomis mintimis, su kuriomis atėjau, – šyptelėjo Kurtis. – O su Antanu mes seniai pažįstami, dar nuo Australijos laikų. Manau, viskas bus gerai.“

Dabartinę klubo situaciją R. Kurtinaitis sulygino su Ramūno Karbauskio vadovaujamos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bandymais pažaboti alkoholio vartojimą Lietuvoje.

„Apie Karbauskio blaivinimo programą noriu pasakyti, kad mes neturime jokių statistinių duomenų. Vieną dieną išgeriame 20 litrų vyno, vėliau skaitai, kad jau ne tiek daug. Mes apie viską kalbame abstrakčiai, nežinodami kur nueisime. O dabar, kai vyksta klubo perėjimas iš rankų į rankas, mes taip pat nežinome nieko. O norėčiau žinoti – 100 dolerių, 1000 dolerių ar 2000 000 dolerių turėsių aš žaidėjui“, – pažymėjo Kurtis.

Paprašytas prisiminti „nugaros skausmus“ ir bendravimą su G. Vainausku pirmojo savo karjeros etapo „Lietuvos ryte“ metu, treneris ironiškai šyptelėjo.

„Manęs apie nugaros skausmus paklausė jau po pirmos savaitės. Pradžioje nesupratau, apie ką kalba. O buvo taip, kad treneris, kuris dirbo prieš mane „Lietuvos ryte“, buvo be jokios priežasties atleistas (Tomo Mahoričius, – red. past). Na, priežastis buvo, kad jam suskaudo nugarą. Tai kai aš pradėjau vadovauti komandai, visi klausinėjo – kaip man su nugara? Kurį laiką nesupratau. Tačiau po dviejų metų, nors ir laimėjome LKL įveikę „Žalgirį“, man irgi „suskaudo nugarą“ – teko palikti „Lietuvos rytą“, – prisiminė Kurtis.

Siūlome pasižiūrėti visą A. Tapino interviu su R. Kurtinaičiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Herojai

NBA klubo akibrokštas sujaukė D. Adomaičio planus, bet iš vėžių neišmušė (15)

NBA klubo akibrokštas sujaukė D. Adomaičio planus, bet iš vėžių neišmušė
Ilgus mėnesius planus dėliojęsis Dainius Adomaitis galiausiai turėjo progą savo akimis išvysti darbo vaisius. Nors naujasis Lietuvos rinktinės treneris toli gražu nesurinko visų pajėgiausių krepšininkų, tačiau nuoširdžiai džiaugėsi matydamas visus atvykusius. Tiesa, pirmosios stovyklos išvakarėse 43-ejų specialistas sulaukė nemalonios žinios – Europos čempionate jam teks verstis be Domanto Sabonio. Visgi nacionalinės komandos vairininkas prisipažino, kad net ir tokiam scenarijui jis buvo pasiruošęs.

Panevėžį be diskusijų pasirinkęs D. Lavrinovičius: aš dar noriu žaisti (1)

Panevėžį be diskusijų pasirinkęs D. Lavrinovičius: aš dar noriu žaisti
Krepšinio gerbėjai turės galimybę dar sezoną aikštelėje išvysti legendinių brolių duetą. Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai su Panevėžio „Lietkabeliu“ klubu susiejo ateitį dar vienam sezonui. 37-erių metų 212 cm ūgio Darjušas ant parketo žengs jau 22-ąjį profesionalo karjeros sezoną. Nors aukštaūgį per karjerą persekiojo ne viena sudėtinga trauma, tačiau jis abejonių neturi – alkis žaisti krepšinį vis dar egzistuoja.

Lietuvos rinktinę į iššūkį Kinijoje iškeitęs treneris: tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti (12)

Lietuvos rinktinę į iššūkį Kinijoje iškeitęs treneris: tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti
Jau penktadienį į Palangą susirinksiantiems geriausiems Lietuvos krepšininkams pirmąją treniruotę miesto stadione turėjo vesti Sigitas Kavaliauskas. Visgi prieš porą mėnesių 33-ejų metų fizinio rengimo treneris sulaukė pasiūlymo, kurio negalėjo atsisakyti, todėl Dainius Adomaitis buvo priverstas ieškoti jam pamainos. „Tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti“, – Krepšinis.lt savo sprendimą paaiškino Jono Kazlausko kvietimu dirbti į Kiniją išvykęs specialistas.

M. Kuzminskas šią vasarą turėjo ilgiausias atostogas per 10 metų (7)

M. Kuzminskas šią vasarą turėjo ilgiausias atostogas per 10 metų
Po treniruotę kasdien, žygiai baidarėmis, kelionės automobiliu po Lietuvą, krepšinio stovykla vaikams, na ir didžiausia šventė – vestuvės, - tokia buvo NBA lygos Niujorko klubo „Knicks“ krepšininko Mindaugo Kuzminsko vasara.

R. Kaukėno pėdomis: 38-erių metų R. Milieškienė „Sūduvoje“ žais paskutinį savo karjeros sezoną (1)

R. Kaukėno pėdomis: 38-erių metų R. Milieškienė „Sūduvoje“ žais paskutinį savo karjeros sezoną
Lapkritį savo 39-ą gimtadienį švęsianti krepšininkė Rita Milieškienė apsisprendė, kad ateinantis sezonas bus paskutinis jos ilgoje karjeroje. 175 cm ūgio gynėja su Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempione Marijampolės „Sūduva“ sudarė vienerių metų sutartį, po kurios ilgametė LMKL krepšininkė baigs karjerą.

Krepšinio bastūno gyvenimas ir mirtis: gražuolės, svaigalai ir Vilniuje aplenkta giltinė (53)

Krepšinio bastūno gyvenimas ir mirtis: gražuolės, svaigalai ir Vilniuje aplenkta giltinė
Charizmatiškas, energingas ir talentingas aukštaūgis Jacksonas Vromanas keliavo po pasaulį, siautė vakarėliuose, džiaugėsi vadinamas kompanijos siela, o Vilniuje išgyveno vieną šiurpesnių savo karjeros epizodų. Tragišku incidentu baigėsi ir 34-erių metų sportininko gyvenimas.

Pasilikimo priežastis Kaune įvardijęs Š. Jasikevičius žalgiriečių Lietuvos rinktinėje nemato (52)

Pasilikimo priežastis Kaune įvardijęs Š. Jasikevičius žalgiriečių Lietuvos rinktinėje nemato
Ispanijoje šiuo metu esantis Kauno „Žalgirio“ treneris nesiilsi ir oficialių atostogų metu – savo patirtimi treniruočių stovykloje dalijasi su vietos jaunimu. Radęs laisvą minutę 42-ejų krepšinio specialistas davė išskirtinį interviu „El Mundo“ žurnalistui Jose Ignacio Huguetui – atsakė į daugybę klausimų, visą pavasarį ir vasaros pradžioje nedavusių ramybės trenerį ir toliau Kaune norėjusiems matyti „Žalgirio“ gerbėjams.

R. Kurtinaičio į dienos šviesą ištrauktas M. Normantas: ilgą laiką save nuvertinau (7)

R. Kurtinaičio į dienos šviesą ištrauktas M. Normantas: ilgą laiką save nuvertinau
Vilnietis Margiris Normantas nuo mažens laiką leido krepšinio aikštelėse. Tačiau šiuo metu dvidešimtmetis gynėjas niekada negalvojo, kad žais stipriausiose savo miesto komandoje – „Lietuvos ryte“. Tai buvo jo svajonė nuo vaikystės, tačiau 194 cm ūgio žaidėjas teigė, kad galvojo jog tai ir liks svajone.

Į „Lietuvos rytą“ sugrįžta masažuotojas J. Petkevičius (8)

Į „Lietuvos rytą“ sugrįžta masažuotojas J. Petkevičius
Daugelio Lietuvos krepšinio gerbėjų „Juozuku“ vadinamas masažuotojas Juozas Petkevičius sugrįžta dirbti į sostinę. Joje naujasis komandos fizioterapeutas bei masažuotojas ir vėl nori matyti dėl pergalių besikaunančią ekipą, o tokio viliojančio sprendimo iš „Lietuvos ryto“ atsisakyti tiesiog negalėjo.

D. Adomaičiui – papildomi rūpesčiai: situacija, kokioje rinktinė dar nebuvo (49)

D. Adomaičiui – papildomi rūpesčiai: situacija, kokioje rinktinė dar nebuvo
Konfliktą tarp Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) ir Eurolygos iš šalies stebintis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis pripažįsta, kad Eurolygos sprendimas nesudaryti sąlygų žaidėjams atvykti į pasaulio čempionato atrankos varžybų langus kelia papildomą galvos skausmą. Tačiau net ir susidariusioje situacijoje 43-ejų krepšinio specialistas bando įžvelgti pozityvių dalykų.

J. Valančiūnas įvertino D. Sabonio išmainymą ir pripažino, kad „Lietuvos ryto“ vilionėmis nesusigundė (24)

J. Valančiūnas įvertino D. Sabonio išmainymą ir pripažino, kad „Lietuvos ryto“ vilionėmis nesusigundė
„NBA yra verslas ir niekada nežinai, kas gali atsitikti“, – konstatuoja Jonas Valančiūnas. 25-erių Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas pripažįsta, kad ir pats negali būti visiškai ramus dėl savo ateities Kanados klube, tačiau į situaciją žvelgia ramiai – pamažu pradeda ruoštis rinktinės stovyklai ir vykdyti „Raptors“ trenerių sudarytą treniruočių planą. Netikėtą Domanto Sabonio persikėlimą į Indianos „Pacers“ JV vertina pozityviai.

„Lietuvos ryto“ direktorius: pagalba nerimaujančiam R. Kurtinaičiui – L. Kleiza ir asistentas ispanas (86)

„Lietuvos ryto“ direktorius: pagalba nerimaujančiam R. Kurtinaičiui – L. Kleiza ir asistentas ispanas
Radikalias permainas šią vasarą išgyvenančio Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo strategas Rimas Kurtinaitis turi du naujus pagalbininkus. Klubo dalininkas ir direktorius Darius Gudelis interviu Krepšinis.lt atskleidė, kad prie klubo veiklos sutinka prisidėti praeityje vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų Linas Kleiza, o į komandą sugrįžęs ispanas Alberto Blanco jau oficialiai tapo R. Kurtinaičio asistentu ir šiuo metu stebi žaidėjus NBA „Vasaros lygoje“ Orlande.

Žinių laukiančiam R. Kurtinaičiui tas pats, kaip vadinsis Vilniaus komanda – pavadinimas darbų nepadarys (92)

Žinių laukiančiam R. Kurtinaičiui tas pats, kaip vadinsis Vilniaus komanda – pavadinimas darbų nepadarys
Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis dar neįsivaizduoja, nei koks bus į Antano Guogos rankas perėjusios komandos biudžetas, nei kokius krepšininkus jis turės savo dispozicijoje. Tačiau 57-erių krepšinio specialistas nemano, kad po Gedvydo Vainausko sukelto rasistinio skandalo juodaodžiai krepšininkai nebevažiuos į Vilniaus komandą. „Viską galima padengti pinigais“, – dalyvaudamas „LaisvėsTV“ interviu su Andriumi Tapinu sakė puikiu humoro jausmu pasižymintis Kurtis.

Dėkingas L. Westermannas: „Žalgiris“ rizikavo pasikviesdamas mane (16)

Dėkingas L. Westermannas: „Žalgiris“ rizikavo pasikviesdamas mane
Sezonas Kauno „Žalgiryje“ 24-erių metų prancūzui Leo Westermannui tapo tramplinu į naujas karjeros aukštumas. Su Maskvos CSKA klubu sutartį pasirašęs gynėjas tvirtina visą gyvenimą liksiantis dėkingas „Žalgiriui“ ir Šarūnui Jasikevičiui, nori įsitvirtinti Prancūzijos rinktinės sudėtyje ir nekantriai laukia akistatų su lietuviais, kuriuos laiko vienais iš 2017-ųjų Europos čempionato favoritų.

Graikai trina rankomis: jaunas ir ambicingas L. Lekavičius – tai, ko mums reikėjo uždirbs gerokai daugiau (52)

Graikai trina rankomis: jaunas ir ambicingas L. Lekavičius – tai, ko mums reikėjo
Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ klubo paskelbta žinia, kad Lukas Lekavičius palieka Lietuvos čempionų gretas ir karjerą tęs Atėnų „Panathinaikos“ gretose, graikus nustebino ne mažiau nei mūsų šalies krepšinio gerbėjus. Tačiau „Panathinaikos“ veiksmus žaidėjų rinkoje sekantys graikų žurnalistai dėl tokio klubo pasirinkimo vieningai sutaria: labai geras ir pigus variantas.